Sicili bozuk olanlara kredi

Sicili bozuk olanlara kredi veren bankalar, sicili bozuk olana kredi, bozuk banka siciline kredi, bozuk sicil ile kredi çekmek hakkında bilgiler yazımızın devamında yer alıyor. Günümüzde bankalar ile çalışabilmek için öncelikle kredi sicilinizin yani KKB‘nin (kredi notunuzun) yüksek ve istikrarlı olması gerekmektedir. Ancak sicili bozuk olanlara kredi veren bankalar, kredi notu düşük olanlara kredi veren bankalar da mevcuttur. Yani kredi notunuz düşükse ve bankalarda olan siciliniz bozuksa endişelenmeye gerek yok. Bu yazımızda sizlere sicili bozuk olanlara kredi veren bankalar listemizi sunacağız. Bu sayede kredi siciliniz ne kadar bozuk olursa olsun, kredi notunuz ne kadar düşük olursa olsun kredi kullanabilecek ve borçlarınızdan kurtulabileceksiniz. Daha öncelerde kredi sicili bozuk ve kara listede olanlara kredi verildiğinde BDDK kredi veren bankaları cezalandırıyordu ve bankalar da bu işlemlere yanaşmıyordu. Ancak durum değişti, peki kara listede olanlara kredi veren bankalar hangileri?

Kara Listede Olanlara Kredi Veren Bankalar Listesi

Söylediğimiz gibi bu kriterlere sahip olan kişiler de kredi kullanabiliyor. Ancak yasal takibe düşmüş, bankalar ile ciddi problemler yaşıyorsanız bu makale size göre olmayabilir. Örneğin bankalar tarafından yasal takibe alınmış ve sürekli olarak ödemelerini geciktirmiş iseniz bankalar tarafından olumlu sonuç alabilmeniz zor olacaktır. Bu gibi bir durumdaysanız senetle kredi bölümümüzü inceleyebilirsiniz. Ancak altta bulunan bankalardan da kredi başvurusu yapmayı deneyebilirsiniz. Peki bu bankalar hangi bankalar? Bu bankalardan gerçekten de sicilim bozuk olsa da kredi kullanabilir miyim? Gelin hepsini beraber inceleyelim.
Yapılan son yasa değişikliğine göre bankalarda kötü sicile sahip kişiler için genel bir sicil affı getirilmiştir. Bu af sayesinde daha öncelerde sicili bozuk olan kişiler asla kredi kullanamazken artık bu kişiler de kredi kullanabiliyorlar. Daha öncelerinde kullanılmadığı için de maalesef bu durum kişiler tarafından ciddi mağduriyet konuları oluşturuyordu. Şimdi ise öncelikle sicili bozuk olanlara kredi veren bankaları listeleyecek ve ardından nasıl başvuru yapmanız gerektiğini anlatacağız. Alttaki bankalardan biriyle çalışmıyorsanız bile size uygun gelen bankayı seçerek bizim anlattığımız şekilde başvurular yaparak kredinize onay alabilirsiniz.

Sicili Bozuk Olanlara Kredi Çekmek Mümkün Mü?

Sicili bozuk olanlara kredi

Herhangi bir bankadan kredi talebinde bulunabilmek için öncelikle bazı şartları yerine getirmeniz gerekmektedir. Bu şartlar arasında belirleyici olan en önemli etken de kredi geçmişiniz ve bankalara karşı olan sicilinizdir. Borçlarını düzenli ödeyen ve zamanında kapatan kişiler rahatlıkla kredi alabilecektir. Ancak sicili bozuk kişilerin kredi almaları biraz daha zordur. Ülkemizde yasal takipte olanlara kredi veren bankalar bulunsa bile özellikle hakkında yasal süreç başlatılmış bir kişinin kredi talebi büyük ihtimalle reddedilecektir. Ancak kredi yapılandırmasına giden, borcunu ödeyen, sicili bozuk kişiler banka kredilerinden yararlanabilirler.

Kredi Notu Düşük Olanlara Kredi Veren Bankalar Listesi

Türkiye’de bankacılık sektöründe hizmet veren sayısız kamu ve özel kuruluş bulunmaktadır. Bankaların fazlalığı ve genişletilen kredi imkânları sicili bozuk kişilerin de kredi alabilmesinin önünü açmıştır. Sicilim bozuk kredi almak istiyorum diyen birçok kişi de bankacılık alanında oluşan bu rekabet ortamından yararlanabilirler. Sicili bozuk kişiler için neredeyse tüm bankalar kredi verebilmektedir. Örneğin;

 • ING Bank
 • DenizBank
 • Akbank
 • TEB
 • Garanti
 • Finansbank
 • YapıKredi
 • ICBC Bank
 • AktifBank

Üstteki bankaları tercih ederek kredi notunuz düşük, siciliniz bozuk olsa da kredi kullanabilirsiniz. Şimdi ise kredi başvurusunu nasıl yapacağınızı ve nasıl kredi onayı alacağınızı anlatalım. Bu bankalar hangi şartlarda kredi verir? Kredi sicili bozuk olanlara neden kredi verir?

sicili bozuk olanlara kredi

İhtiyacınıza uygun kredi miktarını rahatlıkla alabilmek için bazı şartları sağlıyor olabilmeniz beklenmektedir. Özellikle kredi notu, banka sicili, gelir durumu vb. birçok önemli etken kredi alabilmek için oldukça önemlidir. Türkiye’de son dönemde yapılan yasal düzenlemeler neticesinde kredi hizmetlerinin alanı genişletilmiş ve bankaların daha fazla insana kredi vermesinin önü açılmıştır. Bu doğrultuda kara listede olanlara kredi imkânı tanıyan bankalar ortaya çıkmış ve sicili bozuk kişiler için çeşitli kredi destekleri sunmaktadırlar. Kredi notu; kredi çekmek isteyen bir birey için en belirleyici unsurdur.

Tavsiye Makale: İnternetten Kredi Notu Sorgulama

Banka, kredi başvurusunun hemen ardından sizden ek bilgi ve belgeler isteyerek kredinizi reddedebilir. Bunun önüne geçebilmek için kredi başvurusuna giderken yanınızda mutlaka bir gelir beyanı götürmelisiniz. Çalıştığınız yerden net bir maaş bordrosu alarak gitmeniz kredinin onaylanma olasılığını oldukça arttıracaktır. Ancak bu şartlar sağlandığında bile kredi limitinizin en fazla 100.000 TL olduğunu unutmayın. Üzerinizde herhangi bir gayrimenkul bulunuyorsa da daha fazla kredi alabilirsiniz.Gelir bilginiz yeterli gelmiyor ve banka hala daha kredinizi onaylamıyorsa sizden bir de kefil isteyebilir. Bankaya bir kefil gösterirseniz ve o kefilin sicili bankalarda iyiyse sizin siciliniz ne kadar kötü olursa da krediniz onaylanabilir. Bu saydıklarımız kesin bilgi olmamakla beraber tamamen yorumdur ve her bankanın çalışma politikaları farklılık gösterebilir. Başvuru yapacağınız bankayı daha önceden araştırmak sizin için en mantıklı yöntem olacaktır. Eğer kredi notunuz düşükse, kredi notu düşüklere kredi isimli makalemizi de okuyabilirsiniz.

Tavsiye Makale: Kredi Borcu Olan Biri Kefil Olabilir Mi?

Kredi Çekebilmek İçin İdeal Kredi Notu Kaç Olmalıdır?

Bankalara karşı sicil bozukluğu temel de kredi notunun düşük olmasını ifade etmektedir. Bankalarla olan geçmişiniz kredi aralığının kredi çekebilmek için yeterli olup olmadığını belirlemektedir. Kredi notu için risk grupları ve ideal seviyeler;

 • 1700 – 1900 (Çok iyi)
 • 1500 – 1699 (İyi)
 • 1100 – 1499 (Düşük risk seviyesi)
 • 700 – 1099 (Orta risk seviyesi)
 • 0 – 699 (Çok kötü)

Tavsiye Makale: Anında 10 Bin TL Kredi Başvurusu !!!

Olarak belirlenmektedir. Kredi notunuza göre kredi çekme sürecinizde farklılık gösterir. Örneğin; riskli ve düşük seviyelerde bir kredi notuna sahipseniz kredi çekerken; kefil, teminat vb. uygulamalara tabi tutulabilir ve kredi alma süreciniz gecikebilir. Sicili bozuk ve kredi notu düşük olan kişiler de uzun bir araştırılma ve yeterli teminatlar gösterilerek kredi çekebilirler.

Sicili Bozuk Kara Listede Olanlar Nasıl Kredi Çekebilir?
 • Gelir Bilgisi (Maaş Bordrosu)
 • Kefil (Banka isterse)
 • Ek teminatlar (Banka isterse)
 • Maximum 100.000 TL başvuru

Tavsiye Makale: Kesin Onaylı Kredi !!!

sicili bozuk olanlara krediYukarıda belirttiğimiz şartları sağlayabiliyorsanız ve bu imkanlar elinizde mevcutsa kredi siciliniz bozuk da olsa bankalardan kredi kullanabilirsiniz. Bankalar bu teminatlar sayesinde size kredi verebilirler. Tüm bunların yanı sıra güncel kredi puanınızı sorgulayarak mevcut kredi notunuz üzerinden hangi bankaların size kredi vereceğini de banka çalışanları ile görüşebilirsiniz. Kredi notunuzun düşük olduğuna kendiniz karar vermeyin, bu işi banka çalışanlarına bırakın. Ücretsiz Kredi Notu Sorgulama yöntemleri ile bankaya gitmeden de kredi sorgulaması yapabilirsiniz.

 • Banka borcunun düzenli ödenmesi
 • Belirlenen sürede borç kapatılmışsa
 • Yasal takip yapılmamışsa kredi notuz yüksek olacaktır.

Bu durumda dilediğiniz miktarda kredi çekmeniz mümkün. Ancak kredi notu düşük olanlar için süreç daha zorlu ve kredi notuna göre değişiklik göstermektedir. Kredi notunu yükseltmek de düşürmekte mümkündür. Bunun için bankalarla olan ilişkileriniz ve borç ödeme durumunuz oldukça belirleyicidir.

Sicili Bozuk Olanların Kredi Almak İçin Yapması Gerekenler?

Kredi notu ve banka sicili, rahatlıkla kredi çekebilmeniz için gereken en önemli unsurlardır. Findeks üzerinden de anında sorgulama yapılabilir. Bankaların belirledikleri şartlara göre kredi talebinde bulunmanız mümkündür. Bunun için bankalar genellikle sizden;

 • Kefil
 • Ek teminat
 • İpotek
 • Gelir durumu vb.

Unsurları karşılamanız beklenmektedir. Çoğu zaman düşük miktarlı krediler, sicili bozuk kişilere ancak bu gibi şartları sağlayabilirlerse verilmektedir. Özellikle kefil ve teminatlar kredi almanızda size büyük oranda yardımcı olacaktır. Unutulmamalıdır ki kara listede olan, sicili bozuk kişilerin kredi almaları için zorlu bir süreci takip etmeleri gerekecektir.

Tavsiye Makale: İnternetten Ücretsiz Kredi Notu Sorgulama

Tavsiye Makale: Kredi Notu Düşüklere Kredi Veren Bankalar


114 YORUMLAR

 1. Merhabalar benimde bankayla problemler yaşıyorum sicilim bozukluğu için şimdi çalışıyorum iş yerimde 3 senedir acil paraya ihtiyacım var yardımcı olursanız sevinirim şimdiden teşekkürler

 2. 10.000 TL ihtiyacim var. Kredi notu düsük oldugundan kredi alamiyorum Yardimci olabilir misiniz??
  Esnafim ve aylik 20.000 TL gelirim var.
  Yardimci olabilir misiniz???

 3. Yasal takipe düsen borcum var 1 yıldır calisiyorum fakat hicbir icra kesintim yoktur. 1 yıldır ayni isyerinde calisiyorum kredi cekmek.istiyorum cekebilirmiyim acil.donerseniz sizi arayabilirim tesekkurler..

 4. Yasal takipte finans banka borcum var ve hayat varlik yonetim sirketine devredilmis borcum vardir. acil paraya ihtiyacim var 1 yıldır calisiyorum nasil kredi cekebilirim acil dönüs yaparsaniz sevinirim mail le iletisim bilgilerinizi göndermenizi rica ederim tesekkurler..

 5. selamlar ticaret yapıyorum başkasının altında ve 40 bin civarında k.kart borçlarım var varlık şirketlerine devredilmiş ödemiyorumda af vsre bekliyorum ama bunları kapatıp tekrradan kendi imkanlarımla kendi altımda ticarete başlıyacağım 50 bin ihtiyacım var yer antalya finike

 6. 15 milyara ihtiyacım var yardımcı olur musunuz borçlarını kapatmak istiyorum geçen ay dolandirildim kredin onaylandı ön ödeme yapın dediler gitti 1500 milyar

 7. ıyı gunler bankalardan kredi cekemeyenler kredi gecıkmesı olanlar kredı kartı gecıkmesı olanlar yasal takıpte olanlar ıcraatlık olanlar skor puanı dusuk olanlar ssk sı olmayanlar her turlu kredı cıkarılır uzun vadede arayın yardımcı olalım

BU YAZIYA YORUM GÖNDER

Please enter your comment!
Please enter your name here