Senetle Borç Para Veren Tefeciler (Senetle Para Verilir)

senetle borç para veren tefeciler

Senetle borç para veren tefeciler, genellikle kredi sicili ve KKB skoru kötü olan kişiler tarafından tercih edildiği gibi, bankalardan kredi çekemeyen vatandaşlarımız tarafından sık sık aranıyor. Bu para bulma ve borç alma yönteminin tamamen yasa dışı olduğunu bilmeniz gerekiyor. Tefecilik, Türk Ceza kanunlarına göre tamamen suçtur. Bunun için daha çok yasal yollardan para bulmanızı tavsiye ediyoruz. Biz de bu yazımızda sizlere tefeciler yerine daha çok yasal yollardan nasıl para bulabilirsiniz, kimlerden para alabilirsiniz bunlardan bahsedeceğiz. Aynı zamanda yazımızın devamında yer alan banka sicilini düzeltme taktiklerini de inceleyerek sicilinizi hızlıca temizleyebilirsiniz.

Senetle Borç Para Veren Tefeciler Kimdir

Tefecilere ulaşmak kesinlikle kolay bir iş değildir. Çünkü bu kişiler yasa dışı işler yaptığından, senetle borç para veriyorum diyerek ilan falan veremezler. Daha çok saçma sapan internet sitelerinde yer alan bazı bilgiler ile yorum yapar, bu yorumlar üzerinden size ulaşmaya çalışır. Bu kişilerden uzak durmanızı tavsiye ediyoruz. Özellikle sizden ön ödeme talep eden kişilerin tamamen kötü niyetli olduğunu söylemekte fayda var.

Nakit ihtiyacınız varsa, acilen borç para bulmak istiyorum diyorsanız senetle borç para veriyorum diyen kişilerden uzak durmalısınız. Bu kişiler size kendini tefeci olarak tanıtmasalar bile maalesef yaptıkları işin bu olduğunu söyleyebiliriz. Çünkü tefecilik suç olduğu için, yaptıkları işe farklı farklı isimler takarak bunun yasal bir yöntem olduğunu vatandaşlara yutturmaya çalışıyorlar. Lütfen dikkatli olun.

DİKKAT!
Türkiye Cumhuriyeti Anayasasının 241. maddesine göre tefecilik suçtur. Ödünç para verme, borç para verme, senet imzalatarak para verme ve kredi kartı ile para verme işlemleri tamamen suçtur ve tefecilik kapsamında değerlendirilir. Kredi kartı ile pos cihazları üzerinden yapılan işlemler de aynı suç kapsamında değerlendirilir.

Şimdi, senetle borç para veren tefeciler yerine size diğer bazı yöntemlerden bahsedeceğiz. Bu yöntemler tefecilerden tamamen bağımsız olup, tamamen yasal yöntemlerdir. Aynı zamanda bu gibi yöntemlere başvurmadan önce sosyal yardım kuruluşlarına da başvuru yapabilirsiniz. Bunun için de borç veren hayırseverler isimli makalemizi okuyabilirsiniz.

Senet Karşılığı Borç Para Verilir

Senet karşılığı borç para verilir diyen kişiler, genellikle bu işi tefecilik olarak yapan kişilerdir. Çünkü bir kişiye ödünç para verme ve sonrasında bunu faizli olarak tahsil etme durumu yasalarımıza göre suç kabul ediliyor. Bu kişiler daha sonrasında tahsilat yaparken de yasadışı unsurlara başvurarak yine suç işlemiş oluyor. Bunun yerine;

 • Kuyumculardan altın almak
 • İkrazatçılara başvurmak
 • Senetle kredi veren faktoringler
 • Banka sicilini düzeltmek

Gibi yöntemleri tercih edebilirsiniz. Şimdi bu vermiş olduğumuz seçenekleri detaylandıracak ve tamamen yasal yöntemler ile borç para bulmanız konusunda size bazı taktikler vereceğiz. Borç para veriyorum diyen tefecilere lütfen bulaşmayın!

Senetle Borç Para!

Kuyumcular, ikrazatçılar, faktoringler ve bankalar güvenilir para bulma yöntemleridir. Kuyumculardan altın alarak, faktoringlerden nakit olarak ve bankalardan da kredi seçeneklerini değerlendirerek nakit ihtiyacınızı sağlayabilirsiniz.

Kuyumculardan Nakit Para Alma Yöntemi

Senetle borç para veren tefeciler yerine en iyi alternatiflerden birisi kuyumculardır. Kuyumcuların tamamı olmasa da, büyük bir çoğunluğu senet veya kredi kartı ile taksitle altın imkanı sunabiliyor. Benim nakit ihtiyacım var, altın işime yaramaz demeyin!

Bu kuyumculardan taksit ile alacağınız altınları, daha sonra bozdurmak suretiyle aslında nakit ihtiyacınızı karşılayabiliyorsunuz. Çok düşük zararlar da ediyor olsanız, borç para veren tefecilerden daha mantıklı bir yöntem olarak kabul ediliyor. Bir diğer deyimiyle yasa dışı bir yöntem olmadığı için bunu tercih etmeniz daha mantıklı olacaktır.

 • İstanbul,
 • Ankara,
 • İzmir,
 • Antalya,
 • Eskişehir,
 • Bursa,
 • Sakarya,
 • Kocaeli.

Gibi illerimizden sorunsuz olarak alışveriş yapabilirsiniz. Aynı zamanda bu konu hakkında detaylı bir rehber hazırladığımız senetle altın veren kuyumcular başlıklı makalemizi de mutlaka okuyun!

Senetle Borç Para Veren Tefeciler

Halk arasında tefeci sanılan, aslında alakası olmayan bir diğer seçenek daha var. İkrazatçılar. Bu kişiler tamamen yasal olarak hizmet verdikleri gibi, BDDK tarafından onaylı kişilerdir. Eskiden bir çok şehirde bulunuyor olsalar da, artık bu kişilere ulaşmak zor.

Çünkü yeni çıkan yasalara göre, 1 milyon TL’nin üzerinde sermayeye sahip olan kişiler faktoring şirketi olması için zorunlu tutuldu. Yani 1 milyon TL’yi aşan sermayeler ile hizmet veren kişiler artık faktoring olarak hizmet veriyor. Bunun için de yine BDDK sitesinden sorgulama yapabilirsiniz.

Bankalar En Güvenilir Şirketler!

Bildiğiniz üzere, para ihtiyacımız olduğunda ilk sığındığımız limanlardan birisi de bankalar. Bankalar, kredi konusunda en güvenilir kuruluşlar olduğu için eğer mümkünse sicilinizi düzelterek bankalar ile çalışmanızı tavsiye ediyoruz. Eğer yasal takip işlemleri başlamamış, borcunuz da avukatlık olmamışsa, hızlı bir şekilde kredi notunu yükseltme ihtimaliniz bulunuyor. Bunu değerlendirmek için kredili ürünler kullanmak gerekiyor.

Kredi notu düşükken kredili ürünleri nasıl kullanırım diyorsanız bunun da bir çok yolu var. İpotek göstererek ihtiyaç kredisi çekebiliyor, aynı zamanda teminat göstererek de kredi kartı kullanabiliyorsunuz. Bu konular hakkında da kapsamlı bilgiler verdiğimiz teminatlı kredi kartı isimli makalemizi okuyabilirsiniz!

Bunlar da ilginizi çekebilir

Yanıtlar

 1. İbrahim avatarı
  İbrahim

  Kayseride yaşıyorum Acil ödenmesi gereken borçlarım var hertürlü teklife açığım artık tek umudum burası şayet olurda bu mesajımı görürseniz lütfen ulaşın ben artık bıktım 20000 bin TL te bütün borçlarımdan arınıyorum . çevremde kimden yardım istediysem olmadı . Dünya gül bana..

 2. Selçuk avatarı
  Selçuk

  Merhaba,

  5000 TL ye ihtiyacım var. Kredi borcu ödeyeceğim.

  1. Mert... avatarı
   Mert...

   200.000 bine ihtiyacım var 1 ay sonra geri ödemeli..

Yorum yapın