Ziraat Bankası Dekont Nasıl Alınır? (Geçmiş Dekont)

Ziraat Bankası dekont çıkarma

Ziraat Bankası dekont alma, genelde ödeme yaptıktan sonra veya para transferi yapılınca en çok ihtiyaç duyulan şeylerden birisi. Bir çok alanda dekont ihtiyacı olduğu gibi, ödemelerin yapıldığına dair tek kanıt da doğal olarak dekontlar olarak kabul ediliyor. Bir ödeme işlemi yaptığınızda veya para transferi sırasında karşınıza gelen ekrandan “Dekont Görüntüle” butonuna tıklayarak ilgili işlemin dekontuna ulaşabiliyorsunuz. Genelde sorun da burada başlıyor. Eğer bu ekrandan dekont alma işlemini gerçekleştirmediyseniz, daha sonra ulaşmakta zorluk yaşayabiliyorsunuz. EFT ve havale gibi işlemlerin dekontları çok rahat çıkartılabilirken, fatura ve vergi ödemelerinin dekontlarını çıkarmak biraz daha zahmetli olabiliyor.

Ziraat Bankası Dekont Alma Nasıl Yapılır?

Ziraat Bankası dekontu nasıl alınır diyorsanız bunun iki farklı yolu bulunuyor. İlk olarak en kolay yöntem olan internet bankacılığını kullanmak olacaktır. Bunun haricinde şubelerden de geçmişe dönük istediğiniz tüm işlemlerin dekontlarını çıkarabiliyorsunuz. Eğer dekontlar evrak olarak lazımsa, şubelerden çıkartmak daha mantıklı olacaktır.

Dekont alabileceğiniz yerler;

  • Ziraat Bankası şubeleri
  • Ziraat Bankası internet bankacılığı
  • Ziraat ATM’leri (görüntüleme ve yazdırma)

Dekont çıkarabileceğiniz kanallar bunlardır. Bunun haricinde mobil uygulamadan geçmişe dönük dekont çıkarma işlemi yapılmıyor. İnternet bankacılığına giriş yaptıktan sonra hesaplarım – vadesiz hesaplar  ve hangi hesaba ait dekont çıkarılacaksa bu hesabı seçip, hemen ardından işlemin yapıldığı tarihleri seçerek tüm dekontlara ulaşabiliyorsunuz.

Ziraat İnternet Bankacılığı Dekont Çıkarma

Ziraat bankası internet bankacılığını kullanarak dekont çıkarma işlemini kısa süre içinde gerçekleştirebilirsiniz. Tarih aralığını belirleyerek dekontların tamamını görüntüleyebilir, içlerinden seçim yaparak bilgisayarınıza dekontları indirebilirsiniz.

İnternet bankacılığına giriş yaptıktan sonra Hesaplarım, Vadesiz Hesaplar ve dekontu çıkarmak istediğiniz işlemin gerçekleştiği hesabı seçerek tarih aralığı belirlemelisiniz. Daha sonra ilgili tarih aralığındaki tüm dekontları bilgisayarınıza indirebilirsiniz.

Ziraat Bankası Şubelerinden Dekont Alma

Ziraat Bankası Dekont Alma

Ziraat Bankası dekont nasıl alınır, nasıl çıkartabilirim diyorsanız tahmin edeceğiniz üzere şubelerin tamamından da işlemlerinize ait dekontları çıkarabilirsiniz. Hem fatura ödemeleri, hem vergi ödemeleri, hem de yapmış olduğunuz tüm para transferlerini geçmişe dönük olarak dekontlarını çıkarabilirsiniz.

İsterseniz şube çalışanına söyleyerek tüm dekontları mail adresinize isteyebilir, isterseniz de evrak olarak çıkartabilirsiniz. Bu işlemlerin herhangi bir ücreti yoktur ve tüm Ziraat Bankası şubelerinden yapılabilir. Bazı internet sitelerinde yer alan bilgilere göre artık bankaların çıkartılan dekontlardan ücret talep ettiğine dair bilgiler yer alsa da, resmi kaynaklardan doğrulanmadığı için ücretsiz olduğunu yazmak istedik.

Eğer Ziraat Bankası dekont çıkarma işlemi için para talep edilirse, şubeler yerine internet bankacılığından çıkarmayı deneyebilir, isterseniz şubenin size mail göndermesini de talep edebilirsiniz. Böylece ücret ödememiş olursunuz.

Bunlar da ilginizi çekebilir

Yorum yapın