Tatil Kredisi

Tatil kredisi veren bankalar, tatil için kredi veren bankalar, kesin onaylı tatil kredileri, 2019 yaz için tatil kredi veren bankalar, tatile gitme kredisi veren bankalar hakkında bilgileri yazımızın devamında bulabilirsiniz. Bankalardan tatil için kredi alınabilmektedir. Tatile çıkacak kişiler için tatil kredisi fırsatını bankalar sağlamaktadır. Bazı bankalar dönemsel olarak tatil kredisi vermektedir. Bunun yanı sıra bankaların ihtiyaç kredileriyle de tatile çıkma olanağı bulunmaktadır. Tatil kredileri genel olarak bakıldığında ihtiyaç kredilerinden oluşmaktadır. Bankalar belirli dönemlerde bu tarz kampanyalar düzenleyerek ihtiyaç kredilerini tatil kredisi adı altında müşterilerine sunmaktadır. Peki tatil kredisi veren bankalar hangileridir?

Tatil Kredisi Nedir?

Tatil Kredisi

Özellikle yaz aylarında bankaların yaptıkları kampanya olan tatil kredisi, kısa vadelerle en uygun kredi fırsatları sağlamaktadır. Bu tatil kredisinin 36 aya kadar vadelendirme olanağı bulunmaktadır. Bunun yanı sıra çoğu banka taksit erteleme imkanı da sunmaktadır. Tatil kredileri kampanya kredisi olmasından dolayı kredi masrafı ve sigortası standart olarak hesaplanmaktadır. Yine de bu krediler kampanya dahilinde sunuldukları için bir çok avantajı da bulunuyor. Bankalar bu kredileri doğrudan verebildiği gibi anlaşmalı oldukları tatil acenteleri ve tatil siteleri aracılığıyla da verebilmektedir. Bu duruma örnek vermek gerekirse, büyük bir tatil rezervasyon firması ile anlaşma yaparak müşterilerin tatil firmasından rezervasyon yaparken de kredi kullanarak ödemelerini taksitli olarak yapma imkanı tanımaktadır. Ayrıca bu gibi bir durumda ertelemeli kredi gibi kampanyalar da ilave edilebiliyor. 

Tatil Kredisi Veren Bankalar Hangileridir?

Hemen hemen tüm bankalar, müşterileri için hazırlamış oldukları kampanyalar doğrultusunda tatil için kredi kullandırabiliyor. Eğer hali hazırda çalışmış olduğunuz bankalar ve maaş aldığınız bankalar varsa öncelikle bu bankaları tercih ederek kredinin daha hızlı onaylanmasını sağlayabilirsiniz. Ayrıca sizin için yazımızın devamında listeleyeceğimiz çeşitli banka kampanyaları sayesinde kredi başvurusunda bulunabilir ve kredinizi anında kullanabilirsiniz. Genel olarak bakıldığında ise tatil kredilerine de diğer kredilerde olduğu gibi İnternet ve SMS yoluyla da başvuru yapılabiliyor.

YapıKredi Tatil Kredisi Başvurusu

Tatil kredisi veren bankalardan bir tanesi YapıKredi Bankası’dır. 36 aya varan vadelendirme imkanı bulunan bu kredi için geri ödeme tutarları ve aralıkları ihtiyaca göre belirlenebilmektedir. Tatil için kredi başvurusu yapılabilmesi için gerekli olan belgeler şunlardır:

 • Nüfus cüzdanı fotokopisi,
 • Gelir belgesi,
 • Ücretli çalışanlar için son maaş bordrosu fotokopisi,
 • Serbest meslek sahipleri için son vergi levhası fotokopisi,
 • Emekliler için maaş cüzdanı fotokopisi,
 • Tatil programı ile ilgili rezervasyon bilgisi.

Bu belgelerle beraber kredi başvurusu yapan kişilerin bu başvuruları 24 saat içinde sonuçlanabilmektedir. Tatil kredisi başvurusu şu kanallar ile yapılabilmektedir:

 • YapıKredi İnternet sitesi,
 • Banka şubeleri,
 • YapıKredi müşteri hizmetleri,
 • Kısa Mesaj (SMS)

YapıKredi internet sitesi üzerinden başvuru için buraya tıklayın.

VakıfBank Tatil Kredisi Başvurusu

Tatil Kredisi

Müşterileri için tatile gitme kredisi sunan bir diğer banka ise VakıfBank’tır. Genel olarak devlet memurlarının da maaş aldığı banka olduğu için çeşitli kampanyalarda VakıfBank adını görmek mümkün. Eğer maaş hesabınız veya normal bir hesabınız varsa aşağıdaki şartları yerine getirerek hemen başvuruda bulunabilirsiniz. VakıfBank Tatil Kredisi Başvuru için gerekli belgeler şunlardır;

 • Nüfus cüzdanı fotokopisi,
 • Gelir belgesi,
 • Ücretli çalışanlar için son maaş bordrosu fotokopisi,
 • Serbest meslek sahipleri için son vergi levhası fotokopisi,
 • Emekliler için maaş cüzdanı fotokopisi,
 • Tatil programı ile ilgili rezervasyon bilgisi.

Bu belgeler ile beraber VakıfBank şubeleri, İnternet sitesi ve müşteri hizmetleri ile iletişime geçerek anında kredi başvurusunda bulunabilir ve hızlıca onay alabilirsiniz.

Tavsiye Makale: VakıfBank Müşteri Hizmetlerine Direkt Bağlanma

ING Bank Tatil Kredi Başvurusu

Tatil Kredisi

ING Bank da aynı şekilde diğer bankalar gibi tatil için kredi sunan bankalar arasında yer almaktadır. Ayrıca ING Bank ile anlaşmalı olan acenteler ile beraber tercih yapmanız halinde ekstra %15 indirim uygulaması da bulunmaktadır. ING Bank tatil kredileri başvuru için gerekli belgeler ise şunlardır;

 • Nüfus cüzdanı fotokopisi,
 • Gelir belgesi,
 • Ücretli çalışanlar için son maaş bordrosu fotokopisi,
 • Serbest meslek sahipleri için son vergi levhası fotokopisi,
 • Emekliler için maaş cüzdanı fotokopisi,
 • Tatil programı ile ilgili rezervasyon bilgisi.
Tatil Kredisi Veren Diğer Bankalar

Tatil kredileri genellikle yaz aylarında olan kampanyalardır. Yaz ayları başlangıcında başlayan kapmayanlar, ödemeleri tatil sonrasında yapabilme olanağı vermektedir. Dönemsel olarak tatil kredisi verebilen bankalardan bir tanesi Akbank’tır. Tatilinizi şimdi yapın ödemenize sonra başlayın diyen Akbank tatil kredisi, 3 ay erteleme fırsatı da vermektedir.

QNB Finansbank tatil kredisi ise 10 bin TL’ye kadar 48 ay vade seçeneği sunmaktadır. QNB Finansbank müşteri olan kişilere de daha düşük faiz oranlı tatil kredisi vermektedir.

Tatil dönemlerinde tatil kredisi veren bir diğer bankalardan bazıları şunlardır:

 • Garanti Bankası,
 • İNG Bank,
 • İş Bankası,
 • Denizbank.

En uygun tatil kredisi almak isteyen kişilerin kampanya dönemlerini takip etmesi gerekmektedir. Kampanyalar başladığı zaman kredi şartları ve faiz oranları da belirlenmektedir.

Tatile Gitmek İçin İhtiyaç Kredisi

Tatil Kredisi

Dönemsel olan tatil kredisinin yanı sıra bankaların verdiği ihtiyaç kredisi ile de tatil yapmak mümkündür. Örneğin İş Bankası cep telefonu, bilgisayar, tatil gibi her türlü ihtiyaç için kredi vermektedir. %2,60’tan başlayan faiz oranları olan bu kredi başvurusu, İşCep’ten, bankanın internet şubesinden ya da banka şubelerinden yapılabilmektedir.

İhtiyaç kredisi veren bir diğer banka ise Halk Bankası’dır. Eğitim, ev, bilgisayar gibi birçok ihtiyacın karşılanabilmesi için kredi veren Halk Bankası, bu kredilerini hem emeklilere hem de kamu ve özel sektör çalışanlarına sunmaktadır. Halkbank ihtiyaç kredisi için gerekli olan belgeler şunlardır:

 • Kimlik belgesi: Nüfus cüzdanı, ehliyet veya pasaport,
 • Gelir belgesi: Bordro, güncel vergi levhası, emeklilik maaş hesap cüzdanı gibi,
 • Ek gelir belgesi: Faiz geliri için hesap cüzdanı, kira gelir için tapu, kira kontratı fotokopisi.

Kredi başvurusu için maaşını Halk Bankası’ndan alan kişilerin gelir belgesi istenmemektedir. Gerekli belgeleri sağlayan kişiler en yakın Halkbank şubesine giderek başvurularını yapabilmektedir.

Tatil Kredisi

Bunun yanı sıra kredi hesaplama işlemleri yapmak isteyen ya da nasıl kredi alacağını öğrenmek isteyenler kişiler bankaların internet sitelerinden detaylı bilgi edinebilmekte ve başvurularını gerçekleştirebilmektedir. Yine yazımızın devamında yer alan hesaplama yöntemleri sayesinde de basit yoldan kredi hesaplaması yapabilirsiniz.

Tatil Kredileri Hesaplama ve Başvuru

Tatil kredilerine başvurmak için minimum 500 TL, maksimum 30.000 TL tutarları aralığında başvurular yapabileceğinizi unutmayın. Bunun dışında diğer tüm kredilerde olan masraflar da başvuru sırasında kredilere ilave olacaktır. İhtiyaç kredisi yıllık maliyet oranları %31,32 ile %40,20 arasında, vade aralığı ise 3 ay ile 36 ay arasında değişmektedir.

BİR YORUM GÖNDER

Yorumunuzu bu alana yazın
Buraya adınızı girin