VakıfBank Sanal Kart

VakıfBank sanal kart, VakıfBank’ın kredi kartı müşterilerine sunduğu hizmetlerden birisidir. Sanal kart sayesinde internet üzerinden tüm alışverişlerinizi rahatlıkla yapabilir, kredi kartı bilgilerinizin çalınması durumunda kayıp yaşamazsınız. Çünkü sanal kart limitleri tamamen sizin tarafından belirleneceği için, yalnızca alışveriş yapacağınız miktar kadar limit tanımlamak kurtarıcı olacaktır. Ayrıca her ne kadar limit tanımlarsanız tanımlayın, gün sonunda tanımlanan limitin sıfırlanmasını da ayarlayabiliyorsunuz. Yani VakıfBank sanal kart limitiniz her gün sıfırlanıyor ve kredi kartı güvenliğini üst seviyeye taşıyabiliyorsunuz. Kredi kartlarının güvenliği açısından internet üzerinden alışverişlerde çekimser davranan kişiler tarafından yoğun olarak tercih edilen sanal kart, VakıfBank için de yoğun kullanımı olan bir üründür. Her VakıfBank kredi kartınız için maksimum 3 adet sanal kart oluşturabilir, kart limitiniz kadar limit tanımlayabilirsiniz. Peki VakıfBank sanal kart açma ve oluşturma nasıl yapılır, nasıl iptal edilir?

VakıfBank Sanal Kart Nedir, Özellikleri Nelerdir?

VakıfBank, müşteri memnuniyeti olarak bir çok alanda yatırım yaparak müşterilerinin kullanımına yeni ürünler sunmaktadır. Sanal kart da bunlardan biridir. Özellikle kredi kartı güvenliği açısından tercih edilen sanal kart, müşterileri tarafından yoğun olarak kullanılıyor. Sanal kart, asıl kredi kartınız üzerine tanımlanan ve kredi kartı bilgilerinin tamamının farklı olduğu bir üründür. Kart numarası, son kullanma tarihi ve CVV bilgilerinin tamamı farklı olduğu için, alışverişlerinizde güvenle kullanabileceğiniz bir üründür.VakıfBank sanal kartınız ile tüm yurt içi ve yurt dışında hizmet veren internet sitelerinden dilediğiniz gibi alışveriş yapabilirsiniz. Çok basit adımlar takip ederek kartınızı oluşturabilir, işlemleriniz bittikten sonra da müşteri hizmetleri kanalıyla kartınızı iptal edebilirsiniz. VakıfBank için sanal kredi kartının başlıca özellikleri şunlardır;

 • Sanal kart numarası, son kullanma tarihi ve güvenlik kodu, asıl kartınızdan tamamen bağımsız ve farklıdır. Güvenle kullanabilirsiniz.
 • World özellikli asıl kartınız ile sanal kart oluşturabilir, sanal kartınız ile üye işyerlerinden yaptığınız alışverişlerden World puan kazanmaya devam edebilirsiniz.
 • Her farklı asıl kredi kartınıza maksimum 3 adet sanal kart bağlanabilir.
 • Sanal kartın hesap kesim ve son ödeme tarihi asıl kart ile aynıdır. Ödemeler sanal karta değil, asıl kart üzerinden yapılır.
 • Asıl kredi kartınızın tüm kullanılabilir limiti kadar sanal kart limiti tanımlanabilir.
 • Sanal kart ile nakit avans işlemleri yapılamaz. Fiziksel bir kart değildir.
 • Dilediğiniz zaman müşteri hizmetlerini arayarak iptal edebilirsiniz.

VakıfBank Sanal Kart Oluşturma

Sanal kredi kartı oluşturup, güvenli bir şekilde internet alışverişleri mi yapmak istiyorsunuz? Tam da aradığınız sayfadasınız. VakıfBank’ın mobil uygulamasını kullanarak sanal kart açma hakkında püf noktaları vereceğiz. VakıfBank sanal kart açma;

 • Mobil veya internet bankacılığına giriş yapılır,
 • Başvurularım, kredi kartı başvuruları menüsüne giriş yapılır,
 • Hemen altta yer alan Sanal Kart Oluştur menüsüne tıklanır,
 • Gerekli onaylar verilir, limit tanımlanır ve sanal kartımız hazır!

Eğer internet bankacılığı kullanmıyor veya sanal kart oluştururken bazı problemler ile karşılaşıyorsanız, SMS yoluyla da sanal kart açabilirsiniz!

SANAL boşluk asıl kredi kartınızın son 6 hanesini 5724‘e SMS göndermelisiniz.

Yine aynı şekilde VakıfBank şubeleri veya VakıfBank telefon bankacılığını kullanarak çağrı merkezinden de sanal kart oluşturabilirsiniz. Sanal kartınıza limit tanımlama, limit düşürme gibi işlemleri de yine mobil uygulama, şubeler ve çağrı merkezleri aracılığı ile yapabilirsiniz. Peki VakıfBank sanal kart iptali nasıl yapılır?

VakıfBank Sanal Kart Nasıl Silinir?

VakıfBank sanal kartınızı iptal etmek, kapatmak istiyorsanız bu işlem için yalnızca müşteri hizmetleri ile iletişim kurmanız yeterli. Mobil uygulama ve internet bankacılığı üzerinden sanal kart açabiliyorken, maalesef iptalini yapamıyorsunuz. İptal ve değişiklik işlemleri için şubeleri ziyaret edebilir, telefon bankacılığını da kullanabilirsiniz.

Sanal Kart Limit Arttırma Nasıl Yapılır?

Eğer VakıfBank sanal kredi kartınızın limitini arttırmak istiyorsanız, çok basit işlemlerle bu isteğinizi yerine getirebilirsiniz. Mobil uygulama ve internet bankacılığı ile Kredi Kartlarım menüsü üzerinden sanal kartınızı seçmelisiniz. Sanal kart işlemleri ve limit tanımlama menülerini takip ederek mevcut sanal kartınızın limitini değiştirebilir, yeni limit tanımlayabilirsiniz. Bu limiti daha sonra istediğiniz zaman değiştirebilirsiniz.

Sanal Kart Güvenilir Midir?

Sanal kartlar, asıl kartlarımızın güvenliğini sağlamak için kullandığımız ürünlerdendir. Asıl kart bilgilerimizin çalınması ve habersiz işlem yapılmasının önüne geçmek için sanal kart oluşturabilirsiniz. Sanal kart limitleri tamamen sizin tarafınızdan ayarlanacağı için, yapacağınız işlem kadar limit tanımlayabilir ve riski azaltabilirsiniz.

Sanal kartlarda limit tanımlarken karşınıza bazı seçenekler çıkar. Bu seçeneklerden “Tanımladığım limit her günün sonunda sıfırlansın” seçeneğini işaretleyerek, her gece 12’den sonra kartın limitinin sıfırlanmasını sağlayabilirsiniz.

1 Yorum

BİR YORUM GÖNDER

Yorumunuzu bu alana yazın
Buraya adınızı girin