Yeni Atanan Memur Kredi Çekebilir Mi?

yeni atanan memur kredi çekebilir mi

Yeni atanan memur kredi çekebilir mi sorusu, bankaların memurlara özel sundukları kredi teklifleriyle beraber oldukça artmış durumda. Son dönemlerde oldukça popüler hale gelen memur kredileri, bankaların sunduğu popüler kredi kampanyaları arasında yer alıyor. Elbette memurluğa yeni başlamış, yeni atanan memurlar da kredi çekip çekemeyeceği konusunda son derece meraklı durumdalar. Acil nakit ihtiyaçlarımız karşısında ilk aklımıza gelen kuruluşlar elbette bankalar olduğuna göre, bankaların yaptığı kredi kampanyaları da haliyle memurların ilgisini çekiyor. Araba almak isteyen, ev veya birikim yapmak isteyen memur adayları için özel kredi teklifleri var mıdır, yeni atanan memurlar hemen kredi çekebiliyor mu gibi sorulara yanıt arayacağız.

Yeni Atanan Memur Kredi Çekebilir Mi?

Göre yeni atanan memurlar, bazı ihtiyaçlarını karşılayabilmek adına kredi başvurusu yapabiliyor. Elbette hemen hemen hepsinin aklında yeni atandıkları için kredinin onaylanıp onaylanmayacağı sorusu oluşuyor. Bu soru işaretlerini gidermek adına bankaların memur kredilerini ve tüm kampanyaları da inceleyeceğiz.

Bankalar, kredi başvurusu sırasında ilk olarak kredi notuna bakar. Yani kredi notu düşük olan kişilerin kredi çekme ihtimali, notu yüksek olanlara göre daha düşüktür. Fakat kredi notunun da bazı değerlendirme kriterleri bulunduğu için, her notu düşük olan kredi çekemez gibi bir kural bulunmuyor. Ayrıca kredi notunun düşük olması, sadece geç yapılan ödemelerden de kaynaklanmıyor. Daha önce bankalarla çalışmamış bir kişinin kredi notu da düşük olabiliyor. Bu sebeple de bankalar bunu göz önünde tutuyor.

Elbette bu durum sadece bununla sınırlı değil. Kişilerin sicilinin bozuk olması da, kredi çekmelerine engel olabiliyor. Kişiler, daha önce bankalara olan borçlarını geç ödediyse kredi notu ciddi anlamda düşmüş olabilir. Bankalar da bu kişilere memur olsalar bile kredi verme konusunda oldukça çekimser davranabilirler.

Yeni Memurlar Kredi Çekebilir Mi?

Memurlar, yeni atanmış olsalar bile bankalardan rahatlıkla kredi çekebilirler.

Bankalar, kişinin mesleğine dikkat etseler de, ilk kriter olarak kredi notuna bakar. Bir kişinin kredi notu yüksek, aylık düzenli bir geliri ve önceki ödemelerinde de bir problem bulunmuyorsa rahatlıkla kredi kullandırabilir.

Yeni atanan memurlar, maaş olarak biraz daha yüksek seviyede oldukları için serbest veya özel sektör çalışanlarından daha rahat kredi çekebilir. Bu durumda da memurlara maaş aldıkları bankalara başvuru yapmaları konusunda tavsiye verebiliriz.

Devlet Memuruyum, Sicilim Bozuk Kredi Çıkar Mı?

Sicilin bozuk olması durumu, bir çok durumda bankalar tarafından direkt olarak reddedilecek bir durumdur. Fakat memurlar, bu olumsuz durumdan uzaklaşmış ve ödemelerini düzene sokmuşsa kredi çekebilirler.

Aynı zamanda sadece memurlar değil, tüm banka müşterileri sicili bozuk olsa dahi kredi çekebileceği bazı yöntemlere başvurabilir. Hatta avukatlık olana kredi isimli makalemizde bir çok taktik paylaştık. Bu taktikleri ve yönlendirmeleri göze alarak başvurabilirsiniz.

Yeni Memurlara Kredi Çıkar Mı?

Bir devlet memuru, yeni atanmış olsa bile düzenli maaşa bağlandığı için kredi çıkar. Bu durumda kişinin diğer borçları, aylık ödemeleri analiz edilir. Aylık ödemelerinin çok üzerinde başvuru yapmaması ve gelirine oranla doğru başvuru yapmasıyla beraber kredisi rahatlıkla onaylanabilir. Elbette bankaların bir çok kredi değerlendirme kriteri olduğu için, ilk olarak maaş aldığınız bankalara başvuru yapmanız şansınızı arttırır.

Bunlar da ilginizi çekebilir

Yanıtlar

 1. Hanım toplu avatarı
  Hanım toplu

  Yeni devlet memuruyum beşinci ayın içindeyim maaşımdan biraz borç için kesinti oluyor 2500 civarı elime para geçiyor ama kredi başvurusu yaptım olumsuz diyor ne yapabilirim

 2. Cansu avatarı
  Cansu

  daha 1 haftalık memurum ve bir dahaki ayın 15’inde maaş alacağım. Pazartesi günü bir bankaya gitsem kredi çekebilir miyim acaba? Hangi belgeler istenir?

  1. Mert avatarı
   Mert

   Kimliğiniz ile bankaya başvuru yapabilirsiniz. Memuriyetiniz onaylandıktan hemen sonra kredi kullanabiliyorsunuz. Maaş aldığınız bankaya gitmenizi de tavsiye ederiz.

Yorum yapın