Ziraat Bankası Müşteri Numarası Öğrenme

ziraat bankası müşteri numarası öğrenme

Ziraat bankası müşteri numarası öğrenme yöntemleri, banka müşterileri tarafından sık sık aranan ve müşteri no ihtiyacı olan aşamalarda oldukça elzem bir durumdur. Ziraat bankası müşteri no öğrenme işlemi için karşınızda bir çok seçenek bulunduğu gibi, bu seçeneklerin hepsi oldukça kolay ve anında sorgulama yapabileceğiniz yöntemlerdir. Bankalar, her müşterisi için bir müşteri numarası belirler ve kimi zaman müşterilerini ayırt etmek için bu bilgilere başvurur. Özellikle çağrı merkezini farklı bir numaradan aradığınızda banka sizi tanıyamadığı için müşteri numaranızın tuşlanması istenir. Bu gibi durumlarda bu numarayı bilmiyorsanız, zorluk çekebilirsiniz. Sorgulama işlemini yapabilmek için de TC kimlik ve internet bankacılığı gibi bazı bilgilere ihtiyaç duyuluyor. Ziraat müşteri no sorgulama işlemi için yöntemlerden bazıları şunlar;

 • İnternet bankacılığı
 • Mobil uygulama
 • Çağrı merkezi
 • Şubeler

Ziraat Bankası Müşteri No Öğrenme

Ziraat Bankası müşteri no öğrenme yöntemlerinden en yaygın kullanılan ve hızlı olanı internet bankacılığı ve mobil uygulama olarak karşımıza çıkıyor. Eğer internet bankacılığı kullanıyorsanız çok basit adımlarla müşteri numaranızı öğrenebilirsiniz. Bu işlemi gerçekleştirmek için internet bankacılığı üyeliğinizin olması şarttır. Eğer yoksa Ziraat müşteri hizmetleri ile iletişim kurarak üyeliğinizi oluşturabilirsiniz.

https://www.ziraatbank.com.tr

Ziraat müşteri no sorgulama işlemi için ilk olaran üstte yer alan resmi Ziraat Bankası internet sitesine giriş yapmalıyız. Daha sonra hemen üstte yer alan “Bireysel İnternet Bankacılığı” butonuna tıklayarak internet bankacılığına giriş yapmalıyız.

İnternet bankacılığına giriş yaptıktan sonra hesaplarım sekmesine devam ederek, vadesiz hesaplarınızın olduğu bölüme geçiş yapabilirsiniz. Burada hesabınıza ait bazı detaylar verilecek ve IBAN numarasının da yer aldığı bazı bilgiler karşınıza çıkacak. IBAN numarasının hemen altında müşteri numarasını görebilirsiniz.

Ziraat Bankası Müşteri Numarası Öğrenme (Mobil Uygulama)

Aynı şekilde Ziraat mobil uygulaması da müşteri no öğrenmek için en çok tercih edilen yöntemlerden birisi. Mobil uygulamada yine üyeliğinize giriş yaparak bir üst adımda bahsettiğimiz gibi hesaplarım sekmesine giriş yapmalısınız.

Burada yine hesabınıza ait bazı kişisel bilgilerin yer alacağı gibi, müşteri numaranız da yazacak. Ziraat Bankası müşteri numarası öğrenme yöntemleri ile sorgulama işlemi yapamadıysanız, bir sonraki aşamada vereceğimiz bilgileri de uygulayabilirsiniz.

Ziraat Çağrı Merkezi ile Müşteri No Sorgulama

Ziraat Bankası’nın 0850 220 00 00 numaralı çağrı merkezini arayarak da müşteri numaranızı öğrenebilirsiniz. Bildiğiniz üzere bankaların müşteri hizmetleri numaraları 7 gün 24 saat boyunca hizmet veriyor. Böylece herhangi bir kısıtlama olmadan, aynı internet bankacılığındaki gibi dilediğiniz zaman sorgulama işlemi yapabilirsiniz.

Çağrı merkezini aradığınızda banka sizlere müşteri numaranızı sorabilir. Bu durumda TC kimlik numarası ile devam etmek istediğinizi belirtebilir veya kart şifrenizi giriş yaparak devam edebilirsiniz. Müşteri temsilcisinin soracağı soruları yanıtlayarak müşteri numaranızı öğrenebilirsiniz.

Ziraat Şubelerinden Müşteri No Öğrenme

Eğer üstteki adımları tamamlayamadıysanız veya internet bankacılığınız bulunmuyorsa, Ziraat şubelerini ziyaret ederek de müşteri numaranızı öğrenebilirsiniz. İsterseniz bankadan bir hesap cüzdanı talep edebilir, tüm bilgilerinize ulaşabilirsiiniz.

Kredi ve Banka Kartları ile Öğrenebilir Miyim?

Eskiden tüm kartların üzerinden müşteri numarası bilgisi yer alıyordu. Fakat yeni düzenlemeler ile beraber bazı banka ve kredi kartlarının üzerinden bu bilgi kaldırıldı. Yine de şansınızı denemek istiyorsanız kredi kartı numarası bölümünün hemen altına bakabilirsiniz.

Bunlar da ilginizi çekebilir

Yanıtlar

 1. mesut gök avatarı
  mesut gök

  70 yaşın üstündeyim,dışarı çıkamıyorum,Ereğli/Konya şubesini defalarca aradım,yanıt yok,.444’lü 0850’lili numaradanda bir cevap alamadım.Devlet Bankası olmaktan çıktımı ne oldu?

 2. mesut gök avatarı
  mesut gök

  en az yarım saattir ereğli-konya ziraat bankasını arıyorum cevap alamıyorum.4440000 ve 0850220000 ondanda cevap yok,

  1. Mustafa Güner avatarı
   Mustafa Güner

   0850 200 50 00 numarasını arıyorum bir türlü cevap vermiyor, halen beklemede.

   1. Mert avatarı
    Mert

    444 00 00 veya 0850 222 00 00 numaralarından birini aramalısınız.

Yorum yapın