Ana Sayfa Müşteri Hizmetleri Ziraat Bankası Müşteri Hizmetlerine Direk Bağlanma

Ziraat Bankası Müşteri Hizmetlerine Direk Bağlanma

3
140.178
Ziraat Bankası Müşteri Hizmetlerine Direk Bağlanma

Ziraat Bankası Müşteri Hizmetlerine Direk Bağlanma, banka müşterileri tarafından sıkça aranan bir durumdur. Bankalar ile çalışan herkes, mutlaka müşteri hizmetlerini en az bir kez aramıştır. Aklımıza takılan sorularda, yaşadığımız problemlerde ve hatta ürün başvurularında bile müşteri hizmetleri numarasını kullanarak yardım alma ihtiyacı duyabiliyoruz. Ancak biliyorsunuz ki, müşteri hizmetlerine bağlanabilmek o kadar da kolay olmuyor. Defalarca tuşlama yapmak, yeni çıkan sistem ile beraber sesli yanıt sistemine dert anlatmaya çalışmak bizi oldukça zorluyor. Bu makalemiz sayesinde bu duruma bir son vereceğimizden emin olabilirsiniz. Eğer siz de hızlıca müşteri hizmetlerine bağlanmak istiyorsanız, alttaki talimatları uygulayabilir, verdiğimiz grafikten yardım alabilirsiniz.

Ziraat Bankası Müşteri Hizmetlerine Direk Bağlanma

Bankalar ile çalışan herkes bilir ki, müşteri hizmetlerine bağlanabilmek oldukça zordur. Genellikle sesli yanıt sistemi ve çeşitli tuşlamalar yaparak işlemlerinizi halledebilirsiniz. Ancak bazı durumlarda da müşteri temsilcisi ile birebir görüşmeniz gerekebilir. Örneğin kredi kartınız ile alakalı bir problem yaşıyorsanız, ekstrenizde bilinmeyen bir durum olduğunda bunu müşteri temsilcisine danışmak isteyebilirsiniz. Bu gibi durumlarda ise sesli yanıt sistemi yeterli gelmediği için yalnızca ekstre hakkındaki bilgileri dinlemek maalesef tercih ettiğimiz bir yöntem olmuyor.  Ziraat Bankası iletişim numarasına bağlanma;Ziraat Bankası müşteri temsilcisi numarası: 444 00 00

Öncelikle hizmet aldığınız bankanın müşteri hizmetleri numarasını doğru öğrenmelisiniz. Bazı bankalarda bireysel müşteri hizmetler ile ticari müşteri hizmetleri farklı olabiliyor. Kendi içlerinde aktarım yaparak sizi direk bağlasalar da bu durumda yanlış tuşlama yapma ihtimaliniz de yüksek olabilir. Yukarıdaki numaradan müşteri hizmetlerini aradıktan sonra alttaki adımları takip ederek operatöre direk bağlanabilirsiniz.

Ziraat Bankası Operatöre Direk Bağlanma Güncel

Ziraat bankası müşteri hizmetleri, Türkiye’deki en hızlı ve kaliteli hizmet veren çağrı merkezi bünyesine de sahip olsa, yaşanabilen fazla yoğunluk sebebiyle zaman zaman hizmetlerde aksaklık ya da gecikme söz konusu olabiliyor. Bu gecikmelerin önüne geçebilmek amacıyla bu şekilde telesekreter sistemi geliştirilmiş durumda. Bu sistem yoğunluğu çok ciddi bir oranda azaltıyor. Böylece yalnızca çok gerekli durumlarda müşteri hizmetlerine bağlanabiliyor müşteriler. Bazı zamanlarda direkt olarak müşteri hizmetlerine bağlanmanız gerekebilir. Bu durumda sizi sürekli kendi içinde hapseden bir bant sistemi ile mücadele etmek elbette çok zordur. Bazen bu iş çok can sıkıcı bir hal alabiliyor. Bu durumdan kurtulmak için öğreneceğiniz hatta ezberleyeceğiniz birkaç basit teknik ile müşteri hizmetlerine direkt olarak saniyeler içinde bağlanabilirsiniz. Böylece hem dakikalarca telefon açık kaldığı için dakikalarınız bitmez hem de bant sistemi yüzünden sinirleriniz bozulmaz.

 • Öncelikle 444 00 00 numaralı müşteri hizmetlerini arayalım.
 • İlgili menüleri ve bazı uyarıları dinledikten sonra banka bazı bilgiler isteyebilir. (Örneğin: Cep Telefonu, Kart Numarası, Müşteri Numarası, TC Kimlik No vb. gibi) Bu tarz bilgileri girdikten sonra devam edelim.
 • Sesli yanıt sistemi bizi karşıladığında öncelikle “Müşteri Temsilcisi”, arkasından da “Bunların dışında” diyerek devam edin.
  • Eğer sesli yanıt sistemi hata verirse gelen menüden sırasıyla “1-6-0” numaralarını tuşlayın. Tuşlama yaparken 1’er saniye aralık verin.

Alttaki görsel yardımıyla da hızlıca bağlanabilirsiniz;

Ziraat Bankası Müşteri Hizmetlerine Direk Bağlanma

Diğer tüm bankaların müşteri hizmetleri numaraları hakkında bilgiler almak istiyorsanız da Müşteri Hizmetleri isimli bölümümüzü ziyaret edebilirsiniz.

NOT: Yukarıda verilen bilgiler ve bankaların müşteri hizmetleri sistemleri yapılacak güncellemelerden sonra değişiklik gösterebileceğinden kesin olmamakla beraber denenmiş yöntemlerdir. Bağlandıktan sonraki bekleme süresi dahil değildir.

Ziraat Operatöre En Kolay Bağlanma Yöntemi

 1. Öncelikle temsilci numarası olan  “444 00 00” numaralı çağrı merkezini arayın.
 2. Telesekreter size menü seçeneklerini sayacaktır. Bu kısımda “1” tuşuna basın.
 3. Sonrasında sıralanacak olan menüde ise önce “6” sonra “0”ı tuşlayın.

Yukarıda sıralamış olduğumuz tüm yöntemleri uyguladığınız taktirde, ortalama olarak 6 ile 7 dakika içerisinde ilgili temsilciye bağlanacaksınız.

Ziraat Bankası Müşteri Hizmetlerine Direk Bağlanma

Ziraat bankası müşteri hizmetleri direkt bağlanmak için, Ziraatbank müşterisi olmanız gerekir. GSM numaranızın ise, hesabınız ile ilişiği olması gereklidir. Böylece çağrı merkezi çalışanları, aradığınız numaradan sizin bilgilerinize ulaşabilir ve sizden hiçbir ek bilgi talep etmeden işlemlerinizi kontrol edebilir. Fakat müşterisi olduğunuz halde GSM numaranızın bankaya kayıtlı olmadığı durumlarda, çağrı merkezi çalışanının bilgilerinize ulaşabilmesi için bir takım bilginize ihtiyacı vardır. Eğer GSM numaranız Ziraatbank sistemine kayıtlı değilse şu adımlar ile kolayca iletişime geçebilirsiniz.

Kart İşlemleri İçin Çağrı Merkezine Hızlı Bağlanma

 1. İlk olarak Ziraatbank müşteri hizmetleri hattı olan “444 00 00”ı arayın.
 2. Sizden bilgilerinize ulaşabilmek için istenecek olan TC kimlik numaranızı tuşlayın.
 3. Telesekreterin size okuyacağı menüden önce “1” sonra ise “6”yı tuşlayın.
 4. Bir sonraki menüde “0”ı tuşlamanız durumunda kart işlemleriniz ile ilgili yardım alabileceğiniz müşteri hizmetlerine kısa süre içinde bağlanabilirsiniz. Eğer işleminiz kredi kartı ile değil banka kartıylaysa daha farklı bir şekilde bağlanmanız gerekir.

Bankomat Kart Müşteri Hizmetlerine Direkt Bağlanmak

 1. Ziraat Bankası müşteri hizmetlerini “444 00 00” numarasından arayın.
 2. Sizden TC kimlik numaranız istenecek. TC kimlik numaranızı girin.
 3. Ardından sırası ile önce “1” sonra “7” en son da “0”ı tuşlayın. Çok kısa bir süre içinde sizi Ziraat bankası müşteri hizmetleri hattına bağlayacaktır. Bu şekilde banka kartı ile ilgili işlemleriniz konusunda kolayca yardım alabilirsiniz.

Ziraat bankası, Türkiye’deki 3 devlet bankasından bir tanesidir. Türkiye’de devlet ile banka ilişkisi konuşulurken akıllara ilk olarak “Ziraat Bankası” gelir. Ziraatbank, güvenilirliği ile, yüksek mevduat faizi, düşük kredi imkanları ile halk tarafından benimsenmiş bir bankadır. Bu nedenle sıklıkla Ziraat bankası tercih edilir.

Aynı zamanda ziraat.com.tr internet sitesinden de işlemlerinizi halledebilirsiniz. Bağlantıdan internet bankacılığı üzerinden de rahatlıkla işlem yapabilirsiniz. Eğer internet bankacılığını kullanmıyorsanız, telefon bankacılığı ile şifre oluşturabilirsiniz.


3 YORUMLAR

BİR YORUM GÖNDER

Yorumunuzu bu alana yazın
Buraya adınızı girin