TEB hesap kapatma

TEB hesap kapatma nasıl yapılır? TEB, yani Türkiye Ekonomi Bankası 1927 yılında açılan ve milyonlarca müşterisi olan bir bankadır. Kredilerde sunmuş olduğu uygun faiz oranları ile dikkatleri üzerine çeken banka ayrıca vadeli hesaplarda sunduğu yüksek faiz ile de müşterilerinin rağbetine uğruyor. Hesap açma işlemleri için bankaya direkt olarak gitmek, internet üzerinden başvuruda bulunmak ya da telefon bankacılığını kullanmak gibi farklı seçenekleri kullanabilirsiniz. Bankada hesap açtırmak tamamen ücretsiz bir işlemdir. Bankadaki hesabınızı kapatmak için ise benzer adımları uygulamanız gerekiyor. Bankadan yapacağınız hesap kapama işlemleri sanıldığının aksine oldukça basit işlemlerdir.

TEB Hesap Kapatma İşlemleri Nasıl Yapılır?

TEB, diğer bankaların sunduğu tüm hesap işlemlerini sunmaktadır. Bu hesaplardan istediğinizi açtırabilir ve artık kullanmayacağınız hesabınızı istediğiniz zaman kapatabilirsiniz. Eğer birden fazla hesabınız bulunuyorsa, kullanmadığınız diğer hesapları da şubeye gitmeye gerek kalmadan internet üzerinden kapatabilirsiniz. Ancak ana hesabınızı yani tek hesabınızı kapatmak istiyorsanız şubelere başvurmalısınız.Tavsiye Edilen Makale: Banka Hesabı Nasıl Kapatılır?

Bankanıza başvurduğunuzda:

  • Vadesiz Türk Lirası hesabı
  • Vadeli Türk Lirası hesabı
  • Vadeli altın alabileceğiniz ve satabileceğiniz hesap
  • Vadesiz altın alıp satabileceğiniz hesap
  • Maaşınız için kullanabileceğiniz hesap
  • Yatırım yapmak için kullanabileceğiniz yatırım hesabı gibi hesaplardır.

Bu hesapları kullanımınızın bitmesinin ardından istediğiniz zaman kapatabilme hakkınız bulunur. Hesaplarınız birden fazla ise, ek olarak açtığınız hesapları internet veya mobil bankacılık üzerinden kapatabilirsiniz.

TEB Şubeden Hesap Silme İşlemleri

Bankada hesap kapatmak için birkaç yola başvurma şansınız bulunuyor. Bu yollardan hangisi sizin için uygunsa o yolu kullanabilirsiniz. Banka tarafından sunulan dört seçenekte de işlemleriniz kısa süre içerisinde tamamlanmaktadır. Bu seçenekler:

  • İnternet şubesi aracılığıyla hesap kapatma
  • Telefon bankacılığı aracılığıyla müşteri temsilcisine bağlanarak hesap kapama
  • Mobil uygulama kullanarak hesap kapatma
  • Banka şubesine giderek banka personeli aracılığıyla hesap kapatma olarak sıralanabilir.

Banka şubesine gitmeden yapacağınız hesap kapatma işlemlerinde herhangi bir şekilde banka şubesinde olduğu gibi herhangi bir imza işleminiz bulunmuyor. Hesap kapatma işlemini başlatmak ve işlemi tamamlamak için sadece kimlik bilgilerinizi vermeniz yeterli olacaktır.

TEB Hesap Kapatma Dilekçesi Örneği

Eğer hesabınızı şubelere giderek kapatacaksanız, şubeler ek belgeler talep etmektedir. Bu belgelerden birisi de hesap kapatma dilekçesidir. Altta paylaştığımız hesap kapatma dilekçesi örneği ile rahatlıkla işlem yapabilirsiniz. Dilerseniz bu örneği hazırlayarak gidebilir, şubedeki işlemlerinizi kısaltabilirsiniz.

TEB Bankası HEsap Silme

TEB Bankası Hesap Kapatma Dilekçesi Örneği;

TEB BANKASI A.Ş ………………. ŞUBESİ MÜDÜRLÜĞÜNE

………. Bank ……….. Şubesinden açtırmış olduğum ………….. numaralı banka hesabımın kapatılmasını talep etmekteyim. Gereğinin yapılmasını arz ederim.

Adres …/……/…..

Adı – Soyadı

İmza

Tavsiye Edilen Makale: TEB Müşteri Hizmetlerine Direkt Bağlanma

TEB İnternet Bankacılığı ile Hesap Kapatma

İnternet üzerinden hizmet veren bankanın internet sitesinden birçok işlem yapabilirsiniz. Bu işlemlerden biri de hesap açma ve kapatma işlemleridir. Bunun için öncelikle bankanın internet sitesine gidin ve bankadan almış olduğunuz kullanıcı adınızı ve şifrenizi girerek hesabınıza giriş yapın. Bu aşamada hesap işlemlerine gidin ve hesapların arasından kapatmak istediğiniz hesabınızı seçin. Hesabınızı kapatmadan önce varsa hesabınızdaki parayı almanız gerekmektedir. Eğer hesabınızda para yoksa hesap kapatma işlemine devam ederek hesabımı kapat sekmesine tıklayın ve onaylayın.

TEB Müşteri Hizmetleri ile Hesap Kapatma

Telefon bankacılığını kullanarak da hesap kapatma işlemi yapılabilir. TEB mobil hesap kapatma işleminde olduğu gibi telefonla da bu işlemleri yapabilirsiniz. Bunun için TEB’in telefon numarasına tuşlayarak hesap işlemlerine bağlanın. Orada karşınıza çıkacak olan müşteri temsilcisine hesap kapatma isteğinizi belirterek hesabınızı kapattırabilirsiniz. Burada banka sistemi sizden hesap kartınızın şifresi, anne kızlık soyadı gibi bilgiler istemektedir.

CEPTETEB Hesap Kapatma İşlemleri Mobil

CEPTETEB hesap kapatma da diyebileceğimiz bu seçenekte bankanın mobil uygulamasına girmeniz gerekiyor. Bankanın cep telefonunuza yüklediğiniz uygulamasına kullanıcı adınız ve şifrenizi girerek giriş yapın. Sol menüden hesap işlemlerine girin ve hesap kapatma kısmına tıklayın. Diğer seçeneklerin aksine en basit yol bu olmaktadır. 

Bir başka başvurabileceğiniz seçenekse banka şubesine gitmektir. Banka personeline başvurarak hesabınızı kapatmak istediğinizi belirtin. Banka personeli kısa süre içerisinde hesabınızı kapatacaktır. Bu aşamada da sizden kimlik bilgileriniz dışında genellikle başka bilgi istenmeyecektir.

Hesap Neden Kapatılır?

Hesap kapatma işlemlerinin çeşitli nedenleri bulunmaktadır. Türkiye Ekonomi Bankası da diğer bankalarda olduğu gibi hesaplardan yıllık ücretler almaktadır. 100 Türk Lirası’nı geçebilen bu hesap ücretlerini ödemek istemeyen birçok kişi de hesaplarını kapatma seçeneğini kullanmaktadır. Hesap kapatma işlemi için ise ücret alınmaz.

BİR YORUM GÖNDER

Yorumunuzu bu alana yazın
Buraya adınızı girin