TC Kimlik No ile Kredi Notu Sorgulama (Hızlı Yöntem)

tc kimlik no ile kredi notu sorgulama

TC ile Kredi Notu Sorgulama, TC Kimlik ile Kredi Notu Sorgulama, TC No ile Kredi Notu Sorgulama, TC ile kredi notu öğrenme bilgileri yazımızın devamında yer alıyor. Bankalardan kredi veya kredi notu kullanmak istediğimizde, başvurunun değerlendirilme kriterleri arasından en önemli olanı şüphesiz kredi notudur. Kredi notu sayesinde tüm başvurularımız bir değerlendirme aşamasından geçirilerek, uygunluk durumumuz kontrol edilir. Kredi notu düşük olan veya kredi notu henüz oluşmamış kişilerin banka ürünlerini kullanmaları biraz daha zordur. Kredi notu yüksek olan kişiler ise internet üzerinden SMS yoluyla bile kredi kullanabilir, anında onay alabilirler. Bankalardan kredi veya kredi kartı başvurusu yapmadan önce ise kredi notunu öğrenmeniz büyük önem taşır. Bu sayede, kredi notunuza uygun başvurular yapabilir, kredi notunun uygun gelmediği durumlarda gereksiz yere başvuru yaparak kredi notunun daha çok düşmesine engel olabilirsiniz. Peki TC ile kredi notu öğrenme nasıl yapılır? TC kimlik no ile kredi notu sorgulama yazımızın devamında.

TC Kimlik No ile Kredi Notu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Eğer bankalardan kredi kullanmak istiyor ve bunun öncesinde de kredi notu sorgulama işlemi yapmak istiyorsanız, bilmeniz gereken bazı püf noktalar da var. Öncelikle kredi notu öğrenmenin en basit ve hızlı yöntemi bankalara başvurmaktır. Bankaları ziyaret ederek, kredi kullanmak istediğinizi söyleyebilir, bu sayede de kredi notunu banka çalışanından öğrenebilirsiniz. Genellikle son aya ait kredi notu bilgisi paylaşan bankalar, kredi notunun kredi kullanımı için uygun olup olmadığını da tarafınıza aktaracaktır.Üstte bahsettiğimiz yöntem sayesinde bankalara giderek, ücretsiz bir şekilde tc ile kredi notu sorgulama işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Banka sizden bu işlem için kimlik dışında herhangi bir ekstra bilgi talep etmeyecektir. Tüm bunların dışında kalan bazı yöntemlerle de kredi notunuzu evde oturduğunuz yerden sorgulayabilir, bankaya gitmenize gerek kalmadan sorgulama yapabilirsiniz. Peki bu yöntemler neler?

TC ile Kredi Notu Öğrenme Nasıl Yapılır?

tc kimlik no ile kredi notu sorgulama

TC ile kredi notu öğrenmenin diğer bazı yöntemleri de bulunuyor. Bunların en başında, KKB’nin kendi internet sitesi olan Findeks.com ile sorgulama işlemlerinizi kısa süre içinde yapabiliyorsunuz. KKB, zaten kredi notunu belirleyen ve bankalar ile paylaşan kurum olduğu için de kredi notu sorgulama işlemlerinin en hızlı yöntemlerinden birisi de budur. Findeks.com’a bankalarda bulunan bilgileriniz ile kayıt olabilir, mobil uygulamasını da indirerek cep telefonunuzdan bile kredi notu sorgulama işlemi yapabilirsiniz.

Ancak Findeks, tamamen ücretli bir sistemdir. Kredi notu sorgulama işlemleri için çeşitli ödemeler talep etmektedir. Sadece kredi notu değil, kredi risk raporu ve gelecek risk analizinden, kredi notu yükseltme taktiklerine kadar bir çok bilgi paylaşımında bulunan findeks ile rapor alabilir, kredi notu yükseltme konusunda daha detaylı bilgi edinebilirsiniz. Ayrıca bazı ödeme yöntemlerinin yapmış oldukları kampanyalar sayesinde de yarı fiyatına sorgulamalar yapabilir, kazançlı çıkabilirsiniz.

Not: Üstte yer alan resimde findeks paketleri ve ücretlendirmeleri yer almaktadır.

Ücretsiz TC No ile Kredi Notu Sorgulama

Eğer ücretli bir şekilde sorgulama işlemi yapmak istemiyorsanız, bunun için tek yapmanız gerekenin bankalara gitmek olduğunu söylemeliyiz. Keza findeks sistemi tamamen ücretli olup, ücretsiz kredi notu sorgulama yapmanız pek mümkün değildir. Çalışmış olduğunuz banka şubelerini ziyaret ederek, kredi kullanmak istediğinizi söyleyebilir, kredi notu hakkında bilgi alabilirsiniz. Kredi kullanacağınız için genellikle bankalar sizlere kredi notunuzu iletir, kredi notu kredi çekmenize engel bir durum teşkil ediyorsa bunları da tarafınıza iletebilirler.

Tavsiye Makale: Kredi Sicili Ne Zaman Düzelir?

Kredi Notu Sorgulama Siteleri Güvenilir Midir?

Kesinlikle kredi notu sorgulama siteleri diye bir şey söz konusu değildir. Kredi notu sorgulama yapabileceğiniz tek yer Findeks.com ve bankaların şubeleridir. Aynı zamanda bankaların internet bankacılığı ve mobil uygulamaları üzerinden de kredi notu sorgulama işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Fakat internette yer alan kredi notu sorgulama yaptığını iddia eden ve sizlerden kişisel bilgilerinizi talep eden sitelere asla güvenmemeli, bilgilerinizi paylaşmamalısınız. Bazı siteler kredi kartı numarası, güvenlik numarası, TC kimlik numarası gibi bilgileri talep ederek daha farklı dolandırıcılık yöntemleri ile karşınıza çıkabiliyor. Bu sebeple yalnızca bankalar ve Findeks üzerinden sorgulama yapmalı, harici site ve kişilerden uzak durmalısınız!

Bunlar da ilginizi çekebilir

Yorum yapın