Ticket Nakite Çevirme, Ticket Kart Paraya Çevirme

Ticket Nakite Çevirme

Ticket nakite çevirme, işletmelerin çalışanlarına sağladığı imkan sonucunda yemek kartının paraya çevirilmesi işlemine verilen isimdir. İşverenler, çalışanlarının yol ve yemek giderlerini üstlenerek onların çok daha rahat imkanlar karşılığında çalışmasını sağlıyor. Bu sayede de çalışanlar Ticket gibi kartlar ile yemek ve gıda ihtiyaçlarını karşılayabiliyor. Özellikle eskiden bu kartlar yalnızca restoranlarda geçiyor olsa da, artık bir çok alanda kullanılır hale geldi. Özellikle Ticket Kart paraya çevirme yöntemleri sayesinde çok da zorlanmadan nakit ihtiyacınızı karşılayabiliyorsunuz. İstanbul, Ankara, İzmir ve Antalya gibi büyük şehirlerde kartlarınızı rahatlıkla nakite çevirebiliyorsunuz. Şimdi bu işlemleri yaparken dikkat etmeniz gerekenler ve başvuru yapacağınız alanlardan bahsedeceğiz.

Ticket Nakite Çevirme

Ticket nakite çevirme İstanbul, Ankara, İzmir, Antalya, Bursa ve Kocaeli gibi büyükşehirlerde yoğun olarak tercih edilen işlemlerden birisidir. Eskiden bu kartlar yalnızca restoranlarda geçtiği için ve diğer alanlarda kullanıma sunulmadığı için paraya çevirme yöntemleri oldukça zorluydu. Artık hemen hemen bir çok noktada kullanılan bu kartları nakite çevirmek de son derece kolay bir hal aldı.

Elbette Ticket Kart paraya çevirme yaparken dikkat etmeniz gereken bir çok nokta bulunuyor. İnternet üzerinde kötü niyetli, sizin paranıza göz diken kişiler de olabiliyor. Bu kişiler genelde kartınızı paraya çevireceğini iddia ederek sizlerden ön ödeme adında bir para talep ediyor. Bu kişilere asla güvenmemeli, uzak durmalısınız.

Ticket Kart Paraya Çevirme

Ticket kartınızı paraya çevirmek istiyorsanız, ilk olarak tanıdığınız esnaflardan yola çıkabilirsiniz. Genellikle bu işlemi tanıdıklarınız aracılığı ile yaparak çok daha güvenli bir hale getirebilirsiniz. Bunun yanı sıra bu işi yapan, internette numarasını paylaşan da bir çok kişi bulunuyor. Bu kişileri arayarak da detaylar hakkında bilgi alabilirsiniz.

Aynı şekilde sitemizin altında yer alan yorum bölümünü kullanarak bilgilerinizi bırakabilir, bilgilerini bırakan kişilere ulaşım sağlayabilirsiniz. Altta yorum yazan veya numara paylaşan kişilerin internet sitemizle alakası olmadığını da belirtmek isteriz.

Ankara İstanbul Ticket Kartı Nakite Çevirme

Yazımızın ilk bölümlerinde de bahsettiğimiz gibi bu işi özellikle büyükşehirlerde daha kolay yapabilirsiniz. Ticket kart da 45.000’den fazla üye işyeri ile müşterilerine hizmet veriyor. Resmi internet sitesini kullanarak bu işyerlerine ulaşabilir, nakite çevirme işlemi yapıp yapmadıklarını öğrenebilirsiniz. Hepsinin iletişim bilgisi internet sitelerinde yer alır.

Ticket kartı paraya çevirme işlemi hakkında bilgi sahibi değilseniz, bu yazımızdaki önemli bilgilere de dikkat etmelisiniz. Kişiler sizlerden ön ödeme talep ederse, bu ödemeyi asla yapmamalısınız. Ön ödeme talep eden kişiler kötü niyetli olabilir.

Ticket kartınızı kullanabileceğiniz, harcama yapabileceğiniz ve nakite çevirebileceğiniz bir çok alan bulunuyor. Sektörlerden bazıları ise şunlardır;

 • Gıda,
 • Market,
 • Restoran,
 • Büfe,
 • Akaryakıt,
 • Konaklama,
 • Ulaşım.

Gibi bir çok alanda kartınızı kullanabiliyorsunuz. Bu özelliklerin açık olup olmadığını da işletmeniz veya Ticket Kart müşteri hizmetlerini arayarak öğrenebilirsiniz.

Ticket ile Market Alışverişi

Ticket kart bildiğiniz üzere hem kart, hem de çek olarak sunulabiliyor. Bu durum işletmelerin sağladığı imkanlara göre değişiklik gösterse de, aslında her iki kullanım arasında bir fark bulunmuyor. Üstte belirttiğimiz sektörlerden herhangi birinden alışveriş yapmak istiyorsanız, kart veya çek olması farketmiyor.

Yapmanız gereken tek şey internet sitelerini kontrol ederek üye işyerlerini öğrenmeli, bu işyerleri ile görüşerek ticket kartınızı hangi alanlarda kullanabileceğinizi öğrenebilirsiniz. Aynı zamanda ticket kartı paraya çevirmek istiyorsanız bunu da sorabilirsiniz.

Bunlar da ilginizi çekebilir

Yanıtlar

 1. Can avatarı
  Can

  Ticket Multinet Sodexo SetCard Metropol yemek kart ve çekleriniz veya alışveriş çek ve kartlarınız komisyon karşılığı nakite çevrilir.

  1. Zafer avatarı
   Zafer

   Yeriniz nerde peki sizin

  2. Elif avatarı
   Elif

   600 TL kaça bozduruyorsunuz

Yorum yapın