ziraat bankası cebe havale

Ziraat Bankası 156 yıllık tarihi ve devlet bankası olması özelliğiyle birçok kişi tarafından çok sayıda bankacılık işleminde güvenle tercih edilmektedir. Günümüzün gelişen teknolojisi bankacılık hizmetlerini de geliştirmekte olup, artık birçok işlem adımının daha kolay bir şekilde yapılmasını sağlamaktadır. Öyle ki günümüz koşullarında birine para göndermek ya da bir yerden para almak için tarafların her ikisinin de banka hesabı olmasına dahi gerek yoktur. Bu kulağa fazlasıyla olanaksız geliyorsa henüz Ziraat Bankası Cepbank hizmeti ile tanışmamışsınız demektir. Ziraat Bankası cebe havale hizmeti ile, karşı tarafın banka hesabına gerek duymadan, herhangi bir saat dilimi içinde, haftasonu veya resmi tatil olsa dahi para göndermenizi sağlıyor. Çok güzel bir özellik değil mi? Ziraat cebe havale yöntemleri ile online internet bankacılığı veya mobil uygulama üzerinden rahatlıkla para gönderme işlemi yapabilirsiniz. Karşı taraf bu parayı dakikalar sonra ATM’lerden nakit olarak çekebilir. Üstelik hesabı olmasa bile!

Ziraat Bankası Cebe Havale Nedir?

Ziraat Bankası Cebe Havale kolaylığı, banka hesabı olmayan kişilere kolayca para transferi gerçekleştirmenize olanak tanır. Aynı şekilde bir başkası size havale yapacağı zaman da banka bilgilerinize gerek kalmadan cep telefonu numaranızı kullanarak gönderim yapabilir. Para çekme işlemini yapacak olan kişi tarafına ulaşan SMS bilgilerini kullanarak Ziraat Bankası Para Cepte adımlarını takip ederek parayı ATM’den çekebilir. Cebe havale işlemi son derece kolay ve hızlı olup, parayı gönderdiğiniz kişi anında para çekme işlemini yapabilir. Peki, Ziraat Bankası’ndan cebe havale nasıl yapılır?Tavsiye Edilen Makale: Cebe Havale Nasıl Yapılır?

Banka hesabı olmayan kişiler, bankalara alternatif olarak para gönderme işlemi için aracı kurumlara başvurabiliyor. Fakat çoğunun güvenilir olup olmadığı konusunda resmi bir bilgi yok. Bu sebeple yine bankalar ile çalışıp, banka hesabına gerek duymadan para transferi yapabiliyorunuz. Alttaki adımları eksiksiz takip ederek Ziraat CepBank yapabilirsiniz.

Ziraat Cebe Havale Nasıl Yapılır?

Mobil bankacılık ya da internet bankacılığı üzerinden cebe havale sistemiyle para gönderme işlemini gerçekleştirebilirsiniz. İnternet bankacılığına T.C. kimlik numaranız ya da müşteri numaranız ve internet bankacılığı şifreniz ile giriş yapmanız gerekmektedir. İnternet bankacılığı şifrenizi hatırlamıyorsanız mobil imza seçeneği ile de giriş sağlayabilirsiniz. Sonrasında Para Transferleri menüsünden Cebe Havale seçeneğini tıklamanız yeterli olacaktır. Bu kısmı tıkladıktan sonra açılan pencerede sizden para göndereceğiniz kişinin T.C. kimlik numarasını ve cep telefonu numarasını girmeniz istenecektir. Ziraat Bankası Cepbank işleminin başarıyla tamamlanabilmesi için bu bilgileri doğru girmeniz önemlidir.

ziraat cebe havale cepbank

Dilerseniz cep telefonunuz üzerinden mobil uygulamayı kullanarak da Ziraat Bankası Cebe Havale işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Benzer adımları takip ederek işlemi tamamlayabilirsiniz. Cebe Havale seçeneğini seçtiğinizde karşınıza bir uyarı sayfası çıkacaktır. Bu uyarıyı okuyarak koşulları kabul etmeniz gerekmektedir. Ziraat Bankacı bahis oyunları için cebe havale seçeneğini kullanmanıza izin vermemektedir. Ayrıca kendi cep telefonunuza da bu yöntemle para gönderemeyeceğinizi bilmelisiniz.

 • Ziraat Bankası internet veya mobil bankacılığa giriş yapılır,
 • Ardından sol üst taraftaki menü açılır,
 • Para transferleri ve hemen ardından Cebe Havale adımı tuşlanır,
 • Karşımıza gelen ekranda alıcı bilgileri girilir,
 • Devam ettikten sonra göndermek istediğimiz tutar,
 • Kendi bilgilerimizi de onaylayıp para transferi işlemi tamamlanır.

Tüm bu işlemleri eksiksiz olarak tamamladığınızda, karşı tarafın para transferi yaptığına dair bir bilgi SMS’i alacaksınız. Bu SMS aynı zamanda parayı çekmeniz için size yardımcı olacak bir şifre içerecek. Karşı taraftan ne kadar gönderdiğini öğrenerek hızlı bir şekilde ATM’ler yardımıyla paranızı çekebilirsiniz. ATM üzerinden para yatırma ve çekme işlemleri hakkında alttaki videodan yardım alabilirsiniz.

Ziraat Cebe Havale Nasıl Çekilir? (ATM’den)

Parayı gönderdiğiniz kişi doğal olarak Ziraat Cebe Havale nasıl çekilir konusunu merak edecektir. Para gönderme işlemini tamamladığınızda, telefon numarası ve kimlik numarasını doğru girdiyseniz alıcının telefonuna bir SMS gidecektir. Bu SMS’te kendisine gönderilen tutar ve para çekme işlemi için gerekli olan güvenlik kodu yer alacaktır. Alıcı, herhangi bir Ziraat Bankası ATM’sinden kartsız işlemler bölümünden kendisine gönderilmiş parayı çekebilir. Bunun için tutarı ve güvenlik kodunu girmesi yeterlidir.

 • Herhangi bir Ziraat Bankası ATM’sinden kartsız işlemler menüsüne giriş yapılır,
 • Kartsız işlemler alanından Para Çekme ve Cebe havale menüleri seçilir,
 • Ardından cep telefonu bilgileri girilir,
 • Gelen para tutarı ve SMS ile iletilen güvenlik kodu girilir,
 • Para çekilir ve işlem tamamlanır.

Burada tek dikkat edilecek nokta, bir saat içinde cebe havale yoluyla gönderilmiş para çekme işlem limitinin 6 ile sınırlandırılmış olmasıdır. Ancak farklı ATM’lerden daha fazla sayıda işlem gerçekleştirilebilir. Zaten cebe havalenin de bir limitleri bulunduğu için, bu limitlerin üzerinde herhangi bir tutar gönderimi yapılmaz.

Ziraat Bankası Cebe Havale iptali Nasıl Yapılır?

Ziraat Bankası cebe havale nasıl iptal edilir diyorsanız, bunun bir kaç yöntemi bulunuyor. Şu an için para gönderen kişi Ziraat Bankası cebe havale iptali işlemini yaptıramamaktadır. Alıcı parayı 24 içinde çekmediği takdirde gönderilen tutar göndericinin banka hesabına aynen iade edilecektir. Telefon numarasını yanlış yazdığınız için paranın farklı bir alıcıya gitmesi durumunda da iade işlemi yapılmayacaktır. Karşı taraf parayı çekmişse artık o işlem tamamlanmış, iptal edilmesi mümkün olmayacaktır.

Ziraat Bankası CepBank İşlem Limitleri

Ziraat Bankası CepBank sistemi ile günde en fazla 500 TL olarak şekilde 2 işlem; haftada maksimum 1000 TL olacak şekilde 4 işlem; ve aylık olarak 6 işlemle sınırlandırılmış en fazla 1500 TL gönderebilirsiniz. Ayrıca Ziraat Bankası cebe havale ücretleri 5 TL olup, her yaptığınız işlemde bu ücreti tekrar ödemek zorunda kalacağınızı da bilmelisiniz.

 • Maksimum gönderilecek tutar: 500 TL
 • Günlük maksimum işlem sayısı: 2
 • Haftalık maksimum işlem sayısı: 4
 • Aylık maksimum işlem sayısı: 6
 • Haftalık maksimum işlem: 1.000 TL
 • Aylık maksimum işlem: 1.500 TL

BİR YORUM GÖNDER

Yorumunuzu bu alana yazın
Buraya adınızı girin