VakıfBank cebe havale

VakıfBank cebe havale nasıl yapılır? Havale işleminde mesai saati kısıdına takılmak istemiyorsanız VakıfBank cebe havale kolaylığı ile 7/24 kolayca para gönderebilirsiniz. Üstelik para gönderimi yaptığınız kişinin banka hesabı olması da gerekmiyor. Kişinin cep telefonuna başka hiçbir bilgi gerekmeden dilediğiniz zaman para aktarabilirsiniz. Vakıfbank tarafından sunulan bu kolaylık, kişilerin banka hesabı sahibi olma zorunluluğunu ortadan kaldırmakla kalmıyor; aynı zaman sabaha karşı bile para göndermek istediğinizde tutarın anında karşı tarafa ulaşmasını sağlıyor. Devlet bankası olması sebebiyle bir çok kurum ödemesinde bize yardımcı olan VakıfBank ile oldukça kolay işlemler yapmanız mümkün. Peki, Vakıfbank’tan cebe havale işlemini nasıl yapabilirsiniz?

VakıfBank Cebe Havale Nedir?

Normal şartlarda havale ya da EFT işlemi yapabilmeniz için alıcının bir banka hesabına sahip olması gerekir. Ancak herkesin banka hesabı olmak zorunda değildir. Bazı kişiler tercihen bankada hesap açtırmazlar. Ya da bankacılık işlemleriyle çok alakalı olmadıkları için gerek duymazlar. Bu durumda bu kişilere para göndermeniz gerektiğinde para transferini nasıl gerçekleştirebilirsiniz.Tavsiye Edilen Makale: Cebe Havale Nasıl Yapılır?

Vakıfbank bu duruma bir çözüm olarak VakıfBank CepBank sistemini geliştirmiştir. Dünyanın neresinde olursanız olun alıcının herhangi bir Vakıfbank ATM’sinden çekebilmesi için gönderim yapabilirsiniz. Üstelik günlerce, saatlerce beklemenize de gerek yoktur. İşleminiz hızlıca onaylanıp anında karşı tarafa ulaşacaktır.

VakıfBank Cebe Havale Nasıl Yapılır?

Cep telefonuna para göndermek için VakıfBank cebe havale kolaylığından yararlanmak istediğinizde mobil bankacılık ya da internet bankacılığını kullanabilirsiniz. İster mobil uygulama, isterseniz de internet bankacılığına giriş yaparak gerekli adımları tamamlayabilirsiniz. Henüz mobil bankacılık ya da internet bankacılığına kayıt olmadıysanız öncelikle müşteri hizmetlerini arayarak şifrenizi oluşturmanızda fayda vardır. Sonrasında giriş yaparak Para Gönderme ve Cebe Para Gönder adımlarını izlemeniz gerekir. Bu adımı takip ettiğinizde sizden alıcının T.C. kimlik numarası ve telefon numarası bilgilerini girmeniz istenecektir.

  • VakıfBank internet bankacılığı veya mobil uygulamaya giriş yapılır,
  • Menüden para transferleri adımına devam edilir,
  • Gelen sayfadan Cebe Havale / Cebe Para Gönderme seçilir,
  • Gereken bilgiler girildikten sonra işlem tamamlanır.

Paranın doğru kişiye ve doğru tutarda ulaşması için bu bilgilerin hatasız bir şekilde girilmesi ayrıca önemlidir. Ek olarak, cebe havale yöntemiyle bahis sitelerine yapacağınız ödemelerin hukuki olarak suç olduğunu, böyle bir durumun tespiti halinde sorumlu olacağınızı da kabul etmiş sayılırsınız.

VakıfBank Cebe Gelen Havale ATM’den Nasıl Çekilir?

Para gönderme işleminden sonra VakıfBank ATM’den Cebe Havale ile gönderilen parayı çekmek son derece kolaydır. Alıcı herhangi bir Vakıfbank ATM’sine giderek, Giriş’e bastıktan sonra Kartsız İşlemler menüsünü seçmelidir. Sonrasında Cebe Havale seçeneğine basarak kendisinden istenen bilgileri doldurmalıdır. Bu kısımda kişiden T.C. kimlik numarası, kendi cep telefonu numarası, SMS ile telefonuna gönderilen güvenlik kodu, gönderilen paranın miktarı istenir. Bu bilgileri doğru bir şekilde yazıp tuşladığında sizin tarafınızdan gönderilen parayı çekebilir. Ayrıca alıcının gönderilen ücreti 24 içerisinde çekmesi gerekmektedir.

VakıfBank CepBank İptali Nasıl Yapılır?

Yanlış alıcıya para gönderilmesi ya da işlemden vazgeçilmesi durumunda VakıfBank cebe havale iptali Vakıfbank müşteri hizmetleri aranarak ya da mobil bankacılık uygulaması üzerinden yapılabilir. Her iki durumda da alıcının parayı çekmemiş olması gerekmektedir. Ayrıca, alıcının parayı kendisine tanınan 24 saat içerisinde çekmemesi durumunda da para gönderici hesabına otomatik olarak iade edilir. Ancak bu durumda işlem ücreti iade edilmemektedir. İşlemin alıcı çekmeden gönderici tarafından iptal edilmesi durumunda hem işlem ücreti hem de gönderilen tutar hesaba geri ödenecektir.

VakıfBank CepBank İşlem Limitleri

Gönderdiğiniz tutar fark etmeksizin VakıfBank cebe havale ücretleri sabit olup, işlem başına 3.90 TL’dir. Gönderim esnasında en az 10 TL gönderebilirsiniz. Ayrıca gün içinde en fazla 500 TL, haftalık olarak maksimum 1000 TL ve bir ayda toplam 1500 TL gönderebilirsiniz. Gönderim yapabileceğiniz işlem sayısı da sınırlandırılmış olup, günlük 2, haftalık 4 ve aylık 6 işlemden fazlasını gerçekleştiremezsiniz. Para göndereceğiniz numaranın Türkiye’de kullanıma açık bir numara olması ve alıcının 18 yaşından büyük olması şartı bulunmaktadır.

BİR YORUM GÖNDER

Yorumunuzu bu alana yazın
Buraya adınızı girin