Yapı Kredi Müşteri Hizmetleri Direk Bağlanma (444 0 444)

Yapı Kredi Müşteri Hizmetleri

Yapı Kredi müşteri hizmetleri, müşteri olsun olmasın herkese destek veren bir çağrı merkezidir. Yapı Kredi bankası Türkiye’nin en büyük özel sektör bankalarından biri olması itibariyle de müşteri memnuniyetini en ön planda tutan bankalardan birisi. Her ne kadar öyle olsa da, bankaların son dönemlerde aktif etmiş olduğu sesli yanıt sistemleri yüzünden müşteri temsilcisine bağlanmak tam bir ölüm. Bu durumların önüne geçmek, Yapı Kredi müşteri temsilcisine direk bağlanmak için bir çok yöntem bulunuyor. Bu yöntemlerden en yaygın olarak kullanılanları sizler için listeleyecek, tüm direkt bağlanma püf noktalarını sunacağız. Eğer siz de sesli yanıt sistemleri yüzünden çile çekiyor, bir türlü müşteri hizmetlerine bağlanamıyorsanız bu yazımız tam da size göre! Eksiksiz olarak okuyarak, tüm her şeyi doğru yaparsanız anında bağlanacaksınız. Yapı Kredi müşteri hizmetleri direk bağlanma yöntemleri ve direkt temsilci;

Yapı Kredi Müşteri Hizmetleri

Yapı Kredi müşteri hizmetleri, banka kurulduğu andan itibaren hizmet veren bir kanaldır. Özellikle telefon üzerinden yapılacak işlemlerin sayısı da oldukça arttığı için, sırada bekleme ihtimaliniz oldukça artıyor. Artık telefon üzerinden kredi ve kredi kartı başvurusu bile yapabileceğiniz için, müşteri hizmetlerinden bir çok işlem için faydalanmak isteyebilirsiniz. Yapı Kredi bankasının müşteri temsilcisi numarası: 444 0 444

 • Yapı Kredi Müşteri Hizmetleri Direk Bağlanma
 • 444 0 444 çağrı merkezi numarasıdır.

Üstte verdiğimiz numarayı kullanarak hemen Yapı Kredi bankasına ulaşabilirsiniz. Direkt bağlanma yöntemlerini aktarmadan önce bazı yanlışların da önüne geçmemiz gerekiyor. Sitemize gelen bir çok yorumda, verdiğimiz yöntemlerin çalışmadığı iddia ediliyor. Bu yöntemler müşteri temsilcisine aktarılma yöntemleridir. İlgili tuşlamaları doğru yaparsanız, müşteri temsilcisi ile konuşmak için sıraya alınacaksınız. Bu yöntemler sırada bekleme sürenizi azatlmıyor. Çağrı merkezinin anlık yoğunluğuna göre de bekleme süreniz değişebiliyor.

Yapı Kredi Müşteri Hizmetleri Numarası (Telefon)

 • Yapı Kredi Temsilciye Direk Bağlanma Numarası
 • 444 0 444 çağrı merkezi numarasıdır.

Üstteki müşteri hizmet numarasını kullanarak banka ile doğrudan iletişim kurabilirsiniz. Herhangi bir konuda destek alabilirsiniz fakat banka işlemlerden önce size bazı güvenlik soruları soracaktır. Arama yapmadan önce eğer bilgileriniz aklınızda değilse kimliğinizi yanınızda bulundurmanızda fayda var!

Yapı Kredi Müşteri Hizmetlerine Direk Bağlanma

Şimdi sıra geldi Yapı Kredi direk bağlanma yöntemlerini aktarmaya. Aşağıdaki listede sunduğumuz işlemleri eksiksiz olarak yerine getirmeniz durumunda hızlıca temsilciye bağlanabilirsiniz. Bu numara, bankanın tek iletişim numarası olduğu için farklı numaralar üzerinden arama yapmamanız gerekiyor.

Önemli İpucu!
Müşteri hizmetlerini bankada kayıtlı olan cep telefonu numaranız üzerinden ararsanız, bağlanma hızınız ciddi oranda artacaktır!
 • İlk olarak 444 0 444 numaralı çağrı merkezini arayalım
 • Gerekli uyarıların bitmesini bekleyelim
 • Eğer bilgi isterse (Kart Numarası, Müşteri Numarası) bunları tuşlayalım
 • Sesli yanıt sistemi başladığında ilk olarak “Müşteri Temsilcisi”
 • Arkasından “Bunların Dışında” diyelim
 • Eğer yine bağlanmazsa “SGK Ödeme” diyerek devam edelim

SGK ödeme menüsü, tuşlama yaparak kullanılan bir menü olmadığı için, bu tarz ödemelerde doğrudan müşteri temsilcisine bağlanabilirsiniz. Farklı bankalar için de yine SGK ve Vergi Ödeme diyerek anında bağlantı işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Bu yöntem %100 çalışmaktadır!

Yapı Kredi Müşteri Hizmetleri

Banka, bazı müşterilerde sesli yanıt sistemini devreye sokmuyor. Yapı Kredi müşteri hizmetleri numarasını aradığınızda karşınıza sesli yanıt yerine tuşlama menüsü gelirse gerekli uyarıları dinledikten sonra sırasıyla 2 ve 0 tuşlamalarını gerçekleştirin.

Yapı Kredi Mobil Uygulama Kullanarak Bağlanma

Yapı Kredi bankası, platin müşterilerine bazı ayrıcalıklar tanıyor. Bu ayrıcalıklardan en önemlisi müşteri temsilcisidir. Mobil uygulamaya giriş yaptıktan sonra sol menüyü açıp, en altta yer alan Diğer İşlemler menüsüne giriş yapmalısınız. Bu ekranda “Yapı Krediyi Ara” adlı butona tıklayarak numarayı çevirebilirsiniz. Dikkat ederseniz bu numara, üstte verdiğimiz numaradan farklıdır. Bu numara, platin müşterilere özel bir müşteri hizmetleri numarasıdır.

Yapı Kredi Temsilciye Bağlanma Tuşları

Yapı Kredi müşteri hizmetleri direk bağlanma yöntemlerinin bir diğeri de tuşlamalar. Sesli yanıt sistemi zaten herkesin kabusu olmuş durumda. Bu durumdan kurtulmak istiyorsanız, sesli yanıt sistemi sizleri karşıladığında saçma cümleler kurarak bu sistemi atlatabilirsiniz. Arkasından işlemleriniz için;

Banka ve Hesap İşlemleri (2)

Sesli yanıt sistemini atlattıktan sonra banka ve hesap işlemleri yapmak istiyorsanız 2’yi tuşlamalısınız. Altta yer alan bilgiler ve yanlarındaki numaralara göre diğer tuşlamaları yapabilirsiniz.

 • Hesap bakiyesi öğrenme ve hesap işlemleri (1)
 • Yatırım, Döviz, USD, Euro Para Cinsleri (2)
 • EFT, Havale ve tüm para transfer işlemleri (3)
 • Kredi kartı kurye durum sorgulama (4)
 • Kredi ve banka kartını internete açtırma (5)
 • Bunların dışında temsilciye bağlanmak için (0)

Kredi ve Banka Kartı İşlemleri (3):

Yine sesli yanıt sistemini atlattıktan sonra kredi ve banka kartınız için işlem yapmak istiyorsanız menüden 3’ü tuşlamalısınız. Altta yer alan bilgilere göre işlemlere devam edebilirsiniz.

 • Kredi kartı ekstre, hesap hareketleri ve ödeme sorgulama (1)
 • Kredi kartı limit ve kullanılabilir limit öğrenme (2)
 • Kredi kartı limit başvurusu (2)
 • Kredi kartı world puan sorgulama ve kullanma (3)
 • Sanal kart açma/kapama (4)
 • Yapı Kredi Sanal Kart Oluşturma
 • Kredi ve banka kartını internet alışverişlerine açma (5)
 • Diğer işlemler için müşteri hizmetlerine bağlanma (0)

Yapı Kredi İletişim Numarası (Telefon, Mail)

Yapı Kredi iletişim numarası telefonu 444 0 444 olduğunu zaten üst bölümlerde söylemiştik. Bunların dışında https://www.yapikredi.com.tr internet sitesi üzerinden de anında destek alabiliyorsunuz. İnternet sitesinin hemen sağında yer alan Bize Ulaşın butonu sayesinde müşteri temsilcisi ile anında görüşebilirsiniz! Eğer halen temsilciye bağlanma konusunda zorluk yaşıyorsanız, internet sitesi üzerinden bu yöntemi mutlaka denemelisiniz!

Bunlar da ilginizi çekebilir

Yanıtlar

 1. Hasan karakoç avatarı
  Hasan karakoç

  Gelecek olan kartımın adresini değiştirmek istiyorum.

 2. fatma Atagan avatarı
  fatma Atagan

  Yeni kredi kartım hakkında bilgi istiyorum.

Yorum yapın