Yapı Kredi EFT ücreti

Yapı Kredi EFT ücreti, diğer bankalarda da olduğu gibi EFT işlemlerinde uygulanan komisyon ücretidir. Yapı Kredi EFT ve havale ücreti tahsil ederken, işlemin yapıldığı kanala göre farklı farklı komisyon oranları uygulamaktadır. Daha çok tercih edilen mobil ve internet bankacılığı üzerinden yapılan EFT’ler, diğer alanlara göre daha az EFT ücreti almaktadır. Şubeler ve ATM ile yapılan EFT ve havale işlemlerinde bu ücretler çok daha fazla olduğu için, kişiler genellikle online kanalları tercih ediyor. Yapı Kredi EFT ücretleri yine banka tarafından belirlenmiş olup, BSMV dahil olarak hesaplanmaktadır. Geçtiğimiz dönemlerde uygulamaya sokulan ve daha sonrasında kapatılan Yapı Kredi Nuvo masrafsız bankacılık ile Yapı Kredi müşterisi olan kişiler halen daha EFT ücreti ödemiyor. Eğer Nuvo ile Yapı Kredi müşterisi olduysanız müşteri hizmetlerinden bu durumu öğrenebilirsiniz. Peki Yapı Kredi EFT işlem ücretleri ne kadardır, havale ücreti var mıdır?

Yapı Kredi EFT Ücreti

Yapı Kredi bankası EFT işlem ücreti, banka tarafından belirlenen ve EFT saatleri içinde yapılan EFT işlemlerinden tahsil edilen bir komisyon ücretidir. EFT saatlerinin dışında kalan işlemlerden de aynı ücret alınmaktadır. Aynı gün içinde hesaba geçmesini istediğiniz için yaptığınız geç EFT işlemlerinden farklı bir komisyon ücreti alınmaktadır. Altta vereceğimiz tablo sayesinde tüm EFT ücretlendirmeleri hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.Yapı Kredi mobil uygulaması, internet bankacılığı, şubeler ve ATM üzerinden EFT işlemi yapabilirsiniz. Bunlara bir yenisi de çağrı merkezi olarak ilave edilmiştir. Artık çağrı merkezleri üzerinden de EFT işlemi yapabiliyorsunuz. Yapı Kredi Bankası EFT ücretleri şöyledir;

Yapı Kredi Mobil ve İnternet Şubeden EFT Ücreti

EFT KanalıEFT Ücreti
Yapı Kredi Mobil Uygulama ile EFT Ücreti7 TL
Yapı Kredi İnternet Bankacılığı ile EFT Ücreti7 TL

Yapı Kredi bankası EFT saati 16:00’da sona ermektedir. Saat 16:00 itibariyle 17:20’ye kadar yapacağınız eft işlemleri için geç EFT adı altında 9.50 TL işlem ücreti almaktadır.

150.000 TL’nin üzerindeki geç EFT işlemleri için BSMV dahil olarak 70 TL işlem ücreti alınır. Geç EFT, işlem sırasında sizlere masrafları ile birlikte bildirilir. Dilerseniz işleme devam etmeden iptal edebilir, ertesi gün tarihli bir talimat oluşturabilirsiniz.

Yapı Kredi Şubeden ve Çağrı Merkezinden EFT Ücretleri

EFT KanalıEFT Ücreti
Yapı Kredi Şubelerinden Yapılan EFT50 TL
Yapı Kredi Çağrı Merkezi ile Yapılan EFT50 TL

Yapı Kredi bankası EFT saati 16:00’da sona ermektedir. Saat 16:00 itibariyle 17:20’ye kadar yapacağınız eft işlemleri için geç EFT adı altında 70 TL işlem ücreti almaktadır. Bu ücretlendirme şube ve çağrı merkezi ile yapılan EFT işlemleri için geçerlidir.

Yapı Kredi Havale Ücreti

Yapı Kredi havale ücreti, yine banka tarafından belirlenmiş bir komisyon ücretidir. Havale, aynı bankanın farklı hesapları arasında yapılan para transferi işlemidir. EFT’den ayıran tek özelliği sadece aynı bankanın hesapları arasında yapılıyor olmasıdır. Ayrıca herhangi bir saat zaman kısıtlaması olmadan, 7 gün 24 saat boyunca yapılabilir. Yapı Kredi havale ücretleri ise alttaki tabloda detaylı olarak yer almaktadır.

Yapı Kredi Mobil ve İnternet Bankacılığı ile Havale Ücreti

EFT KanalıEFT Ücreti
Yapı Kredi Mobil Bankacılık ile Yapılan Havale Ücreti3 TL
Yapı Kredi İnternet Bankacılığı ile Yapılan Havale Ücreti3 TL

Aynı zamanda yeni uygulamalardan biri olan CepBank sistemi ile de havale işlemi yapabilirsiniz. Mobil uygulama ve internet bankacılığı üzerinden yapılan Cebe Havale işlemlerinde banka 12 TL işlem ücreti uygulamaktadır.

Yapı Kredi Çağrı Merkezi ve Şubelerden Havale Ücreti

EFT KanalıEFT Ücreti
Yapı Kredi Şubelerden Yapılan Havale Ücreti70 TL
Yapı Kredi Telefon Bankacılığı ile Yapılan Havale Ücreti45 TL

Yukarıda vermiş olduğumuz havale ücretleri, hesaptan hesaba yapılan havale ücretleridir. Telefon bankacılığı ile banka hesabınızdan başka bir kişinin ismine yapacağınız bir havale işlemi için banka 5 TL ek ücret almaktadır. Yani telefon bankacılığı ile hesaptan isme yapacağınız havale ücreti 50 TL olacaktır.

Yapı Kredi EFT Limiti Ne Kadardır?

Yapı Kredi bankası, günlük olarak bazı EFT işlem limitleri belirlemiştir. EFT işlemi Yapı Kredi bankasında yalnızca saat 16:00’a kadar yapılmaktadır. Saat 16 ile 17:20 arasındaki kalan zaman diliminda yapacağınız EFT işlemleri geç EFT olarak adlandırılır.

Gün içinde yapabileceğiniz maksimum EFT işlem limiti 300.000 TL olarak sınırlandırılmıştır. Aynı şekilde eğer geç EFT yapıyorsanız, bu EFT için de işlem limiti 50.000 TL olarak belirlenmiştir. Daha yüksek tutarlı işlemleriniz için müşteri hizmetleri ile görüşmelisiniz.

Mobil uygulama kullanımı hakkında bilgi edinmek için ilgili videoyu da izleyebilirsiniz.

BİR YORUM GÖNDER

Yorumunuzu bu alana yazın
Buraya adınızı girin