Yapı Kredi EFT Saatleri

Yapı Kredi EFT Saatleri, Yapı Kredi EFT Saati kaçtır? Birçok bankalarda olduğu gibi yapı kredi eft saatleri belirli zaman diliminde gerçekleştirilebiliyor. Bir bankadan başka bir bankaya yapılan para transfer işlemi olan eft işlemi ayrıca havale işlemine oranla daha hızlı olduğundan pek çok müşteriler tarafından tercih ediliyor. Dolaysıyla hesap numarası ve iban ile gerçekleştirilen ödemeler de bu kapsamda bulunuyor. Yapı Kredi Bankası eft işleminde gerçekleştirilen nakit gönderimi hedef bankaya erişmeden önce ilgili birim tarafından kontrol ediliyor. Herhangi bir yasa dışı durum söz konusu olmadığında transfer işlemi onaylanır. Yapı Kredi müşteri hesabından, Yapı Kredi müşteri hesabına para transferi yaparken havale, Yapı Kredi müşteri hesabından başka bir bankaya para transfer işlemi için EFT kullanılmaktadır. EFT işlemi belirli bir zaman diliminde yapıldığı için, Yapı Kredi müşterileri tarafından ” Yapı Kredi eft saati kaçtır ” sorusu sorulmaktadır. Peki 2020 yılında Yapı Kredi EFT Saatleri nedir? EFT işlemleri saat kaça kadar yapılabilir? Yazımızda saatler ve ücretlerden bahsedeceğiz.

 

Yapı Kredi EFT Saatleri Nelerdir?

Yapı Kredi, 09:00 ile 16.45 saatleri arasında yapılabilen EFT işlemlerini, 2018 yılında ek ücret karşılığında son EFT saatini 17:20’ye kadar uzatmıştır. Yapı Kredi EFT saatleri değişikliği ile müşterisini EFT zamanını uzatması ile müşterilerine işlemlerinde kolaylık sağlamıştır. Bu saat aralığı dışında yapılan EFT’ler, ertesi gün EFT saat başlangıcı olan saat 9:00’da transfer yapılan hesaba aktarılmaktadır. Ayrıca cuma günü EFT bitiş saati yani 17:15 ‘ten sonra yapılan EFT işlemleri pazartesi günü en geç saat 09:15’te transfer yapılan hesaba aktarılmaktadır. Başka bankalara aidat, fatura veya kira gibi ödemelerinizi Yapı Kredi hesabınızdan EFT ile yapabilirsinizPekçok Yapı Kredi Bankası müşterilerince merak edilen yapı kredi eft saati kaçtır sorusuna karşın Yapı Kredi Bankasından eft işlemleri sabah 09:00 ila akşam 16:45 zaman dilimi aralığında gerçekleştiriliyor. Dolaysıyla belirlenen bu zaman dilimleri haricinde gerçekleştirilen eft işlemleri bir sonraki günde onaylanır. Ancak yapacağınız işlem acil ise ve hemen işlemlerinizi halletmeniz gerekiyorsa saat 17:20’ye kadar 6 TL ek ücret karşılığında EFT yapabilirsiniz.

EFT SaatiEFT Ücreti
09:00 ile 16:45 saatleri arası EFT yapılabilir.EFT ücreti alttaki tabloda yer almaktadır.

Yapı Kredi EFT Saati Güncel

Resmi tatil günlerinde de para transferi gibi işlemler yapma ihtiyacı duyabiliyoruz. Ayrıca yarı tatil sürecinde ise Yapı Kredi Bankasından saat 09:00 ila 11:45 aralığında eft işlemleri yapılması gerekiyor. Ayrıca Yapı Kredi Bankası hesabınızdan saat 16:45-17:20 zaman dilimi aralığında gerçekleştirdiğiniz ve ertesi güne ertelemediğiniz eft işlemleri de ekstra hizmet kapsamında yer aldığından gecikmeli eft işlemi sebebiyle 6 TL ila 21 TL ekstra transfer bedeli ödeyebiliyorsunuz. Bu sebeple mümkünse eft işlemini belirtilen zamanda gerçekleştirmelisiniz.

Yapı Kredi EFT Ücretleri

Yapı Kredi EFT saatleri içerisinde yapacağınız en düşük maliyetli EFT işlemini Mobil Bankacılık ve İnternet Bankacılığı’ndan yapabilirsiniz. EFT işleminizi Yapı Kredi Kredi kartınızı kullanarak da yapabilirsiniz. Yapı Kredi kredi kartınız ile yapacağınız EFT işleminden %6,5 gibi bir kesinti yapmaktadır. Ayrıca bu EFT işlemi tek çekim olarak hesaplanarak, kredi kart ekstrenize de alışveriş olarak yansımaktadır. Yapı Kredi günlük EFT işlemi üst limitini 250.000 TL olarak belirlemiştir. Yapı Kredi EFT işlemi ücreti, ödemeyi yapma türünüze göre farklılık göstermektedir. Yapı Kredi EFT ücretledirmesi ise;

Tavsiye Bağlantı: EFT Nasıl İptal Edilir?

  • Alo Yapı Kredi ile yapılan EFT işlemleri için 35 TL (200.000 TL altı),
  • Cep Şubesi ile yapılan EFT işlemleri için 3,50 TL,
  • Yapı Kredi İnternet Şubesi ile yapılan EFT işlemleri için 4,40 TL,
  • Yapı Kredi ATM ile yapılan EFT işlemleri için 10 TL,

Yapı Kredi EFT Ne Zaman Hesaba Geçer?

Yapı Kredi Bankası hesabından farklı bir bankaya eft işlemi hafta içi ve belirtilen zaman dilimlerinde gerçekleştirildiğinde maksimum 5 ila 30 dakika aralığında karşı tarafın hesabına geçer. Diğer bankalarda olduğu gibi yapı kredi eft saatleri dahilinde yapılan eft işlemleri de genellikle 5 dakika içerisinde hedef banka hesabına ulaşır. Yapı Kredi Bankası mobil şube üzerinden eft işlemi 3 TL, internet şubesi üzerinden eft işlemi 3,5 TL, telefon bankacılığı üzerinden eft ücreti 20 TL ve düzenli eft işlemi için de 2.4 TL hizmet bedeli alınıyor.

Yapı Kredi Bankası EFT Sorgulama

Yapı Kredi Bankası EFT Saatleri

Yapı Kredi Bankası eft sorgulama işlemi oldukça basittir. Yapı Kredi Bankası hesabından başka bir banka hesabına eft ile gönderilen miktar 5 ila 30 dakika aralığında hesaba geçmediği takdirde işlem internet bankacılığından yapıldıysa ilgili sayfadan giriş yapılmalıdır. Ya da 444 0 444 Yapı Kredi Telefon Bankacılığı hattından eft gönderim sorgulaması yapılabilir. Yapı Kredi EFT sorgulama işlemi, EFT işlemi gerçekleştirildikten sonra tarafınıza iletilen EFT Sorgu No ile yapılmaktadır.

Veyahut Yapı Kredi Bankası en yakın şubesinden başvuru yapılarak da sorgulama işlemi gerçekleştirilebilir. İnternet şubesinden yapılan kontroller sonrasında paranın karşı banka hesabına geçmediği görülmesi durumunda mümkünse banka şubesine başvurulmalıdır.

Yapı Kredi EFT Karşı Tarafa Ulaşmadı, Ne Yapmalıyım?

Merak edildiği üzere yapı kredi eft saati kaçtır sorusu hakkında bilgiler sunulduktan sonra Yapı Kredi hesabından eft ile gönderilen paranın karşı tarafa neden ulaşmadığı hakkında bilgiler sunalım. Eğer 30 dakika içerisinde para karşı tarafa geçmediyse bu durumda hatalı işlem yapıldığı anlamına gelir. Müşteri adı, soyadı, banka iban numarası, şube kodu ve T.C kimlik numarası hatasız bir şekilde girilmelidir.

Tüm bilgiler girildikten sonra eft işlemi yapılmadan önce yeniden kontrol edilmelidir. Tüm bu işlemler haricinde bazen T.C kimlik numarası da talep edilebiliyor ve bu durumda T.C kimlik numarası da girilmelidir. Tüm işlemler doğru olduğu halde hata alınması durumunda karşı banka hesabının kontrol ettirilmesi gerekiyor.

Bazı durumlarda ise, hesap sahibinin adının doğru yazılmaması sebebiyle EFT işlemi karşı tarafa ulaşamıyor. Bu gibi durumlarda da, gönderi yaptığınız işlem dekontunu kontrol etmeli, eğer bir yanlışlık gözünüze çarparsa da Yapı Kredi müşteri hizmetlerini arayarak işlemi kontrol etmelisiniz.

Yapı Kredi Bankası EFT İşlemi Avantajı

Diğer bankalar gibi yapı kredi eft saatleri içerisinde yapılan eft işlemleri maksimum 30 dakikada işleme konuluyor. Eft yöntemi havale yöntemine göre daha pratik ve hızlı olduğundan müşterilerin zaman bakımından da avantajlı olmasını sağlıyor. Müşteriler internet bankacılığı veyahut telefon bankacılığı üzerinden eft uygulaması ile kolayca işlem yapabiliyor.

1 Yorum

  1. Güzel yazı olmuş ama bu EFT neden hala 7/24 hizmet veremiyor anlamış değilim.
    Mesai içinde bazen zamanımız olmuyor ya da unutuyoruz yoğunluktan. Saatlerini belirtmeniz işimize yaradı. Teşekkür ederim.

BİR YORUM GÖNDER

Yorumunuzu bu alana yazın
Buraya adınızı girin