QNB Finansbank Hesap Kapatma

QNB Finansbank, dünyaca tanınmış QNB bankalarının desteğini alarak ortaklık yapısını değiştirdi ve isminin önüne QNB ilavesini yaptı. Yayın hayatı boyunca bir çok yeniliğe ve ilklere imza atan QNB Finansbank, özellikle dijital bankacılık alanında devrim niteliğinde değişiklikler yaptı. Enpara.com ile şubesiz bankacılık terimini sektöre kazandıran QNB Finansbank, bir çok alanda da yatırımlarını devam ettiriyor. QNB desteğini de arkasına aldıktan sonra tüm hizmetlerini daha güçlü bir şekilde devam ettiren Finansbank hesap kapatma işlemleri için de müşterilerine yardımcı oluyor. Hesap açma işlemi tüm bankalarda kolay olsa da, bazı bankalar hesapları kapatırken müşterileri zorlayabiliyor. Fakat yine de özellikle artık teknoloji ile birlikte hesaplarınızı dakikalar içinde kapatma imkanınız olabiliyor. Peki QNB Finansbank hesap kapatma nasıl yapılır?

QNB Finansbank Hesap Kapatma

Günümüzde yediden yetmişe pek çok kişinin banka hesabı bulunmaktadır. Öyle ya da böyle neredeyse herkesin bankalarla bir şekilde bağlantısı olmaktadır. Durum böyle olunca hesap açma işlemleri ile ilgili öğrenilmek istenen bilgiler, mevcut hesabı kapatma işlemlerinde de karşımıza çıkmaktadır. Hesabınızı kapatabilmek için karşınızda bir çok seçenek bulunuyor. Bu seçeneklerden size en kolay geleni tercih edebilirsiniz.Tavsiye Edilen Makale: Banka Hesabı Nasıl Kapatılır?

Hesap kapatma işlemleri de en az hesap oluşturma işlemleri kadar pratik, oldukça kısa ve zahmet gerektirmeyen işlemlerdir. Bu anlatımla birlikte QNB Finansbank hesap kapatma işlemlerine dair edinmeniz gereken her bir bilgiyi edinecek ve hesabınızı arzu ettiğiniz metot yardımıyla kapatmaya başlayabileceksiniz.

QNB Finansbank Hesap Kapatma Nasıl Yapılır?

QNB Finansbank hesap kapatma işlemlerini hangi yöntemlerle gerçekleştirebileceğinize dair birçok metottan bahsedeceğiz. Finansbank dâhilinde bulunan ve kesinti olmaksızın en az 180 gün boyunca hareket görmemiş olan vadesiz hesaplar, hareketsiz sayılır ve buna göre işleme alınır. Fakat yine de bankalar hesabınız üzerinde yapacağı değişiklikler için sizlere önceden haber veriyor ve habersiz işlem gerçekleştirmiyor.

QNB Finansbank İnternet Şubesini ile Hesap Kapatma

QNB Finansbank internet şubeleri aracılığıyla mevcut hesabınızı kapatmak istiyorsanız öncelikli olarak yapmanız gereken şey;

  • Site veyahut uygulama üzerinden T.C kimlik ya da müşteri numaranız ile beraber şifrenizi yazarak QNB Finansbank İnternet şubesine giriş yapmak olacaktır.
  • Bunun hemen akabinde ‘Hesaplar’ bölümüne geldikten sonra ‘Hesap Kapatma’ menüsü üzerinden kapatmayı dilediğiniz hesabı seçerek işlemlerinizi halledebilirsiniz.
  • Şayet İnternet Bankacılığını kullanabilmek adına, elinizde bir şifre bulunmuyorsa, bu şifreyi alabilmek için 444 0 900 numarasını tuşlayarak müşteri hizmetleri temsilcisiyle görüşebilirsiniz.
  • Şayet şifreniz yoksa bu işlemlerle vakit kaybetmeyerek hâlihazırda bir müşteri temsilcisiyle görüşürken hesap kapatma işlemlerinizi de buradan halledebilirsiniz.

QNB Finansbank Telefon Bankacılığı ile Hesap Kapama

Son derece pratik işlemlerden birisi olan QNB Finansbank Telefon Bankacılığı hizmeti ile de hesap kapama işlemleri gerçekleştirilebilmektedir. Bunun için izlenmesi gereken birtakım adımlar bulunmaktadır.

Tavsiye Edilen Makale: QNB Finansbank Müşteri Hizmetlerine Direk Bağlanma

  • QNB Finansbank telefon bankacılığı vasıtasıyla hesabınızı kapatmak için öncelikli olarak izlemeniz gereken ilk adım 0850 222 0 900 numaralı QNB Finansbank Telefon Bankacılığı hizmetlerine ulaşmanız olacaktır.
  • Bundan sonra ‘Diğer İşlemler’ menüsünü tuşlayarak bununla beraber ‘Bankacılık İşlemleri’ bölümüne gelerek ‘Bilgi Güncelleme’ adımı ile beraber bir müşteri hizmetleri temsilcisine bağlanabilirsiniz.
  • Böylece hesap kapatma talebinizi ifade ederek, mevcut hesap kapatma işlemlerinize başlayabilirsiniz.

QNB Finansbank Şubelerden Hesap Kapama İşlemleri

QNB Finansbank hesap kapama işlemlerine başlayabilmek için tercih edebileceğiniz en süratli, en kolay ve en zahmet gerektirmeyen hesap kapatma yollarından birisi de size en yakın bir QNB Finansbank şubesini ziyaret etmeniz olacaktır. 

QNB Finansbank Hesap Kapatma Online

Sizin talebinizle alakadar olacak müşteri personeli mevcut hesabını kapatma işlemleriniz hususunda size yardımcı olacaktır. Ancak yanınızda nüfus cüzdanınızı da bulundurmayı ihmal etmemeniz gerekmektedir. Nüfus cüzdanı yerine ehliyet belgesi gibi kimlik yerine geçebilecek bir kart ya da pasaport ile beraber de gidebilirsiniz.

QNB Finansbank Hesap Kapatma Dilekçesi

QNB Finansbank üzerinde yer alan mevcut hesabınızı kapatmak için mektup yöntemini de tercih edebilirsiniz. Bu işlemi yapabilmek için bir dilekçe örneğine ihtiyacınız bulunmaktadır. 

Dilekçe örneğinde istenen yerleri doldurduktan sonra hangi banka ve hangi şube ile hesap kapatma işlemini gerçekleştirecekseniz, bu bilgileri de bu duruma göre doldurup, müşteri numaranızla beraber hesap numaranızı yazdıktan sonra ad, soyadı, adres ve cep telefonu bilgilerinizi doldurup imza atarak ilgili adrese göndermeniz gerekmektedir. 

QNB Finansbank Hesap Kapatma Dilekçesi Örneği;

…..QNB Finansbank A.Ş

…… ŞUBESİ MÜDÜRLÜĞÜNE

……Bank …… şubesinden açtırmış olduğum ….. numaralı banka hesabımın kapatılmasını talep etmekteyim. Gereğinin yapılmasının arz ederim.

Bu yöntem diğerlerine nazaran daha uzun ve meşakkatli bir işlem olduğu için pek tavsiye edilmemektedir. Zira bu dilekçelerin pek çok belge içerisinde işleme konma süresi gecikme gösterebilmektedir.

BİR YORUM GÖNDER

Yorumunuzu bu alana yazın
Buraya adınızı girin