VakıfBank Sim Bloke Kaldırma Nasıl Yapılır?

VakıfBank Sim Bloke Kaldırma

VakıfBank sim kart blokesi nasıl kalkar? VakıfBank, devlet bankası olması sebebiyle ve memur maaşlarını da ödüyor olmasıyla beraber ciddi bir müşteri potansiyeli olan bankalardan birisidir. Yapmış olduğu kampanyalar, düşük faiz oranları ile sağladığı kredi seçenekleri ile müşterilerin ilgi odağı olarak kalmayı da başarmıştır. Dijital servisleri ile de müşterilerinin sorunlarına anında cevap veren, cepten ve internetten bir çok işlem yapabileceğiniz bankalar arasında yer alır. Kullanmış olduğunuz cep telefonunuzun da sim kartını değiştirmeniz durumunda, banka güvenlik sebebiyle sim kart bloke işlemi uygulamaktadır. Bu sayede, telefon numaranız başka kişilerin eline geçtiğinde internet alışverişleri ve para transferleri gibi bir çok işlemde SMS blokesi uygulanmaktadır. Elbette bu bloke geçici olup, dakikalar içinde müşteri hizmetleri veya online hizmetler aracılığı ile kaldırılabilir. Yazımızın ilerleyen bölümlerinde VakıfBank sim bloke kaldırma işlemleri hakkında detaylı bilgiler vereceğiz.

Vakıfbank Sim Bloke Kaldırma Nasıl Yapılır?

Günümüzde, tüm GSM operatörleri 4,5G teknolojisini kullanmaktadır. Fakat bazı telefonlar ve sim kartları bu teknoloji için uygun olmamaktadır. Bu sebepten dolayı, vatandaşların pek çoğu bu teknoloji ile uyumlu olabilsin diye, telefon ve sim kart değişikliği yapmak istiyorlar. Fakat bu değiştirme işlemini yaparken, İnternet veya mobil bankacılık kullananların sim kartları bloke olabiliyor. VakıfBank sim blokesi kaldırma işlemi kesinlikle çok kolay bir işlemdir. Bu işlemler dakikalar içinde rahatlıkla yapılabilir.Tavsiye Edilen Makale: Sim Kart Blokesi Kaldırma

Bloke kaldırmak için çeşitli çözüm yolları vardır. Vakıfbank sim kart bloke kaldırma işlemi hem kolay hem de güvenlidir. Vakıfbank sizlere pek çok hizmet sunmaktadır. Bu hizmetler, ihtiyaç kredisi, konut kredisi, mevduat yatırımı, kredi taksitleri, emeklilik kredisi, evlilik kredisi ve eğitim kredisi gibi çeşitli hizmetler sağlamaktadır. Vakıfbank sizlere hayatınızı kolaylaştıracak avantajları ile kartlar sunmaktadır. Çeşitli kampanyaları mevcuttur. Kampanyalar dahilinde ne uygun faiz oranları bulunan kredilere başvurabilirsiniz. Vakıfbank’ın mevduat ürünleri ile birikimlerinizi güzel kazançlara dönüştürebilirsiniz. Aynı zamanda, otomatik fatura ödeme talimatını Vakıfbank’a ileterek fatura ödeme zahmetinden de kurtulabilirsiniz.

Vakıfbank Sim Kart Bloke Kaldırma

Vakıfbank İnternet veya mobil bankacılığı kullanan müşteriler, sim kart, operatör ya da telefon değişikliği işlemleri sırasında tek kullanımlık akıllı mesajları bazen alamamaktadırlar. Bu oldukça can sıkıcı bir durumdur ve sim kartınız için büyük bir problem olmaktadır. İnternet bankacılığına veya mobil bankacılığa giriş için akılı mesajınızı geri almanız gerekmektedir. Sisteme giriş için şifrenizi geri alarak blokenizi kaldırma işleminiz için birkaç seçenek mevcuttur. 

Bunlar şöyle olmaktadır;

 • Vakıfbank müşteri hizmetleri sim bloke kaldırma,
 • Vakıfbank ATM’leri ile sim bloke kaldırma,
 • Vakıfbank şubeleri ile sim kart bloke kaldırma. 

Bu yöntemlerden istediğinizi seçerek sim kart blokenizi kolay ve pratik bir şekilde kaldırabilirsiniz. Müşteri hizmetleri ile sim kart blokesi kaldırmak isterseniz, telefonu çevirdiğinzde karşınıza ilk gelen menü sim bloke menüsü olacaktır.

Vakıfbank Müşteri Hizmetleri ile Sim Bloke Kaldırma

VakıfBank sim kart bloke kaldırma

Bu Vakıfbank sim kart bloke kaldırma işlemi için en kolay yol olmaktadır. Bankaların müşteri hizmetlerini her ne kadar çoğu müşteri sevmese ve kullanmaktan kaçınsa da Vakıfbank bu konuda oldukça etkin bir hizmet sunmaktadır. Blokenizi kaldırmak ve şifrenizi geri alabilmek için, 0 850 222 0 724 nolu telefon numarasını tuşlamanız gerekecektir.

Tavsiye Edilen Makale: VakıfBank Müşteri Hizmetlerine Direkt Bağlanma

Zaten hattınızda sim kart blokesi bulunduğu için, o cep telefonu ile müşteri hizmetlerini aramanız halinde banka ilk olarak “Sim kart blokenizi kaldırmak için XX tuşlayın.” diyecektir. Gerekli tuşlamayı yaptıktan sonra, sizinle özel olarak ilgilenecek bir müşteri temsilcisine kolay ve hızlı bir şekilde bağlanacaksınız. Daha sonra, ilgili müşteri temsilcisine talebinizi belirterek blokenizi kısa bir sürede kaldırabilirsiniz.

Vakıfbank ATM’leri ile Sim Blokesi Kaldırmak

Dilerseniz, ATM’ler üzerinden de sim kart blokenizi rahatlıkla kaldırabilirsiniz. Herhangi bir ATM üzerinden hesabınıza giriş yaptıktan sonra sim kart bloke kaldırma seçeneği ile işleminizi kolay ve kısa yoldan gerçekleştirebilirsiniz. Böylece, akıllı şifrenizi telefonda görebilirsiniz, daha sonra da İnternet bankacılığı veya mobil bankacılık kullanarak sim kart, operatör veya telefon değişikliği işleminizi tamamlayabilirsiniz.

Vakıfbank Şubeleri ile Sim Bloke Kaldırma İşlemi

Bir diğer alternatif seçenek ise Vakıfbank şubeleri olmaktadır. Kimse banka kuyruklarını sevmez, ama Vakıfbank çalışanları her zaman hızlı, canlı ve çözüm odaklı çalışır. En ufak bir talebiniz dikkate alınmaktadır. İstediğiniz ilgiyi ve alakayı size göstermektedirler. Gönül rahatlığı ile Vakıfbank şubelerini tercih edebilirsiniz. 

Güler yüzlü ve ilgili Vakıfbank personelleri her zaman hizmetinizde olacaktır. Size en yakın Vakıfbank şubesine gidip, sim kart bloke kaldırma talebinizle birlikte bir dilekçe doldurmanız gerekecektir. Dilekçenizi ilgili müşteri temsilcisine ilettikten sonra, dilekçeniz belli bir işlem sürecine girecektir. Bu işlem kısa ve hızlı bir işlemdir.

Sonrasında, blokeniz kolay bir şekilde kalkacaktır. Artık, İnternet bankacılığı ya da mobil bankacılık kullanarak istediğiniz tüm işlemlerinizi yapabilirsiniz. Dilerseniz önceden sim kart bloke sorunu ile birlikte kaybetmiş olduğunuz akıllı şifrenizi de geri alabilirsiniz.

Sim Kart Bloke Olduğunda Hangi İşlemler Yapılamamaktadır?

Sim kartınızın bloke olması bazı işlemleri yapmanızı engellemekte olup, oldukça can sıkıcı bir problem olmaktadır. Sim kartınız bloke olduğunda artık yapamayacağınız birkaç önemli ve sık yapılan işlem bulunmaktadır. 

Sim kartınız bloke olduğunda yapılamayan işlemler şunlar olmaktadır;

 • Bankanızın hem İnternet hem de mobil bankacılığına erişim,
 • 3 boyutlu güvenlik ile İnternet alışverişi
 • SMS ile kart şifresi belirleme işlemi,
 • Anlaşmalı mağazalara alışveriş kredisi başvurusunda bulunma ve alışveriş kredisi kullanma işlemi,
 • Kişisel bilgileri görüntüleme ya da değiştirme işlemi gibi işlemler olmaktadır. 

Sim kartınızın bloke olduğunu fark ettiğiniz an, hemen bir çözüm yolu bulmanız gerekmektedir. Aksi takdirde, yukarıda maddeler halinde görmüş olduğunuz işlemlerden hiçbirisini, eskiden olduğu gibi pratik ve kolay bir şekilde gerçekleştiremeyeceksiniz.

Bunlar da ilginizi çekebilir

Cevap

 1. Ömer Faruk güvenilir avatarı
  Ömer Faruk güvenilir

  Sim bloke mi kaldırmak istiyorum yardımcı olurmusunuz.

Yorum yapın