senetle borç para veren tefeciler

Senetle borç para veren tefeciler, genellikle kredi sicili ve KKB skoru kötü olan kişiler tarafından tercih edildiği gibi, bankalardan kredi çekemeyen vatandaşlarımız tarafından sık sık aranıyor. Bu para bulma ve borç alma yönteminin tamamen yasa dışı olduğunu bilmeniz gerekiyor. Tefecilik, Türk Ceza kanunlarına göre tamamen suçtur. Bunun için daha çok yasal yollardan para bulmanızı tavsiye ediyoruz. Biz de bu yazımızda sizlere tefeciler yerine daha çok yasal yollardan nasıl para bulabilirsiniz, kimlerden para alabilirsiniz bunlardan bahsedeceğiz. Aynı zamanda yazımızın devamında yer alan banka sicilini düzeltme taktiklerini de inceleyerek sicilinizi hızlıca temizleyebilirsiniz.

Senetle Borç Para Veren Tefeciler Kimdir

Tefecilere ulaşmak kesinlikle kolay bir iş değildir. Çünkü bu kişiler yasa dışı işler yaptığından, senetle borç para veriyorum diyerek ilan falan veremezler. Daha çok saçma sapan internet sitelerinde yer alan bazı bilgiler ile yorum yapar, bu yorumlar üzerinden size ulaşmaya çalışır. Bu kişilerden uzak durmanızı tavsiye ediyoruz. Özellikle sizden ön ödeme talep eden kişilerin tamamen kötü niyetli olduğunu söylemekte fayda var.

Nakit ihtiyacınız varsa, acilen borç para bulmak istiyorum diyorsanız senetle borç para veriyorum diyen kişilerden uzak durmalısınız. Bu kişiler size kendini tefeci olarak tanıtmasalar bile maalesef yaptıkları işin bu olduğunu söyleyebiliriz. Çünkü tefecilik suç olduğu için, yaptıkları işe farklı farklı isimler takarak bunun yasal bir yöntem olduğunu vatandaşlara yutturmaya çalışıyorlar. Lütfen dikkatli olun.

DİKKAT!
Türkiye Cumhuriyeti Anayasasının 241. maddesine göre tefecilik suçtur. Ödünç para verme, borç para verme, senet imzalatarak para verme ve kredi kartı ile para verme işlemleri tamamen suçtur ve tefecilik kapsamında değerlendirilir. Kredi kartı ile pos cihazları üzerinden yapılan işlemler de aynı suç kapsamında değerlendirilir.

Şimdi, senetle borç para veren tefeciler yerine size diğer bazı yöntemlerden bahsedeceğiz. Bu yöntemler tefecilerden tamamen bağımsız olup, tamamen yasal yöntemlerdir. Aynı zamanda bu gibi yöntemlere başvurmadan önce sosyal yardım kuruluşlarına da başvuru yapabilirsiniz. Bunun için de borç veren hayırseverler isimli makalemizi okuyabilirsiniz.

Senet Karşılığı Borç Para Verilir

Senet karşılığı borç para verilir diyen kişiler, genellikle bu işi tefecilik olarak yapan kişilerdir. Çünkü bir kişiye ödünç para verme ve sonrasında bunu faizli olarak tahsil etme durumu yasalarımıza göre suç kabul ediliyor. Bu kişiler daha sonrasında tahsilat yaparken de yasadışı unsurlara başvurarak yine suç işlemiş oluyor. Bunun yerine;

 • Kuyumculardan altın almak
 • İkrazatçılara başvurmak
 • Senetle kredi veren faktoringler
 • Banka sicilini düzeltmek

Gibi yöntemleri tercih edebilirsiniz. Şimdi bu vermiş olduğumuz seçenekleri detaylandıracak ve tamamen yasal yöntemler ile borç para bulmanız konusunda size bazı taktikler vereceğiz. Borç para veriyorum diyen tefecilere lütfen bulaşmayın!

Senetle Borç Para!

Kuyumcular, ikrazatçılar, faktoringler ve bankalar güvenilir para bulma yöntemleridir. Kuyumculardan altın alarak, faktoringlerden nakit olarak ve bankalardan da kredi seçeneklerini değerlendirerek nakit ihtiyacınızı sağlayabilirsiniz.

Kuyumculardan Nakit Para Alma Yöntemi

Senetle borç para veren tefeciler yerine en iyi alternatiflerden birisi kuyumculardır. Kuyumcuların tamamı olmasa da, büyük bir çoğunluğu senet veya kredi kartı ile taksitle altın imkanı sunabiliyor. Benim nakit ihtiyacım var, altın işime yaramaz demeyin!

Bu kuyumculardan taksit ile alacağınız altınları, daha sonra bozdurmak suretiyle aslında nakit ihtiyacınızı karşılayabiliyorsunuz. Çok düşük zararlar da ediyor olsanız, borç para veren tefecilerden daha mantıklı bir yöntem olarak kabul ediliyor. Bir diğer deyimiyle yasa dışı bir yöntem olmadığı için bunu tercih etmeniz daha mantıklı olacaktır.

 • İstanbul,
 • Ankara,
 • İzmir,
 • Antalya,
 • Eskişehir,
 • Bursa,
 • Sakarya,
 • Kocaeli.

Gibi illerimizden sorunsuz olarak alışveriş yapabilirsiniz. Aynı zamanda bu konu hakkında detaylı bir rehber hazırladığımız senetle altın veren kuyumcular başlıklı makalemizi de mutlaka okuyun!

Senetle Borç Para Veren Tefeciler

Halk arasında tefeci sanılan, aslında alakası olmayan bir diğer seçenek daha var. İkrazatçılar. Bu kişiler tamamen yasal olarak hizmet verdikleri gibi, BDDK tarafından onaylı kişilerdir. Eskiden bir çok şehirde bulunuyor olsalar da, artık bu kişilere ulaşmak zor.

Çünkü yeni çıkan yasalara göre, 1 milyon TL’nin üzerinde sermayeye sahip olan kişiler faktoring şirketi olması için zorunlu tutuldu. Yani 1 milyon TL’yi aşan sermayeler ile hizmet veren kişiler artık faktoring olarak hizmet veriyor. Bunun için de yine BDDK sitesinden sorgulama yapabilirsiniz.

Bankalar En Güvenilir Şirketler!

Bildiğiniz üzere, para ihtiyacımız olduğunda ilk sığındığımız limanlardan birisi de bankalar. Bankalar, kredi konusunda en güvenilir kuruluşlar olduğu için eğer mümkünse sicilinizi düzelterek bankalar ile çalışmanızı tavsiye ediyoruz. Eğer yasal takip işlemleri başlamamış, borcunuz da avukatlık olmamışsa, hızlı bir şekilde kredi notunu yükseltme ihtimaliniz bulunuyor. Bunu değerlendirmek için kredili ürünler kullanmak gerekiyor.

Kredi notu düşükken kredili ürünleri nasıl kullanırım diyorsanız bunun da bir çok yolu var. İpotek göstererek ihtiyaç kredisi çekebiliyor, aynı zamanda teminat göstererek de kredi kartı kullanabiliyorsunuz. Bu konular hakkında da kapsamlı bilgiler verdiğimiz teminatlı kredi kartı isimli makalemizi okuyabilirsiniz!

685 YORUMLAR

 1. Kayseride yaşıyorum Acil ödenmesi gereken borçlarım var hertürlü teklife açığım artık tek umudum burası şayet olurda bu mesajımı görürseniz lütfen ulaşın ben artık bıktım 20000 bin TL te bütün borçlarımdan arınıyorum . çevremde kimden yardım istediysem olmadı . Dünya gül bana..

 2. Arkadaslar merhaba ben izmirde oturuyorum istanbuldaki yaşantımda çevremde vardı fakat onlarla iltibatım kesildi 150 bin 200 bin arası nakit para lazım bi kaç ev var ister evi hipotekleriz istersede senet ile hallederiz çok faiz uygulucaksada gerek yok yazmasın bankadan daha beter bi pozizyona sokucaksa bizi hiç cambazlık yapmasın

 3. Bana acil yarin sabah 9.30 ha kadar kredi lazim acil bana ulasabilirmisiniz yardimci olucak var mi 5000 binlaraya ihtiyacim var

 4. 20.000 liraya intiyacim var. Cok zor durumdayim. Senet le veya baska me yöntem varsa kabulum. Başka çıkar yolum kalmadı. Yardımcı olur musunuz. Çok acil intiyacim var.

 5. 10bin tl ihtiyacım var.Senet karşılığı parayı alabilirım.Ya aylık 1000tl öderek veya sizin şartlara göre
  Faizle ödeye bilirım.

 6. Merhaba
  acil 36.000 tl ye ihtiyacım var senet ile 3000 aylık gelirim var 1800 ayda ödeme yapabilirim yardımcı olursanız sevinirim.

 7. İYİ GÜNLER. BANKALARDAN KREDİ ÇEKEMEYENLER, KREDİ GECİKMESİ OLANLAR, KREDİ KARTI GECİKMESİ OLANLAR, YASAL TAKİPTE OLANLAR, İCRRALIK OLANLAR, KREDİ SKORU KREDİ NOTU DÜŞÜK OLANLAR, SSK VE MAAŞI OLMAYANLARA HER TÜRLÜ KREDİ ÇIKARTILIR. DETAYLAR İÇİN BANA BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ.

 8. nakit yada kredi ihtiyaclarınız için size özel çözümler sunulur … çekmek yada kullanmak isteyenler mail adresinden bizlere ulaşabilirler…

 9. merhaba ıyı gunler herkese hayırlı ramazanlar senetle kredı verıyoruz en dusuk 15000 en yuksek 100.000 tl verıyoruz kredı mıktarına gore degısıyor vadelerımız 12 ıle 60 ay arasında vade yapıyoruz 0.85 den evlılık kredısı ıhtıyac kredısı ev kredısı arac kredısı verıyoruz sehıt yakınlarına gazılere ve gercekten cocugu rahatsız olanlara belgelemek kaydıyla verıyoruz NOT:CİDDİ ALICILAR YAZSIN LUTFEN VAKİT KAYBI YOK

 10. merhaba ıyı gunler herkese senetle nakıt para verıyoruz 100.000 tlye kadar ve 60 ay vade seceneklerıyle cıddı olanlar yazabilirr

 11. merhaba ıyı gunler herkese senetle nakıt para verıyoruz 100.000 tlye kadar ve 60 ay vade seceneklerıyle cıddı olanlar yazsın

 12. İhtiyaç olunan miktar : 33.000 TL
  İhtiyaç nedeni : Tüm borçları aynı çatı altında toplamak.
  Geri ödeme tutarı : Aylık 1.500 TL ila 1.800 TL arası.
  İkamet : Ankara
  Meslek : Mimari ve Mobilya tasarımı
  Gelir : 3.000 TL + Dışarıdan iş

 13. Merhabalar cok acil kredi lazim bana ulasirsaniz gercekten yardimci olacak sahislar ulassin on odeme veremem yuz yuze nasil halledeceksek bana yardimci olun

 14. merhaba iyi gunler herkese senetle kredi verıyoruz en dusuk 20.000 tl en yıksek 100.000 tl verıyoruz bızler dusuk faızle ve 12 ıle 48 ay arasında yardımcı oluyoruz 3 ve 6 ay ertelemelı verıyoruz ıstege baglı olarak ciddi alıcılara yazsın lutfen- BU MESAJ ALTINDAN ULAŞABİLİRSİNİZ

 15. Slm ist avcılar 15bin 20bin kredi çekemiyorum kredi puan o kanuni takip öde para almiyorsaniz 10bin 15bin acil para lazim

 16. ANINDA KREDİ TAHSİH EDECEĞİM.
  Fatura ödemeleriniz bile her türlü güvencemiz altında.
  Bana bu mesaj altından ulaşabilirsiniz.

 17. Yıllık % 2,5 faiz için kredi veriyoruz.
  Onay hızlıdır; Ne başvurursanız onaylıyoruz. 40.000 TL kadar yüksek bir tutarı onaylayabiliriz hem iş hem de bireysel krediler için başvurabilir; İşletme kredileri için 1 yıllık ödemesiz dönem.
  Sorularınız için bize yorum bölümünden ulaşın. belirli aralıklarla dönüş yapıyor olacağız.

 18. Bana yardımcı olabilirmisiniz görüşebilirmiyiz
  (telefon numarası güvenlik gerekçesiyle gizlenmiştir.)

 19. arkadaşlar hepinize dürüst olacağım. çok uygun faiz oranları ile kredi imkanı sağlıyorum. kredilerim genelde aynı gün içinde onaylanıyor, sizlerden herhangi bir ücrette talep etmiyorum. anında mesaj atarak ulaşabilirsiniz. bu yorumun altına da cevap atabilirsiniz tamamen ücretsiz. teşekkürler.

 20. senetle borç para arayışında olan arkadaşlarıma hemen yardımcı oluyorum. bu mesajı cevaplayarak yardım alabilirsiniz.

 21. KREDİ CEKMEK İSTEYEN GERCEK KİSİLERE YARDIMCI OLUYORUZ PEKİ BU NASİL OLUYOR ONAYLANMAYAN KREDİNİZMİ VAR ? ÖDEME DÜZENSİZLİGİNİZMİ VAR ? SKORUNUZMU DÜSÜK ? SSK YETERSİZMİ KALIYOR ? BUNLAR HİC DERT DEGİL SADECE İKİ SAAT GİBİ KISA BİR SÜREDE KREDİNİZİ BANKADAN CEKİLİR HALE GETİRMEKTEYİZ TEFECİLER GİBİ PARA VERMİYORUZ BANKA İLE PROBLEMİNİZİ COZUP KREDİNİZİ KULLANMANIZI SAGLİYORUZ ÜSTELİK TÜRKİYENİN NERESİNDE OLURSANIZ OLUN HİC BİR PROBLEM DEGİL YORUM BÖLÜMÜNDEN BİZLERE ULAŞABİLİRSİNİZ. (BU MESAJI CEVAPLAYIN)

 22. borç para arıyorum ve senet karşılığında borç para alabilir miyim? senet karşılığında bana borç verebilecek finans şirketleri var mı?

 23. Merhabalar,

  senetle borç para alabileceğim yerler arıyorum. bu konu hakkında bilgi verebilir misiniz? en güvenilir yoldan senetle borç para veriyorum diyen yerler var mı bildiğiniz acaba?

BİR YORUM GÖNDER

Yorumunuzu bu alana yazın
Buraya adınızı girin