şubeye gitmeden erken kredi kapatma

Şubeye gitmeden erken kredi kapatma, bankaya gitmeden kredi kapatma, bankaya gitmeden kredi kapatmak nasıl olur? hakkındaki bilgileri yazımızın devamında veriyor olacağız. Bankalar günümüzde oldukça yaygın kullanılan finans kuruluşlarıdır. Bankalar ile çalışarak nakit problemlerinizi çözebilir, geniş hacimli işlemleriniz için bankalardan destek alabilirsiniz. Ancak bazı durumlarda kredi vadeleri uzun gelebilir ve kredinizi anında erkenden kapatmak isteyebilirsiniz. Peki bu işlemi nasıl yapabilirsiniz? Kredi erken kapatma nasıl yapılır?

Kredi Erken Kapatma Nedir?

Kullandığınız krediler, belirli taksit ve ödeme imkanları ile sunulmaktadır. Bu imkanlar dahilinde kredinizi düzenli olarak ödediğinizde sicilinizi düzeltebilir, kredi notunuzu da yüksek tutabilirsiniz. Ancak bazı durumlarda kredinizi erkenden kapatmak isteyebilir, erken kapama yaparak da karlı çıkabilirsiniz. Erken kapama, kredinin vade tarihinden öncesinde kapatılması anlamına gelmektedir. Erken kapatma yapmak istiyorsanız bu işlemin adımları oldukça basit adımlardır.Ancak ticari kredilerde erken kapama bedeli adı altında bir bedel alındığı da doğrudur. Eğer krediniz bireysel bir kredi ise bu tarz bir bedel ödemeden, aksine faiz oranı düşürülerek çok karlı bir şekilde kredinizi erken kapama seçeneklerine faydalandırabilirsiniz. Peki bu işlem nasıl yapılır? Kredi erken kapama nasıl yapılır?

Şubeye Gitmeden Erken Kredi Kapatma Nasıl Yapılır?

şubeye gitmeden erken kredi kapatma

Çok merak edilen konulardan birisi de, şubeye gitmeden internet bankacılığı üzerinden kredi kullanılıyorsa, şubeye gitmeden de bu krediyi kapatabilir miyim tarzında olmaktadır. Peki şubeye gitmeden kredi kapatma nasıl yapılır? Erken kredi kapatma nasıl oluyor?

Hemen hemen tüm bankalar dijitalleşmiş olsa da, tüm bankacılık işlemlerini internet üzerinden veya mobil uygulamalardan yapmak mümkün olmuyor. Bazı işlemlerde bankalar sizleri şubelere davet edebiliyor. Hatta internet üzerinden kredi bile kullansanız, bazı durumlarda bu kredilerin onaylanması için sizi tekrar şubeye bile davet edebiliyorlar. Kredi kapatma işlemleri de bu örneğe ışıkla aynı şekilde ilerliyor diyebiliriz. Bankalar ne yazık ki internet üzerinden kredi kapatma işlemi yapmıyorlar.

Sorumuza kısa bir cevap vermek gerekirse, şubeye gitmeden erken kredi kapatma yapmak mümkün değildir. Kredinizi vade tarihinden önce kapatmak istiyorsanız bankanızın bir şubesini ziyaret etmeniz gerekecektir. Çünkü internet bankacılığında krediyi ödemek istediğinizde, yalnızca vadesi gelmiş borçları ödeyebilir, ileri tarihli borçları ödeyemezsiniz.

Erken Kredi Kapatma Nasıl Yapılır?

Şubeye gitmeden kredi kapatmanın mümkün olmadığını yazımızın ilk bölümlerinde anlattık. Şubeleri ziyaret ederek kısa sürede bu işlemlerinizi gerçekleştirebileceğinizi de bildirebiliriz. Örneğin kredi kullandığınız şubeye giderek bankacılık işlemlerini başlatabilir, kredinizin aynı gün içerisinde kapanmasını sağlayabilirsiniz. Kredi borcu olan bir araba bile satıyorsanız, aynı gün içerisinde kredi borcunu kapatabilir ve aracın satışını yapabilirsiniz.

Bu durumun biraz şaşırtıcı olduğunu farkındayız ancak şube üzerinden yapılan işlemlerin de yine internetten yapacağınız işlemler kadar hızlı olduğunu belirtebiliriz. Yine bağlı olduğunuz bankanın şube veya müşteri hizmetlerini arayarak işlem adımları hakkında bilgi alabilirsiniz.

Tavsiye Bağlantı: Müşteri Hizmetlerine Direk Bağlanma

3 YORUMLAR

  1. Erken kapamak istediğim kredi borcunun üzerine günlük faiz işliyor. 1 Ay once 10bin kisur erken kapama borcumun oldugu kredi su anda 12bin tl. Ne ara binca faiz bindirdiniz uzerine. Parayı sokaktan mi topluyoruz. Haram zikkim olsun

BİR YORUM GÖNDER

Yorumunuzu bu alana yazın
Buraya adınızı girin