QNB Finansbank Döviz Hesabı Nasıl Açılır?

QNB Finansbank Döviz Hesabı

QNB Finansbank döviz hesabı nasıl açılır? Sık sık yurt dışına para gönderiyor musunuz? Bir QNB Finansbank döviz hesabı, bunu dönüşüm yapmak zorunda kalmadan istediğiniz para biriminde yapmanızı sağlar. Seçilen yabancı para biriminde, liraya ya da dolara çevirmek zorunda kalmadan, para gönderebilir, alabilir ve birikim yapabilirsiniz. Yabancı para fonlarını doğrudan dolar hesabı ya da Euro hesabı üzerinden yatırabilirsiniz. Örneğin, yurtdışında yaşadığınız veya çalıştığınız dönemler, başka ülkede yönettiğiniz bir mülkünüz olabilir. O ülkeden kazanacağınız gelirinizi kolayca Türkiye’de hesabınızdaki para birimi ile kullanabilir, çekebilir, hiç kullanmadan gönderebilirsiniz. Ayrıca, fonları QNB Finansbank’tan seçtiğiniz başka bir para birimine dönüştürebilir ve parayı doğrudan döviz hesabı ile yatırabilirsiniz. Bu fonları değerlendirmek, yurtdışındaki aile üyelerini desteklemek, kira ödemek veya yurtdışında uzun süreli bir konaklama planlamak dahil olmak üzere çeşitli nedenlerle yurtdışına ödeme yapmak isteyebilirsiniz. Bir Euro dolar hesabı açma yolu ile tüm bu işlemler çok basit, pratik ve avantajlıdır. Peki QNB Finansbank vadeli veya vadesiz döviz hesabı nasıl açılır?

QNB Finansbank Döviz Hesabı Nasıl Açılır?

Bir QNB Finansbank döviz hesabı açma işlemini hali hazırda herhangi bir hesabınız varsa internet bankacılığı ile yapabilirsiniz. Yeni hesap açma adımlarını takip ederek, desteklenen tüm para birimleri için birden fazla hesap açma işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Bu işlem için mobil uygulamayı ya da 0850 222 0900 / 0850 222 2900 numaralı çağrı merkezini de kullanabilirsiniz. Sonrasında bankaya gitmenize gerek kalmayacaktır. Ancak henüz herhangi bir hesabınız bulunmuyorsa, kullanıcı ve hizmet sözleşmesi gibi belgeleri imzalamak için size en yakın şubeye giderek talebinizi bireysel müşteri hizmetlerine iletebilirsiniz.Tavsiye Edilen Makale: Yatırım Araçları Banka Blog

Aynı zamanda hesap açarken çeşitli seçenekleriniz de mevcut. Döviz hesabına yatıracağınız USD veya Euro cinsinden paralarınız durduğu yerde değer kazansın, faiz işlesin istiyorsanız hesap açılışı sırasında bir de vadeli hesap açtırabilir, dilediniz zaman vadesiz hesabınızdan vadeli hesaba aktarım yapabilirsiniz. Günlük, aylık veya yıllık faiz seçenekleri ile döviz cinsi paralarınız değer kazanabiliyor. İsterseniz de paranızı dilediğiniz zaman çekebilir, vade bozulmadan işlem yapabilirsiniz.

QNB Finansbank Döviz Hesabı Nedir?

Döviz hesabınızı kullanmak son derece kolaydır. Bilgilerinizi, QNB Finansbank internet bankacılığında ve diğer hesaplarınızla birlikte mobil bankacılık uygulamasında görebilirsiniz. Bakiyeniz seçmiş olduğunuz yabancı para biriminde gösterilir. Diğer hesaplarınızla yaptığınız gibi, Euro dolar hesabı açma yoluyla hesabınıza para yatırabilirsiniz.

Yurtdışı ödemeleri yapmak veya almak için de bu hesabı kullanabilirsiniz. Seçtiğiniz para birimlerinden yurt dışına para göndermek istediğinizde, sadece uluslararası para transferi yapmanız yeterlidir. Fonun kaynağı olarak QNB Finansbank döviz hesabı seçeneğini kullanmanız yeterlidir. Endişelenecek bir para birimi dönüştürmesi olmadığından, döviz kurlarındaki beklenmedik değişikliklerden zarar görmezsiniz.

Uluslararası ödemeleri alırken, gönderene dolar hesabı veya Euro hesabı IBAN numaranızı ya da SWIFT kodunu verebilirsiniz. Fonlar, dönüşüm olmadan hesabınıza geçecektir. Herhangi bir QNB Finansbank hesabınıza yabancı para yatırabilir ve çekebilirsiniz. Dönüştürmek istediğinizde yabancı para biriminizle Türk lirası arasında online olarak değişiklik yapabilirsiniz.

Fonları internet bankacılığı veya mobil bankacılık uygulamasında aktarmanız yeterlidir. Bunun için herhangi bir dönüşüm ücreti ödemezsiniz. Düzenli olarak birkaç farklı para birimiyle ilgileniyorsanız, her biri için bir QNB Finansbank döviz hesabı açma ayrıcalığından yararlanabilirsiniz. Hepsini hesap bilgilerinizde görebilir ve hatta aralarında para aktararak doğrudan farklı para birimleriniz arasında dönüştürebilirsiniz.

QNB Finansbank Döviz Hesabı Açmak İçin Gerekli Belgeler

QNB Finansbank Dolar Hesabı Açmak

QNB Finansbank’ta hesabı olmayanlar için şubeye giderek Euro dolar hesabı açma hizmetinde sunulması gereken birtakım belgeler bulunmaktadır. Bu belgeleri bankaya gitmeden önce hazırlamanız ve yanınızda bulundurmanız oldukça önemlidir.

Tavsiye Edilen Makale: QNB Finansbank Müşteri Hizmetlerine Direk Bağlanma

Başvurmadan önce bilmeniz gerekenler

 • 18 yaşından büyük olmalısınız;
 • Geçerli bir e-posta adresiniz, cep telefon numaranız ve ikametgah adresiniz olmalıdır;
 • Vergi sicil numaranızı belirtmeniz zorunlu olmamakla birlikte, bu olmadan ticari işletmeler için sunulan avantajlardan ve ücret muafiyetlerinden yararlanamayacağınızı bilmelisiniz;
 • Bir Türkiye Cumhuriyeti sürücü ehliyetine, kimlik kartına veya pasaportuna sahip olmanız gerekir, böylece kimliğiniz doğrulanabilir.

QNB Finansbank Dolar Euro Hesabı Avantajları Neler?

Bu hesap, küresel dünyada yaşayanlar için uygun ve avantajlıdır. Bir QNB Finansbank döviz hesabı şu kişilere hitap etmektedir:

 • Yurtdışında yaşayan ebeveynleri, çocukları veya aileleri olan;
 • Uluslararası yatırım bulunan ya da uluslararası yatırım arayan;
 • Yurt dışında gelir getiren mülklere sahip olan;
 • Düzenli olarak iş için, ailevi ziyaret veya eğlence için bir ülkeye seyahat eden;
 • Düzenli aralıklarla uluslararası satın alımlar veya transferler yapan kişiler için uygundur.

Banka gerekli gördüğü durumlarda ekstra belgeler de talep edebilir. Bu, seçmiş olduğunuz hesap türüne bağlı olarak da değişebilecek bir şeydir.

QNB Finansbank Dolar Hesabı Özellikleri

İstediğiniz zaman ve istediğiniz yerde online olarak farklı yabancı para birimi döviz hesabı açma kolaylığıyla tam kontrol ve erişime sahip olabilirsiniz. Kurlar sizin için uygun olduğunda, satın alım yapabilir, paranızı bozdurabilir, döviz kurunu sabitleyebilirsiniz. Daha sonra alışveriş, yatırımlar, yurtdışı transferleri veya ödemeler için fonlardan tasarruf edebilirsiniz. Tüm bu işlemler son derece kolaydır. Döviz bürolarında sıraya girmeyi, en iyi döviz kurlarını tek tek araştırmayı, online veya yurtdışında alışveriş yaparken FX ücretleri konusunda endişelenmeyi bırakabilirsiniz. Daha fazla zaman ve para tasarrufu ile QNB Finansbank çok para birimli hesap açma sayesinde tanışabilirsiniz. Hesabınız için ödeyeceğiniz tek ücret 3 ayda bir 38,25 TL’nin karşılığı olan hesap işletim ücreti tahsil edilecektir.

Avustralya, Çin, Kanada, Avrupa ülkeleri, Japonya, İngiltere, ABD ve daha fazlası gibi ülkelere online olarak para gönderebilirsiniz. Sıfır veya çok düşük ücretlerle dolar hesabı ve Euro hesabı aracılığıyla aynı gün transfer işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Seyahat ederken yurtdışı ATM’lerinde ödeme yapmak veya nakit para çekmek için daha güvenli ve daha rahat bir yol için QNB Finansbank debit kartınızı döviz hesabınıza bağlayabilirsiniz. Kartınızı 7/24 tüm ATM’lerde kullanabilir, aynı şekilde her an her yerden internet bankacılığından da yararlanabilirsiniz.

Bunlar da ilginizi çekebilir

Cevap

 1. Birdal avatarı
  Birdal

  Merhabalar, kredi lazım.

Yorum yapın