Western Union Hangi Bankalarda Var? (Para Transferi)

Western Union hangi bankalarda var

Western Union hangi bankalarda var diyorsanız, bu yazımızda hazırladığımız rehber ile yurt dışına rahatlıkla para transferi yapabileceğiniz tüm bankaları listeleyeceğiz. Western Union, 150 yılı aşkın bir süredir dünya üzerinde hizmet veren, 150.000’in üzerinde acente ve ödeme noktası bulunan finans kuruluşlarından birisidir. Türkiyede de bir çok bankada Western Union ve hizmetlerini kullanmak mümkün. Böylece sadece bankalarla sınırlı kalmadan, yurt dışına para transferi yapmak istediğimizde harika sonuçlar alabiliyoruz. Özellikle yabancı ülkelerde Western Union kullanımı ve acente sayısı oldukça yüksek olduğundan, en mantıklı para transfer yöntemlerinin başında Western Union geliyor. Bir çok alternatifi olmasına rağmen, en çok tercih edilenler arasında yer alıyor.

Western Union Hangi Bankalarda Var?

Western Union olan bankalar;

 • Türkiye İş Bankası
 • Yapı Kredi
 • Ziraat Bankası
 • TEB
 • Şekerbank
 • ING Bank
 • Garanti BBVA
 • QNB Finansbank
 • Fibabanka
 • Türkiye Finans
 • Burgan Bank
 • Anadolu Bank
 • Akbank
 • Albaraka Türk

Türkiye’den Western Union kullanarak yurt dışına para transferi yapmak istiyorsanız, üstteki listede yer alan tüm bankaları tercih ederek işlem yapabilirsiniz. Western Union, uluslararası hizmet veren bir kuruluş olduğu için herkes para transferi yapabilir.

Aynı zamanda bu bankaların müşterisi olmanıza gerek yoktur ve müşterisi olmasanız bile rahatlıkla para transferi yapabilirsiniz. Bankaların müşterisi değilseniz, sadece şubeler üzerinden işlem yapabiliyorsunuz. ATM’lerin bazıları banka müşterilerinin bilgilerini isteyebiliyor. Bunun için de ATM’den transfer yapabilmek için Western Union logolu ATM’leri tercih edebilirsiniz.

Western Union Kullanım Şartları Neler?

Western Union kullanım şartları oldukça basittir. 18 yaşını doldurmuş herhangi bir vatandaş, herhangi bir kriter olmadan bankaları kullanarak para transferi yapabilir. Bunun için alıcı bilgilerine ihtiyacı olacaktır. Banka müşterisi olmasanız bile, Western Union anlaşmalı bankalar listesindeki herhangi birini tercih ederek transfer yapabilirsiniz.

Western Union Olan Bankalar ve ATM’leri

Western Union anlaşmalı bankalar, genelde ATM’lerinde Western Union logosuna yer veriyor. Elbette anlaşmalı olan bankalar, zaten bu işlemleri yaptığı için logoyu kullanmaya da gerek duymayabiliyor. Dilerseniz transfer yapmak istediğiniz bankanın müşteri hizmetlerini arayarak Western Union geçen ATM’leri sorabilirsiniz.

Aynı zamanda yine yurt dışına para gönderebileceğiniz ve bir çok Türk bankası ile anlaşması olan diğer bir kuruluş daha var. Bu kuruluşun adı da MoneyGram. İsterseniz MoneyGram anlaşmalı bankalar listemize de göz atabilirsiniz.

PTT Bank Western Union Var Mı?

Evet, PTT’de anlaşmalı Western Union acentalarından biridir. ATM üzerinden hizmet vermiyor olsalar da, PTT şubelerini ziyaret ederek Western Union ile para transferi yapabilirsiniz. Western Union hangi bankalarda var sorusuna ilave olarak gösterilen PTT, herhangi bir şubesinden istediğiniz gibi transfer yapmanıza imkan sağlıyor.

Hangi Bankalarda Western Union Var? Hızlı Transfer

Yurt dışına hızlıca para gönderme konusunda oldukça iyi olan ve bir çok Türk vatandaşı tarafından tercih edilen Western Union, çalıştığınız bankada mevcutsa ilave özelliklerden faydalanabiliyorsunuz. Bazı bankalar Western Union ile yapılacak para transferlerinde komisyon indirimleri uygulayabiliyor. Komisyon ile alakalı bilgilere ilgili bankaların resmi internet siteleri veya müşteri hizmetlerinden ulaşabilirsiniz.

Hangi bankalarda Western Union var diyorsanız üstteki listeye göz atabilir, bu bankaların haricinde PTT ile de Western Union para transferi işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Bunlar da ilginizi çekebilir

Yorum yapın