Ziraat Bankası Müşteri Hizmetlerine Direk Bağlanma

Ziraat Bankası sim bloke kaldırma, ziraat sim kart blokesi kaldırma, ziraat bank sim bloke kaldırma işlemleri. Ziraat Bankası, Türkiye’nin en köklü bankalarından birisidir. Osmanlı döneminden, Cumhuriyet dönemine kadar uzanan bir tarihçesi bulunan Ziraat Bankası’nın da bu sebeple ciddi bir müşteri portföyü bulunmaktadır. Aynı zamanda devlet bankası olması ile beraber, bir çok işlem Ziraat Bankası üzerinden yürütülmektedir. Durum böyle olunca da kullanıcıların en çok aradığı sorunlardan birisi de ziraat bankası sim kart blokesi kaldırma işlemleri olarak görülmektedir. Teknolojinin ülkemizde özellikle de bankacılık sektöründe çağ atlaması ile beraber, bu tarz sorunlar baş göstermeye başladı. Özellikle 4.5 G geçişi sırasında bir çok kullanıcı hesaplarına girdiğinde Sim Kart Blokesi ile karşılaştı. Peki Ziraat Bankası sim bloke nedir? Ziraat bank sim bloke kaldırma nasıl yapılır?

Ziraat Bankası Sim Kart Blokesi Kaldırma Nedir?

Sim Kart Blokesi, banka müşterilerinin bankaya kayıtlı olan cep telefonlarının sim kartını değiştirmesi sonucu meydana gelen bir hatadır. Sim kart değişiminden sonra bankalar, güvenlik sebebiyle bankacılık işlemlerini durdurur. Örnek vermek gerekirse İnternet Bankacılığı ürününü kullanmak istediğinizde şifrenizi doğru yazarak giriş butonuna bastığınızda, karşınızda Sim Bloke uyarısı görünür. Sim blokesi, yalnızca tek bir bankada değil, cep telefonunuzun kayıtlı olduğu tüm bankalarda uygulanacaktır.Yani sim kart bloke kaldırma işlemini yaptığınız sırada, bu işlemi tüm bankalar için uygulamanız gerektiğini de bilmelisiniz. Ziraat bankası sim kart blokesi kaldırma işlemini yaparken öncelikle güvenlik adımlarını doğru olarak tamamlamalısınız. Zira sim blokesi mevcutken hiçbir şekilde SMS almazsınız. Peki ziraat bankası sim bloke kaldırma nasıl yapılır? Hep birlikte inceleyelim.

Ziraat Bankası Sim Bloke Kaldırma Nasıl Yapılır?

Cep telefonu numaranız üzerinde yapacağınız sim kart değişikliği işlemlerinde banka hesaplarınıza sim bloke uygulandığını söylemiştik. Cep telefonu numaranızı farklı bir operatöre taşıdığınızda da sim kart değişikliği yapıldığından, aynı işlemleri uygulamanız gerekecektir. Ancak teknolojinin bu denli uygulandığı günümüzde, bankalardaki bloke işlemlerini gerçekleştirmek de oldukça kısa ve basit hale geldi. Ziraat Sim Bloke Kaldırma işlemleri şu şekilde ilerliyor;

ziraat bankası sim bloke kaldırma

  • Ziraat ATM’lerinden sim bloke kaldırma,
  • Ziraat Müşteri Hizmetleri ile sim bloke kaldırma,
  • Ziraat Bankası İnternet Bankacılığı ile sim bloke kaldırma.

Adımlarını uygulayarak sim kart blokesini tamamen kaldırabilirsiniz. Sim kart blokesi kaldırma işlemi yaptığınız sırada banka sizlerden bazı kişisel bilgiler ve anne kızlık soyadı gibi bazı güvenlik sorularını talep eder. Bu soruları doğru ve eksiksiz girmeniz halinde sim kart bloke kaldırma işlemi başarıyla tamamlanmış sayılır.

Ziraat Bankası ATM’lerinden Sim Kart Blokesi Kaldırma

Ziraat bankası sim bloke kaldırma işlemi en kolay ATM’ler üzerinden yapılmaktadır. Sim blokesine maruz kaldığınızda, herhangi bir Ziraat Bankası ATM’sine giderek banka veya kredi kartınızı ATM’ye takarak şifrenizi girmelisiniz. Şifrenizi girdikten hemen sonra ekranda karşınıza gelecek “Sim Kart Blokesi” uyarısını takip ederek sim blokesi kaldırma işlemlerini tamamlayabilirsiniz. ATM, işlemlerin devamında sizden bazı kişisel bilgiler ve cep telefonu gibi bilgiler isteyecektir. Bu bilgileri eksiksiz girmeniz durumunda sim kart blokesi dakikalar içinde de kaldırılacaktır. ATM üzerinden bloke kaldırma işlemini yapamadıysanız, müşteri hizmetlerini arayarak da kaldırabilirsiniz.

Ziraat Bankası Müşteri Hizmetleri ile Sim Bloke Kaldırma

Eğer ATM üzerinden sim kart blokesini kaldıramadıysanız, müşteri hizmetlerini arayarak da işlemlerinizi kolaylıkla halledebilirsiniz. Sim kart blokesi olduğu sırada müşteri hizmetlerini aynı numaradan aradığınızda karşınıza gelecek olan ilk menü “Sim kart blokesi mevcut, kaldırmak için xx tuşlayın.” uyarısı olacaktır. Bu menüde yönergeleri takip ederek rahatlıkla sim kart blokesi kaldırabilirsiniz.

  • Ziraat Bankası Müşteri Hizmetleri: 0850 220 00 00
 Müşteri hizmetlerine sıra beklemeden bağlanmak için; 

Ziraat Bankası Sim Bloke Kaldırma

Ziraat bankası sim kart blokesi kaldırma işlemi İnternet Bankacılığı üzerinden de yapılmaktadır. İnternet bankacılığı üzerinde kredi veya banka kartı bilgilerinizi girerek, diğer güvenlik adımlarını tamamlayarak sim kart blokesini rahatlıkla kaldırabilirsiniz.

Bazı durumlarda bu işlem İnternet Bankacılığı kullanmanıza engel olduğundan, işlemlerin en kolay çözüm yolu Ziraat Bankası ATM’leri ve müşteri hizmetleri olarak kabul edilmektedir. Bu iki yöntemi kullanarak hızlıca sim kart bloke kaldırma işlemi yapabilir ve işlemlerinize kaldığınız yerden devam edebilirsiniz. Sim kart blokesi kaldırmadan herhangi bir bilgi ve güvenlik SMS’i alamazsınız.

BİR YORUM GÖNDER

Yorumunuzu bu alana yazın
Buraya adınızı girin