şekerbank hesap kapatma

Şekerbank, uzun yıllardır Türkiye’de hizmet veren köklü bankalardan birisidir. Özellikle son dönemlerde yaptığı yenilikler ve faiz oranı kampanyaları ile müşteriler tarafından sıkça tercih edilir hale geldi. Şekerbank, son zamanlarda daha çok borsa için tercih edilen bir banka olsa da, artık yerini tüm işlemlerde güçlü ve hakim bir konuma bırakmıştır. Elbette banka üzerinde bulunan fazla veya kullanmadığınız banka hesapları olabilir. Bu hesapları kapatmak, hesap işletim ücreti işlememesini istemek de en doğal hakkınız. Bu sebeple de yazımızda Şekerbank hesap kapatma hakkında bilgiler verecek, en kolay yoldan hesap nasıl silinir bu konular hakkında bilgi vereceğiz. Şekerbank banka hesabı nasıl kapatılır?

Şekerbank Hesap Kapatma

Şekerbank’ta vadeli, vadesiz, kredi kartı, altın veya döviz gibi mal varlıkları için çeşitli hesaplar mevcuttur. Şekerbank hesabınızı kapatmanız için gerekli bazı işlemler bulunmaktadır. Şekerbank, hesap açma ve kapatma işlemlerinde sizlere kolay seçenekler sunmaktadır. İstediğiniz Şekerbank hesap kapatma işlemi için İnternet bankacılığından faydalanabilirsiniz. Diğer yöntem ise dilekçe ile bankaya başvurmak olabilir. Aynı zamanda, sadece telefon üzerinden müşteri hizmetlerine ulaşarak da hesabınızı kapatabilirsiniz.Tavsiye Edilen Makale: Banka Hesabı Nasıl Kapatılır?

Hesap kapatmanın en kısa ve kolay yolu internet bankacılığıdır. Ana hesabınız dışında bulunan vadeli, vadesiz, altın veya döviz hesaplarınızı İnternet üzerinden pratik bir şekilde yapabilirsiniz. Ana hesabınızı da kapatmak istiyorsanız Şekerbank şubesine dilekçe vermeniz gerekmektedir. Banka hesap kapatma işlemi için Şekerbank İnternet sitesini ziyaret etmeniz gerekmektedir. 

Şekerbank Hesap Kapatma Online

İnternet bankacılığına başarılı bir şekilde girişinizi yaptıktan sonra, hesaplarım sekmesinden tüm vadesiz hesaplarınızı görebilirsiniz. İşlem son derece basittir. Hesaplarım sekmesinden kapatmak istediğiniz vadesiz hesabı seçiyorsunuz. Fakat internet bankacılığı ile ana hesabı kapatma işlemi yapamazsanız. Ana hesabınızı kapatmak istiyorsanız yazının devamından bilgi alabilirsiniz.

Daha sonra hesabı kapat seçeneğine tıklayarak hesabınızı başarılı ve hızlı şekilde kapatma işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Şekerbank diğer bankalara göre, müşterilerine İnternet bankacılığı hizmetini daha hızlı bir şekilde sunmaktadır. Eğer İnternet bankacılığı şifrenizi unuttuysanız veya gerekli şifreye sahip değilseniz, Şekerbank müşteri hizmetlerinden şifrenizi öğrenebilirsiniz.

Müşteri Hizmetleri ile Hesap Kapatmak

Şekerbank’ta bulunan hesaplarınızı kapatmanız için bir diğer yöntem ise müşteri hizmetlerini aramak olmaktadır. Şekerbank müşteri hizmetlerine ulaşabilmek için 444 78 78 nolu telefon numarasını tuşlamanız gerekmektedir. Müşteri hizmetlerine bağlandığınızda, size yönlendirilen müşteri temsilcisine hesap kapatma talimatı vermeniz gerekmektedir. Bu talimatınızı verdikten sonra, Şekerbank şubesine gidip bir dilekçe vermeniz gerekmektedir. Dilekçenizde, banka hesabınızı kapatmak istediğinizi detaylı bir şekilde belirtmeniz gerekmektedir.

Şekerbank Hesap Kapatma Dilekçesi

şekerbank hesap kapatma dilekçesi

Şekerbank hesaplarınızı kapatmanız için size sunulan bir diğer alternatif ise, direkt Şekerbank şubesine dilekçe vermeniz olmaktadır. Bu sayede hızlı bir şekilde banka hesaplarınızı kapatabilirsiniz.

Bu dilekçenin içinde bulunması gereken bilgiler şöyle olmaktadır;

  • Kapatmak istediğiniz banka hesaplarının numaraları
  • Kişisel bilgileriniz
  • Banka hesabınızı kapatmanızın nedenleri

Bunlar dilekçenizde eksiksiz bir şekilde bulunmalıdır. Aksi takdirde, dilekçeniz kabul edilmez. Mutlaka sizin kişisel imzanız bulunmalıdır. Her şeyi tamamladıktan sonra size en yakın Şekerbank şubesine giderek hesap kapatma işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Şekerbank Hesap Kapatma Dilekçesi Örneği;

Şekerbank A.Ş ………………. ŞUBESİ MÜDÜRLÜĞÜNE

………. Bank ……….. Şubesinden açtırmış olduğum ………….. numaralı banka hesabımın kapatılmasını talep etmekteyim. Gereğinin yapılmasını arz ederim.

Adres …/……/…..

Adı – Soyadı

İmza

Hesap Kapatma Nedenleri Nelerdir?

Banka hesabı kapatmak için bazı sebepler mevcuttur. Bu sadece Şekerbank için olmamaktadır. Diğer bankalarda da geçerli olabilirler.

Bu nedenler şöyledir;

  • Bankaya güvenmemek
  • Müşteri hizmetlerinden şikayetçi olmak
  • Kredi için faiz oranlarının yüksek olması
  • Bankanın hiçbir kampanya veya kolaylık sunmaması
  • Kişisel bilgilerinizin çalınması veya şifrenizin sürekli olarak bloke olması
  • Fazla banka hesabınızın bulunması gibi sebepler sıralanabilmektedir. 

Genelde faizlerden ve müşteri hizmetlerinden şikayet daha fazla olmaktadır. Bunların yanı sıra, diğer sebeplerden dolayı da bazı müşteriler hesaplarını kapatmak isteyebilirler.

Şekerbank Hesabı Otomatik Olarak Kapanabilir Mi?

Banka hesaplarının otomatik olarak kapanıp kapanmadığı da müşteriler tarafından merak söz konusudur. Geçtiğimiz yıllarda banka hesaplarının otomatik olarak kapanması söz konusu değildi. Fakat 2014 yılında bir düzenleme getirilmiştir. 6 ay boyunca herhangi bir işlem yapılmayan banka hesapları otomatik olarak kapatılmaktadır. 

Bazı bankalar bu düzenlemeye uymamaktadırlar. Eğer 6 ay boyunca herhangi bir işlem yapmadığınız bir banka hesabınız mevcut ise, kontrol edebilirsiniz. Bu konuda problem yaşamamak için 180 gün içinde kontrol etmeniz gerekmektedir.

Kullanılmayan banka hesapları için bir duyuru şöyledir, ”180 gün boyunca kullanılmayan banka hesabı, kredi kartı, altın veya döviz hesaplarının kapatılması için en fazla süre 30 gün olmaktadır.” Bu durum dışında, kendiniz şubeye dilekçe vererek, müşteri hizmetlerini arayarak veya İnternet bankacılığını kullanarak kapatabilirsiniz.

BİR YORUM GÖNDER

Yorumunuzu bu alana yazın
Buraya adınızı girin