TEB EFT Saatleri ve EFT Ücreti

TEB eft saatleri

TEB eft saatleri, banka tarafından belirlenmiş olup oldukça da esnek tutulmuştur. Bu sayede banka müşterilerinin EFT saatlerine takılmadan, gün içinde rahatlıkla işlem yapabilmeleri hedeflenmiştir. TEB, dijital bankacılık hizmeti olan CEPTETEB ile aynı kalitede hizmet sunuyor ve tüm işlemlerin saatleri de aynı. Yani Cepteteb müşterisi olsanız bile yazımızda vereceğimiz saatleri baz alarak rahatlıkla işlem yapabilirsiniz. Aradaki tek fark, Cepteteb müşterilerinin herhangi bir işlem ücreti ödememesi. Yani Cepteteb kullanarak siz de EFT ve havala işlemlerinde herhangi bir ücret ödemezsiniz! Bu gibi işlemler genellikle internet bankacılığı veya mobil uygulama üzerinden yapılacağı için yazımızda daha ağırlıklı olarak bu bilgilere yer vermeye çalışacağız. TEB eft ücretleri ise şunlardır;

EFT KanalıTEB EFT Ücreti
TEB Mobil Uygulama5,40 TL
TEB Mobil Uygulama Geç EFT7,50 TL
TEB İnternet Bankacılığı5,40 TL
TEB İnternet Bankacılığı Geç EFT7,50 TL
TEB Çağrı Merkezi EFT10 TL
Şubelerden EFT54 TL

TEB EFT Saatleri

TEB eft saatleri, sabah 09:00 ile 17:15 saatleri arasında yapılmaktadır. Yine üstte belirttiğimiz gibi bu saatler TEB tarafından belirlense de, bankanın oldukça esnek davrandığını rahatlıkla söyleyebiliriz. Özellikle diğer bankalarda 16:00 olan EFT saatinin TEB tarafından ciddi anlamda esnetildiğini söylemek mümkün. Ayrıca bu saatlerin son yarım saati, geç eft olarak adlandırıldığı için üst bölümde aktardığımız Geç EFT işlem ücretleri uygulanabilir. Detaylar için 0850 200 0 666 numaları çağrı merkezinden TEB müşteri temsilcisine ulaşabilirsiniz.

  • TEB EFT başlangıç saati: 09:00
  • TEB EFT bitiş saati: 17:15

TEB müşteri hizmetleri veya diğer kanallardan yapacağınız EFT işlemleri için banka sizden bazı bilgiler talep eder. EFT yapabilmek için en önemli bilgi olan IBAN numarası mutlaka öğrenilmeli. Bunun haricinde para gönderilecek hesap sahibinin adı soyadı da eksiksiz olarak yazılmalıdır. Yanlış yazıldığı zaman eftnin gerçekleşmeme ihtimali bulunuyor.

TEB EFT Ücreti Ne Kadar?

Bankalar, kâr amacı güden kuruluşlar olduğundan, yaptığınız işlemler üzerinden kazanç elde etmek amacıyla bazı komisyonlar alır. En yaygın olarak kullanılan banka işlemlerinden birisi olan EFT de aynı şekilde bazı ücretlere tabidir.

TEB EFT ücretleri şunlardır;

EFT KanalıTEB EFT Ücreti
TEB Mobil Uygulama5,40 TL
TEB Mobil Uygulama Geç EFT7,50 TL
TEB İnternet Bankacılığı5,40 TL
TEB İnternet Bankacılığı Geç EFT7,50 TL
TEB Çağrı Merkezi EFT10 TL
Şubelerden EFT54 TL

TEB eft saatleri içinde yapacağınız işlemlerden normal ücret, EFT saatleri dışında belirlenmiş zaman dilimi içinde ise Geç EFT işlem ücreti uygulanır. Geç EFT yapmak istiyorsanız öncelikle müşteri hizmetleri ile görüşebilirsiniz.

CEPTETEB EFT Ücreti Aynı Mıdır?

Cepteteb, Türkiye Ekonomi Bankasının bir hizmetidir. Dijital bankacılık olarak hizmet veren Cepteteb, hesabınızın durumuna göre sizlerden EFT işlem ücreti almıyor. Eğer cepteteb müşterisi iseniz ve mevcutta bir CEPTETEB HESAP adlı ürününüz bulunuyorsa, bu hesaptaki paranızı ücretsiz olarak gönderebilirsiniz. Burada dikkat etmeniz gereken tek ayrıntı hesap adının Cepteteb Hesap olmasıdır.

TEB EFT Nasıl Yapılır?

Artık günümüzde para transferleri oldukça kolay hale gelmiştir. Özellikle cep telefonları ile yapabileceğiniz işlemlerin sayısı oldukça artmıştır. Bankaların hizmete sunduğu mobil uygulamalar sayesinde internet üzerinden dakikalar içinde istediğiniz birine para gönderebilirsiniz. Bu hizmetlerden faydalanmak için banka müşterisi olmanız yeterli!

Mobil uygulamaya giriş yaptıktan sonra altta yer alan yatay menü üzerinden Para Transferleri ve daha sonra başka hesaba transfer adımlarını seçerek işleme başlayabilirsiniz. Hemen arkasından alıcı hesap ve iban bilgilerini tuşlayarak göndermek istediğiniz tutarı girebilir, işlemi tamamlayabilirsiniz.

Bunlar da ilginizi çekebilir

Yorum yapın