sim kart blokesi

SIM Kart Blokesi kaldırma, SIM Kart Bloke kaldırma nasıl yapılır, SIM Kart Bloke koyuldu ne yapabilirim hakkında bilgiler yazımızın devamında yer alıyor. Bankacılık işlemlerimizin tamamen dijital hale gelmesiyle, sorunlarımız da dijitalleşmiş oldu. Hemen hemen tüm işlemlerimizi halledebildiğimiz İnternet bankacılığı ve mobil bankacılık uygulamaları ile bankalar arasında tüm işlemlerimizi kolaylıkla yapabiliyoruz. Bazı durumlarda ise SIM kartımıza koyulan bir bloke ile İnternet bankacılığı ve mobil bankacılık kullanımımız yalnızca güvenlik sebepleri ile durduruluyor. Peki SIM kart bloke kaldırma nasıl yapılır? SIM karta koyulan bloke nasıl kalkar?

SIM Kart Blokesi Nedir?

Kullanmış olduğunuz, bankalarda kayıtlı olan cep telefonu numaranız üzerinde bir değişiklik yapmış olabilirsiniz. Bu değişiklik 4.5G’ye geçiş veya sim kart arızaları nedeniyle meydana gelmiş de olabilir. Örneğin numaranız aynı kalarak farklı bir operatöre geçtiğinizde veya sim kart arızasıyla karşı karşıya kaldığınızda GSM operatörünüz sizlere sim kartınızı değiştirmeniz gerektiğini söyleyecektir. Eğer bu gibi bir işlem yaparsanız bankacılık işlemlerinizde aksamalar yaşayabilirsiniz. SIM kart değişimi yapıldığı zaman bankalar, İnternet bankacılığı ve mobil bankacılık kullanımlarına bazı kısıtlamalar getirir.Tavsiye Makale: Müşteri Hizmetleri Direk Bağlanma

Bu bloke, tedbir amaçlı uygulanmaktadır. Telefonunuzun çalınmış olma ihtimaline karşılık, niyeti kötü kişilerce ele geçirilmiş olabileceği ihtimali üzerinde durulur. Sim kart üzerinde yer alan seri numarasına işlem yapılarak bloke işlemi uygulanır. Eğer başınıza bu tarz uygunsuz bir durum gelmişse, bankacılık işlemleri yönünden herhangi bir sorun yaşamayacağınızı rahatlıkla söyleyebiliriz. Peki Sim bloke kaldırma nasıl yapılır? Sim kart blokesi nasıl kalkar?

Sim Kart Blokesi Kaldırma Nasıl Yapılır?

Sim kart bloke kaldırma işlemleri için her banka farklı adımlar uygulamaktadır. Aynı zamanda belirtmeliyiz ki, bir sim kart değişimi yaptığınızda bu değişimden tüm bankaların etkileneceğini de bilmelisiniz. Eğer sim kart değişimi sonrasında bankacılık işlemlerini halen kullanabiliyorsanız bunu bankanız ile paylaşmalısınız.

Sim bloke kaldırma işlemleri genellikle internet bankacılığı veya mobil bankacılık üzerinden bazı bilgiler istenerek kaldırılabilir. Bazı bankalar bunu ATM aracılığı ile yaparken, bazıları ise telefon yoluyla arama yaparak kaldırmanızı talep edebilir. Zaten bir sim blokesi ile karşı karşıya kaldığınızda, müşteri hizmetlerini aradığınız zaman karşınıza gelen ilk menü sim bloke menüsü olacaktır. Banka bu blokeyi kendi koyduğu için, müşteri hizmetlerini aradığınızda “Sim kartınızda bloke bulunuyor.” uyarısı da verecektir.

Bankalara Göre Sim Bloke Kaldırma

Altta yer alan bilgilerden faydalanarak, hangi bankayı kullanıyorsanız ilgili bankanın bilgilerini kullanabilir ve sim bloke kaldırma işlemlerini tamamlayabilirsiniz. Çok kısa sürede, hatta saniyeler içinde tuşlamalar yaparak bloke kaldırma işlemi yapabilir, İnternet bankacılığı ve mobil bankacılık işlemlerini kullanmaya devam edebilirsiniz.

Tavsiye Makale: Maaş Kartı Yenileme

1 Yorum

BİR YORUM GÖNDER

Yorumunuzu bu alana yazın
Buraya adınızı girin