Tefeci Cemil Kimdir, Güvenilir Midir, Nasıl Ulaşırım?

Tefeci Cemil

Tefeci Cemil, herkes tarafından sıkça aranan, tabiri caizse peşine düşülmüş bir kişidir. Fakat net bir şekilde söyleyebiliriz ki, aslında böyle bir kişi YOK! Tefeci Cemil dediğimiz arkadaş, tamamen internet aleminde uydurulmuş, aslı olmayan bir karakterdir. Bu kişiyi arıyorsanız, yanlış yolda olduğunuzu söylemek de mümkün olacaktır. Çünkü tefecilik, yasal bir işlem olmadığı gibi, sizleri bir çok çıkmaza sokabilecek ve bu durumun altında ezilmenize neden olacak yöntemler içerir. Tefeciler, çok ciddi anlamda faiz uyguladıkları gibi, bu tahsilat işlemlerini de yasa dışı yöntemler kullanarak yapabilir. İşte bu sebepler bir araya getirildiğinde aslında tefecilerden para almanın ne kadar mantıksız bir yol olduğunu anlayacaksınız. Bunun yerine çok acil olmayan ihtiyaçlarınız için biraz daha sabredip, banka sicilinizi düzeltmeye yönelik işlemler yaparsanız çok daha karlı çıkacağınızı temin edebiliriz. Peki kimdir bu hayali karakter tefeci Cemil, nereden çıkmıştır?

Tefeci Cemil Telefon Numarası

Tefeci Cemil diye bir karakterin tamamen uydurma olduğunu yazımızın giriş bölümünde sizleri hiç de oyalamadan aktardık. Elbette bu karakterin doğmasına sebep olan da bir çok etken var. İnternet üzerinde yer alan borç para veriyorum, acil para arıyorum gibi ilanlar bu karakterin doğmasına neden olmuştur. Bir kişi tarafından uydurulan ve yaygın hale gelen Tefeci Cemil, herkes tarafından sıkça aranıyor olsa da, böyle bir kişi yoktur.

Sesli düşünelim ve böyle bir kişinin varlığını hayal edelim. Sizce de, bu kişiden para almak son derece mantıksız olmaz mıydı? Hem çok ciddi oranlarda faiz alacak, hem de borcunuzu ödemediğinizde sizi köşeye sıkıştıracaktır. Tefecilik tamamen bir suç olduğu için, bu işi yapanlarda suç olduğunu göze alan kişiler olacaktır. Yani suç işlemeye meyilli kişiler ile ticari ilişkiler içine girmek, sizleri ilerleyen süreçte zora sokabilecek davranışların başında geliyor. İşte tam da bu sebeple, iyi ki böyle biri yok!

Tefeci Cemil Facebook İletişim Bilgileri

Bizler her ne kadar böyle bir kişi yok desek de, bazı internet siteleri bu kişinin varlığından söz etmekte. Eğer böyle bir kişi varsa, sizleri yasal olmayan yöntemlere yönlendirmek istemiyoruz. Bu sebeple sitemizde yer alan senetle kredi isimli bölümü ziyaret ederek, Tefeci Cemil ile para almak haricinde yapabileceğiniz bir çok işlem olduğunu görebilirsiniz. Zira tefecilik ciddi bir suç olduğundan, sizlerin de başı ağrıyacaktır.

Aynı zamanda internet üzerinde bu isimler sık sık arandığı için, kötü niyetli kişiler bu isimleri kullanarak sizlerden para koparmaya çalışabilir. Bunun için dikkatli olmalı, ön ödeme talep eden kişilerden uzak durmalısınız!

Tefeci Cemil’e Nasıl Ulaşırım? Adres ve Telefon No

İnternette araştırdığımız bir çok bilgiye göre, aslında bu kişinin hayali bir karakter olduğunu net bir şekilde söyleyebiliriz. Kendini tefeci olarak tanıtan, hatta kendisinin tefeci cemil olduğunu söyleyen bir çok kişi ile görüşme yaptık ve tek amaçlarının para talep etmek olduğunu anladık. Genelde bu kişiler ön ödeme talep ediyor.

Yani size kredi veya para vereceğini söyleyerek 100 – 200 hatta 1.000 TL’ye kadar ön ödeme talep ediyor ve bir çok yasadışı işleme de sizleri sürükleyebiliyor. Bizler de bu yazımız sayesinde sizin bu kişilerden uzak durmanızı talep ediyor, bu kişilerle ve kendini tefeci olarak tanıtan kimseyle iletişim dahi kurmamanızı istiyoruz.

Bu kişiler, bulaştığınızda gerçekten kötü sonuçlar doğurabilir ve parayı tahsil etmek için de bir çok yasadışı işleme başvurabilir. Dikkatli olmakta fayda var!

Yasal Tefeci Nedir, Var Mıdır?

tefeci cemil iletişim bilgileri

Bu tabir, çok sık kullanılan yanlış bir tabirdir. Keza tefecilik suç olduğundan, bu işlemin herhangi bir yasal tarafı bulunmuyor. Fakat yasal yöntemler kullanarak para alabileceğiniz, kredi çekebileceğiniz kuruluşlar bulunuyor. Kredi çekmek dediğimiz zaman aklımıza ilk olarak bankalar geliyor olsa da, senetle para alabileceğimiz faktoring şirketleri ve ikrazatçılar da bulunuyor. İkrazatçılar yasal kişiler olup, kredi kullandırabiliyor.

İkrazatçı olarak tanımladığımız kişiler, belirli sermaye karşılığında BDDK onaylı şekilde bireysel kredi sağlayabilen kişilerdir. Bu durumda bankalar haricinde kredi alabileceğiniz kişiler olarak gösterilse de, bu kişilerden artık kalmadı denecek kadar azdır.

Tefecilerden Para Almak Riskli Midir?

Tefecilerden, özellikle tefeci Cemil gibi internet aleminde ün salmış kişilerin peşine düşmek oldukça risklidir. Bu tarz aslı astarı olmayan kişilerin adını ve gereksiz şöhretini kullanarak sizlere kendini tefeci Cemil olarak tanıtacak bir çok insan olabilir. Bu kişiler genelde sizden ön ödeme talep ederek paranızı alır ve ortadan kaybolur. Bu sebeple yasal olmayan yollardan para arama yollarından uzak durmalı, özellikle tefecilere bulaşmamanızı tavsiye ediyoruz. Bunu yerine yasal kabul eden bir çok yöntemden birini deneyebilirsiniz.

Bunlar da ilginizi çekebilir

Yorum yapın