Sicili Bozuk Olana Kredi Veren Bankalar (Anında Hesapta!)

Sicili Bozuk Olana Kredi

Sicili Bozuk Olana Kredi, özellikle banka borçlarını ödemekte zorlanarak kredi taksitlerini aksatan banka müşterileri tarafından tercih ediliyor. Eğer sizler de banka borcunuzu geciktirmiş, ödemelerinizi uzun bir süre aksatmışsanız banka siciliniz olumsuz etkilenmiş olabilir. Özellikle uzun süre ödeme yapılmadığında bankalar yasal takip işlemlerine başlayacak, borcu bu şekilde tahsil etmeye çalışacaktır. Eğer durum bu aşamaya gelirse, bankadaki borçların yasal takibe girdiği tüm bankaların ekranında görünecek. Bu durum da maalesef diğer bankaların da sizlere kredi vermesi konusunda oldukça çekimser davranmalarına sebep olacak. Yine de bankalar sizlere kredi borcunu geciktirseniz bile avukata vermeden önce 3 aylık bir zaman dilimi tanıyor. Bu zaman dilimi içerisinde kredi borcunuzu yapılandırmak isteyebilirsiniz. Eğer bu gibi olumlu adımlar atarsanız, kara listeye düşme konusunda kendinizi kurtarabilirsiniz. Şimdi sicili bozuk olanlara kredi veren bankalar hakkında incelemelerimizi ve kredi seçeneklerini sizlere sunacağız!

Sicili Bozuk Olana Kredi Çıkar Mı?

Sicilinizin bozuk olması, aslında bir kaç aşamadan oluşuyor. Sıradan bir kredi kartı borcunuzu bile ödememiş olmanız, kredi notunuzun düşmesine sebep olabilir. Kredi notunuz, her ay ödeme yapmadığınız sürece ciddi düşüş göstererek ilerleyebilir. Bu durum, ödemelerinizi düzene sokmanız durumunda son bulur. Eğer bu aşamadaysanız, bankaların rahatlıkla kredi vereceğini söyleyebiliriz. İster borcunuzu kapatmak için, ister başka işlemlerinizde kullanmak için sicili bozuk olana kredi veren bankaları tercih edebilirsiniz.

Bankaların yaptığı son değişikliklerde, sicili bozuk olan kişilere sicil affı uygulaması da getirilmiştir. Eğer sicil affı gibi uygulamalardan yararlanmak istiyorsanız, bankanızın bu gibi bir uygulaması olup olmadığını öğrenebilirsiniz. Elbette bu durum, kredinin yasal takibe düşmesinden sonra yapılacak bir uygulamadır. Eğer 1 ay kredi gecikmesine uğramışsanız kredi notunuz olumsuz etkilense de, kara listeye girmediğinizi söyleyebiliriz.

Kredi notunun düşmesine sebep olan durumlar;

 • Kredi veya kredi kartı borcunun ödenmemesi,
 • Bankacılık ürünlerine düzensiz ödeme yapılması,
 • KMH hesabına geç ödeme yapılması,
 • Kredi kartının sürekli olarak asgari tutarının ödenmesi.

Sicili Bozuk Olanlara Kredi Çıkartan Bankalar

Siciliniz bozuk olsa da, kredi kullanabileceğiniz bazı bankalar bulunuyor. Aslında kredi notunuz düştüğü için, henüz yasal takip işlemi başlamadığı için çoğu banka kredi verebilir. Yine de sizler için daha kolay kredi veren bankaları listelemek istedik. Bu sayede verdiğimiz bankaları tercih ederek daha rahat kredi kullanabilirsiniz.

 • ING Bank,
 • Odeabank,
 • Şekerbank,
 • Yapı Kredi,
 • ICBC Bank,
 • Aktif Bank.

Üstte listelediğimiz bankalar, diğer bankalara nazaran daha kolay kredi çıkartıyor. Elbette siciliniz tamamen bozulmuş, 3 ay üst üste ödeme yapmamışsanız işiniz daha da zorlaşıyor. Bu durumda artık kara listede olacağınız için, yazımızın ilerlereyen bölümlerindeki kara listede olanlara kredi veren bankalar kısmını okumalısınız.

Bankalardan rahatlıkla kredi kullanabilmek için bazı şartları yerine getiriyor olmanız gerekli. Özellikle de kredi notunuz, bankaların tercih ettiği seviyenin altında olmamalıdır. Gelir durumu, krediyi ödeme gücü de bankaların en dikkat ettiği noktalardan birisi. Eğer bir kredi çekiyor ve bunu ödemekte zorlanıyorsanız, bankalar bu kişilere kredi vermekten kaçınır. Ayrıca kredinin onaylanma ihtimalini arttırmak için de gelir belgesi götürebilirsiniz.

Aylık geliriniz yeterli gelmiyor, diğer kredileriniz kredi çekmenize engel oluyorsa daha bitmedi! Yanınızda bir kefil götürerek de aynı başvuruyu tekrarlayabilirsiniz. Zaten bankalar, kredi reddedildiğinde sizden direkt kefil olabilecek birini isterler. Kefillik durumunda kredinin onaylanma ihtimali oldukça artacaktır. Gelir durumu iyi, size kefil olabilecek birini bulursanız bu kişiyle başvuru yapmanız daha mantıklı olacaktır.

Sicili Bozuk Olana Kredi: CEPTETEB

CEPTETEB, internet üzerinden hizmet veren dijital bankacılığa bir diğer örnektir. TEB bankası tarafından kurulan bir iştiraktir. Daha çok dijital bankaları sunmamızın sebebi ise çok daha rahat kredi veriyor olmalarıdır. CEPTETEB ile hızlıca kredi kullanabilmek için alttaki şartlardan en az birini yerine getirmelisiniz;

 • Kefil
 • Ek teminat
 • İpotek
 • Gelir durumu vb.

Bu şartlardan herhangi birisi, kredi kullanma ihtimalinizi oldukça arttırır. Bir bankaya yanınızda kefil ile gitmek, doğrudan kredinin onaylanacağı anlamına gelmez. Kefilin banka sicilinin düzgün olması gerekir. Çünkü iki kredi notu kötü bireyin birbirine kefil olması zaten mantıksız olacaktır. Bu sebeple daha çok kredi notu yüksek kişilerin kefilliği kabul edilir. Bunların yanı sıra bankalara yapmış olduğu ödemeler de kontrol altına alınır.

Daha fazla bilgi için: CEPTETEB Resmi Web Sayfası

Enpara.com Geliri Olmayana Kredi

Enpara.com da dijital olarak hizmet veren bankalardan bir diğeri. Eğer banka ödemelerine son dönemlerde geç ödeme yapmadıysanız, enpara.com belge istemeden kredinizi onaylıyor. İnternet üzerinden rahatlıkla başvuru yapabileceğiniz Enpara.com maaş bordrosu olmadan kredi veren bankaların başında geliyor.

ICBC Bank Kredi Başvurusu

ICBC Bank, Türkiyede yeni hizmet vermeye başlayan bankalardan birisi. Yeni bir banka olması sebebiyle de müşteri portföyünü genişletmek amacıyla kredi başvurularında çok daha esnek davranabiliyor. Üstelik faiz oranları da çok iyi! %1.19 faiz oranı ile 50.000 TL’lik bir krediyi 48 ay vadede kullanabiliyorsunuz. Sicili bozuk olana kredi veren bir banka arıyorsanız, ICBC Bank mutlaka tercih edilmelidir.

:
1.446,27 TL
:
262,50 TL
:
% 1,19
:
% 18,8923

Kara Listede Olanlara Kredi Veren Bankalar

kara listede olanlara kredi veren bankalar

Herkesin çok merak ettiği bir diğer konu da kara liste durumu. Kara listede olanlara kredi veren bankalar en zor bulunan kredi türüdür. Zira kara listede olmak, bankadaki borçlarınızın yasal takibe düştüğü anlamını taşır. Eğer borçlarınızın yasal takibe düştüğünden eminseniz, bankalar da zaten bu durumu göz önünde bulundurur.

Yine de yaptığımız araştırmalara göre, kredi notu çok düşük olsa bile kişiye özel faiz oranları ile kredi veren bazı bankalar bulunuyor. Bunlardan en önemlisi de üstte belirttiğimiz gibi Aktif Bank, yani dijital bankacılık ürünü olan N Kolay Kredi olarak kabul ediliyor. Yüksek faiz oranları uyguluyor olsalar da, diğer bankalardan kredi çekemeyeceğimizi göz önüne alarak bu bankayı tercih edebiliriz.

N Kolay Kredi (Aktif Bank) Kara Listeye Kredi

N Kolay Kredi, internet üzerinden rahatlıkla kredi başvurusu yapabileceğiniz bir dijital bankacılık ürünüdür. Aktif Bank bünyesinde hizmet veren N Kolay Kredi ile siciliniz bozuk olsa bile rahatlıkla kredi çekebilirsiniz! Kredi notuna göre herkese farklı faiz oranları da uygulayabiliyor. Yani kredi notunuz düşük olduğu için sizi reddetmek yerine, kredi notunuza göre yüksek bir faiz ile kredi çekebiliyorsunuz. Diğer bankaların kredi vermeyeceğini göze alarak bu bankayı tercih etmek mantıklı olacaktır.

N Kolay Kredi Faiz Oranları;

Kredi TutarıVadeFaiz OranıTaksit TutarıKredi Tahsis ÜcretiEfektif Yıllık Faiz Oranı
2.000 TL60 AY%1,7959,62 TL10,00 TL%29,3704
10.000 TL12 Ay%2,39996,72 TL50,00 TL%41,7768
10.000 TL24 Ay%2,39582,11 TL50,00 TL%41,1587

Sicili Bozuk Olana Kredi ve Şartları

 • Gelir Bilgisi (Maaş Bordrosu)
 • Kefil (Banka isterse)
 • Ek teminatlar (Banka isterse)
 • Maximum 100.000 TL başvuru

Yukarıda belirttiğimiz şartları sağlayabiliyorsanız ve bu imkanlar elinizde mevcutsa kredi siciliniz bozuk da olsa bankalardan kredi kullanabilirsiniz. Bankalar bu teminatlar sayesinde size kredi verebilirler. Tüm bunların yanı sıra güncel kredi puanınızı sorgulayarak mevcut kredi notunuz üzerinden hangi bankaların size kredi vereceğini de banka çalışanları ile görüşebilirsiniz. Kredi notunuzun düşük olduğuna kendiniz karar vermeyin, bu işi banka çalışanlarına bırakın. Sizin düşük gördüğünüzü, banka kabul edebilir.

 • Banka borcunun düzenli ödenmesi
 • Belirlenen sürede borç kapatılmışsa
 • Yasal takip yapılmamışsa kredi notuz yüksek olacaktır.

Bu durumda dilediğiniz miktarda kredi çekmeniz mümkün. Ancak kredi notu düşük olanlar için süreç daha zorlu ve kredi notuna göre değişiklik göstermektedir. Kredi notunu yükseltmek de düşürmekte mümkündür. Bunun için bankalarla olan ilişkileriniz ve borç ödeme durumunuz oldukça belirleyicidir.

Kredi Çekebilmek İçin İdeal Kredi Notu Kaç Olmalıdır?

Bankalara karşı sicil bozukluğu temel de kredi notunun düşük olmasını ifade etmektedir. Bankalarla olan geçmişiniz kredi aralığının kredi çekebilmek için yeterli olup olmadığını belirlemektedir. Kredi notu için risk grupları ve ideal seviyeler;

 • 1700 – 1900 (Çok iyi)
 • 1500 – 1699 (İyi)
 • 1100 – 1499 (Düşük risk seviyesi)
 • 700 – 1099 (Orta risk seviyesi)
 • 0 – 699 (Çok kötü)
 • Kredi Notu Düşüklere Kredi !!!

Olarak belirlenmektedir. Kredi notunuza göre kredi çekme sürecinizde farklılık gösterir. Örneğin; riskli ve düşük seviyelerde bir kredi notuna sahipseniz kredi çekerken; kefil, teminat vb. uygulamalara tabi tutulabilir ve kredi alma süreciniz gecikebilir. Sicili bozuk ve kredi notu düşük olan kişiler de uzun bir araştırılma ve yeterli teminatlar gösterilerek kredi çekebilirler. Sicili bozuklara kredi konusunda vereceğimiz bilgiler bu kadardı, alttaki yorum bölümünü kullanarak aklınızdaki tüm soruları sorabilirsiniz.

Bunlar da ilginizi çekebilir

Yanıtlar

 1. Mahmut avatarı
  Mahmut

  Ben evliyim ve çocuğum yok hastane masrafı için istiyorum 10000tl

 2. Mahmut avatarı
  Mahmut

  Ben evliyim ve çocuğum yok hastane masrafı için istiyorum

 3. Fatih Kaçar avatarı
  Fatih Kaçar

  Acil ihtiyaç kredisine ihtiyacım var.

 4. Hatice avatarı
  Hatice

  Ćok acil 15 bin tl ihtiyacim var

 5. Hasret avatarı
  Hasret

  Acil 20 milyar lazım icrayı kapatacagim

 6. Enis avatarı
  Enis

  Bana 5 000 gerekli yardımcı olurmusunuz

Yorum yapın