Yapı Kredi Sanal Kart Oluşturma ve Silme

Yapı Kredi sanal kart

Yapı Kredi sanal kart, bankanın kredi kartı müşterilerine sunmuş olduğu hizmetlerden birisidir. Kredi kartı kullanıcıları, rahatlıkla mobil uygulama veya internet bankacılığı üzerinden sanal kredi kartı oluşturabilir. Yapı Kredi sanal kart oluşturma ve silme konusunda destek almak istiyorsanız doğru yerdesiniz! Bu yazımız ile sizlere sanal kartların tüm püf noktalarından bahsedeceğiz. Yapı Kredi bankası, uzun yıllardır Türkiyede hizmet veren, bir çok alanda öncü bankalarından biridir. İlk özel kredi kartı markası olan Worldcard uygulamasını da hayata geçiren bankadır. Sanal kartlar ise internet alışverişlerinde kullandığımız son derece güvenli, fiziksel olmayan kredi kartlarıdır. Asıl kredi kartı üzerine bağlanan ve kredi kartının ana limiti kadar limit tanımlayabileceğimiz kartlar olarak da nitelendirilir. Peki nasıl açılır, nasıl kapatılır?

Yapı Kredi Sanal Kart Oluşturma

Yapı Kredi sanal kart, bankanın müşterilerine sunduğu ve yaygın olarak kullanılan hizmetlerinden biridir. Sanal kredi kartı oluşturarak, asıl kredi kartı bilgilerinizi vermek istemediğiniz internet siteleri üzerinden rahatlıkla ve güvenle alışveriş yapabilirsiniz. Sanal kredi kartları başlangıçta limitsiz olarak kullanıma açılır ve mobil uygulama üzerinden rahatlıkla limit tanımlanabilir. Tanımlanan limit daha sonra silinebilir veya gün sonunda sıfırlanması için ayarlanabilir. Eğer bir alışveriş için sanal kart oluşturduysanız, sanal kart limitinizi alışveriş tutarı kadar da belirleyebilirsiniz.Yapı Kredi sanal kart oluşturma için öncelikle mobil uygulama veya internet bankacılığına giriş yapmalısınız. Dilerseniz Worldcard mobil uygulamasından da işlem yapabilirsiniz. Giriş yaptıktan hemen sonra kredi kartlarım, kredi kartı başvurusu bölümünden sanal kart başvurusu alanından sanal kartınızı tanımlayabilirsiniz. Tanımladıktan sonra kart detayları bölümünden limit tanımlama işlemi yapabilirsiniz. Sanal kart açmak için;

 • Mobil uygulama veya internet bankacılığına giriş yapılır,
 • Kredi kartlarım menüsünden kredi kartı başvurusu seçilir,
 • Sanal kart başvurusu menüsünden şartlar kabul edilir,
 • Hemen ardıntan tekrar kredi kartlarım menüsüne girilir,
 • İşlem başarılı ise kredi kartlarına ilave olarak sanal kart eklendiğini göreceksiniz,
 • Kart detayları ve limit tanımlama alanından kartınıza limit tanımlayabilirsiniz.

Eğer mobil uygulama veya internet bankacılığını kullanmıyor veya anlık olarak erişim sorunu yaşıyorsanız, Yapı Kredi müşteri hizmetlerini kullanarak da rahatlıkla sanal kart oluşturabilirsiniz. Müşteri hizmetlerine asıl kartınıza sanal bir kart tanımlamak istediğinizi söyleyebilir, hemen ardından da limit tanımlamasını isteyebilirsiniz.

Yapı Kredi Sanal Kredi Kartı Özellikleri

Yapı Kredi sanal kredi kartının özellikleri, asıl kredi kartınız ile birebir aynıdır. Özelliklerinin aynı olması, bilgilerinin de aynı olacağı anlamına gelmiyor. Kredi kartı numarası, son kullanma tarihi ve CVV güvenlik kodu tamamen farklıdır. Başlıca özellikleri;

 • İnternetten anında limit tanımlama, limit düşürme,
 • World üye işyerlerinden yapılan alışverişlerde puan kazanma,
 • Sanal kartlardan nakit avans çekim işlemi yapılamaz,
 • Sanal kredi kartlarının limitleri gün sonunda sıfırlansın olarak ayarlanabilir.

World üye işyerlerinden yaptığınız harcamalardan world puan kazanabiliyorsunuz. Fakat bu puanlar asıl kartınıza aktarılıyor ve farklı iş yerlerinde de kullanılabiliyor.

Yapı Kredi Sanal Kart Silme, İptal Etme

Eğer alışveriş yaptığınız sanal kartınızı iptal etmek istiyorsanız, bu işlem yalnızca müşteri hizmetleri veya şubeler aracılığı ile yapılıyor. Sanal kartınızı oluştururken mobil uygulama ve internet bankacılığını kullanabiliyorken, silme işleminde bu yöntemler kullanılmıyor.

Yapı Kredi telefon bankacılığını kullanarak müşteri hizmetlerini arayabilir, sanal kartınızı silmek istediğinizi söyleyebilirsiniz. Eğer birden fazla sanal kartınız bulunuyorsa, hangi kartınızı silmek istiyorsanız bu kartın son 4 hanesini bildirmeniz yeterli olacaktır.

Bunlar da ilginizi çekebilir

Yanıtlar

 1. Murat avatarı
  Murat

  Yurt dışından sanal kartımla ödeme yapıp daha sonra ücretsiz iptal durumunda ödediğim tutar sanal kartıma iade ediliyormu?bilgi verirseniz sevinirim

  1. Mert avatarı
   Mert

   İptal olması durumunda iade gerçekleşir.

 2. Ömer avatarı
  Ömer

  Silme işlemi hakkında verdiğiniz bilgi için teşekkürler

 3. Senem Sarı avatarı
  Senem Sarı

  yapı kredi sanal kart açmak istiyorum da silerken sadece müşteri hizmetlerinden mi siliniyor başka yöntem yok mudur? hep silerken gidip müşteri hizmetlerini mi arayacağız. cevaplarsanız sevinirim iyi günle diliyorum.

  1. Mert avatarı
   Mert

   Sanal kart silme işlemi sadece müşteri hizmetleri tarafından yapılıyor.

Yorum yapın