ziraat bankası mobil uygulama açılmıyor

Ziraat Bankası mobil uygulama açılmıyor, nasıl açabilirim? Ziraat Bankası, mobil ve internet bankacılığını sık sık güncelleyen, sürekli ilave yenilikler ekleyen bankalardan birisidir. Ancak bazı zamanlarda planlı bakım çalışmaları veya sunucu taraflı problemler sebebiyle mobil uygulamaya erişim kesilebilir. Elbette tamamen banka taraflı değil, sizinle alakalı kesintiler de yaşanabilir. Bunlardan birisi de şifrenizi unutmanız, şifrenizi bloke etmeniz olarak gösterilebilir. Şifrenizi arka arkaya sürekli olarak yanlış girmeniz, bankanın güvenlik sebepleri gerekçesiyle şifrenizi bloke altına alması anlamını taşımaktadır. Şimdi de mobil uygulamanın açılmasına engel olan durumları ele alarak, tüm bunların çözüm yöntemleri hakkında püf noktalar paylaşacağız. Ziraat Bankası Mobil Uygulama Açılmıyor, ne yapmalıyım?

Ziraat Bankası Mobil Uygulama Açılmıyor Ne Yapmalıyım?

Akıllı telefonların günlük yaşantımızdan ayrı düşünülemediği bugünlerde bankalar da internet şubelerini mobil uygulamalara taşımışlardır. Banka mobil uygulamalarını App Store ve Google Play Store üzerinden indirmek mümkün. Ziraat Bankası da uygulamasını “Ziraat Mobil” adı altında kullanıcıları ile buluşturuyor. Uygulama sayesinde EFT, havale, kredi kartı borcu ödeme, kredi borcu ödeme, fatura ödeme, bankacılık başvuruları, kart bilgileri ve hareketleri sorgulama, kampanyalar hakkında bilgi edinme, kampanyalara katılma vb. birçok işlem saniyeler içerisinde tamamlanabiliyor. Bu ayrıcalıklı hizmetin keyfini yaşamak isteyen kullanıcıların mobil uygulama edinerek internet şubesi şifreleri ile sisteme giriş yapmaları gerekiyor. Giriş için gerekli olan kullanıcı adı ve şifre bilgisine sahip olmayan kullanıcılar ise yeni kayıt oluşturarak sisteme erişebiliyor. Ziraat Bankası bazen müşterilerinden mobil uygulamanın açılmadığına dair bildirimler almaktadır. Mobil uygulamaya yeniden sorunsuz bir şekilde erişmek isteyen müşterilerin denemesi gereken birkaç yöntem mevcuttur.

Ziraat Bankası Mobil Açılmıyor, Nasıl Açarım?

Mobil uygulama erişimi internet üzerinden sağlanmaktadır. Bu yüzden telefonunuzda aktif internet bağlantısı olduğundan emin olmanız gerekiyor. İnternet bağlantınızda olası bir kesinti yaşanıyor olabilir, bu gibi bir problem olduğunu tespit ederseniz servis sağlayıcınız ile iletişime geçmeniz gerekiyor. İnternet bağlantınız zarar görmüş olabilir, mevcut bağlantınızı sonlandırarak yeninden bağlantı kurmayı denemelisiniz.

Ziraat Mobil’in Güncel Olduğundan Emin Olun!

ziraat mobil uygulama açılmıyor

Sürekli geliştirme çalışmaları yürütülen bankaların mobil uygulamalarına sık sık güncellemeler gelmektedir. Eğer güncelleme yapmadıysanız, uygulama erişiminiz sonlandırılmış olabilir. App Store veya Google Play Store üzerinden uygulama sayfasına erişerek mevcut güncelleme olup olmadığını kontrol etmeli, gerekli güncellemeleri yüklemelisiniz.

Ziraat Mobili Yeniden Yükleyin

Ziraat Bankası mobil uygulamanız açılmıyorsa telefonunuzun uygulamalar menüsünden Ziraat Mobil uygulamasını seçerek tüm önbelleği ve verileri temizlemeniz gerekiyor. Ardından uygulamayı App Store ya da Google Play Store üzerinden veya uygulamalar menüsünden kaldırmalısınız. Daha sonra tekrar uygulamayı App Store ve Google Play Store üzerinden yükleyerek sorunsuz bir şekilde kullanabilirsiniz. Genellikle en kesin çözüm bu yol ile bulunuyor ve müşteri memnuniyeti sağlanıyor.

Tavsiye Edilen Makale: Ziraat Bankası Müşteri Hizmetlerine Direk Bağlanma

Banka Destek Ekibi ile İletişime Geçmek

Bahsettiğimiz tüm yolları denediniz fakat hala Ziraat Mobil uygulamasına erişim sağlayamadınız ise bankanın teknik destek ekibi ile görüşmelisiniz. Alanında uzman Ziraat Bankası ekibi size hızlıca destek verecek ve uygulamaya erişiminizi tekrar sağlayacaktır. Bankanın müşteri hizmetlerini aradığınızda, banka sizden ek iletişim bilgileri veya güvenlik sebebiyle bazı doğrulamalar yapmanızı talep edebilir!

BİR YORUM GÖNDER

Yorumunuzu bu alana yazın
Buraya adınızı girin