Senetle Para Veren Yerler, Firmalar (ANINDA NAKİT)

Senetle Para

Senetle para nasıl bulunur? Yaşam koşulları ve geçim sıkıntısı çoğu kişinin dert yandığı ortak sorunlardan birisi olarak gösteriliyor. Alım gücünün git gide düştüğü günümüzde, acil nakit ihtiyaçlarımızda karşımıza bazı ödeme sorunları çıkabiliyor. Nakit ödeme yapmamız gereken, günlük ihtiyaçlarımızı gidermemiz gereken durumlarda nakite sıkışabiliyoruz. Bu gibi durumlarda akıllara ilk gelen yöntemlerden birisi bankalardan kredi çekmek veya kredi kartından nakit avans çekmek olabiliyor. Fakat bankalar ile arası iyi olmayan, hali hazırda kredi ödemesi yapan ve yeni kredi çekemeyen kişiler farklı arayışlara girerek nakit ihtiyacını karşılamaya çalışıyor. Durum böyle olunca da senetle para veren yerler için bir araştırma yapabiliyor. Senetle nakit ve kredi konularında oldukça dikkatli olmanız gerekmektedir. Piyasada dönen bazı firmalar sizi aldatmak ve paranızı alma niyetine girmiş olabilir. Sizlerden ön ödeme talep ederek kredi kullandıracağını söyleyen kişilere asla inanmamalısınız. Bu yazımız ile sizlere senetle para bulma yöntemleri hakkında bilgiler verecek, dikkat etmeniz konular hakkında ciddi püf noktalarına değineceğiz. Senetle kredi veren kişiler var mıdır?

Senetle Para Veren Firmalar

Senetle kredi kullanmak, bankalardan veya diğer finansal kurumlardan kredi kullanamayan vatandaşların kullandığı borç para bulma yöntemidir. Özellikle bankalardan kredi notu düşük olduğu için para çekemeyen vatandaşlar, çareyi senetle kredi kullanmakta bulmaktadırlar. Ancak senetle kredi kullanmak sanıldığı kadar da zor değildir. Günümüzde Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) tarafından senetle para vermesi için yetkilendirilen birçok firma bulunuyor. Bu kuruluşlardan senetle borç para alabilir ve acil nakit ihtiyaçlarınızda anında nakit paraya kavuşabilirsiniz.Senetle Borç Para Bulma Yöntemleri

Senetle nakit verenler için arayışa girmişseniz karşınıza bir çok yöntem çıkabilir. Dikkat etmeniz gereken noktalardan birisi bu kişilerin yasal olup olmadığıdır. Senetle borç para almak için başvurulabilecek birçok firma vardır. 

Senetle borç para bulma yöntemleri olarak adlandırabileceğimiz bu işlemler için başvurabileceğiniz firmalar ise;

 • Faktöring firmaları,
 • Kuyumcular,
 • İkrazatçılar,
 • Beyaz eşya veya elektronik eşya satışı yapan firmalar,
 • Senetli teminatlara kredi veren bankalardır.

Senetle borç para alabileceğiniz veya teminat olarak senet vererek kredi kullanabileceğiniz bu kuruluşlardan kolaylıkla nakit para çekebilirsiniz.

Senetle Para Veren Yerler

Senetle kredi alma seçeneklerini bilmeyen birçok vatandaş, senetle nakit nasıl alınır sorusunu sormaktadır. Senetle kredi nakit almak için, belirtilen kuruluşlara başvurmanız gerekecektir. Hemen hemen her kuruluşun senetle nakit para verme işlemi farklı şekilde işlemektedir. Kuyumculardan değerli eşya satın alarak, elektronik satışı yapan yerlerden satın alımlar ile veya elinizde bulunan bir malı bozdurarak, faktöring firmaları ile senet sözleşmeleri imzalayarak senetle borç para alabilmektesiniz.

Senetle Para Veriyorum Diyenler Yasal Mıdır?

Senetle para alabileceğiniz birçok kuruluş BDDK tarafından yetkilendirilmektedir. Bu nedenle BDDK denetimindeki bir firma ile senetle kredi kullanmanın yasal olduğunu söyleyebiliriz. Ancak senetle kredi almak yasal mı sorusunun bir diğer yüzü de, BDDK tarafından yetkilendirilmeyen firmalardır. Bu tür firmalardan senetle borç para almanın yasal olmayacağını belirtmeliyiz. Çünkü senetle para veriyorum diyen herkese güvenmemeli ve bu kişilerin yasa dışı işler yaptığını bilmelisiniz.

Senetle Para Veriyorum

Senetle borç kredi para alma işlemlerinde, mutlaka senet doldurma işlemi yapılmalı veya senetle kredi sözleşmesi imzalanmalıdır. BDDK tarafından yetkilendirilen firmalar, senetle kredi çekebilmeniz için sözleşme gerçekleştirme veya senet doldurma işlemlerine yer vermektedir. Güvenilir bir firmayla çalışmak, senetle kredi çekme aşamasında dolandırılmanızı engeller.

BDDK onaylı firmalara değindiğimiz Senetle Kredi Veren Faktoring Şirketleri isimli yazımızı ziyaret edebilir, tamamen güvenilir yöntemleri öğrenebilirsiniz.

Senetle Para Nereden Bulurum?

Senetle nakit bulabileceğiniz birçok firma vardır. Faktöring şirketleri ve elektronik eşya satış mağazaları bu firmaların başında gelir. Bu nedenle senetle acil nakit nereden bulurum? araştırmalarınızda, karşınıza BDDK tarafından yetkilendirilen firmaların listeleri çıkacaktır. Örneğin Arçelik, Beko, EVKUR gibi elektronik eşya ve beyaz eşya satışı gerçekleştiren firmalar bozdurma yöntemiyle senetle borç para verme işlemlerine yer vermektedir. Ayrıca satın alacağınız yeni bir ürün için senetle kredi de düzenlenebilmektedir. Bu seçenekleri değerlendirerek senetle kredinizi kolay bir şekilde alabilirsiniz.

Senetle Para Veren İkrazatçı

Devamlı ya da meslek halinde, faiz veya başka bir isim ile ödünç para verme işleriyle uğraşan kişilere ikrazatçı deniyor. Ödünç para alma ve verme işlemini ipotek alma şartıyla yapmaktadır ve bireysel finansman sağlayan yasal kişilerdir. Aynı zamanda, ödünç para verme işlerine aracı olmaktadır. Gerçek kişilerdir ve BDDK onaylıdır. Günümüzde ise İkrazatçıları bulmak ve ulaşmak çok zordur çünkü kalmamıştır.

Senetle Para Verenler Yasal Mıdır?

Senetle para verenler ve senetle nakit veriyorum diyen kişilerden kredi kullanırken dikkat etmeniz gereken bazı durumlar vardır. Özellikle belirtmeliyiz ki, bu işi yasa dışı yollardan yapmaya çalışan kişilerden kesinlikle uzak durmalısınız!

Bu durumlar ise;

 • İnternet üzerinden senetle kredi verdiğini söyleyen ve ön ödeme talep eden sitelere güvenilmemelidir.
 • Kredi danışmanlık firmalarının hiçbiri sizlerden ön ödeme talebinde bulunmaz.
 • Dosya masrafı veya kurye ücreti gibi taleplerde bulunan şahıslara itimat edilmemelidir.
 • BDDK tarafından yetkilendirilen firmalar ile senetle kredi kullanılmalıdır.
 • Senet imzalama aşamasında, senet üzerinde buluna rakamlara dikkat edilmelidir. Rakamlar arasında boşluk bulunmadığından emin olunmalıdır.
 • Senetle veya faizle para veren tefecilerden para alınmamalıdır.
 • Senetle kredi seçeneğine yer veren bankalar öncelikli olarak tercih edilmelidir.
 • Senetle kredi kullanmayı düşündüğünüz firma hakkında kapsamlı bir araştırma gerçekleştirilmelidir.

Her bir adıma özellikle dikkat gösterirseniz, senetle kredi çekmeniz sandığınızdan çok daha kolay olacaktır.

Senetle Altın ve Senetle Para Veren Kuyumcular

Senetle Nakit Para

Senetle nakit veren firmalar arasında kuyumcular da yer almaktadır. Kuyumculardan senetle nakit alma işlemlerinde, genellikle nakit para temin edemezsiniz. Kuyumcular sizlere ziynet eşyası veya altın ile senetle kredi sunabilmektedirler. Bu aldığınız altınları bozdurarak nakde çevirebilir ve acil nakit ihtiyaçlarınızı kolaylıkla karşılayabilirsiniz.

Her kuyumcu senetle ziynet eşyası vermez. Bu nedenle bulunduğunuz bölgede senetle nakit veren kuyumcuları araştırmanız gerekebilir. Daha sonra senetle aldığınız altınları kuyumcularda bozdurarak nakit para elde edebilirsiniz.

Senetle altın almak istiyorsanız öncelikle tanıdık kuyumcuları tercih etmelisiniz. Böylelikle senet karşılığı altın almanız kolaylaşır ve hızlı şekilde işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Eğer senetle altın alacak kuyumcu bulamıyorsanız sitemizde alakalı başlıkları okuyabilir, bu yöntemler hakkında da bilgi alabilirsiniz.

Tavsiye Edilen Makale: Senetle Altın Alma

Kredi Notu Düşük Olanlar Senetle Kredi Alabilir mi?

Senetle kredi kullanma imkanı sunan firmalar, kredi notunu dikkate almamaktadırlar. Bankalardan kredi notunuz düşük olduğu için kredi kullanamıyorsanız, senetle kredi kullanmayı düşünebilirsiniz. Çünkü senetle kredi kullanma aşamasında müşterilerin kredi notu gibi detaylar göz önünde bulundurulmayacaktır. Firmalar yalnızca finansal geçmişinizi dikkate alabilmektedir. Bu durumda ödemelerinizi düzenli yapan bir müşteriyseniz, senetle kredi kullanmanız konusunda hiçbir sorunla karşılaşmazsınız.

Senetle Kredi Veren Banka Var mıdır?

Mevcut durumunuzda kredi çekemediğiniz bankalardan, senetle kredi çekme imkanınız söz konusu olmayacaktır. Fakat bankalardan senetle kredi alabilmenizin farklı bir yöntemi bulunmaktadır. Bu yöntemde, devlet destekli olan bankalara kredi başvurusunda bulunmalısınız. Bankalardan kredi çekerken, teminat olarak elinizde bulunan senetleri sunabilirsiniz. Bu sayede bankalardan avans kredi çekmeniz mümkün olacaktır. Finansal işlemlerinizi yürüttüğünüz banka ile kredi başvurusu oluşturursanız, kredinize onay çıkması ihtimali yüksek olacaktır.

Bozdurma Yöntemiyle Senetle Kredi Almak

Bozdurma yöntemi olarak bilinen bu yöntemle, elektronik eşya satışı yapan yerlerden senetle kredi kullanabilirsiniz. Cep telefonları, tabletler veya diz üstü bilgisayarlar bozdurma işleminde kullanılabilecek ürünlerdir. Hangi ilde yaşadığınız fark etmeksizin, Türkiye çapında birçok mağazaya sahip olan beyaz eşya üreticisi firmalardan senetle kredi kullanabilirsiniz. Arçelik, Bosch, EVKUR veya Beko gibi markaların mağazalarında elinizdeki ürünün satışını yaparak senetle kredi alabilirsiniz.

Bu Türkiye çapında bulunan mağazalardan senetle alışveriş yapma ve daha sonra bozdurma yöntemini kullanarak aldığınız üründen nakit para elde imkanınız da vardır. Bu mağazalardan 3.000 TL’lik bir alışveriş yaptığınızı ve 12 ay vade kullandığınızı varsayarsak, geri ödemeniz 3.400 TL civarında olacaktır. Senetle aldığınız bu ürünleri bozdurarak nakit paraya çevirebilirsiniz. Mağazaya olan borcunuzu da 12 ay vadeyle geri ödeyebilirsiniz.

Faktöringlerden Senetle Kredi Almak

BDDK tarafından yetkilendirilen faktöringlerden senet sözleşmesi yaparak kredi alabilirsiniz. Bu tür firmalar BDDK tarafından denetlendikleri için güvenilir hizmetler almanızı sağlamaktadırlar. ABC Faktöring, Acar Faktöring, Akın Faktöring veya Atılım Faktöring gibi firmalar senetle kredi alabileceğiniz faktöring firmalarından yalnızca birkaçıdır. Ayrıca tüm listeye BDDK sitesinden ulaşabilirsiniz.

Sicili Bozuk Olanlara N Kolay Kredi

Senetli işlemlerin yanı sıra, sicili bozuk olan bireylere daha kolay kredi imkanı sağlayan bankalar da bulunuyor. Son dönemlerde oldukça popüler hale gelen şubesiz bankacılık modeli sayesinde rahatlıkla online, interaktif krediler kullanabiliyorsunuz. Dijital bankacılık sistemlerine örnek olarak Enpara.com, Cepteteb, Kuveytturk Senin Bankan, N Kolay gibi bankalar gösterilebilir. Dijital bankacılığın öncüsü ise Enpara.com’dur.

n kolay kredi başvuru adımları

N Kolay Kredi sayesinde de siciliniz bozuk olsa dahi, kredi notunuza uygun şekilde faiz oranları belirlenerek kredi kullanmanız sağlanabiliyor. Bu gibi özellikler barındıran N Kolay’da kredi faiz oranları şimdilik %1,89 olarak belirlenmiş.

Tavsiye Edilen Makale: N Kolay İnternetten Kredi

Kredi TutarıVadeFaiz OranıTaksit TutarıKredi TahsisYıllık Faiz
2.000 TL60%1,3953,01 TL10,00 TL%22,2453
10.000 TL12%1,89961,23 TL50,00 TL%32,1513
10.000 TL24%1,89544,90 TL50,00 TL%31,5723
10.000 TL36%1,89409,41 TL50,00 TL%31,3714
10.000 TL48%1,89344,05 TL50,00 TL%31,2704
10.000 TL60%1,89306,65 TL50,00 TL%31,2104

N Kolay kredi başvurunuz onaylanırsa, paranızı anında hesabınızdan çekebilirsiniz. Paranızı çekebilmek için karşınızda bir çok seçenek bulunuyor. Kredi başvurusu arından veya başvuruyu yaptığınız sırada bu adımlardan birini tercih ederek işlemlerinizi çabucak halledebilirsiniz. ATM, internet bankacılığı, PTT şubeleri veya PTT matikler yardımıyla çekmiş olduğunuz krediyi tam tutar olarak dilediğiniz zaman çekebilirsiniz.

Bunlar da ilginizi çekebilir

Cevap

 1. Jülide Aslan avatarı
  Jülide Aslan

  Senetle Para almak istiyorum, yardım eder misiniz?

Yorum yapın