Yapı Kredi IBAN Sorgulama Nasıl Yapılır?

yapı kredi iban sorgulama

Yapı Kredi IBAN sorgulama online işlemler. Yapı Kredi bankası, dijital anlamda oldukça gelişmiş ve gelişmeye devam eden bir bankadır. Bankalar üzerinde sık sık kullandığımız işlemler de para transferleri olarak kabul ediliyor. Gerek cebe havale, gerek EFT, gerekse de aynı banka hesapları arasında yaptığımız havaleler ile en çok kullandığımız işlem olarak karşımıza çıkıyor. EFT yaparken veya karşı tarafa havale yapacakken ihtiyacımız olan bazı bilgiler oluyor. Bu bilgilerden en yaygın olanı IBAN numarasıdır. Her hesabın bir adet iban numarası bulunur ve bu numara tamamen benzersiz bir numaradır. İnternet bankacılığı veya mobil bankacılık üzerinden hesap açsanız dahi bu hesaplara tanımlı bir IBAN numarası mutlaka olacaktır. Bu sebeple de internet üzerinden iban numaranızı rahatlıkla öğrenebileceğini anlamışsınızdır. Peki Yapı Kredi IBAN sorgulama nereden ve nasıl yapılır? Kolay mıdır?

Yapı Kredi IBAN Sorgulama

Bankacılık işlemlerinin giderek daha global bir hal almasından dolayı birçok bilginin uluslararası olacak şekilde kullanılmasına önem verilir. Yapı Kredi Bankası da bu bankalardan bir tanesidir. Yapı Kredi IBAN sorgulama işlemleri konusunda oldukça hızlı çalışan bir bankadır. Eğer mobil uygulama ve internet bankacılığını da kullanıyorsanız dakikalar içinde IBAN sorgulama yapabilirsiniz ve vakit kaybetmezsiniz.Tavsiye Edilen Makale: Yapı Kredi Cebe Havale

IBAN numarası kavramını sıklıkla duyan ve anlamını bilmeyenler için kısaca açıklamak gerektiğinde ise bankadaki hesabınıza ait olan bilgilerin tamamını içeren özet bilgiler olduğunu söylemek doğru olabilir. Bu bilgiler arasında genelde bankanın kodu, şubenin bilgisi, hesap numaranız gibi önemli bilgiler yer alır. Bilgilerin yan yana getirilmesi ile birlikte 16 haneden oluşan IBAN numarası meydana gelir. 

 • Yapı Kredi Müşteri Hizmetleri ile IBAN Sorgulama,
 • Yapı Kredi Mobil Uygulama ile IBAN Sorgulama,
 • Yapı Kredi İnternet Bankacılığı ile IBAN Sorgulama.

IBAN numarasını henüz bilmeyenler ve işlem için ihtiyaç duyanlar ise belli başlı yolları deneyerek bu bilgileri elde edebilirler. Bankalar bu bilgilerin sıklıkla talep edilmesine alıştıklarından dolayı kısa bir sorgulama sonunda size hemen bilgi verirler.

YKB IBAN Sorgulama Nasıl Yapılır?

Yapı Kredi müşterisi olanlar için yapılması gereken bir kaç yol üzerinden ilerleyerek sorgulama işlemlerini tamamlamak olmalıdır. Sorgulama işlemleri temelde kısa süren ve hemen bilgi verilen işlemler olduklarından dolayı hangi yolun uygun olduğuna göre karar vererek sorgulama yapabilirsiniz. 

Bunun için:

 • Şubeye giderek,
 • Müşteri temsilcisi ile görüşme yaparak,
 • İnternet bankacılığını kullanarak,
 • Telefon ve mobil bankacılık işlemlerinden herhangi birini kullanarak.

Bunun için bankanın hangi kanalını seçerseniz seçin kısa süre içinde bilgi almanız söz konusu olur. Banka bu işlemler için herhangi bir sorgulama bedeli de almaz. Aksine işlemlerin yürümesi için yapılması gereken bilginin hemen size ulaştırılmasıdır.

IBAN Sorgulama Yapı Kredi Bankası

Yapı Kredi Bankası müşterisi olmanız durumunda hesabınızın olduğu bankaya gitmek en kestirme yollardan bir tanesidir. Bankaya ulaştıktan hemen sonra IBAN numarası sorgulamak istediğinizi dile getirmek ve ardından da işlem için beklemek gerekir. IBAN numarası bazen size verilen hesap cüzdanında da yer alır. Hesap cüzdanı hesap numarası, hesabın açılma tarihi ve IBAN numaranız gibi detayların tamamını barındırır. Bunun için şubeniz hemen bilgi verecektir. Anlayacağınız üzere IBAN sorgulama Yapı Kredi bankası için oldukça kolay ve zahmetsiz bir işlemdir.

Yapı Kredi IBAN Numarası Öğrenme

IBAN Sorgulama Yapı Kredi

Yapı Kredi müşterisi olduktan sonra telefon bankacılığı ile internet işlemleri yapmak için bilgi almış olabilirsiniz. Bu bilgiler ışığında hemen internet bankacılığından yararlanmak ve bilgileri sorgulamak söz konusu olur. 

Bunun için:

 • İnternet bankacılığına giriş yapıp solda bulunan menüyü açıp,
 • Hesaplar, vadesiz hesaplarım menüsüne giriş yapın,
 • Karşınıza gelen ekrandan öğrenmek istediğiniz hesaba girin,
 • Hemen üstte hesap no ve IBAN bilgisi bulunur.

Kısa süre içinde sorgulama işlemi tamamlanır. Ardından da IBAN numarası ekranda belirir. IBAN numarası gerekli olduğunda bu şekilde telefondan hemen çözüm sağlamak gerekir. Kısa sürede işlem sonuçlanır.

Yapı Kredi IBAN NO Sorgulama

Telefon bankacılığı kullanmak için sadece bankanın müşterisi olmak yeterli olur. Bankanın müşterisi olduktan sonra tüm işlemler için hemen telefon bankacılığı işlemlerini yapmak ve sorgulama talep etmek gerekir. Sorgulama işlemleri sonucunda hemen telefondaki yetkili kişi size bilgi olarak IBAN numarası sorgulama sonucunu bildirecektir.

IBAN Sorgulama ve Para Transferi Ne Kadar Sürer?

Hangi yolu tercih ettiğinize bağlı olarak yapılan işlemlerin kısa sürmesi söz konusu olur. Yapı Kredi Bankası her zaman hızlı hizmet vermek istediğinden dolayı kısa sürede sorgulama işlemlerini tamamlar. Ardından da size bilgi verir. Bunun için herhangi bir ücret veya işlem bedeli de alınmaz.

Bankadan sorgulama yolu ile alınan bu bilgiler birçok alanda kullanılır. Bankacılık işlemlerinin özü olarak da tanımlamak mümkün olur. Bunun için bankacılık işlemlerine başlamadan önce bu işlemli yapmak ve IBAN numarasını elde etmek önerilir. Para transfer ederken bile bu bilgiye ihtiyacınızın olacağını unutmadan işlem yapmaya başlamanız en doğrusu olur.

Tavsiye Edilen Makale: Yapı Kredi EFT Saatleri

Bunlar da ilginizi çekebilir

Yorum yapın