TEB Cebe Havale

Türkiye’deki özel bankalar arasında en başarılılarından biri olan TEB, pratik bir şekilde para göndermenizi sağlayan TEB Cebe Havale olanağı ile de memnuniyet kazanıyor. Bu yenilik sayesinde artık EFT- Havale saatlerini kaçırmamak için çabalamanıza gerek kalmayacak. Ya da hafta sonuna varmadan para göndermek için acele etmek zorunda da değilsiniz. İstediğiniz gün, günün her saati kendi TEB banka hesabınızdan herhangi bir cep telefonuna özgürce para gönderebilirsiniz. CEPTETEB mobil uygulamasını da kullanarak bir çok işlemi rahatlıkla halledebildiğiniz bankada mobil ve internet bankacılığı anlamında oldukça gelişmiştir. İşlemi nasıl yapacağınız ve paranın nasıl çekileceği konusunda daha fazla bilgi edinmek için okumaya devam edebilirsiniz. TEB CepBank nasıl yapılır?

TEB Cebe Havale Nedir?

Daha önce kullanmamış olmanızın muhtemel olduğu TEB Cepbank sistemi, karşını tarafın banka hesabına olmasa bile cep telefonuna para transferi yapmanızı sağlar. Gecenin bir yarısı arkadaşınızın acil paraya ihtiyacı olabilir. Resmi tatilde bir akrabanızın maddi sıkışıklığı bulunabilir. Eğer ulaşılabilir bir uzaklıkta değilseniz parayı elden verme şansınız bulunmaz. EFT ya da havale de yapamazsınız, çünkü anlık ihtiyacı karşılamayacağı için hiçbir anlamı olmaz. Anında çözümler için cebe havale yöntemi tercih edilebilir.Tavsiye Edilen Makale: Cebe Havale Nasıl Yapılır?

Bu gibi durumlarda TEB cebe havale yöntemini kullanarak ne zaman ihtiyacınız olursa olsun para göndermek istediğiniz kişinin cep telefonuna transfer işlemi gerçekleştirebilirsiniz. CEPTETEB mobil uygulama veya internet bankacılığından bu işlemi rahatlıkla yapabilirsiniz. Cebe havale nasıl yapılır?

TEB Cebe Havale Nasıl Yapılır?

Cebe havale yapmak istiyorsanız TEB internet bankacılığını kullanabilir ya da CepteTEB mobil uygulamasından yararlanabilirsiniz. İster internet bankacılığı, isterseniz de mobil bankacılık ile giriş yaptıktan sonra Para Transferi menüsüne tıklamalısınız. Bu kısımdaki Cebe Para Gönderme seçeneğini seçmelisiniz. Karşınıza çıkan kısımda parayı aktarmak istediğiniz kişinin cep telefonu numarasını ve göndermek istediğiniz tutarı girmelisiniz. İşleminizin onaylanmasının ardından size işlem onay mesajı gelecek, alıcıya da parayı çekmesi için gerekli bilgileri içeren bir mesaj ulaşacaktır.

  • TEB internet veya mobil bankacılığa kullanıcı şifresi ile giriş yapılır,
  • Alt taraftaki menüden para transferleri,
  • Daha sonra gelen menüden cebe para gönderme / cebe havale seçilir,
  • Hemen ardından istenilen bilgiler girilerek işlem tamamlanır.

Karşı tarafın parayı çekebilmesi için bu SMS’in ulaşması şarttır. Çünkü para çekme yöntemi başka bir şekilde mümkün olmamaktadır. Ulaşmayan SMS durumunda alıcının kendi operatörü ile görüşerek mesajlaşma servisleriyle ilgili olarak herhangi bir engel ya da kısıtlama varsa kaldırtması gerekmektedir. Bu gibi durumlarda yine aynı menülerden yaptığınız işlemi iptal edip tekrarlayabilirsiniz.

TEB Mobil Cebe Havale ATM’den Nasıl Çekilir?

Alıcının göndermiş olduğunuz parayı çekebilmesi için öncelikle bir TEB ATM’sine gitmesi gerekmektedir. ATM aracılığıyla TEB Cebe Havale Nasıl Çekilir kısmı oldukça basittir. ATM’ye hiçbir kart takma zorunluluğu olmadan, Giriş tuşuna basılıp devam edilmelidir. Para Çekme başlığı altındaki Cebe Havale menüsüne tıklanmalıdır. Cebe havale bölümünde alıcının telefonuna ulaşan SMS bilgisinde yer alan referans kodunu, kendi cep telefonu numarasını ve T.C. kimlik numarasını girmesi gerekmektedir.

  • Herhangi bir TEB ATM’sine girilir,
  • Kartsız işlemler için giriş tuşuna basılır,
  • Devamında para çekme ve cebe havale tuşlanır.

Tüm bilgilerin eksiksiz ve doğru girilmesi önemlidir. 3 kereden fazla hatalı tuşlama yapılması işlemin bloke edilmesine yol açacaktır. Alıcı, kendisine gönderilen parayı en geç 1 hafta içerisinden çekmelidir.

TEB CepBank İptali Nasıl Yapılır?

Alıcı kendisine gönderilen parayı toplam 1 hafta içerisinde çekmediği takdirde, TEB cebe havale iptali gerçekleşerek ücret, işlem ücreti de dahil olmak üzere göndericiye geri ödenir. Ayrıca yanlış numaraya ya da kişiye gönderim yaptığınızı fark ettiğinizde de hatalı işlemleri bankanın müşteri hizmetlerini arayarak iptal ettirebilirsiniz. Bu konudaki talebinizi ilettiğinizde, paranın çekilmemiş olması durumunda müşteri temsilcisi yardımcı olacaktır.

TEB CepBank İşlem Limitleri

TEB’de diğer bankalardan farklı olarak EUR, USD, GBP bazında da cebe havale yapabilirsiniz. Banka tarafından belirlenmiş olan TEB cebe havale ücretleri işlem başına 5 TL, USD, EUR, GBP’dir. Ayrıca aylık olarak toplamda 6 işlemden fazla gönderim yapamayacağınız gibi 1500 TL’yi geçen ödemeleri de yapamazsınız. Bu tutar haftalık 1000 TL – 4 işlem limiti ile yer değiştirmektedir. Günlük gönderebileceğiniz maksimum para miktarı ise 500 TL ve toplamda 2 işlemdir.

BİR YORUM GÖNDER

Yorumunuzu bu alana yazın
Buraya adınızı girin