Senetle Motor Satan Mağazalar – Peşinatsız Tamamına Senet

Senetle Motor

Senetle motor, son dönemlerin oldukça popüler uygulamalarından biri. Eğer siz de elden taksit karşılığında ödemeler yaparak motosiklet sahibi olmak istiyorsanız bu seçenekleri değerlendirebilirsiniz. Bazı firmalar sıfır, bazı firmalar ikinci el satışlar yaparak müşterilerin her türlü ihtiyacına cevap vermeye çalışıyor. Sıfır motorlar ödeme imkanı olarak daha yüksek meblağlar talep ettiğinden; düşük fiyatlı motor almak isteyen kişiler daha çok ikinci el motosikletlere yönelebiliyor. Ancak bu durumun her mağaza için geçerli olmadığını; çoğu mağazanın da sadece sıfır motor satışı yaptığınız hatırlatmakta fayda var. Bunun için yapmanız gereken ilk şey alacağınız motora karar vermek olmalıdır. Senetle motosiklet satan yerler genelde bağımsız firma veya mağazalar olabiliyor.

Senet karşılığında satın almak yerine, bir diğer yöntem de kredi kullanmak olabilir. Eğer bankalardan kredi kullanabiliyorsanız bu seçeneği de değerlendirebilir ve buna göre çok daha uygun koşullarda kredi çekerek motor sahibi olabilirsiniz.

Senetle Motor Almak Mümkün Müdür?

İnternet üzerinde yer alan birçok bilgi, senetle motorsiklet alamayacağınızı söylüyor olsa da; artık bu durum değiştir. Hatta ve hatta sadece motor değil; peşinatsız senetle araba seçeneklerini bile değerlendirme ihtimaliniz var. Bunun için yapmanız gereken tek şey, alacağınız motora karar vermeli ve size en uygun mağazayı seçmek olmalıdır.

Bu firmalar, genelde hiçbir şekilde belge veya evrak talep etmiyor. Hatta çoğu firma, kredi notunuza bile bakmıyor. Bunun yerine aylık gelirinizi ve ikamet adresinizi bildirmeniz yeterli oluyor. Bunun için de yine evrak götürmenize gerek kalmıyor, E-Devlet üzerinden yapılması gereken tüm sorgulama işlemleri gerçekleştirilebiliyor.

Senetle motor satan mağazalar listesi;

 • Evkur
 • Senet sepet
 • Yön AVM
 • Mutlu Evim
 • Wowwo

Senetle Motosiklet Satan Mağazalar Listesi

Hem internet sitelerinden, hem de ilinizde bulunan ve üstte listelemiş olduğumuz mağazalardan senet karşılığında elden ödemeler yaparak motor sahibi olabiliyorsunuz. Bu firmaların tamamı motorsiklet satışı yapıyor fakat bazı durumlara göre bu değişiklik gösteriyor. Bu saydığımız firmaların bazıları motor satışı yaparken, bazıları sadece elektrikli bisiklet olarak da anılan elektrikli motor satışı yapabiliyor.

Eskiye nazaran çok daha gelişmiş olan bu sistemlere sahip bir motor almak istiyorsanız da bu seçenekleri değerlendirmekte fayda var. Eğer istediğiniz motor aradığınız şubede yoksa, farklı şubelerden getirip getirmeyeceklerini sorabilirsiniz. Artık çoğu mağaza internet üzerinden de hizmet verdiğinden, internet satışını da değerlendirebilirsiniz.

Peşinatsız Senetle Motor Satan Mağazalar

Evkur Senetle Motorsiklet Satıyor Mu?

Evet, Evkur mağazaları motor satışı yapıyor. Bazı mağazalar sadece elektrikli bisiklet satışı yaparken, büyük şehirlerde bulunan büyük mağazalarında benzinli olarak tabir edilen trafiğe çıkış izni isteyen motor satışlarını da yapabiliyorlar. Bunun için dilerseniz Evkur müşteri hizmetleri ile görüşerek bilgi alabilirsiniz.

 • Evkur Müşteri Hizmetleri: 0212 473 46 46

Evkur, satış aşamasında bazı belgeler talep ettiği gibi, başvuru süreci şeklinde ilerliyor. Evkur mağazalarını ziyaret ettiğinizde E-devlet üzerinden veya ibraz edeceğiniz belgeler karşılığında bazı işlemler yapılıyor. Adres tespiti de bu işlemler arasında.

İstenilen bazı belgeler şunlar;

 • İkametgah belgesi
 • Adınıza kayıtlı elektrik su vb. fatura
 • Gelir belgesi veya maaş bordrosu
 • Maaş yazısı örneği (gelir belgesi yoksa)

Senet Sepet Mağazaları Senetli Motor Satışı

Yeni kurulan ve tamamen senetli alışveriş mantığı üzerinden hizmet veren Senet Sepet mağazalarını tercih ederek de motor satın alabilirsiniz. Bu mağazalar şimdilik sadece elektrikli motor satışı yaptığı için, sadece elektrikli ürün arayanların dikkatini çekebilir.

Satış aşamasında talep edilen belgeler şunlardır;

 • İkametgah
 • Aylık gelir belgesi (E-Devletten alınabilir.)

YÖN AVM Senetle Motor

YÖN AVM de senet karşılığında peşinatsız, elden taksitle ödemeler yapabileceğiniz mağazalardan biri. Türkiye’de yaygın bir hizmet ağı bulunan YÖN AVM’yi tercih ederek sadece motor değil, birçok ürün alışverişini senet ile yapabilirsiniz.

Her mağazasında motor satışı yapmıyor olsa da, birçok mağazasında motor satışı yaptığını söylemek mümkün. Bunun için dilerseniz 444 58 34 numaralı YÖN AVM Çağrı merkezini arayabilir ve hangi mağazalarda motor satışı yaptıklarını öğrenebilirsiniz.

Sahibinden Senetle Motor Alabilir Miyim?

Senetle Motor

Yazımızın giriş bölümlerinde de belirttiğimiz gibi hem mağazalardan, hem internet sitelerinden, hem de sahibinden senetle motor alma imkanınız mevcut. Bunun için ilk olarak sahibinden.com isimli ilan sitesine giriş yaparak arama bölümüne “Senetli Motor” yazmanız yeterli olacaktır. Hemen akabinde karşınıza birçok seçenek çıktığını görebilirsiniz.

Bu aramayı daha sonra sol taraftan detaylandırabilir ve galeriler yerine sadece sahibinden satış yapan kişilerin ilanlarının gösterilmesi şeklinde filtreleyebilirsiniz.

Sahibinden.com üzerinde senetle motosiklet satan yerler;

 • Moto Finans
 • Çınar Motor
 • Point Motor
 • Acar Motors
 • Levent Motors
 • Antalya Motor
 • İstanbul Senetle Motor

Listelediğimiz bu firmalar, hem internet sitesi üzerinden hem de fiziksel şubelerinden hizmet vermeye devam ediyor. Bu firmalar ile iletişim kurarak adres bilgisi alabilir, akabinde görüşme yaparak dilediğiniz motora senetle sahip olabilirsiniz.

Senetle Motor Almak Güvenilir Midir?

Sadece motor alırken değil, senet ile alışveriş yaparken birçok noktaya dikkat etmelisiniz. Senetlerin düzenlenme şekli, geçerli olup olmadığı ve tutar bilgisinin yazılıp yazılmadığı dikkat etmeniz gereken noktalardan en önemlileri. Hatırlatmakta da fayda var, kesinlikle hiçbir koşul altında boş senet imzalamamalısınız.

 • Kesinlikle boş senet imzalamayın! Boş senetler ilerde sizin haberiniz olmadan farklı tutarlar yazılarak kullanılabilir ve ödemeniz gereken tutarın çok üzerinde bir tutar ödemek zorunda bırakılabilirsiniz.
 • Senet düzenlenirken karşılıklı şeffaf olun! Senetler iki taraflı düzenleneceği için, senet düzenlemesi esnasında aklınıza takılan tüm soruları sorun. Hata olduğunu düşündüğünüz noktalarda uyarılarda bulunun, yanlış olduğunu düşündüğünüz bilgilerin düzeltilmesinde ısrarcı olun.
 • Rakamlara dikkat edin! Senet üzerinde belirtilen motor bedelinin önü ve arkasının kapatılmasını ve daha sonra değiştirilmemesi için gerekli önemleri alın.
 • Senetleri muhafaza edin! Senetlerin bir örneğini mutlaka kendinizde bulunun. Ödediğiniz senetleri ödedikçe elden teslim alın, senetleri bırakmayın.
 • Senetleri kontrol edin! Senetlerin size ait olup olmadığını teslim alırken kontrol edin. Farklı senetler vererek sizin senedinizi ellerinde tutabilirler.

Elden Taksitle Motorsiklet Sıkça Sorulan Sorular

Senetle motorsiklet satan mağazalar var mıdır?

Evet, Türkiye genelinde senet karşılığında elden taksitle ödemeler yapabileceğiniz yüzlerce, hatta binlerce firma ve mağaza bulunuyor.

Senetle motor almak istiyorum, güvenilir midir?

Satın alacağınız firmaya göre kesinlikle güvenilirdir. Bunun için alışveriş yapmadan önce satın almak istediğiniz firmayı detaylı bir şekilde araştırmalı ve şikayetlerini okumalısınız.

Senet ödemeleri nereden ve nasıl yapılır?

Bu durum satın alacağınız firmaya göre değişebilir. Bunun için satış esnasında, ödemelerin nereden ve nasıl yapılacağına dair bilgi almalısınız. Bankadan yapılacak olan ödemeler çok daha güvenilir olacaktır.

Elden taksitle peşinatsız motor almak mümkün müdür?

Evet mümkündür. Bazı firmalar dönemsel olarak kampanyalar yaparak peşinat olmadan ve elden ödemeler yapabileceğiniz şekilde düzenlemelere imza atabiliyor.

İstanbulda senetli motor satışı yapan yerler var mıdır?

Evet vardır. Hem yazımızdaki listeden, hem de ilan siteleri üzerinden detaylı filtreleme özelliğini kullanarak İstanbul’da hizmet veren firmalara ulaşabilirsiniz.

Bunlar da ilginizi çekebilir

Cevap

 1. Motor servisi avatarı
  Motor servisi

  Senetle motor alabilmek için arayış içindeydim, en doğru kaynak sizsiniz. teşekkürler.

Yorum yapın