Ziraat Bankası Kredi Kartı Limit Arttırma Nasıl Yapılır? (ANINDA)

Ziraat Bankası Kredi Kartı Limit Arttırma

Ziraat Bankası kredi kartı limit arttırma işlemi banka müşterileri tarafından sıkça aranan sorgulardan birisidir. Bankanın kredi kartı sahibi olan müşterileri, harcamaları için veya yeterli gelmemesi gibi sebeplerle kredi kartını yükseltmeye ihtiyaç duyabiliyorlar. Ziraat kart limiti yükseltme işlemi de tam da bu aşamada ihtiyaç duyduğumuz başvuru tipinden birisi. İster şubelerden, ister ATM’den, isterseniz de internet üzerinden anında başvuru yapabiliyor ve sonucunu da hızlı bir şekilde öğrenebiliyorsunuz. Daha sonra bu limiti ister alışverişlerde, isterseniz de nakit çekim olarak kullanabiliyorsunuz. Aynı zamanda banka kampanyaları dahilinde taksitli nakit avans da kullanabilirsiniz. Bu yazımız ile ziraat kredi kartı limit arttırma hakkında detaylı bilgi vereceğiz.

Ziraat Bankası Kredi Kartı Limit Arttırma

Ziraat Bankası kredi kartı limit yükseltme işlemi için bir çok seçenek bulunuyor. Bunların en yaygın olarak kullanılanları elbette internet veya mobil uygulamalar üzerinden yapılan başvurular. Şubelere göre çok daha hızlı sonuç verdiği için genellikle müşteriler online yöntemleri tercih ederek işlemlerini hızlandırabiliyor.

  • Kredi Kartı Limit Arttırma
  • İnternet Bankacılığı ile Limit Arttırma
  • Şubelerden Limit Arttırma
  • SMS ile Limit Arttırma
  • Müşteri Hizmetleri ile Limit Arttırma

Bu yöntemlerden size en uygun olanını tercih ederek limitinizi rahatlıkla yükseltebilirsiniz. Bankalar genellikle her başvuru tipine aynı gözle bakar ve farklı bir değerlendirme yapmaz. Yani hangi başvuru kanalını kullanırsanız kullanın, sonuç aynı olacaktır.

Ziraat Bankası İnternetten Limit Başvurusu

En çok tercih edilen limit başvurularının başında elbette internet bankacılığı ve mobil uygulama geliyor. Diğer yöntemlere nazaran daha hızlı ve anında yapabileceğiniz başvuru sayesinde acil ihtiyaçlarınızı rahatlıkla giderebilirsiniz. İnternet veya mobil bankacılığa girdikten sonra menüden Ürünler – Başvurular – Kredi Kartı – Limit Arttırımı menülerini takip ederek anında başvuru yapabilir, sonucu bilgi SMS’i olarak alabilirsiniz.

Aynı zamanda hızlı dönüş alamazsanız müşteri hizmetlerini arayabilir, yine internet bankacılığını kullanarak “Başvuru İzleme” menüsünden mevcut başvurunun durumunu öğrenebilirsiniz. Başvuru durumunuzu sürekli olarak takip edebilir, başvurunuzun reddedilmesi durumunda isterseniz daha düşük tutarlı limit talebinde bulunabilirsiniz.

İnternet bankacılığı ve mobil uygulama aynı gibi görünse de, aslında birbirinden farklı iki yöntem olarak karşımıza çıkıyor. Cep telefonundan farklı adımlar kullanarak limit artışınız için talep oluşturabiliryorsunuz. Hem mobil uygulama hem de SMS ile ziraat limit arttırma yöntemleri için yazımızın devamına göz atabilirsiniz.

Ziraat Kredi Kartı Limit Yükseltme Yöntemleri

Ziraat Bankası Mobil Uygulama ile Limit Arttırımı

Cep telefonları ile bankacılık işlemlerimizi halletmek oldukça pratik kabul edilen yöntemlerin başında yer alıyor. Tüm bankalar, kullanıma sunduğu mobil uygulamalar sayesinde bir çok hizmeti dakikalar içinde halletmemize yardımcı olabiliyor. Mobil uygulamaları kullanarak kart başvurusu, diğer başvuru işlemleri, ödemeler ve daha bir çok hizmeti kullanabiliyorsunuz.

kredi kartı limit arttırma ziraat

Üstteki resimli anlatıma göre de, başvurular adımını takip ederek kredi kartınız için limit artış talebi oluşturabiliyorsunuz. Bu ekrandan sadece limit artışı değil, yeni bir kart başvurusu veya eskiyen banka kartınızın yenilenmesini de talep edebiliyorsunuz.

Mobil uygulamadan kart limitini arttırmak için;

  • Ziraat Bankası mobil uygulamasına giriş yapılır,
  • Menüden “Başvurular” ekranı seçilir,
  • Başvuru ekranında “Bankkart – Kredi Kartı” adımına devam edilir,
  • Ekranın en altında yer alan “Limit Artış Başvurusu” ile devam edilir.

Daha sonra karşınıza gelen ekranda limitini arttırmak istediğiniz kredi kartını seçmeniz istenecek. Eğer tek kredi kartınız varsa, seçim yapmadan devam edebilirsiniz. Daha sonra aynı ekranda aylık gelirinizi ve talep ettiğiniz yeni kart limitini yazarak işlemi tamamlayabilirsiniz.

SMS ile Ziraat Bankası Kredi Kartı Limit Arttırma

En pratik yöntemlerden bir diğeri de SMS göndererek limit başvurusu yapmak. Cep telefonunuzda mobil uygulamayı kullanmıyorsanız veya akıllı telefonunuz yoksa, SMS göndererek de kartınız için limit artış talebi oluşturabilirsiniz. Tıpkı diğer yöntemler gibi, bunlarda da çok hızlı sonuç alacağınızı söyleyebiliriz. Altta verdiğimiz şekilde örnek bir SMS göndermeniz durumunda hızlı bir şekilde cevap mesaj olarak iletilecektir.

  • LIMIT 123456 10000 2500 -> 4757

Eğer SMS göndererek limitinizi yükseltmek istiyorsanız tamamı büyük harf olacak şekilde; LIMIT boşluk kartınızın son 6 hanesi boşluk talep ettiğiniz limit boşluk aylık gelirinizi yazarak 4757’ye SMS gönderebilirsiniz. Aynı bu formatta göndermeye dikkat etmelisiniz.

Üstte örneğini de verdiğimiz SMS’i gönderdikten hemen sonra kısa mesajla tarafınıza değerlendirmeye alındığı söylenecektir. Kredi notunuzun durumuna bağlı olarak cevap gecikmeli gelebilir. Genel olarak limit değerlendirmeleri otomatik sistemler tarafından gerçekleştirildiği için, hızlı sonuç alacağınızı rahatlıkla söyleyebiliriz.

Ziraat Bankası Müşteri Hizmetleri ile Limit Arttırımı

Aynı şekilde hızlı sonuç veren ve dakikalar içinde tamamlanan başvuru tipinden birisi de müşteri hizmetleridir. 444 00 00 numaralı çağrı merkezini arayarak Kredi Kartı İşlemleri menüsüne giriş yapabilir, müşteri temsilcisine bağlanmadan da başvuru yapabilirsiniz.

Müşteri hizmetleri ile görüşerek işlem yapmak istiyorsanız ilk olarak Ziraat Bankası Müşteri Hizmetleri Direk Bağlanma isimli makalemizi okuyabilirsiniz.

Ziraat Bankası ATM Kredi Kartı Limit Arttırma

Ziraat Bankası kredi kartı limit yükseltme işlemi aynı zamanda ATM ile de yapılabilir. Limit başvurusu yapmak istediğiniz kredi kartınızı ATM’ye taktıktan sonra Kredi Kartı İşlemleri – Limit İşlemleri adımlarını takip ederek işleminizi anında tamamlayabilirsiniz.

Limit arttırma başvuruları genellikle dakikalar içinde sonuçlanır. Yaptığınız başvuruların sonucu gelmiyorsa, başvuru durumu için müşteri hizmetlerini arayabilir, internet bankacılığından da takip edebilirsiniz. Eğer talep ettiğiniz limit uygun bulunmazsa, sebebini öğrenerek daha farklı bir limit ile yeniden başvuru yapabilirsiniz.

Bunlar da ilginizi çekebilir

Yorum yapın