Yüksek Limitli Kredi Kartı Veren Bankalar (Anında Teslim)

yüksek limitli kredi kartı

Yüksek limitli kredi kartı veren bankalar. Kredi kartları, ülkemizde çok yoğun olarak kullanılan bankacılık ürünlerinden birisidir. Gerek fatura ödemelerimiz, gerek alışverişler, gerekse de nakit ihtiyaçlarımızı kredi kartları sayesinde rahatlıkla karşılayabiliyoruz. Ancak bazen, daha yüksek limitli kredi kartlarına ihtiyaç duyabiliyor, kredi kartı limitini de yükseltmemiz gerekebiliyor. Bu gibi işlemler için dilerseniz yeni kart başvurusu yapabilir, dilerseniz de mevcut kartınız için limit artış talebi oluşturabilirsiniz. Her iki seçenek de aynı şekilde işlediğinden, kararı kendiniz verebilirsiniz. Mevcut kartınızdan bağımsız bir kredi kartı daha çıkartabilir veya aynı kartınızı kullanmaya devam edebilirsiniz. Peki yüksek limitli kredi kartı almak mümkün müdür? Yüksek limitli kart başvurusu yapabileceğiniz bankalar hakkında bilgiler vereceğiz.

Yüksek Limitli Kredi Kartı Veren Bankalar

Tüketiciler tarafından en fazla tercih edilen banka ürünlerinden biri de kredi kartlarıdır. Kredi kartları düşük, orta ve yüksek limitler üzerinden kullanılıyor. Bunun haricinde yüksek limitli kredi kartı hizmeti de sunuluyor. Ancak yüksek limitli kredi kartı kullanılabilmesi için öncelikle bazı koşulların yerine getirilmesi gerekiyor. En önemlisi kart borçlarınızı düzenli ödüyor olmanız ve kredi notunun da bir seviyenin üzerinde olması gerekiyor. Bu gibi şartlar, genel kullanım şartları olarak kabul ediliyor.Örneğin öğrenciler ve ev hanımları düzenli bir gelir sunamadığından düşük limitli kredi kartı kullanabiliyor. Yüksek limitli kredi kartı sunan bankalardan biri İş Bankasıdır. İş Bankası müşterisi olunması durumunda yüksek limitli kredi kartı sorgulaması da gerçekleştirilebiliyor. Banka şubesinden veya banka şubesinden alınan parola ile İş Bankası internet bankacılığı kanalından kredi kartı online sorgulama işlemi kolayca yapılabilir.

20.000 TL Limitli Kredi Kartı Başvurusu

Yüksek limitli kredi kartı almak istiyorsanız, öncelikle hangi bankadan hangi kartı almak istediğinize karar vermelisiniz. Kredi kartları, çok seçenekli olduğundan bankalar arasında farklılık göstermektedir. Kimi bankalar aynı marka kartları kullansa da, sunmuş oldukları özellik ve kampanyalar farklılık gösterebilir. 20.000 TL kredi kartı başvurusu yapmak istiyorsanız bankanızı seçebilir, İnternet veya direkt şubelere giderek kart başvurusunu hemen işleme alabilirsiniz. Dilerseniz de mevcutta bulunan kartınızın limitinin 20.000 TL’ye çıkartılması için de talep oluşturabilirsiniz.

Yüksek Limitli Kredi Kartı Nasıl Alınır?

Türkiye’de 200 milyondan fazla kredi kartı kullanıcısı bulunuyor. Özellikle nakit olarak harcama yapmaktan yana olmayan tüketiciler kredi kartı hizmetinden faydalanabiliyor. Bazı durumlarda yüksek limitli kart başvurusu yapılmaya gerek kalmadan dahi banka tarafından kampanyalar düzenlenerek tüketiciyi de kampanyaya davet edebiliyor. Düşük kredi kartında olduğu gibi yüksek limitli kart başvurusu için de ilgili banka şubesinden, SMS kanalından ve internet bankacılığı üzerinden başvuru yapılabiliyor. Fakat yüksek limitli kredi kartında da banka tarafından uygulanan belirli faiz oranları bulunuyor. 

Alışveriş eylemi ise çağımızda önemli bir hastalık halini aldı. Eski dönemlerde insanlar peşin para ile veya borç alımı üzerinden alışveriş yaparken, çağımızda ise artık bunun yerini kredi kartları ile alışveriş eylemi aldı. Ayrıca banka tarafından bonus veya promosyon kampanyası da sunulduğundan tüketiciler yüksek limitli kredi kartı ile keyifle alışveriş yapabiliyor. Bankacılık Düzenleme Ve Denetleme Kurulu tarafından sunulan yönetmelik gereğince kredi kartı gelirinin aylık %70 limitini aşmaması gerekiyor. Örneğin aylık 2000 TL miktarınca gelire sahip olunması durumunda kredi kartı limiti 1400 TL olarak belirleniyor. 

Bu durumda örneğin ilk ayda 1400 TL’lik alışveriş gerçekleştirilmesi durumunda ve ay sonunda faizi ile birlikte borç kapatıldığı takdirde bir sonraki aya kredi kartı limiti yeniden sıfırlanıyor. Ancak bu borç vaktinde ödenemediği takdirde yüksek borç ve faiz oranları ile karşı karşıya kalınabiliyor. Dolaysıyla özellikle yüksek limitli kredi kartı başvurusunda tüketicilerin gelir belgesi ve ek belgeler sunması tavsiye edilir. Aksi durumda kredi kartı limiti düşük olabiliyor.

Kredi Kartı Limiti En Fazla Ne Kadar Olur?

Her ay düzenli bir gelire sahip olan tüketicilere yüksek limitli kart başvurusu sunan bankalar tarafından kart limiti değişken olur. Kredi kartı limiti belirlemede ise özellikle tüketicilerin aylık gelir durumlarına bakılıyor. Fakat kredi kartı sahibi tarafından kendi rızası dahilinde limit yükseltimi için bankaya başvuru yaptığında ilgili banka tarafından tüketicinin kredi siciline ve kredi puanına bakılıyor. Kart sahibinin kredi puanı 1300 oranın altında olması durumunda banka tarafından kredi limiti yükseltilmesi talebi olumsuz olarak değerlendirilir. Devamlı olarak kredi kartından nakit avans çekimi gerçekleştiren tüketiciler veya kart ekstrelerini düzenli bir biçimde ödemeyen tüketicilerin bu olumsuz eylemleri banka tarafından tespit edilmesi durumunda da kredi kartı limit yükseltilmesinde olumsuz değerlendirme yapılır.

Yüksek Limitli Kredi Kartı

Yüksek limitli kredi kartları denildiğinde Card Finans, Axess, Maksimum Card ve Bonus Card gibi limiti yüksek kredi kartlar akla geliyor. Bu yüksek limitli kredi kartı almak için ilgili banka şubesinden hesap açılması, gelir belgesi sunulması yeterlidir. Şimdi bu kartların özellikleri hakkında bilgi verelim;

World Card Platinum Kredi Kartı

yüksek limitli world kart

World Card Platinum kart ile yüksek limitli harcamalar yapabilirsiniz. Bu kredi kartlarının en büyük özelliği, gelir durumunuza göre dilediğiniz zaman limit artışı yapabiliyor olmanızdır. Hatta üye iş yerlerinde, Yapı Kredi pos cihazı bulunan yerlerden alışveriş yaparken hızlı bir şekilde limit başvurusu da yapabiliyorsunuz. Yapı Kredi World Platinum kredi kartının genel özellikleri ise şöyledir;

 • Yüksek kredi kartı limitleri,
 • Dilediğiniz zaman kart limiti arttırma,
 • World puan kazanımı,
 • Müşteri limit yönetimi,
 • Kredi kartı ödeme güvencesi,
 • Harcama taksitlendirme (uygun sektörlerde),
 • Harcama erteleme,
 • Süper taksit özelliği,
 • Ek kart.

Bonus Platin Kredi Kartı

Bonus Platinum kredi kartı sayesinde de yüksek limitli harcamalarınızı rahatlıkla yapabileceksiniz. Her yerde iltimas sloganı ile müşterilere sunulan kredi kartı, dilediğiniz zaman kart limiti yükseltme özelliğini taşıyor. Aynı zamanda bir çok sektörde indirimli harcama ve yapılacak harcamalardan ekstra bonus puan kazanımı gibi ek özellikler sunabiliyor. Bonus Platinum genel özellikleri ise şunlardır;

yüksek limitli bonus kart

 • Yüksek kredi kartı limitleri,
 • Dilediğiniz zaman kart limiti arttırma,
 • Taksitli nakit avans,
 • Harcama taksitlendirme,
 • Harcama erteleme,
 • Müşteri limit yönetimi,
 • Karttan havale ve EFT,
 • Ekstre atlatma ve erteleme,
 • Temassız ödeme özelliği.

Bonus kredi kartları, yalnızca Garanti Bankası değil, diğer bazı bankalardan da alınabilen bir kredi kartı markasıdır. Her bankanın kampanyaları farklı olacağı için, kredi kartı başvurusu yapmadan önce kredi kartı özelliklerini araştırmalısınız. Bonus kredi kartı alabileceğiniz bankalar şunlardır;

 • Garanti Bankası,
 • TEB Bankası,
 • Denizbank,
 • Şekerbank,
 • ING Bank,
 • Türkiye Finans Katılım Bankası,
 • Alternatifbank,
 • ICBC Türkiye,
 • Fibabanka.

Bireyler Birden Fazla Kredi Kartına Sahip Olabilir Mi?

Ayrıca tüketici birden çok kredi kartına da sahip olabilir. Bu eylemde ise toplam kredi kartı limitleri ilk sene toplam net gelirinin 2 katını, 2.sene ve daha sonraki senelerde 4 katını geçmesi söz konusu olmayacaktır. Örneğin kredi kartı sahibinin aylık olarak net geliri 2000 TL olması durumunda ilk sene için kredi kartı limiti 4 bin TL, önceki dönemlerde de kredi kartı kullanılmış olunması durumunda da 2.sene için 8 bin TL limit sunuluyor. Birkaç yıl öncesinden birçok bankalar tarafından tüketicilerin aylık gelirine bakılmaksızın ve tüketiciler tarafından talep edilmediği halde kredi kartı limiti yükseltilebiliyordu. 

Fakat 2018 tarihinde Bankacılık Düzenleme Ve Denetleme Kurulu tarafından gerçekleştirilen yasal bir düzenleme ile birlikte artık bankalar tarafından tüketicilerin izni olmadan yüksek limitli kart başvurusu söz konusu olmuyor. Banka tarafından limiti yüksek kredi kartları limiti daha da yükseltme talebini red etmesi için en önemli nedenlerden biri de kredi kartı borcunun 1/2’sinden daha düşük oranını 3 defa üst üste ödenmemiş olmasıdır. Kredi kartı limitinin yükseltilmesi açısından tavsiye edilen en pratik yöntem banka şubesine başvuru yapılmasıdır. Birçok bankalar kendi şubesinden daha hızlı bir şekilde kredi kartı limiti yükseltebiliyor.

Limitsiz Kredi Kartı Var Mı?

BBDK tarafından sunulan düzenlemede limiti yüksek kredi kartları ve düşük limitli kredi kartlarında maaş miktarının en fazla 4 katı kadar kredi kartı sunulur ibaresi bulunuyor. Limitsiz kredi kartları da bulunuyor. Fakat bu türden kredi kartları özellikle işadamlarına hitap ediyor. Maddi bakımından zengin olan tüketiciler her ay düzenli ödemeler yapması sebebiyle limitsiz kredi kartı hizmetinden faydalanabiliyor. Limitsiz kredi kartı almak için daha detaylı bilgiyi Limitsiz Kredi Kartı isimli makalemizde bulabilirsiniz.

Tavsiye Edilen Makale: Limitsiz Kredi Kartı !!!

Öğrenciye Yüksek Limitli Kredi Kartı Veren Bankalar

öğrenci kredi kartı

Ev hanımlarında olduğu gibi öğrencilerde de aylık düzenli gelir bulunmadığından bankalar tarafından yüksek limitli kredi kartı almak oldukça güçtür. Ayrıca bankalar öğrencilere kredi kartı sunarken de aynı şekilde imtinalı olarak hareket edecektir. Öğrenciler bankacılık hizmetlerinden faydalanabilmesi açısından yasal kapsamda 18 yaşını doldurmuş olması gerekiyor. Fakat aktif olarak öğrenci olduğunu ispat eden tüketiciler devletten burs hizmeti alanlar veya aylık düzenli bir gelire sahip olanlar bankalardan yüksek limitli kredi kartı başvurusu yapabilir. Bankalar tarafından öğrencilere sunulan kredi kartları limit oranı ise 1000 TL olarak belirlenmiştir. Ayrıca Ziraat Bankası ise öğrencilere özel 500 TL limitli kredi kartı olanağı sunuyor. Bunun haricinde Türkiye Ekonomi Bankası, Vakıfbank, İş Bankası, Yapı Kredi Bankası ve Akbank gibi birçok bankalar tarafından da öğrencilere özel kredi kartı fırsatı sunuyor.Fakat açıköğretim veya uzaktan öğretim öğrencilerine maalesef kredi kartı olanağı sunulmuyor. İlave olarak bazı bankalar tarafından öğrencilerin eğitim süreçlerine ara vermemesi açısından eğitim giderlerinin karşılanması açısından eğitim kredisi kampanyaları da sunuluyor.

Bunlar da ilginizi çekebilir

Yorum yapın