yapı kredi cebe havale

Yapı Kredi cebe havale nasıl yapılır? Yapı Kredi bankası CepBank ile para gönderme. Yapı Kredi Bankası, Türkiye’nin köklü bankalarından biridir. Yapmış oldukları yenilikler, dijital gelişmeler ile de adından sıkça söz ettirmeyi başarmıştır. “Türkiye’nin Dijital Bankası” sloganı ile de bir çok reklam filmi bulunan Yapı Kredi, gelişmeleri ile müşterilerini memnun etmeyi başarmıştır. Yüz tanıma sistemi, parmak izi gibi bir çok yenilikle de müşterilerin güvenini kazanmıştır. Yapı Kredi, müşterisi olmayan kişilerin de para transferi yapabilmesi için Yapı Kredi CepBank sistemini hayata geçirmiştir. Çok kısa sürede rahatlıkla para transferi yapabilecek ve karşı tarafın dakikalar içinde parayı çekmesini sağlayabileceksiniz. Peki Yapı Kredi cebe havale nasıl yapılır? Hep birlikte inceleyelim.

Yapı Kredi Cebe Havale Nedir?

Yapı Kredi CepBank sistemi, diğer bankalarda da olduğu gibi banka hesabı bulunmayan kişilere cep telefonu numarası üzerinden para göndermeye yarayan bir sistemdir. Yapı Kredi, bu işlemin adına Para Cepte adını vermiştir. Yapı Kredi Para Cepte sistemi ile kişinin banka hesap numarası olmasa bile para gönderebilir, ATM’lerden çekmesini sağlayabilirsiniz.Eğer banka hesabınız yoksa, kullanmış olduğunuz cep telefonunu karşı tarafa ileterek size para göndermesini sağlayabilirsiniz. Daha sonra Yapı Kredi ATM’lerinin başına giderek Kartsız İşlemler menüsünden parayı rahatlıkla çekebilirsiniz. Yapı Kredi, bu işlemler için size SMS ile bilgi verecek, parayı çekebilmeniz için de bir şifre iletecektir. Peki Yapı Kredi cepbank işlemi nasıl yapılır? 

Yapı Kredi Cebe Havale Nasıl Yapılır?

Yapı Kredi cebe havale işlemini gerçekleştirebilmek için Yapı Kredi müşterisi olmanız gerekmektedir. Karşı taraf banka müşterisi olmasa da para gönderebilir, parayı ATM’den çekmesini sağlayabilirsiniz. Ancak para gönderme işlemi Mobil veya İnternet bankacılığı üzerinden yapıldığından müşteri olmak şarttır. Yapı Kredi CepBank yapmak için alttaki adımları eksiksiz olarak uygulamanız gerekmektedir.

 • Yapı Kredi İnternet veya Mobil şubeye giriş yapılır,
 • Soldaki menüden Para Transferleri seçilir,
 • Gelen listeden Cebe Havale seçeneği seçilir,
 • Paranın gönderileceği hesap seçilir,
 • Kendi telefon numaranız, karşı tarafın telefon numarası girilir,
 • Göndermek istediğiniz tutar ve açıklama girilerek işlem tamamlanır.

yapı kredi cepbank

Yukarıdaki adımları eksiksiz tamamlamanız durumunda karşı taraf bir bilgi SMS’i alacaktır. Bu SMS ile herhangi bir Yapı Kredi ATM’sine giderek para çekme işlemini gerçekleştirebilir. SMS’de yer alan güvenlik kodu ve tutar bilgisini ATM’ye girerek parasını çekebilir.

Yapı Kredi CepBank İptali Nasıl Yapılır?

Eğer cebe havale işlemini yanlış yapmış veya tutarı hatalı girmişseniz, bu işlemi iptal etmeniz mümkündür. Ancak cebe havale işlemlerinde iptal edebilmek için karşı tarafın parayı çekmemiş olması gerekmektedir. Eğer işlem tamamlanmışsa, banka bu işlemi iptal etmeyecektir. Yapı Kredi cebe havale iptali yapmak istiyorsanız müşteri hizmetlerini arayarak son yapmış olduğunuz cebe havale işleminin iptalini istediğinizi belirtebilirsiniz. Müşteri temsilcisi sizlerden gerekli bilgileri talep edip işlemi doğruladıktan sonra iptali gerçekleştirir.

Tavsiye Edilen Makale: Yapı Kredi Müşteri Hizmetlerine Direkt Bağlanma

Yapı Kredi Cebe Gelen Havale ATM’den Nasıl Çekilir?

Eğer Yapı Kredi bankası aracılığı ile tarafınıza bir para transferi gerçekleşmişse, çevrenizde bulunan herhangi bir Yapı Kredi ATM’sini kullanarak paranızı çekebilirsiniz. Para transferi işleminin gerçekleştiği ise gelen SMS ile belli olmaktadır. Eğer tarafınıza bir para geldiğini söyleyen SMS gelmişse, işlem tamamlanmış demektir. Cebe gelen havale çekme işlemi;

 • Herhangi bir Yapı Kredi ATM’sine gidilir ve kartsız işlemler menüsüne giriş yapılır,
 • Kartsız işlemler menüsünden Para Çekme ve Cebe havale menüleri seçilir,
 • Ardından cep telefonu bilgileri girilir,
 • Gelen para tutarı ve SMS ile iletilen güvenlik kodu girilir,
 • Para çekilir ve işlem tamamlanır.

Yukarıda yer alan adımları eksiksiz olarak tamamlamanız durumunda paranızı çekebilirsiniz. Yapı Kredi ATM’leri ile yaşadığınız sorunlarda ise müşteri hizmetlerinden destek alabilirsiniz. Para çekme işlemi konusunda bilginiz yoksa yine müşteri hizmetlerini arayarak yardım alabilirsiniz. İşlem sırasında tarafınıza iletilen güvenlik kodunu kimse ile paylaşmamalısınız.

Yapı Kredi CepBank İşlem Limitleri

Yapı Kredi cebe havale yaparken elbette bazı limitler bulunmaktadır. Bu limitler dahilinde herkes cebe havale işlemi yapabilmektedir. Cebe havale işlem limitleri standart olarak belirlendiğinden, kişiye özel olarak arttırmak mümkün değildir. Yapı Kredi cep bank limitleri ise şunlardır;

 • Maksimum gönderilecek tutar: 500 TL
 • Günlük maksimum işlem sayısı: 2
 • Haftalık maksimum işlem sayısı: 4
 • Aylık maksimum işlem sayısı: 6
 • Haftalık maksimum işlem: 1.000 TL
 • Aylık maksimum işlem: 1.500 TL

BİR YORUM GÖNDER

Yorumunuzu bu alana yazın
Buraya adınızı girin