vakıfbank çalışma saatleri

VakıfBank çalışma saatleri nelerdir? VakıfBank, Adnan Menderes döneminde bizzat Adnan Menderes’in talimatı ile 11 Ocak 1954 yılında 50.000.000 sermaye ile kurulmuştur. Günümüzde Türkiyenin en büyük bankaları arasında yer alan VakıfBank, bir çok kamu kuruluşu ile ortak çalışarak kamu ödemeleri ve kurum ödemeleri konusunda vatandaşlarımıza yardımcı olmaktadır. Devlet bankası olması sebebiyle de kişilerin daha çok güvendiği ve bu sebeple de Türkiyenin en büyük 7. bankası olan VakıfBank mesai saatleri de müşterileri tarafından en çok merak edilen konulardan bir tanesi. Türkiyenin neresine giderseniz gidin VakıfBank mesai saatleri herhangi bir değişiklik göstermeyecek, VakıfBank açılık saati her yerde aynı olacaktır. VakıfBank kapanış saati de yine Türkiyenin dört bir yanında aynı uygulanan bir mesai saatidir. Bulunan güncel 867 şubenin tamamında aynı mesai saatleri uygulanır. Peki VakıfBank çalışma saatleri kaçtır?

VakıfBank Mesai Saatleri Nelerdir?

VakıfBank 11 Ocak 1954 yılından beri aktif olarak hizmet veren bir devlet bankasıdır ve Adnan Menderesin talimatı ile kurulmuştur. O günden bu güne dek gelişmeye devam ederek günümüze kadar başarılarla gelmiştir. VakıfBank Türkiyede bulunan 867 şubesiyle müşterilerine hizmet vermektedir. Müşteri potansiyeli de oldukça geniş olan VakıfBank çalışma saatleri de müşterileri tarafından en çok aratılan terimler arasına girmiştir.VakıfBank Mesai Saatleri şunlardır;

  • Sabah açılıştan öğle arasına kadar olan çalışma saati: 09.00 – 12.30
  • Öğlen tatili saati: 12.30 – 13.30
  • Öğleden sonra çalışma ve kapanış saati: 13.30 – 17.00

VakıfBank da diğer bankalar gibi sabah saat 09.00’da açılıp, öğle tatili saati 12.30’a kadar kesintisiz olarak hizmet vermektedir. 12.30 ile 13.30 arasında bir saatlik öğle molası bulunan banka, 13.30 itibariyle saat 17.00’a kadar hizmet vermeye devam etmektedir. VakıfBank cumartesi pazar günleri kapalıdır.

Yine de acil olarak cumartesi pazar günleri açık olan bankalar ile işlem yapabilirsiniz. Hafta sonu da açık olarak hizmet veren banka şubeleri de elbette bulunuyor.

Tavsiye Edilen Makale: Hafta Sonu Açık Banka Şubeleri

VakıfBank Çalışma Saatleri Açılış Kapanış Saati

VakıfBank şubelerinden yapmanız gereken işlemler varsa ve çalışma saatlerini kaçırdıysanız bu işlemlerin çoğunu internet bankacılığı ve mobil bankacılık aracılığı ile yapabilirsiniz. Eğer gerçekleştirmek istediğiniz işlem internet üzerinden yapılmıyorsa ve saati kaçırmışsanız AVM şubelerini araştırabilirsiniz. AVM şubeleri genellikle saat 22.00’a kadar hizmet vermektedir. Bu şubelere ulaşabilmek için üstteki hafta sonu açık banka bağlantısına tıklayabilirsiniz.

VakıfBank Şubelerinden Hangi İşlemler Yapılır?

VakıfBank şubeleri yine en yoğun banka şubelerinden birisidir. Kamu ve kurum ödemelerinden, icra dava dosya ödemlerine kadar bir çok işlem VakıfBank üzerinden yapıldığı için günün her saati şubelerde yoğunluk yaşanması mümkündür. İşlemleriniz eğer internet ve mobil bankacılık üzerinden hallediliyorsa tercihinizi bu yönde yapmalısınız.

Yine VakıfBank şubelerinden kredi başvurusu, kredi kartı başvurusu, hesap açılışı ve kapanışı gibi bir çok işlemi yapabilirsiniz. ATM’ler üzerinden yapabildiğiniz tüm işlemleri de yine şubelerde gişe memuru yardımıyla gerçekleştirebilirsiniz.

BİR YORUM GÖNDER

Yorumunuzu bu alana yazın
Buraya adınızı girin