Ziraat Bankası Bakiye Sorgulama Nasıl Yapılır? (İnternetten)

Ziraat Bankası Bakiye Sorgulama

Ziraat Bankası bakiye sorgulama nasıl yapılır? T.C. Ziraat Bankası, Türkiyenin en köklü devlet bankalarındandır. Yapmış olduğu hizmetler, uygun kredi faiz oranları ve daha bir çok hizmeti ile müşterilerin ilk tercih ettiği bankalar arasında yer almaktadır. Müşteri memnuniyetini de ön planda tutmak adına bir çok yeniliğe imza atmıştır. Özellikle internet bankacılığı alanındaki yenilikleri ile, müşterilerinin bir çok sorgulama işlemini dakikalar içinde yapmasını sağlamıştır. İnternet üzerinden veya cep telefonunuzdaki Ziraat Mobil Uygulama sayesinde tüm hesap işlemlerini rahatlıkla halledebiliyorsunuz. Ziraat Bankası’nın sunduğu hizmetlerden birisi de hesap bakiyesi sorgulama işlemidir. Ziraat Bankası hesap bakiyesi sorgulama yapmak için internet bankacılığı, mobil bankacılık, telefon ve şube gibi önünüzde bir çok seçenek bulunuyor. Peki Ziraat Bakiye Öğrenme nasıl yapılır?

Ziraat Bankası Bakiye Sorgulama Nasıl Yapılır?

Ziraat Bankası’nda bulunan bir hesabınızın bakiyesini öğrenmek istiyorsanız, bunun bir çok yöntemi bulunmakta. Dilerseniz cep telefonundan, dilerseniz bilgisayardan online olarak hesap bakiyenizi öğrenebilirsiniz. Ayrıca yalnızca hesap bakiyesi gibi işlemler değil, tüm hesap hareketleriniz ve hesabınıza giriş çıkış yapan paraları da sorgulayabilirsiniz.

Telefon bankacılığını kullanarak müşteri temsilcisinden hesap dökümü talep edebilirsiniz. Müşteri temsilcisi sistemde kayıtlı olan mail adresinize hesap hareketleri dökümünüzü gönderecektir. Bu döküm sayesinde güncel hesap bakiyenizi de öğrenmiş oluyorsunuz. Fakat hesap hareketleri yerine sadece bakiyenizi öğrenmek istiyorsanız, bunun için daha basit yöntemler mevcut. Altta listelediğimiz sorgulama yöntemlerinden birini tercih edebilirsiniz. Ziraat bakiye öğrenme yöntemleri şunlardır;

 • Ziraat Bankası mobil uygulama ile sorgulama,
 • Ziraat Bankası internet bankacılığı ile sorgulama,
 • Ziraat Bankası telefon bankacılığı veya şubelerden öğrenme.

Bu yöntemlerden herhangi birini seçerek rahatlıkla bakiye sorgulaması yapabilirsiniz.

Ziraat Bankası Kartı İnternetten Bakiye Sorgulama

Ziraat hesap bakiyesi sorgulama yöntemlerinden şüphesiz en kolay olanı internet ile sorgulama yöntemidir. İnternet bankacılığını kullanarak bilgisayardan, mobil uygulamayı kullanarak cep telefonunuzdan hesap bakiyenizi rahatlıkla öğrenebilirsiniz. Mobil uygulama ile ziraat bakiyesi öğrenmek için;

 • Ziraat Bankası mobil uygulamaya giriş yapılır,
 • Sol taraftaki menüden hesaplarım sekmesine giriş yapılır,
 • Hesap bakiyesini öğrenmek istediğiniz hesap seçilir,
 • Hesap ayrıntılarından hesabınızın bakiyesini öğrenebilirsiniz.
 • (Diğer ayrıntılar adımına geçerek hesap hareketleri sorgulanabilir.)
 • https://bireysel.ziraatbank.com.tr/

Yine internet bankacılığı üzerinden de aynı bu şekilde hesap bakiyenizi sorgulayabilirsiniz. Mobil uygulama ve internet bankacılığından alabileceğiniz hizmetler birbiriyle aynı olup, çalışma mantığı da tamamen aynıdır. İnternet bankacılığına da cep telefonunuzun Google Chrome tarayıcısı veya varsayılan herhangi bir tarayıcısından girebilirsiniz.

Ziraat Bankası SMS ile Bakiye Sorgulama

Ziraat Bankasının en güzel hizmetlerinden bir tanesi de sms ile banka hesap bakiyesi sorgulama yöntemidir. Dakikalar içinde SMS göndererek banka hesabınız hakkındaki ayrıntıları rahatlıkla öğrenmeniz mümkün. Telefonunuzdan mesajlaşma uygulamasına giriş yaparak BAKİYE yazıp 4747’ye gönderebilir, hesap bakiyenizi anında alabilirsiniz.

Aynı zamanda 444 00 00 Ziraat Bankası müşteri hizmetleri numarasını arayarak da banka hesabınız hakkındaki detayları öğrenebilirsiniz. Ziraat Bankası banka hesabınızdaki para bilgisi, hesabınıza giriş çıkış yapan tutarlar hakkında bilgi alabilirsiniz.

Ziraat Bankası Bakiye Öğrenme (Şubelerden)

Ziraat Bankası bakiye öğrenme yöntemlerinden bir diğeri ise şubelerden sorgulama yapmaktır. Fakat bu yöntem diğerlerine göre biraz daha zahmetli olduğu için pek fazla tercih edilen bir kriter değildir. Ziraat Bankası şubelerini ziyaret ederek hesap bakiyenizin durumunu öğrenebilir, dilerseniz hesabınıza ait bir hesap cüzdanı çıkarabilirsiniz. Hesap cüzdanı üzerinde tüm hesap ayrıntılarınız detaylı bir şekilde yer almaktadır.

Ziraat Banka Kartı Bakiye Sorgulama

ziraat banka kartı bakiye sorgulama

Ziraat Bankası banka kartının bakiyesini sorgulama ve öğrenmek için de yine yukarıdaki gibi internet veya mobil uygulamalardan yardım alabilirsiniz. İnternet bankacılığı veya mobil uygulama üzerinden yapacağınız sorgulamalarda ana hesabınız üzerine tanımlı bir banka kartının hesap bakiyesini öğrenebilirsiniz.

 • Ziraat Bankası mobil uygulamaya giriş yapılır,
 • Sol taraftaki menüden hesaplarım sekmesine giriş yapılır,
 • Hesap bakiyesini öğrenmek istediğiniz hesap seçilir,
 • Hesap ayrıntılarından hesabınızın bakiyesini öğrenebilirsiniz.
 • (Diğer ayrıntılar adımına geçerek hesap hareketleri sorgulanabilir.)

Bu adımları tamamladığınızda karşınıza gelen ekran hesap bakiyesi ekranıdır. Doğal olarak bu hesaba tanımlı banka kartı bilgileriniz de olduğundan, aslında banka kartınızın bakiyesini de öğrenmiş oluyorsunuz.

Bankalarda açmış olduğunuz vadesiz hesaplar, aynı zamanda bir hesap kartına bağlı olduğu için aslında hesap bakiyeniz kart bakiyeniz anlamına geliyor. Eğer bakiyesini öğrenmek istediğiniz banka kartınız hesabınıza bağlıysa, daha sonra kartınızı kullanarak bu mevcut bakiyeyi ATM’lerden çekebiliyorsunuz.

Bakiyenizi Otomatik Olarak Öğrenmek İstemez Misiniz?

Tüm bankalarda olduğu gibi, Ziraat Bankası’nda da bakiye öğrenmek için bazı küçük özellikler var. İster internet bankacılığı, isterseniz mobil uygulamayı kullanarak hesap bildilerimlerinizi açabilirsiniz. Bu sayede hesabınıza para geldiğinde otomatik olarak bildirim alırsınız.

Aynı zamanda yapacağınız ayar ile haftalık ve aylık periyotlarda da bilgi talep edebilirsiniz. Dilerseniz bildirim, dilerseniz SMS, isterseniz de düzenli olarak mail yoluyla hesabınızın tüm detaylarını öğrenebilirsiniz. Bu özelliği “Ayarlar” menüsünü kullanarak aktif hale getirebilirsiniz.

Bunlar da ilginizi çekebilir

Yorum yapın