Yapı Kredi Sim Bloke Kaldırma Nasıl Yapılır?

Yapı Kredi Sim Bloke

Yapı Kredi bankası, dijital hizmetleri ile diğer bankalardan bir adım önde olmayı hedefleyen bankalardan birisidir. Müşterilerin isteklerine, taleplerine kolay ulaşmalarını sağlayarak politikalarında değişikliğe de gitmiştir. Özellikle banka ürünlerini yoğun olarak kullanan müşterilerin anında müşteri temsilcisi ile görüşmelerini sağlamak için de bir çok hizmetleri de bulunmakta. Bu gibi değişimlerden birisi de Yapı Kredi sim bloke kaldırma işlemindeki kolaylıktır. Eğer sim kartını değiştirmişseniz ve güvenlik sebebiyle sim bloke işlemi ile karşı karşıya kalmışsanız, Yapı Kredi bankasının bir çok kanalını kullanarak saniyeler içinde bloke kaldırma işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Zaten sim blokesi oluştuğunda, müşteri hizmetlerini aradığınızda sizi karşılayan ilk menü Sim Kart Bloke Kaldırma menüsü olacaktır. “Sim kart bloke uygulaması bulunuyor, kaldırmak için XX tuşlayın.” sesini dinledikten sonra, gerekli tuşlamayı yaparak hızlıca bloke kaldırabilirsiniz. Peki diğer adımlar ile Yapı Kred sim kart bloke kaldırma nasıl yapılır?

Yapı Kredi Sim Kart Blokesi Kaldırma

Yaşamakta olduğumuz çağda bankalar sim kart, telefon ve operatör değiştirme gibi sebeplerle yalnızca bir kereye mahsus kullanılabilen akıllı SMS’leri uzun zaman almayacak işlemler yoluyla bloke edebilmektedir. Güvenlik nedeniyle sadece bir sefer kullanılabilen bu SMS’leri bloke eden bankalar tarafından son derece kolay bir şekilde blokenizi kaldırabilirsiniz. Yapı Kredi sim blokesi kaldırmak için alttaki adımları uygulamalısınız.Tavsiye Edilen Makale: Sim Kart Blokesi Kaldırma

Yapı Kredi sim kart bloke kaldırma işlemi nasıl ve hangi yöntemlerle yapılabilmektedir diye merak ediyorsanız eğer, bu bağlamda yazımızı okumaya devam edebilirsiniz. Bu husus kapsamında akıllı telefonunuzu 4.5G teknolojisiyle uyumlu duruma getirdiniz ya da operatör değişikliğine gittiniz, bu tarz bir durumda ne yapmanız, hangi yolları izlemeniz gerektiğini yazımızı okumaya devam ederek öğrenebilirsiniz. Yapı Kredi sim kart blokesini iptal ederek internet bankacılığı ve mobil bankacılık sistemlerine rahatlıkla giriş yapabilir, dilediğiniz herhangi bir işlemi oldukça pratik bir biçimde gerçekleştirebilirsiniz.

Yapı Kredi Sim Bloke Kaldırma Nasıl Yapılır?

Yapı Kredi sim kart bloke kaldırma işleminin nasıl yapılacağı konusunda; operatör, sim kart ve telefon değişikliği işlemi esnasında sim kartlar bloke edilmektedir. Güvenliğinizi sağlamak adına tek kullanımlık şifreleri bloke edebilen bankalar tarafından basit bir şekilde blokenizi kaldırabilir ve işlemlerinizi oldukça pratik bir biçimde tamamlayabilirsiniz.

 • Yapı Kredi ATM’lerinden sim kart blokesi kaldırma,
 • Yapı Kredi müşteri hizmetlerinden sim kart blokesi kaldırma,
 • Yapı Kredi İnternet bankacılığı ile sim kart blokesi kaldırma.

Bu adımlardan herhangi birini tercih ederek sim kart blokesi kaldırma işlemlerini yapabilirsiniz. Sim kart blokesi kaldırırken sizlerden gerek iletişim bilgileri, gerekse de bazı güvenlik adımlarını tamamlamanız talep edilecektir. Bazı kimlik bilgileri de talep edilebileceğinden kimliğinizi de yanınızda bulundurmanızda fayda olacaktır.

Yapı Kredi Sim Bloke Kaldırma Yöntemleri Nelerdir?

Yapı Kredi kartınıza ait sim kart blokenizi; internet şubesi aracılığıyla kaldırabileceğiniz gibi, ATM’ler ve müşteri hizmetleri kanalları vasıtasıyla da blokeyi kaldırabilme imkânınız bulunmaktadır. Hukuki birtakım düzenlemelere bağlı olarak sim kart ve operatör değişikliği esnasında banka şubeleri, internet bankacılığı ve mobil bankacılığına giriş yapmanız için lazım olan tek kullanımlık şifreleri bloke edebilme olanağı vardır. Tek kullanımlık şifrenizi edinemediğiniz takdirde internet bankacılığı ve mobil bankacılığına hiçbir şekilde giriş yapamaz ve yapmanız gereken bu birtakım işlemleri halledemezsiniz.

Yapı Kredi Müşteri Hizmetleri ile Sim Bloke Kaldırma

Yapı Kredi Sim Kart Bloke Kaldırma

Bu işlem için de 444 0 444 ya da 0850 222 0 444 numaralı telefonlarla bağlantı sağlayarak gerçekleştirmeyi arzu ettiğiniz sim kart bloke kaldırma işleminizi dile getirebilirsiniz. Zaten sim bloke uygulaması olduğu için, karşınıza ilk olarak bununla alakalı bir menü gelecek ve bekleme yapmadan direk tuşlamalar yaparak blokeyi kaldırabileceksiniz.

Tavsiye Edilen Makale: Yapı Kredi Müşteri Hizmetlerine Direk Bağlanma

Yapı Kredi sim kart blokesi kaldırma işleminin nasıl yapıldığını merak edenler, farklı metotlar aracılığıyla işlemleri tamamlayarak internet bankacılığı sistemini kullanabilirsiniz.

Yapı Kredi ATM’leri ile Sim Kart Bloke Kaldırma İşlemi

Bu işlem aracılığıyla sim kart blokenizi kaldırmak için birtakım adımları sırasıyla izlemeniz gerekmektedir. Bu adımları sırasıyla takip ettiğiniz zaman Yapı Kredi sim kart blokesini kaldırma işleminizi uzun saatler harcamadan ve neredeyse hiç yorulmadan halledebilirsiniz. Size en yakın Yapı Kredi ATM’sine uğrayarak işleminizi gerçekleştirmeye başlayabilirsiniz.

 • Bu işlem için öncelikli olarak; ATM’nin sunduğu seçenekler içerisinden ‘Kullanıcı Başvuru İşlemleri’ kısmına geliyoruz.
 • Bu kısımdan sonra işleme devam ederek sunulan seçenekler arasından ‘Kullanıcı İşlemleri’ seçeneğine tıklamamız gerekmektedir.
 • Bunun hemen akabinde SIM Kart Bloke Kaldırma Akıllı SMS Numarası Onay demek suretiyle SIM Kart Bloke Kaldırma adımlarını sırasıyla takip edebilirsiniz.
 • Açılacak olan ekran üzerinde blokesini kaldırmak istediğiniz cep telefon numaranızı yazarak ‘giriş’ tuşuna basmamız gerekmektedir. Bu işlem ile beraber blokemiz artık tamamen kalkmış olacaktır.

Yapı Kredi İnternet Şubesi ile Sim Kart Blokesi Kaldırma

İnternet şubesi aracılığıyla sim kart blokesini kaldırmak istiyorsanız, öncelikli olarak Yapı Kredi’ye ait internet adresini açarak işlemlere başlayabilirsiniz. Bundan sonra takip etmeniz gereken adımları ise şu şekilde sıralayabiliriz:

 • Bunun için yapmanız gereken ilk şey; Yapı Kredi resmi internet adresi üzerinden Kullanıcı Kodu ya da T.C Kimlik numaranız ve şifreniz ile giriş yapmanız gerekmektedir.
 • Sim kartınız bloke edilmiş ise cep telefonunuza bir bilgilendirme mesajı iletilecektir.
 • İnternet şubesi giriş ekranı vasıtasıyla bloke kaldırma ekranına yönlendirilmiş olursunuz.
 • İşlemlerinizi tamamladığınız takdirde telefonunuza iletilen yeni akıllı şifre aracılığıyla sisteme giriş sağlayabilirsiniz.

Bloke Kaldırılmadığı Takdirde Ne Olur?

Blokenizi ortadan kaldırmadığınız durumda; internet alışverişlerinizi de yapamaz, hiçbir şekilde bir kart şifresi belirleyemez ve herhangi bir kredi başvurusunda bulunamazsınız. Eğer ki sizlerde bu işlemleri elektronik ortamlar üzerinden gerçekleştirmek istiyorsanız öncelikli olarak blokenizi kaldırmanız gerekmektedir. Tüm bu işlemler ve daha fazlası için şimdi bahsedeceğimiz metotları takip edebilirsiniz.

Bunlar da ilginizi çekebilir

Yorum yapın