Vakıfbank Hesap Kapatma

Vakıfbank hesap kapatma nasıl yapılır? Vakıfbank online ek hesap kapatma işlemleri. Vakıfbank 1954 yılından günümüze kadar hizmet vermektedir. Türkiye’de aktif olarak çalışan en büyük bankalardan birisidir. Türk Anonim Ortaklığıdır. Vakıfbank da diğer bankalar gibi müşterilerin ihtiyaç çeşitliliğine göre hizmetler sunmaktadır. Vakıfbank kişisel hesap açtırmak isteyenler bankaya, T.C kimlik kartı ve ikametgah belgesi ya da kişinin adına çıkartılmış olan elektrik ya da doğalgaz faturası ile başvurabilirler. Hesap kapatma işlemleri bankalar tarafından müşteri kaybetme kriteri olarak kabul edildiğinden, bankalar bu işlemi yapmamak için sizlere ek fırsatlar sunabilir. Dilerseniz bu fırsatlar karşısında banka teklifini kabul edebilir, dilerseniz de teklifleri reddederek hesabınızın kapatılmasını talep edebilirsiniz. Peki Vakıfbank hesap işlemleri nasıl yapılır? Vakıfbank hesap kapatma dilekçesi nasıl yazılır?

Vakıfbank Hesap Kapatma

Öncelikle Vakıfbank İnternet bankacılığı yaygın olarak kullanılmaktadır. Dolayısıyla, İnternet bankacılığını kullananlar fazladır. Vakıfbank İnternet bankacılığı hesap kapatma işlemi merak söz konusudur. Vakıfbank müşterileri, İnternet bankacılığını kullanarak hesaplarını kapatabilmektedirler. Bunun için yalnızca müşteri numarası ve şifre gereklidir. Müşteri numarası ve şifreden sonra sisteme giriş yapılır. İlk olarak, İnternet bankacılığı işlem menülerinden hesaplarım sekmesi açılmalıdır. Tavsiye Edilen Makale: Banka Hesabı Nasıl Kapatılır?

Hesaplarım sekmesinde bulunan, banka hesaplarından kapatılacak olan hesap için işlem yapılacaktır. Hesapların kapatılabilmesi için birkaç şart vardır. Bu şartlar, hesapta hiç para bulunmaması, hesapların üzerlerine tanımlı otomatik bir ödeme talimatı bulunuyor olması ve hesapların üzerinde herhangi bir borç bakiyesi görünmemesidir. Bu şartlar tamamlandıysa, hesabınızı başarılı bir şekilde kapatabilirsiniz.

Vakıfbank Şubeden Hesap Kapatma Dilekçesi

Hesaplarını kapatacak olan Vakıfbank müşterileri, Vakıfbank şubeleri aracılığı ile de hesaplarını kapatabilmektedirler. Hesap açılan şube olmak zorunda değildir. Herhangi bir Vakıfbank şubesi olabilir. Hesap kapatma işlemi için kişinin yanında bazı belgeler bulunmalıdır. Bunlar, T.C kimlik kartı ve hesap kapatma dilekçesidir. Vakıfbank hesap kapatma dilekçesi uygun bir şekilde doldurulduktan sonra banka hesapları başarılı bir şekilde kapatılabilir. Hesap kapatma dilekçesi şubelerden rahatlıkla doldurulabilir.

Müşteri Hizmetleri ile Vakıfbank Hesap Kapatma

Vakıfbank müşterileri hesaplarını telefon bankacılığını kullanarak da kapatabilirler. Eğer birden fazla hesabınız bulunuyorsa ve hesabınızı fazlalık olarak görüyorsanız, hesabınızı tarif eden kodlar ile birlikte müşteri hizmetlerine bağlanarak hesabı kapatabilirsiniz. Vakıfbank müşteri hizmetleri kısayol isimli makalemiz ile vakit kaybetmeden operatöre bağlanabilirsiniz.

Tavsiye Edilen Makale: Vakıfbank Müşteri Hizmetlerine Direk Bağlanma

Telefon bankacılığı ile Vakıfbank hesabı kapatma şu adımlarla gerçekleşmektedir;

 • İlk olarak, müşteriler telefon bankacılığı şifrelerini oluşturmuş olmalıdırlar.
 • Vakıfbank telefon bankacılığı hattı aranmalıdır.
 • İşlemin onaylanması sırasında, müşteriden bazı tuşlamalar yapması istenmektedir.
 • Kapatılmak istenen banka hesaplarının üzerinde borç bakiyesi olmamalıdır.
 • Hesaplara tanımlı otomatik ödeme talimatlarının iptal edilmiş olması gerekir.
 • Hesap bakiyelerinin sıfır olması gerekmektedir. 

Bu şartlar eksiksiz olarak sağlandığında hesaplar sorunsuz bir şekilde kapatılacaktır. Vakıfbank müşteri temsilcisi size en kısa sürede dönüş yapacaktır. Bu yüzden işleminiz kısa sürede gerçekleşecektir.

Vakıfbank Avans Hesap Kapatmak Nasıl Olur?

Vakıfbank avans hesap, ek hesap olarak da bilinmektedir. Hiç paranız olmadığında bile avans hesabınızda ihtiyacınız olan para hazırdır. Vakıfbank avans hesap için en yakın Vakıfbank şubelerine başvurabilirsiniz. Çok kolay ve hızlı bir şekilde hesap sahibi olabilirsiniz. Aynı zamanda Vakıfbank İnternet şubesinden de başvuru yapabilirsiniz. 

SMS ile de başvuru yapabilmektesiniz. Telefonunuza KMH boşluk, TC kimlik NO boşluk ve talep edilen KHM limitini 5724’e SMS gönderiyorsunuz. ATM üzerinden başvuru yapmak için ise, diğer işlemler sekmesinden başvuru bölümünü seçip, ardından kredili bankomat talebi sayfasından başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Vakıfbank Avans Hesap Özellikleri Nedir?

Vakıfbank ek hesabın bazı özellikleri bulunmaktadır. Vakıfbank avans hesap olarak adlandırdığı bu kredili ürününde, dilediğiniz zaman nakit çekim yapabilir, isterseniz taksitli şekilde geri ödemeler yapabilirsiniz.

VakıfBank Hesap Kapatma Dilekçesi

Bunlar;

 • Hesabınızda hiçbir bakiye mevcut olmasa bile, avans hesabınızdan nakit çekebilirsiniz.
 • EFT, havale ya da her türlü banka ile ilgili işlemler avans hesap üzerinden yapılabilir.
 • Düzenli ödeme talimatı verebilirsiniz.
 • Düzenli ödeme talimatı verdiğinizde, hesabınızda bakiye olmasa bile avans hesap sayesinde ödemeleriniz eksiksiz ve doğru bir şekilde yapılmaktadır.
 • İnternet şubesi, telefon ya da ATM üzerinden başvurunuzu yaptıktan sonra imza için herhangi bir Vakıfbank şubesine gitmeniz gerekmektedir. 

Vakıfbank Ek Hesap Kapatma

Ek hesap özellikleri bunlar olmaktadır. Bunların yanı sıra Vakıfbank avans hesap kapatma işlemi de mevcuttur. Diğer bir deyişle Vakıfbank kredili bankomat hesabınızı kapatmak için, Vakıfbank ek hesap kapatma dilekçesi eksiksiz bir şekilde doldurulmalıdır.

Dilekçe örneği;

Vakıfbank A.Ş ………………. ŞUBESİ MÜDÜRLÜĞÜNE

………. Bank ……….. Şubesinden açtırmış olduğum ………….. numaralı banka hesabımın kapatılmasını talep etmekteyim. Gereğinin yapılmasını arz ederim.

Adres …/……/…..

Ad-Soyadı:

İmza:

BİR YORUM GÖNDER

Yorumunuzu bu alana yazın
Buraya adınızı girin