QNB Finansbank Cebe Havale

Finansbank cebe havale nasıl yapılır? Para göndermek istediğinizde, karşınızdaki alıcının QNB Finansbank hesabı olmasına gerek kalmadan anında para transferi yapabilirsiniz. Gün ve saat sınırına takılmadan hızlı bir şekilde para aktarımı yapabileceğiniz QNB Finansbank Cebe Havale sisteminde, gönderdiğiniz para anında alıcının eline geçer. Bunun için yalnızca bankanın uygulamasını kullanmanız yeterlidir. Karşı tarafa ulaşacak olan SMS ile bir şifre iletilecek ve bu şifre ile ATM’lerden parayı istediği zaman çekebilecektir. Elbette bu parayı çekebilmek için 1 günlük süresi bulunuyor. QNB Finansbank cepbank işlemini nasıl yapacağınızı, alıcının parayı nasıl çekeceğini, işlemin nasıl iptal edileceğini ve işlem limitlerini öğrenmek için okumaya devam edebilirsiniz.

QNB Finansbank Cebe Havale Nedir?

Para göndermek istediğinizde anında transfer edebileceğiniz bir yöntem olan, QNB Finansbank Cebe Havale, nerede olursanız olun Türkiye’deki bir alıcının cep telefonuna ödeme yapmanızı sağlar. Daha sonra alıcı göndermiş olduğunuz parayı bir QNB Finansbank ATM’sinden kolayca nakit para olarak çekebilir. Böylelikle, karşınızdaki kişinin bir banka hesabı olmasa dahi para gönderebilirsiniz. Hatta işlem onayı için iş günü olmasına, bankanın resmi EFT – Havale saati olmasına da gerek yoktur.Tavsiye Edilen Makale: Cebe Havale Nasıl Yapılır?

İster sabaha karşı, isterseniz hafta sonu, ya da bayramlarda dilediğiniz gibi cebe para transferi yapabilirsiniz. Herhangi bir bayram veya resmi tatil kısıtlaması ve sınırı bulunmayan bu para transferi yöntemi herkes tarafından bilinmese de aslında çok tercih edilen bir yöntemdir. EFT yaparken resmi tatillerde işlem sınırı bulunduğu için, cebe para transferi yaparak bu sınırın önünü açabilirsiniz. QNB Finansbank cebe havale nasıl yapılır?

QNB Finansbank Cebe Havale Nasıl Yapılır?

QNB Finansbank’tan cebe havale işlemini gerçekleştirmek için mobil bankacılık uygulamasını öncelikle Android ya da IOS telefonunuza indirmeniz gerekmektedir. Sonrasında internet bankacılığı bilgilerinizi kullanarak uygulamaya giriş yapmalısınız. Giriş yaptıktan sonra Para Transferleri menüsü altındaki Cebe Havale seçeneğini tıklamanız yeterli olacaktır. Bu kısımda alıcının cep telefonunu, göndereceğiniz tutarı doğru bir şekilde girmeniz önemlidir. Sizden istenen tüm bilgileri girdikten sonra paranızı hızlı bir şekilde gönderebilirsiniz.

Finansbank Cebe Havale

  • QNB Finansbank internet bankacılığı veya mobil uygulama açılır,
  • Menüden para transferleri adımı seçilir,
  • Cebe para gönderme menüsüne giriş yapılır,
  • İstenilen bilgiler tuşlanır.

QNB Finansbank cebe havale ücretleri her bir işlem başına 2 TL olacak ücretlendirilmektedir. Bir kişiye birden fazla ödeme yaptığınızda da her bir seferinde işlem sonrası bu ücreti ödemek durumundasınız. Ödeme işlemi tamamlandıktan alıcıya anında bir SMS gidecektir. Bu SMS’teki bilgiler alıcının gelen havaleyi ATM’den çekebilmesi için önemlidir.

QNB Finansbank Cebe Gelen Havale Nasıl Çekilir?

Alıcı günün hangi saatinde isterse bir QNB Finansbank ATM’sine giderek kendisine gönderilen parayı çekebilir. İşlem onaylandıktan sonra QNB Finansbank Cebe Havale Nasıl Çekilir sorusunun en basit cevabı, ATM’den Giriş sonrası Para Çekme işlemlerine tıklamaktır. Bu kısımdaki Cebe Gelen Parayı Çekme seçeneğine basılarak çekme işlemi için ilk adım atılır. Alıcı, cep telefonuna gelen SMS bilgilerinde referans kodu da dahil olmak üzere, kendi T.C. kimlik numarası, cep telefonu numarası ve gönderilen tutarı doğru bir şekilde girmelidir. Herhangi bir bildi 3 kez hatalı olarak tuşladığında işlem bloke olacak ve ödeme göndericinin hesabına geri gidecektir.

  • Herhangi bir QNB Finansbank ATM’sine gidilir,
  • Kartsız işlemler için giriş tuşuna basılır
  • Menüden para transferleri adımı seçilir,
  • Cebe gelen havale menüsüne giriş yapılır,
  • İstenilen bilgiler tuşlanır.

Alıcı para çekme işlemi için herhangi bir ücret ödememektedir. Ayrıca gönderici tarafından yollanmış miktar tek sefer çekilmelidir. Parçalara ayrılarak çekilemez.

QNB Finansbank CepBank İptali Nasıl Yapılır?

Gönderici cebe havale işlemini yaptıktan sonra alıcının gönderilen parayı ilk 24 saat içerisinde çekmesi gerekmektedir. Bu süre zarfında çekilmeyen ücretler işlem ücreti ile birlikte göndericinin hesabına iade edilir. İade işlemi birkaç saat sürebilmektedir. Ayrıca alıcı para çekmeye çalışırken herhangi bir bilgiyi 3 kez üst üste hatalı girdiğinde de QNB Finansbank cebe havale iptali gerçekleşir. Bu durumda göndericinin para gönderimi işlemini yinelemesi gerekecektir. Fakat bilgiler doğru bir şekilde girildiğinde hiçbir sorun yaşanmadan alıcı parayı çekebilecektir.

QNB Finansbank CepBank İşlem Limitleri

QNB Finansbank’tan CepBank kapsamında gönderebileceğiniz para miktarı ve yapabileceğiniz işlem sayısı kısıtlanmıştır. Buna göre günde en fazla iki işlem dahilinde 500 TL, haftada 4 işlemi geçmemek koşulu ile 1000 TL ve ayda toplam 6 işlemle 1500 TL gönderim yapabilirsiniz.

BİR YORUM GÖNDER

Yorumunuzu bu alana yazın
Buraya adınızı girin