PTT Bank EFT Saatleri

PTT Bank EFT Saatleri ve PTT EFT Yapmak Hakkında Bilgiler. PTT, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurulan ilk düzenli posta kuruluşudur. Yıllar içerisinde teknolojik gelişmeler ile beraber bir çok yeniliği de beraberinde getiren PTT, para transferleri işlemleri için vazgeçilmez bir kurum haline gelmiştir. Daha çok mektup gönderimi amacıyla kullanılan PTT, artık yerini para transferleri ve posta gönderilerine bırakmıştır. Hemen hemen her il ve ilçede bulunan şubeleri sayesinde de vatandaşlara hizmette sınır tanımamıştır. Bankacılık alt yapısı olarak diğer bankalara nazaran daha az gelişmiş olsa da, basit para transferi ve kredi işlemlerini rahatlıkla yapabilirsiniz. PTT Bank, EFT işlemi ile de müşterilerine hizmet vermektedir. Gerek PTT önlerindeki ATM’lerden, gerekse şubelerden EFT işlemi gerçekleştirebiliyorsunuz. Peki PTT Bank EFT Saatleri kaçtır?

PTT Bank EFT Saatleri

PTT yani eski adıyla Posta ve Telgraf Teşkilatı Genel Müdürlüğü, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurulmuş ilk düzenli posta örgütüdür. Posta ve Telgraf Teşkilatı Genel Müdürlüğü, 2013 yılında Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin tasarısı ile Posta ve Telgraf Teşkilatı Anonim Şirketi ismine kavuşmuştur. Bu şirketin belirli politikaları sebebi ile PTT Bank EFT saatleri günün yalnızca belirli saatleri gerçekleştirilebilen bir işlemdir. Bu şirketten yapılacak olan EFT işlemleri saat 09:00 ile 17:00 arasında gerçekleştirilmelidir. Belirtilen bu saatler dışında gerçekleştirilen EFT işlemlerinin bir sonraki iş gününe aksama durumu söz konusu olmaktadır.Diğer bankalarda da olduğu gibi PTT Bank, EFT işlemlerini belirli saatler aralığında gerçekleştirmektedir. Sabah 09:00 ile akşam üzeri 17:00 arasında tüm EFT işlemlerinizi rahatlıkla yapabilir ve paranın karşı tarafa ulaşmasını sağlayabilirsiniz. Aynı zamanda PTT bank para transferi işlemleri ile kişinin posta çeki hesabına da ödeme yapabilirsiniz.

PTT Bank EFT Yapma Başlangıç Saati: 09:00

PTT Bank EFT Yapma Bitiş Saati: 17:00

PTT Bank EFT Saatleri Başlangıç

PTT Bank’ta EFT işlemleri, şirketin belirlemiş olduğu mesai saatleri içerisinde gerçekleştirilmelidir. Posta ve Telgraft Teşkilatı Anonim Şirketi’nin belirlemiş olduğu kurallar dahilinde mesai saatleri 09:00‘da başlamaktadır. Sabah mesai saatinin başlaması ile birlikte EFT işlemleri hızlı ve kolay bir şekilde gerçekleştirilebilir. EFT saatleri arasında yapılan işlemler direkt olarak gönderilmek istenilen hesaba aktarılır.

PTT Bank EFT Bitiş Saati

PTT Bank’ta EFT işlemleri, mesai saatleri her ne zaman bitiyor ise, o zaman sonlanmaktadır. Posta ve Telgraf Teşkilatı Anonim Şirketi’nin belirlediği mesai saatinin bitişi 17:00 olarak belirlenmiştir. Gün içerisinde saat 17:00’e kadar yapılan EFT işlemleri, anında ve hızlıca gerçekleşmektedir. Belirlenmiş olan saat dışında bir EFT işlemi yapılmak istenir ise EFT işlemi bir sonraki iş gününde gerçekleşecektir. Bu yüzden PTT Bank’ta EFT işlemi yapılmak isteniyor ise mutlak suretle mesai saatleri içerisinde ve hafta içinde gerçekleştirilmelidir.

PTT Bank EFT İşlemi Nasıl Yapılır?

Bu işlem istenilen herhangi bir PTT şubesine gidilmesi ile başlayıp, uygun formun eksiksiz ve doğru bilgiler ile doldurulması ile gerçekleştirilmektedir. EFT işlemleri yalnızca hafta içinde ve mesai saatleri içerisinde gerçekleştirilebilmektedir. Bu işlem gerçekleştirilmek isteniyorsa bu hususa dikkat edilmesi önem arz etmektedir. Hafta içinde ya da belirtilen saatler içerisinde yapılmayan EFT işlemleri, bir sonraki iş gününe aktarılmaktadır. Bu konu kaynaklı bazı problemler yaşanmakta olabilir. Fakat Posta ve Telgraf Teşkilatı Anonim Şirketi’nin belirlediği bu politikalara uygun bir şekilde davranmak gerekmektedir.

Tavsiye Edilen Makale: ATM Üzerinden Para Transferi Nasıl Yapılır?

BİR YORUM GÖNDER

Yorumunuzu bu alana yazın
Buraya adınızı girin