senetle para veren ikrazatçılar

Senetle para veren ikrazatçılar, senetle borç veren ikrazatçılar 2019. Acil nakit ihtiyaçlarımız doğrultusunda imdadımıza yetişen en mantıklı para bulma yöntemleri bankalar olarak kabul ediliyor. Ancak bankalar, belirli şartlar altında kredi sağladığı için maalesef herkes istediği tutarda krediyi, istediği şartlar altında kullanamıyor. Kredi sicili herhangi bir sebepten bozulmuş, bankalardan kredi kullanamayan kişiler de ne yazık ki nakit ihtiyaçlarını karşılayabilmek için farklı yöntemler arayabiliyor. Yine bu yöntemlerden bazıları yasal olduğu gibi, bazıları da yasa dışı yöntemler olarak kabul edildiğinden parayı alacağımız kuruluşları iyi seçmemiz gerekiyor. İnternet üzerinde dolaşan, gerek sosyal medya gerekse de bilgi paylaşım siteleri üzerinde yer alan İnternet tefecileri konusunda bilgili olmalı, bu işlemlerin tamamen yasa dışı olduğunu unutmamalısınız. Daha çok BDDK onaylı finans şirketleri veya ikrazatçıları tercih ederek daha güvenli şekilde işlem yapabilirsiniz. Peki ikrazatçı nedir? Senetle para veren ikrazatçılar var mıdır? hep birlikte inceleyelim.

İkrazatçı Nedir?

İkrazat, belirli bir teminat veya ipotek karşılığında bir kişiye verilen ödünç para anlamına gelmektedir. İkrazatçılar ise bu işi gerçekleştiren gerçek kişiler olarak kabul edilmektedir. Her ne kadar İnternet üzerinde bu kişiler üzerinde bir takım soru işaretleri olsa da, İkrazatçılar tamamen yasal ve faaliyet izni olan BDDK tarafından onaylanmış kişilerdir. Bu sebeple tefeci ile karıştırılmamalıdır. Tefeciler bu işi tamamen yasa dışı yapan kişiler olup, verdikleri para karşılığında çok daha fazlasını geri talep etmektedirler.Tavsiye Edilen Makale: Senetle Kredi Veren Yerler

Bu sebepler göz önünde bulundurularak da tercihlerimizi tamamen ikrazatçılardan yana kullanmak en mantıklı yöntem olarak kabul edilecektir. İnternet üzerinde dolaşan tefeci adı altında işlem yapan ve kredi çıkarma karşılığında sizden ön ödeme talep eden kişilere de asla güvenmemeli, bu kişilere paranızı kaptırmamalısınız. Bu kişiler genellikle ön ödeme altında ücretler talep ederek parayı aldıktan sonra ortadan kaybolan kişilerdir. Dolandırıcılık yöntemlerini iyi analiz etmeli, kredi kullanmak için kimseye para göndermemelisiniz.

Senetle Para Veren İkrazatçılar 2019

Senet karşılığında borç para veren ikrazatçılar, Türkiye’de aslında son dönemlerde zor bulunan bir yöntemdir. Keza çok az kalmış olması ile bilinen İkrazatçılara ulaşmak sandığınızdan daha zordur. Yine de sizin için bu yazımızda aktif olarak hizmet veren ikrazatçıları sunacak ve borç para konusunda görüşmenizi sağlayacağız. Senetle borç para veren ikrazatçılar, faaliyet izni olan ve tamamen yasal kabul edilen gerçek kişilerdir.

Bu durumu bir de şöyle açıklayabiliriz. Bildiğiniz üzere BDDK onaylı bir çok finans ve faktoring şirketi bulunuyor. Örneğin araba satın alırken, arabayı satın aldığımız firma bizlere kendi bünyesinde bulunan yan bir finans kuruluşundan kredi sağlayabiliyor. Keza faktoring şirketleri de böyle. Bu şirketlerin yaptığı işleri ikrazatçılar, kendi başlarına üstlenerek, belirli faizler talep ederek ödeme imkanları sunuyor ve nakit para konusunda yardımcı olabiliyorlar. Peki senetle borç para veren ikrazatçılara nasıl ulaşırım?

Senetle Borç Para Veren İkrazatçılar Listesi

senetle borç para veren ikrazatçılar

Günümüzde senetle para veren ikrazatçı bulmak çok zor hale gelmiştir. Günümüz şartlarında bu kişiler oldukça azalmıştır ki, neredeyse yok denecek kadar az hale gelmiştir. Bu sebeple İnternet üzerinde de oldukça yanlış bilgi bulunmaktadır. Zorlukla bulduğumuz borç para veren ikrazatçılar ve iletişim bilgileri şöyledir. İkrazatçılar listesi;

Yaygın İkrazatGayrettepe Mahallesi Şehit Ahmet Sok. Mecidiyeköy İş Merkezi No:114, 34387 Beşiktaş/Istanbul0212 272 01 88
Uysal İkrazatMecidiyeköy Mahallesi Büyükdere Cad. Akabe İş Merkezi No:78 D:201, 34330 Şişli/İstanbul0212 274 79 60
Altan İkrazatTopçular Mahallesi Kışla Cad. Gün İş Merkezi No:41 D:15, 34055 Eyüp/Istanbul0212 612 25 25
Arda Finans İkrazatFulya Mahallesi, Han Sk No:86, 34387 Şişli/İstanbul0212 444 14 70

 

Tavsiye Edilen Makale: Banka Dışında Kredi Veren Yerler

Gördüğünüz gibi çok az sayıda kalan ikrazatçılar, neredeyse sadece İstanbul içinde hizmet vermekteler. Ancak diğer illere verdikleri hizmet konusunda net bilgimiz olmadığından, farklı illerden borç para almak istiyorsanız öncelikle kişiler ile görüşmeli, bu bilgiler ışığında randevu alarak bir görüşme ayarlamalısınız. Senetle para veren ikrazatçılar genelde bir ofis veya büro tarzı yerlerde çalışmaktadırlar.

Senetle Para Veren İkrazatçılar Nasıl Çalışır?

Genellikle ikrazatçılar, borç para verecekleri kişileri ödeme yapabileceklerini güvence altına alarak borç para verirler. Bu sebeple öncelikle sizlerden teminat, ipotek gibi şeyler de isteyebilirler. Ancak bazıları da yalnızca senet karşılığında borç para verebiliyorlar. Tüm bunları daha detaylı olarak öğrenebilmek için ikrazatçıların direkt kendileri ile görüşmeli ve çalışma sistemleri hakkında bilgi almalısınız.

Aynı zamanda alacağınız borç para için belirli oranda faiz de ödersiniz. Bu faiz oranı parayı verecek ikrazatçıya göre değişiklik gösterebileceği gibi, günümüz şartları da göz önünde bulundurulduğunda faiz oranları bankalar ile yarışır vaziyete bile gelebilir. Hatta bazı ikrazatçıların borç tutarı ve ödeme koşullarına karşılık daha fazla faiz oranı uygulayabileceğini söyleyebiliriz. Ancak bankalarda olduğu gibi düşük tutarlı krediler ve kısa vadeli geri ödemeler için daha az faiz oranı uygulanabileceğini de söyleyebiliriz.

senetle borç veren ikrazatçılar

Yukarıda vermiş olduğumuz ikrazat firmalarının yanı sıra, daha öncesinde de hizmet veren bazı ikrazat firmaları bulunuyor. Bunlardan bazıları faktöring şirketine dönüşmüş, bazıları ise kapanmış artık hizmet vermemektedir. Bu firmalar şunlardır;

 • Sözer İkrazat,
 • Serkan İkrazat,
 • Salih İkrazat,
 • Enes İkrazat,
 • Mehmet İkrazat,
 • Ahmet İkrazat,
 • Katar İkrazat,
 • Katar Finans İkrazat,
 • Mert İkrazat.

İkrazat Firmaları İletişim Bilgileri

İkrazat firmaları ile iletişim kurabilmek için üstte yer alan telefon bilgilerini kullanabilirsiniz. Ancak bu kişiler ile çalışmadan önce firmaların yasal olup olmadığını araştırmalı, İnternet üzerinde yer alan şikayetleri incelemeli ve daha önce sorun yaşamış kişilerin ne gibi sorunlar yaşadıklarını da analiz etmelisiniz. Keza bazı kişiler ikrazatçı adı altında bir takım dolandırıcılık yöntemlerine de başvurabiliyor.

Acil Nakit Veren İkrazatçılar

Eğer nakit ihtiyacınız acil ve ikrazatçılardan herhangi bir sonuç alamıyorsanız, düşük faiz oranları ile anında kredi onayı veren bankaları da tercih ederek düşük tutarlı krediler kullanabilirsiniz. Zaten nakit ihtiyacınız düşük bir tutar ise, kredi notunuzun orta seviyelerde olması ile kredi kullanabiliyorsunuz. Bu sebeple tavsiye edebileceğimiz en güvenli ve mantıklı yöntemlerin başında banka kredileri geliyor.

İkrazatçılardan senetle para alma işlemi için denemeleriniz sonuçsuz kaldıysa, altta listeleyeceğimiz yöntemleri de deneyerek nakit ihtiyacınızı anında karşılayabilirsiniz. Bu işlemler genelde bankalar üzerinden gerçekleştirilen işlemlerdir;

 • KMH hesabı başvurusu yapmak (1.000 TL ile 5.000 TL arası.)
 • Kredi kartından nakit avans çekmek (Kredi kartı limiti dahilinde.)
 • Düşük tutarlı kredi başvurusu yapmak
 • Eksi hesap, esnek hesap gibi bankacılık ürünlerini kullanmak.

Eğer bankaların bu ürünlerinden herhangi birini kullanmıyorsanız, başvuru yaparak anında nakit ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz. Kredi kartı nakit avans çekme yöntemi ise herhangi bir başvuru gerektirmeden, kredi kartınız ile ATM’den rahatlıkla nakit çekim yapabileceğiniz bir işlemdir. Bu sebeple de en çok tercih edilen yöntemler arasında yer almaktadır.

Tavsiye Edilen Makale: Faizsiz Nakit Avans

Aynı zamanda kredi kartından nakit avans çekerken belirli taksit seçeneklerini de beraberinde tercih edebilir, taksitli nakit avans ürünlerinden faydalanabilirsiniz.

22 YORUMLAR

 1. Ben Ahmet Yıldırım konyada yaşıyorum ve acil 10.000₺ lazım yardımcı olursanız çok sevinirim

 2. 10.000 tl ihtiyacım var aylık 2 bin öderim senet de yaparım arabam var ipotek de yaparım cok acil ulaşır mısınız

BİR YORUM GÖNDER

Yorumunuzu bu alana yazın
Buraya adınızı girin