Ziraat Bankası Müşteri Hizmetlerine Direk Bağlanma

Ziraat Bankası Müşteri Hizmetlerine Direk Bağlanma, Ziraat Bankası müşteri temsilcisine direk bağlanma, Ziraat Bankası müşteri hizmetlerine hemen bağlanma, müşteri temsilcisine direk bağlanma hakkında bilgileri yazımızın devamında vereceğiz. Bankalar ile çalışan herkes, mutlaka müşteri hizmetlerini aramıştır. Aklımıza takılan sorularda, yaşadığımız problemlerde ve hatta ürün başvurularında bile müşteri hizmetleri numarasını kullanarak yardım alma ihtiyacı duyabiliyoruz. Ancak biliyorsunuz ki, müşteri hizmetlerine bağlanabilmek o kadar da kolay olmuyor. Defalarca tuşlama yapmak, yeni çıkan sistem ile beraber sesli yanıt sistemine dert anlatmaya çalışmak bizi oldukça zorluyor. Bu makalemizde ise Ziraat Bankası müşteri hizmetlerine direk bağlanma hakkında güncel tüm yöntemleri paylaşacağız. Ziraat Bankası müşteri temsilcisi direk bağlanma nasıl yapılır?

Ziraat Bankası Müşteri Hizmetlerine Direk Bağlanma

Bankalar ile çalışan herkes bilir ki, müşteri hizmetlerine bağlanabilmek oldukça zordur. Genellikle sesli yanıt sistemi ve çeşitli tuşlamalar yaparak işlemlerinizi halledebilirsiniz. Ancak bazı durumlarda da müşteri temsilcisi ile birebir görüşmeniz gerekebilir. Örneğin kredi kartınız ile alakalı bir problem yaşıyorsanız, ekstrenizde bilinmeyen bir durum olduğunda bunu müşteri temsilcisine danışmak isteyebilirsiniz. Bu gibi durumlarda ise sesli yanıt sistemi yeterli gelmediği için yalnızca ekstre hakkındaki bilgileri dinlemek maalesef tercih ettiğimiz bir yöntem olmuyor. Bu sebeple de Müşteri Temsilcisine direk bağlanma yöntemleri hakkında bilgiler vereceğiz. Ziraat Bankası Müşteri Hizmetlerine Direk Bağlanma nasıl yapılır?Ziraat Bankası Müşteri Hizmetleri Numarası: 444 00 00

Öncelikle hizmet aldığınız bankanın müşteri hizmetleri numarasını doğru öğrenmelisiniz. Bazı bankalarda bireysel müşteri hizmetler ile ticari müşteri hizmetleri farklı olabiliyor. Kendi içlerinde aktarım yaparak sizi direk bağlasalar da bu durumda yanlış tuşlama yapma ihtimaliniz de yüksek olabilir. Yukarıdaki numaradan Ziraat Bankası müşteri hizmetlerini aradıktan sonra alttaki adımları takip ederek operatöre direk bağlanabilirsiniz.

Ziraat bankası,Türkiye’deki 3 devlet bankasından bir tanesidir. Türkiye’de devlet ile banka ilişkisi konuşulurken akıllara ilk olarak “Ziraat bankası” gelir. Ziraatbank, güvenilirliği ile, yüksek mevduat faizi, düşük kredi imkanları ile halk tarafından benimsenmiş bir bankadır. Bu nedenle sıklıkla Ziraat bankası tercih edilir. Durum böyle olunca da Ziraat bankası müşteri hizmetlerine direkt bağlanmak çok önemli oluyor. Çünkü yoğunlukları azaltmak adına Ziraat bankası, çok daha bağlayıcı bir bant sistemi geliştirdi. Bu bant sistemi sayesinde bağlanan müşteriler, müşteri hizmetlerine çok gerekmedikçe bağlanamıyor, işlemlerini telesekreter ile hallettikleri için de müşteri hizmetleri hattındaki yoğunluk ciddi bir oranda azalıyor.

Ziraat Bankası Operatöre Direk Bağlanma Güncel

Ziraat bankası müşteri hizmetleri, Türkiye’deki en hızlı ve kaliteli hizmet veren çağrı merkezi bünyesine de sahip olsa, yaşanabilen fazla yoğunluk sebebiyle zaman zaman hizmetlerde aksaklık ya da gecikme söz konusu olabiliyor. Bu gecikmelerin önüne geçebilmek amacıyla bu şekilde telesekreter sistemi geliştirilmiş durumda. Bu sistem yoğunluğu çok ciddi bir oranda azaltıyor. Böylece yalnızca çok gerekli durumlarda müşteri hizmetlerine bağlanabiliyor müşteriler. Bazı zamanlarda direkt olarak müşteri hizmetlerine bağlanmanız gerekebilir. Bu durumda sizi sürekli kendi içinde hapseden bir bant sistemi ile mücadele etmek elbette çok zordur. Bazen bu iş çok can sıkıcı bir hal alabiliyor. Bu durumdan kurtulmak için öğreneceğiniz hatta ezberleyeceğiniz birkaç basit teknik ile müşteri hizmetlerine direkt olarak saniyeler içinde bağlanabilirsiniz. Böylece hem dakikalarca telefon açık kaldığı için dakikalarınız bitmez hem de bant sistemi yüzünden sinirleriniz bozulmaz. Eğer Ziraat bankası müşteri hizmetleri direkt bağlanmak istiyorsanız şu adımları gerçekleştirebilirsiniz.

 • Öncelikle 444 00 00 numaralı müşteri hizmetlerini arayalım.
 • İlgili menüleri ve bazı uyarıları dinledikten sonra banka bazı bilgiler isteyebilir. (Örneğin: Cep Telefonu, Kart Numarası, Müşteri Numarası, TC Kimlik No vb. gibi) Bu tarz bilgileri girdikten sonra devam edelim.
 • Sesli yanıt sistemi bizi karşıladığında öncelikle “Müşteri Temsilcisi”, arkasından da “Bunların dışında” diyerek devam edin.
  • Eğer sesli yanıt sistemi hata verirse gelen menüden sırasıyla “1-6-0” numaralarını tuşlayın. Tuşlama yaparken 1’er saniye aralık verin.

Alttaki görseli dikkate alarak da direk bağlanma işlemlerini tamamlayabilirsiniz.

Ziraat Bankası Müşteri Hizmetlerine Direk Bağlanma

Eğer halen daha müşteri hizmetlerine direk bağlanma konusunda problemler yaşıyorsanız alt bölümdeki yorum alanından sorabilir, aklınıza takılanları paylaşabilirsiniz. Tüm bankaların müşteri hizmetleri numaraları hakkında bilgiler almak istiyorsanız da Müşteri Hizmetleri isimli bölümümüzü ziyaret edebilirsiniz.

NOT: Yukarıda verilen bilgiler ve bankaların müşteri hizmetleri sistemleri yapılacak güncellemelerden sonra değişiklik gösterebileceğinden kesin olmamakla beraber denenmiş yöntemlerdir.

Ziraat Bank Müşteri Hizmetlerine En Kolay Bağlanma Yöntemi

 1. Öncelikle Ziraat bankası müşteri hizmetlerine ulaşmak için kullanacağınız “444 00 00” numaralı çağrı merkezini arayın.
 2. Telesekreter size menü seçeneklerini sayacaktır. Bu kısımda “1” tuşuna basın.
 3. Sonrasında sıralanacak olan menüde ise önce “6” sonra “0”ı tuşlayın.

Bu yöntem sayesinde çok kısa bir sürede Ziraatbank müşteri hizmetlerine bağlanabileceksiniz. Ziraat bankası müşteri hizmetleri yoğunluğuna göre bekleme süresi değişkenlik gösterebiliyor. Ortalama 7 dakika içinde müşteri hizmetlerine bağlanırsınız.

Ziraat Bankası Müşteri Hizmetlerine Direkt Bağlanma

Ziraat bankası müşteri hizmetleri direkt bağlanmak için, Ziraatbank müşterisi olmanız gerekir. GSM numaranızın ise, hesabınız ile ilişiği olması gereklidir. Böylece çağrı merkezi çalışanları, aradığınız numaradan sizin bilgilerinize ulaşabilir ve sizden hiçbir ek bilgi talep etmeden işlemlerinizi kontrol edebilir. Fakat müşterisi olduğunuz halde GSM numaranızın bankaya kayıtlı olmadığı durumlarda, çağrı merkezi çalışanının bilgilerinize ulaşabilmesi için bir takım bilginize ihtiyacı vardır. Eğer GSM numaranız Ziraatbank sistemine kayıtlı değilse şu adımlar ile kolayca iletişime geçebilirsiniz.

Kart İşlemleri için Ziraat Bankası Operatöre Direkt Bağlanmak

 1. İlk olarak Ziraatbank müşteri hizmetleri hattı olan “444 00 00”ı arayın.
 2. Sizden bilgilerinize ulaşabilmek için istenecek olan TC kimlik numaranızı tuşlayın.
 3. Telesekreterin size okuyacağı menüden önce “1” sonra ise “6”yı tuşlayın.
 4. Bir sonraki menüde “0”ı tuşlamanız durumunda kart işlemleriniz ile ilgili yardım alabileceğiniz müşteri hizmetlerine kısa süre içinde bağlanabilirsiniz. Eğer işleminiz kredi kartı ile değil banka kartıylaysa daha farklı bir şekilde bağlanmanız gerekir.

Banka Kartı İşlemleri İçin Müşteri Hizmetlerine Direkt Bağlanmak

 1. Ziraat Bankası müşteri hizmetlerini “444 00 00” numarasından arayın.
 2. Sizden TC kimlik numaranız istenecek. TC kimlik numaranızı girin.
 3. Ardından sırası ile önce “1” sonra “7” en son da “0”ı tuşlayın. Çok kısa bir süre içinde sizi Ziraat bankası müşteri hizmetleri hattına bağlayacaktır. Bu şekilde banka kartı ile ilgili işlemleriniz konusunda kolayca yardım alabilirsiniz.

1 Yorum

BU YAZIYA YORUM GÖNDER

Please enter your comment!
Please enter your name here