Telefon Kredisi Veren Bankalar 2019 (36 Ay Vade)

Telefon kredisi, 36 ay vadeli telefon kredisi, düşük faizli telefon kredisi, taksitli telefon almak için kredi veren bankalar ve telefon kredisi veren bankalar hakkında bilgileri yazımızın devamında bulabilirsiniz. Telefonlardaki taksit seçeneklerinin sürekli olarak güncellendiğini hepimiz biliyoruz. Operatör firmalar tarafından sağlanan faturalı hattın üzerine telefonlarda bile taksit seçenekleri kısıtlanmış, 3 – 6 ay arasında düzenlenmişti. Daha sonrasında ise 2018 kasım ayında tekrardan 12 aya çıkarılmış ve tüketicinin eli hafifletilmişti. Durum böyle olunca da telefon almak isteyen ve nakit sıkıntısı çeken bireyler oldukça zorlanmış, telefon alabilmek için farklı arayışlara girmişti. Eğer siz de taksitle telefon almak istiyorsanız bankaların sunmuş olduğu telefon kredilerine göz atabilirsiniz. Peki telefon kredileri nedir? Telefon kredisi veren bankalar var mıdır? 36 ay vade ile telefon kredisi çekebilir miyim?

Telefon Kredisi Nedir?

Telefon kredisi, telefon alabilmek amacıyla bankalardan kullanılabilecek bir kredi seçeneğidir. Telefon kredilerinde de mantık ihtiyaç kredileri ile aynıdır. Aslına bakarsanız telefon kredisi adında bir kredi seçeneği yoktur, ihtiyaç kredileri adından da anlaşılabileceği üzere müşterilerin ihtiyaçlarına göre çeşitli kampanya isimleri ile bankalar tarafından revize edilir ve müşterilere sunulur. Bu kredilerin genel adına ise alışveriş kredileri diyebiliriz. Alışveriş kredisi, günlük ihtiyaçlarımızı karşılamak adına kullanabileceğimiz kredi seçenekleri olarak gösterilebilir.Telefonlardaki bu taksit kısıtlamaları olunca da bireyler doğal olarak farklı seçenekler kullanarak telefon ihtiyaçlarını karşılamak istiyor. Bu gibi durumlarda hem bankanın hem de ürün satan mağazaların anlaşma yaparak çeşitli kampanyalar yaptığını söyleyebilir. Bu yazımızda ise hem bankaların, hem de teknoloji mağazalarının çeşitli kampanyalarını görebilir ve size en uygun kampanya ile alışveriş kredinizi kullanabilirsiniz.

Sıfır Faizli Telefon Kredisi Veren Bankalar?

Kredi kullanarak telefon almak isteyenler ilk olarak elbette faiz oranlarına bakacak ve en uygun faiz oranına sahip olan bankayı tercih edecektir. Ancak yazımızın ilk bölümlerinde de bahsettiğimiz gibi bazı teknoloji mağazaları ve bankalar tarafından yapılan anlaşmalar ile sıfır faizli kredi kullanmanız bile mümkündür. Peki sıfır faizli telefon kredisi kullanabilmek için ne yapmalıyız? Sıfır faizli telefon kredisi veren bankalar hangileridir?

Telefon Kredisi
Vatan Bilgisayar – Sıfır Faizli Telefon Kredisi Kampanyası

Vatan Bilgisayar Sıfır Faizli Telefon Kredisi Kampanyası

Vatan Bilgisayar, Fibabanka ile yapmış olduğu anlaşma ile müşterilerine sıfır faizli telefon kredisi imkanı sunuyor. Seçeceğiniz herhangi bir telefon için 12 ay taksit seçeneği uygulanabilmesi için de kredinize hayat sigortası yapma zorunluluğunuz bulunuyor. Kampanya şimdilik tüm vatan bilgisayar mağazalarında 31 aralık tarihine kadar geçerli. Ancak geçmiş kampanyaları da göz önünde bulundurarak vatan bilgisayar mağazasının sürekli olarak bu tarz kampanyalar yaptığını söylemek mümkün.

Telefon Kredisi
Telefon Kredisi Başvuru

Vatan Bilgisayar sıfır faizli telefon kredisine başvurmak için VATAN boşluk TC Kimlik numaranızı 3422 numarasına SMS gönderebilir ve anında sonuç alabilirsiniz. Bu işlem için vatan mağazasına gitmenize gerek yoktur. Evinizden bu işlemi yapabilir, olumlu bir mesaj almanız halinde telefonunuzu satın almak için mağazayı ziyaret edebilirsiniz.

Telefon Kredisi Veren Bankalar Hangileridir?

Bu tarz kampanyaların dışında kredi kullandırarak telefon sahibi olmanızı sağlayan bankalar da vardır. Bu bankalardan faiz oranı düşük olanları seçebilir ve size en uygun olanından kredi kullanabilirsiniz. Faiz oranları ihtiyaç kredilerinden biraz daha düşüktür.

  • DENİZBANK Alışveriş Kredisi

DenizBank, Media Markt ile yapmış olduğu anlaşma ile tüm alışveriş ihtiyacınızı 36 aya kadar taksitlendiriyor. Media Markt mağazalarında bulunan DenizBank Kredi Köşesini ziyaret ederek o an yapmış olduğunuz alışverişinizi anında taksitlendirebilir, 1 TL bile ödemeden alışverişinizi yapıp mağazadan ayrılabilirsiniz. Bu kredi seçeneğini tercih ederek telefon da alabilir, minimum 5, maksimum 36 ay olarak taksitlendirebilirsiniz. Vade seçeneklerine göre faiz oranları ise değişim göstermektedir.

Bu krediye başvuru yapabilmek için DenizBank veya Media Markt’ın internet sitesini ziyaret edebilirsiniz. Başvuru yapabileceğiniz  internet sitesi bağlantısını aşağıda sizler için paylaşıyoruz. Başvuru yapmadan önce kredinin tüm detaylarını ve şartlarını okumanızı tavsiye ediyoruz.

Media Markt Kredi Başvurusu: Buraya Tıklayın

  • İş Bankası Telefon Kredisi

İş Bankası da, herhangi bir mağaza ile anlaşma yapmadan dilediği yerden alışveriş yapmak isteyen müşterileri için bir kredi seçeneği düzenlemiştir. İş Bankası’ndan 36 aya kadar vade seçenekleri ile 1.22 faiz oranları ile kredinizi kullanabilir ve size en uygun fiyat teklifini veren mağazadan telefon alışverişinizi yapabilirsiniz. Bu kredi hakkında detaylı bilgiyi İş Bankası resmi internet sitesinden edinebilir, şubeleri direkt ziyaret edebilirsiniz.

Bankalar Dışında Telefon Kredisi Veren Yerler Var Mıdır?

Bankaların dışında da kredi kullanabileceğiniz bazı seçeneklerin bulunduğunu söylemek mümkün. Örneğin faturalı hattınız üzerinden kredi kullanabilirsiniz. Bunun için faturalı hatta kredi isimli yazımızı okuyabilir ve detaylı bilgi alabilirsiniz. Bunun dışında bankalar ile siciliniz bozuk ve kredi kullanamayacak durumda iseniz de senetle kredi isimli bölümü ziyaret ederek bankalara alternatif kredi seçeneklerini inceleyebilirsiniz.

Tavsiye Makale: Faturalı Hatta Kredi

Ancak bazı durumlarda dolandırıcılara da dikkat etmeniz gerekiyor. Örneğin sizden ön ödeme yapmanızı talep ederek kredi kullandıracağını iddia eden bazı firmalar da bulunuyor. Bu tarz bir yöntem kesinlikle yoktur! Ön ödeme yaptıktan sonra bahsi geçen firmalar muhtemelen bir daha sizinle görüşmeyecek, her yerden engelleyecektir. Ön ödeme yapmanızı isteyen firmaları iyi araştırmanızı ve bu tarz firmaların yasal olup olmadığını kesinlikle öğrenmeniz gerektiğini hatırlatmakta fayda var.

Bunlar da ilginizi çekebilir

Yorum yapın