PTT Bank Müşteri Hizmetlerine Direk Bağlanma

ptt bank müşteri hizmetlerine direk bağlanma

PTT Bank Operatöre direk bağlanma, PTT Bank müşteri hizmetleri kısa yol. PTT, Osmanlı döneminde çalışmaya başlayan posta teşkilatının günümüze uyarlanmış halidir. Yüzyıllardır eskimeden ve değişmeden hizmetlerini sürdürmeye devam etmekte olan bir kurumdur. Osmanlı döneminden Türkiye Cumhuriyeti’ nin günümüz dönemlerine kadar devletin elinde olan bir kurum olarak bilinmektedir. Günümüzde özelleşmesi ile birlikte yurt dışı kaynaklı ortaklar da edinerek çalışmalarını sürdürmekte olan bir kuruluş haline gelmiştir. PTT’ nin kuruluş zamanı 1855 yılına dayanmaktadır. Bu yıldan günümüze kadar devlet himayesinde olan ve çalışmalarını devlet eli ile posta, telefon ve telgraf şeklinde yürüten kurum günümüzde birçok yeniliğe de imza atmıştır. Kargo bölümü kurularak ülkedeki en uygun fiyatlı kargo taşımacılığını gene PTT Kurumu yapmaktadır. Bunun yanında en son yeniliği olarak da banka hizmeti ile çalışmalarını sürdürmektedir. PTT Bank da tıpkı PTT’ nin diğer faaliyetleri gibi en uygun işlem kesinti ücretleri ile yapılmaktadır. Bu nedenle de ülkemizde en ideal bankacılık alanında yer almaktadır. Ülkemizde birçok emekli ve öğrencinin hesap açtırmaya koşarak gittiği, aynı zamanda ülkemizdeki bankacılık geçmişi göz önünde bulundurulduğunda hiç de azımsanamayacak müşterisi bulunan bir banka olma özelliği göstermektedir. Bankacılık hizmeti ile halka hizmet sunduğu için bunun yanında geniş bir müşteri hizmetleri ağı da kurmuştur. Peki PTT Bank Müşteri Hizmetlerine Direk Bağlanma nasıl olur?

PTT Bank Müşteri Hizmetlerine Direk Bağlanma

PTT Bank müşteri hizmetlerine kısa yoldan bağlanmak herkesin arattığı şeylerden birisi. İşlemlerini hızlıca halletmek isteyen, sürekli olarak operatöre bağlanmak için beklemek istemeyen kişiler PTT müşteri hizmetlerine direk bağlanma yöntemlerini araştırıyor. Eğer PTT müşteri hizmetlerine hızlıca bağlanmak istiyorsanız, öncelikle müşteri hizmetleri numarası olan 444 1 788 nolu numarayı aramalısınız. Arama yaptıktan sonra bazı şartlar anlatıldıktan sonra tuşlamalar yapmanız istenecektir. Eğer PTT Bank’a kayıtlı telefon numaranız ile arama yapıyorsanız zaten TC kimlik gibi bilgiler istenmeyecektir.Tavsiye Edilen Makale: PTT Bank EFT Saatleri

PTT Bank Operatöre direk bağlanma yöntemleri şunlardır;

  • İlk olarak 444 1 788 nolu müşteri hizmetleri numarasını arayın,
  • Sesli anlatımlardan sonra karşınıza gelen menüde 2‘yi tuşlayın.
  • Daha sonra dinlemeden sırasıyla 3 ve 4 tuşlaması yapın.

Tüm bunları yaparken, tuşlama yapmadan önce 1-2 saniye beklemelisiniz. Örneğin 3 tuşuna bastıktan sonra işleme geçmesi için 1 saniye beklemeli, ardından 3 tuşuna basmalısınız. Bu işlemleri hallettikten hemen sonra bekleme müziği çalacak ve müşteri hizmetleri yetkilisine bağlanacaksınız.

PTT Bank Operatöre Direk Bağlanma

 

PTT Bank müşteri hizmetleri numarasına hızlıca bağlanma yöntemleri yukarıda tarif ettiğimiz şekildedir. Ancak dikkat etmeniz gereken bir nokta var ki, bahsetmiş olduğumuz yöntemler müşteri hizmetlerine aktarma amaçlıdır. Müşteri hizmetlerinin yoğunluğu, bekleme sırası da göz önüne alınmalıdır. Keza sırada bekleyenlerin olması, müşteri hizmetlerine aktarılmış olsanız bile yine de sırada bekleyeceğiniz anlamını taşımaktadır. Eğer müşteri hizmetlerine bağlanmadan işlem yapmak istiyorsanız PTT bank şubeleri, İnternet bankacılığı veya mobil bankacılık üzerinden de işlem yapabilirsiniz.

PTT Bank Müşteri Hizmetleri

PTT Bank müşterileri oldukça fazladır. Bu nedenle PTT Bank müşteri hizmetleri yolu ile sizler de eğer PTT Bank müşterisiyseniz, soru, istek, öneri ve şikayetlerinizi bildirebilirsiniz. Bankacılık hizmetlerinizi telefon bankacılığını kullanarak PTT Müşteri hizmetleri üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. Bunun için tek yapmanız erken şey PTT Bank müşteri hizmetleri telefon numarasını çevirmek ve kolay bir şekilde banka personellerine bağlanabilmektedir. Bu sayede bankacılığa dair finansal çözümlemelerde bulunmak için de ideal hizmeti almış olursunuz.

PTT Bank Çağrı Merkezi Numarası

PTT Bank müşteri hizmetleri telefon numarası: 444 1 788’ dir. Bu numaraya ücretsiz olarak dilediğiniz zaman erişim sağlayabilirsiniz. 7/24 olarak finansal problemlerinizi çözüme ulaştıracak müşteri hizmetleri personeli ile görüşme fırsatınız bulunmaktadır. PTT Çağrı merkezi üzerinden her zaman gerçekleştireceğiniz telefon konuşmaları ile şubeye kadar gidip yorulmanıza gerek kalmadan da birçok finansal işlemi çözebilirsiniz. EFT ve havale işlemlerinizi yapabilir ve takibini gerçekleştirebilirsiniz. Borç öğrenme, hesap bakiyesi sorgulama işlemlerini yapabilirsiniz. Kart işlemleri ve şifre işlemlerine dair sorularınızı her zaman banka personellerine iletebilirsiniz. PTT Bank müşteri hizmetleri yeniliği olarak da işitme ve konuşma engelli vatandaşlarımız için de özel telefon numarası bulunmaktadır. “Engellli Dostu Numaralar” ismi ile hayata geçirilmiş olan telefon numarası 0312 309 59 13’ tür. Bu hat bir sms gönderme numarasıdır. Bu sayede işitme ve konuşma konusunda birtakım farklılıklar yaşayan kardeşlerimiz için konuşarak değil de yazışarak kurulan bu kanal aracılığı ile müşteri hizmetlerine yeni bir bakış açısı getirilmiştir. Bu sayede her birey bağımsız ve özgür olarak kendi finansal işlemlerini halledebilme yeteneğine sahip olacaktır. 

Bunlar da ilginizi çekebilir

Yorum yapın