senetle kredi veren faktoring şirketleri

Senetle Kredi Veren Faktoring Şirketleri hakkında bilgiler, senet karşılığında borç para veren faktoring şirketleri ve senetle kredi veren resmi yasal faktoring şirketleri hakkında bilgiler. Senetle kredi veren en iyi faktoring şirketleri 2020 güncel liste, BDDK onaylı senetle kredi veren firmalar hakkında bilgileri ve tam listeyi yazımızın devamında bulabilirsiniz. Bankalar ile arası bozuk olan, bazı ödeme düzensizlikleri sebebiyle banka sicilinde olumsuzluk yaşayan bireyler acil nakit ihtiyaçlarında faktoring şirketlerini tercih edebilirler. Faktoring şirketleri de yine aynı şekilde bankalar da olduğu gibi BDDK tarafından denetleme altındadır. Durum böyle olunca da banka sicili bozuk olanların en çok tercih ettiği kredi kuruluşu faktoring şirketleri oluyor. Peki senetle kredi veren faktoring şirketleri hangileridir, daha da önemlisi Faktoring şirketleri kredi veriyor mu? Çok sık yapılan aramalar sonucu ortaya çıkan bu sorgu, internet üzerinde çok arananlar arasında yer alıyor. Peki senetle kredi veren faktoringler hangileridir?

Senetle Kredi Veren Faktoring Şirketleri Var Mıdır?

Öncelikle belirtmekte fayda var, tüm faktoring şirketleri senetle kredi vermiyor. Hatta ve hatta senet karşılığında elden taksitle kredi veren faktoring firmaları bulmak o kadar da kolay değil. Zira ödeme potansiyeli bozuk olan kişiler bu tarz girişimlerde bulunduğu için faktoring şirketlerinin sizleri tanıyor olması gerekiyor. Aşağıda listeleyeceğimiz faktoring firmaları ile birebir görüşmeler sağlayarak kredi alıp alamayacağınızı görüşmeniz gerekiyor. Bu gibi durumlar için de yine sicilin olumlu olması da gerekiyor elbette.Genel olarak bakıldığında faktoring şirketlerinden senetle elden taksitle kredi alamayabilirsiniz. Ancak yine de bu yazımızda yer alan en iyi faktoring şirketlerini sizler için listeleyerek firmalarla birebir görüşmeniz için sizlere imkan tanıyacağız. Hemen hemen her faktoring firmasının da çalışma sistemi farklıdır. Bu sebeple başvuru yaparken kimlik, vergi levhası ve imza sirkülerini yanınızda bulundurmanızda fayda var. Senetle Kredi Veren Faktoring Şirketleri hakkında BDDK onaylı listeyi yazımızın devamında paylaşacağız. Senetle kredi veren faktoring şirketleri şunlardır;

Senetle Kredi Veren Faktoring Şirketleri

Faktoring şirketleri aynı bankalar gibi BDDK tarafından denetlenmektedir. BDDK’nın kendi resmi sitesi üzerinden de tüm faktoring şirketlerini görebilirsiniz. Ancak tüm faktoring şirketleri senetle kredi imkanı sunmuyor olabilir. Yazımızın başında da belirttiğimiz gibi senetle kredi alabilmek için öncelikle faktoring şirketi ile iletişime geçmelisiniz. Peki Faktoring Şirketlerinden Kredi Kullanmak mantıklı mıdır? Nasıl kredi kullanabiliriz?

Tavsiye Bağlantı: Senetle Borç Para Veren Tefeciler

Öncelikle faktoring firmalarının sizi tanıması için şirket olmalısınız. Faktoring şirketleri 3 şekilde finansman hizmeti sunarlar. Bunlar; Alacak Yönetimi, Tahsilat Yönetimi, Nakit Yönetimi. Buradan da anlayacağınız üzere Faktoring şirketleri daha çok tahsilat yönetimi amacı ile şirketler tarafından tercih edilmektedir. Şirketler senetli borçlarının tahsilatı için faktoring şirketlerine başvurarak nakit ihtiyaçlarını bu şekilde karşılayabilirler. Senetle kredi kullanmak için ise bizi ilgilendiren yöntem Nakit Yönetimi’dir. Bazı faktoring şirketleri Nakit Yönetimi adı altında senet karşılığında finansman hizmeti verebiliyor. Şimdi ise Senetle Kredi Veren Faktoring Şirketleri ni listeleyelim.

 

Senetle Para Veren Faktoringler Güncel Liste

BDDK Tarafından Onaylanmış %100 resmi ve devlet denetimi altında olan faktoring şirketlerinin isimleri aşağıda listelenmiştir. Aynı zamanda altta bulunan BDDK bağlantısına tıklayarak Türkiye’de hizmet veren tüm Faktoring Şirketlerine ulaşabilirsiniz.
faktoring şirketleri listesi

BDDK onaylı, Türkiye’de hizmet veren faktoring firmaları şunlardır; ABC Faktoring, Acar Faktoring, Ak Faktoring, Akdeniz Faktoring, Akın Faktoring, Anadolu Faktoring, Analiz Faktoring, Arena Faktoring, Atılım Faktoring, Akın Faktoring, Atak Faktoring, Başer Faktoring, Bayramoğlu Faktoring, C Faktoring, CREDITWEST Faktoring, Çağdaş Faktoring, Deniz Faktoring, Çözüm Faktorin, Destek Faktoring, Devir Faktoring, Doğa Faktoring, Doruk Faktorin, Eko Faktoring, Ekspo Faktoring, Fiba Faktoring, Garanti Faktoring, Global Faktoring, Halk Faktoring, GSD Faktoring, ING Faktoring, Huzur Faktoring, İstanbul Faktoring, İş Faktorin, Kapital Faktoring, Kent Faktoring, Kredi Finans Faktoring, Zorlu Faktoring, Yeditepe Faktoring, Yaşak Faktoring, Yapı Kredi Faktoring, VDF Faktorin, Vakıf Faktorin, Ulusal Faktoring, Tuna Faktorin, Ak Faktoring, Ulusal Faktoring, Tradewind Faktoring, TEB Faktoring, Tam Faktoring, Şirinoğlu Faktoring, Şeker Faktoring, Sümer Faktoring, Serdes Faktoring, QNB Finansbank Faktoring, Parafinans Faktoring, Sümer Faktoring, Pardes Faktoring, Akdeniz Faktoring, Optima Faktoring, MNG Faktoring, Mert Finans Faktoring, Lider Fakotoring

gibi şirketler Türkiye’de hizmet veren faktoring şirketleridir. Faktoring şirketlerinin tamamına BDDK onaylı şirketler bağlantısından ulaşabilirsiniz. Aynı zamanda Banka Dışında Senetle Borç Para Veren Firmalar isimli yazımızı okuyarak da acil nakit ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz.

Senetle Para Veren Faktoringler Başvuru Şartları Nelerdir?

Faktoring firmaları, bireysel kredi veren şirketler değildir ve böyle bir yetkisi yoktur. Yalnızca KOBİ’lere finansman desteği sağlar ve senet gibi evrakların güvence altında tutulmasına yardımcı olur. Günü gelmemiş senetle ile beraber yapılacak işlemler, faktoring firmalarınca güvence altına alınarak işlemler yoluna koyulmaktadır.

Eğer faktoring şirketlerine kredi veya finansman başvurusunda bulunacaksanız, dikkat etmeniz gereken bazı hususlar da bulunuyor. Alttaki şartları yerine getiren kişiler faktoring kredilerine başvurabilir ve KOBİ’lere finansman desteğinden yardım alabilirler. Senetle kredi veren faktoringler ve şartları şunlardır;

Senetle kredi veren faktoring şirketleri

 • Başvurular yasal çerçevelerde gerçekleştirilmeli,
 • Başvuru yapan kişinin fiili ehliyetini kullanabilmesi,
 • Başvuru yapılan senedin yasal koşullara uygun olması,
 • Başvuruya sunulan senedin doğru ve eksiksiz olması gerekir.

Aynı zamanda başvuru sırasında talep edilen evraklar şunlardır;

 • Kişinin kimlik fotokopisi ve örneği,
 • KOBİ finansmanı için işletme vergi levhası ve diğer evrakları,
 • İmza beyannamesi (noterden),
 • Firma kuruluş adresi ve ikametgah belgesi,
 • Ticaret sicil gazetesi,
 • Adres beyanı.

Başvuru sırasında faktoring firmaları tarafından talep edilen belgeler arasında yer almaktadır. Eğer siz de başvuru yapmak istiyorsanız bu şartları yerine getirmeli, evrakları eksiksiz olarak tamamlamalısınız. İşlemlere başlamadan önce faktoring firmaları ile daha detaylı görüşmeli ve işlemler hakkında bilgi almalısınız. Senetle para alabileceğiniz bir diğer yöntem ise ikrazatçılardır. Bu yöntemlerin işleyişi ise şöyledir;

Senetle Para Veren Faktoring ve İkrazatçılar

Senet karşılığında para bulmak istiyoranız, faktoring şirketlerinin yanı sıra da bir çok seçeneğinizin olduğunu da bilmelisiniz. Yasal yöntemler ile kredi sağlayan ikrazatçılar sayesinde de senetle para alabilirsiniz. Para bulabilmek için bir çok yasa dışı işlem de olduğu için, para ihtiyaçlarınızı karşılarken dikkatli olmanız gerektiği konusunda uyarıda da bulunmamız gerekiyor. İnternet üzerinde sizlerin ihtiyacınızdan faydalanmak isteyen bir çok kötü niyetli insan da bulunduğundan, para vereceğini söyleyen herkese inanmamalısınız. Peki ikrazatçılar kimdir, nasıl bulunur?

Senetle kredi almak istiyorsanız, öncelikle para veren ikrazatçılara ulaşabilirsiniz. İkrazatçılar, yine BDDK onaylı olarak kredi ve para sağlayan, bunu belirli bir yasal faiz karşılığında yapan kişilerdir. Bu yöntem tamamen yasal olduğu gibi, günümüzde ikrazatçı sayısında da hayli düşüş yaşanmaktadır. Bu kişiler, ekonomik sıkıntılar sebebiyle işlerine son vermiş veya daha çok şirketleşme aşamasına ilerlemişlerdir.

Tavsiye Edilen Makale: Senetle Para Veren İkrazatçılar

Senetle borç para veren faktoringlere alternatif olarak tercih edebileceğiniz ikrazatçılar hakkında daha detaylı bilgi almak istiyorsanız Senetle Para Veren İkrazatçılar isimli makalemizi okuyarak kişiler hakkında bilgi alabilir, iletişim bilgilerine de ulaşabilirsiniz.

İkrazatçı Nedir?

İkrazat, belirli bir teminat veya ipotek karşılığında bir kişiye verilen ödünç para anlamına gelmektedir. İkrazatçılar ise bu işi gerçekleştiren gerçek kişiler olarak kabul edilmektedir. Her ne kadar İnternet üzerinde bu kişiler üzerinde bir takım soru işaretleri olsa da, İkrazatçılar tamamen yasal ve faaliyet izni olan BDDK tarafından onaylanmış kişilerdir. Bu sebeple tefeci ile karıştırılmamalıdır. Tefeciler bu işi tamamen yasa dışı yapan kişiler olup, verdikleri para karşılığında çok daha fazlasını geri talep etmektedirler.

Senetle Borç Veren Tefeciler

senetle para veren faktoring şirketleri

Borç para alabilmek için başvurabileceğiniz en tehlikeli yöntemlerden birisi tefecilerdir. Tefeciler, kesinlikle güvenilmeyecek kişilerdir ve yaptıkları bu işlem tamamen suçtur. Hem alanın, hem parayı verenin hapis cezasına kadar mahkum edileceğini unutmamalı ve tefecilere asla bulaşmamalısınız. Eğer tefecilik suç mudur diye düşünüyorsanız, bunu kesin bir dille ifade edebilir ve suç olduğunu söyleyebiliriz. Tefecilik suçunun yaptırımları ise şunlardır;

 • Kazanç elde etmek amacıyla, faiz karşılığında belirli bir para ödünç veren kişiler iki yıldan beş yıla kadar hapis cezasına çarptırılmaktadır.

Tavsiye Bağlantı: Banka Dışında Senetle Kredi Veren Firmalar

UYARI: Sitemizde paylaştığımız veriler tamamen bilgilendirme amaçlı olup, tavsiye niteliği taşımaz. Vermiş olduğumuz bilgiler resmi sitelerden derlenmekte olup, firmalar veya kişiler ile yaşadığınız sorunlarda bankablog.com yönetimi sorumlu tutulamaz. Faktoring şirketleri ise genellikle kredi veren kuruluşlar olmadığı için, daha çok kredi başvurularınızı bankalar üzerinden yapmanız gerekmektedir.


334 YORUMLAR

 1. Merhaba acil krediye ihtiyacım var çalışıyorum ama sicilim bozuk olduğu için bankalardan temin edemiyorum maalesef 7000 tl kadar kredi kullanmak istiyorum yardımcı olur musunuz

 2. 10.000 ile 100.000 tl arası kredi imkanlarınız noter tasdikli avukat eşliğinde senet ile sağlanmaktadır detaylı bilgi için ulaşınız.

 3. İYİ GÜNLER. BANKALARDAN KREDİ ÇEKEMEYENLER, KREDİ GECİKMESİ OLANLAR, KREDİ KARTI GECİKMESİ OLANLAR, YASAL TAKİPTE OLANLAR, İCRRALIK OLANLAR, KREDİ SKORU KREDİ NOTU DÜŞÜK OLANLAR, SSK VE MAAŞI OLMAYANLARA HER TÜRLÜ KREDİ ÇIKARTILIR. DETAYLAR İÇİN BANA BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ.

 4. Merhaba ben bir kamu kurumunda memur olarak çalışmaktayım 6500 tl maaş almaktayım acil olarak 150000 tl ye ihtiyacım var ilgilenirseniz görüşebiliriz.

 5. ÇOK DÜŞÜK FAİZ ORANLARI İLE KREDİ VERİYORUZ!
  KRİTERLERİMİZ ÇOK BASİT, OLDUKÇA UYGUN.
  HEMEN BU MESAJIN ALTINA YORUM GÖNDERİN, GÖRÜŞELİM.
  TALEPLERİNİZİ BEKLİYORUZ. TEŞEKKÜRLER.

BU YAZIYA YORUM GÖNDER

Please enter your comment!
Please enter your name here