VakıfBank EFT İptali Nasıl Yapılır?

VakıfBank EFT iptali

VakıfBank EFT iptali, para transferi sırasında yaşadığımız sorunlar sonrasında uygulamak zorunda olduğumuz bir işlemdir. EFT işlemini iptal etmek için bir çok yöntem bulunduğu gibi, karşı tarafa geçen EFT’nin iptal edilmesi için çok farklı işlemler uygulandığını söylemeliyiz. Çünkü karşı tarafa ulaşan işlem, sorunsuz gerçeklemiş olarak kabul edileceğinden bu aşamadan sonra şubelere gidip dilekçe doldurmaktan başka çareniz kalmıyor. Bunun dışında yanlış isim, yanlış bilgiler vererek işlemin askıda kalmasına sebep olduysanız çok basit 2 yöntem ile EFT’nizi iptal edebilirsiniz. Maalesef VakıfBank, internet ve mobil uygulama üzerinden iptal işlemi yapmanıza izin vermiyor. Bunların dışında, iptal etmek istediğiniz EFT işlemini bankaya bildirebilmek için bu işlemin sorgu numarasına da ihtiyacınız olacak. Bu işlemler hakkında bilgi sahibi değilseniz, yazımızın devamında VakıfBank eft iptali hakkındaki tüm detaylara yer vereceğiz.

EFT KanalıEFT Ücreti
VakıfBank Mobil Şubeden EFT6.75 TL
VakıfBank Mobil Şubeden GEÇ EFT9.50 TL
VakıfBank İnternet Şubesinden EFT6.75 TL
VakıfBank İnternet Şubesinden GEÇ EFT9.50 TL
VakıfBank Şubeden EFT70 TL
VakıfBank ATM’den EFT20 TL
VakıfBank Çağrı Merkezi ile EFT50 TL

VakıfBank EFT İptali Nasıl Yapılır?

VakıfBank eft iptali için karşınızda 2 seçenek bulunuyor. Yapmış olduğunuz EFT işlemleri için çağrı merkezi veya şubeleri kullanarak iptal işlemi gerçekleştirebiliyorsunuz. Bu aşamada dikkat etmeniz gereken bazı noktalar var. Eğer EFT işlemi karşı tarafa ulaşmış olduğu halde iptal etmek istiyorsanız öncelikle 0850 222 0 724 numaralı çağrı merkezini aramalı ve ilgili talebinizi iletmelisiniz. Banka bu aşamada sizden EFT sorgu numarası talep edebilir. Bu numara işlem dekontu üzerinde yer almaktadır.EFT sorgu numarasını öğrenip çağrı merkezine iletmenizin hemen ardından ilgili kaydınız oluşturulur. Bazı durumlarda temsilci sizden şubeye gidip form-dilekçe doldurmanızı talep edebilir. Bu gibi durumlarda gerekli bilgiyi banka çalışanından da edinebilirsiniz. Bu iptal işlemleri işlem durumuna göre değişiklik gösterebilir.

VakıfBank Müşteri Hizmetleri ile EFT İptal Etme

VakıfBank EFT iptali için öncelikle müşteri hizmetleri aramanız gerektiğini zaten söylemiştik. Eğer EFT işlemi henüz karşı tarafa ulaşmamış veya ileri tarihli bir EFT işlemiyse, müşteri hizmetleri bu EFT’yi anında iptal edebilir. Yukarıdaki bahsettiğimiz durumlar sadece paranın karşı tarafa ulaşması ile alakalıdır. Yani talimatlı EFT’yi iptal etmek için tercih edeceğiniz yöntemler olarak kabul edilir. Eğer EFT henüz tamamlanmamış, karşı taraf parayı almamışsa müşteri hizmetleri numarası 0850 222 0 724 aracılığı ile işleminizi rahatlıkla iptal edebilirsiniz.

VakıfBank Online EFT İptal Etmek

Online yöntemler ile EFT iptal işlemi herkes tarafından sıkça aranan bir işlemdir. Fakat çoğu banka bu yönteme izin vermiyor. Geçmiş EFT bilgilerinize kadar her türlü bilgiyi internet ve mobil uygulama üzerinden görebilseniz de, bu işlemler üzerinde değişiklik yapamıyorsunuz. Eğer göndermiş olduğunuz bir EFT’yi iptal etmek istiyorsanız bunu yalnızca müşteri hizmetleri veya şubeler aracılığı ile yapabilirsiniz.

Tavsiye Edilen Makale: EFT Nasıl İptal Edilir?

Bunlar da ilginizi çekebilir

Yorum yapın