Senetle Araba

Senetle araba, son dönemlerde büyük firmaların yaptıkları atılımlar ile hayatımıza giren bir alışveriş tipi. Daha öncelerde böyle bir alışveriş tipi olmadığı gibi, yapan kişilere de pek güvenilmiyordu. Artık günümüzde büyük firmalar, herkes tarafından bilinen şirketler tarafından yapılan girişimler sayesinde araba satın almak çok kolay bir hale geldi. Özellikle de Wowwo firmasının yaptığı girişim herkes tarafından çok konuşuluyor! İlk olarak kendi bünyesindeki araçları satmakla işe başlayan bu firma, daha sonra satış ağını iyice genişletti. Artık bir çok anlaşmalı galeri firması ile ortak çalışan Wowwo, kendi portföyünde olmayan araçları bile senetle satabiliyor. Örneğin Antalya veya İstanbul’da ziyaret ettiğiniz firma, kendiyle anlaşmalı tüm galerileri listeleyerek kişinin bir çok galeriden bir sürü araba arasından seçim yapmasına imkan tanıyor. Bu gibi girişimler de haliyle çok talep görüyor. Özellikle çoğu galeri de uygun fiyatlı araçları peşinatsız senetle araba adı altında satışa sunabiliyor.

Kaleme aldığımız bu yazımız ile sizlere bir çok firmadan bahsedeceğiz. Tamamı senetle araba alabileceğiniz, peşinatı düşük tutan firmalar, peşinatı hiç olmayan firmaları da makalemize ekleyeceğiz. Bu sayede aralarından size en uygun yöntemi seçebilir ve araba sahibi olabilirsiniz!

Peşinatsız Senetle Araba Nedir?

Peşinatsız senetle araba, son dönemlerde hayatımıza giren bir kavramdır. Büyük firmaların yaptıkları atılımlar ile ortaya çıkmış, herkes tarafından sıkça tercih edilen bir yöntemdir. Banka kredileri dışında, kişinin sicilinin bozuk olması da göz önünde bulundurularak büyük firmalar tarafından bir arabaya banka kredisi olmadan sahip olmak anlamı taşır. Banka kredilerinden farklı olarak taksitlendirmeler sadece senetler ile yapılır ve müşterinin banka ile olan herhangi bir işlemi kalmayacaktır. Bu sayede çoğu kişi tarafından da tercih ediliyor.

Eğer bu senetle araba sahibi olmak istiyorsanız, sahibinden ilanlarına da bakabilirsiniz. Fakat bu durumda daha çok yasal ve büyük firmaları tercih etmenizi tavsiye ediyoruz. Aynı zamanda yaptığınız alışverişlerde ödeyeceğiniz faiz miktarını da net olarak öğrenmelisiniz. Bir banka kredisi kullanmayacağınız için, arabayı satacak olan kişi yüksek faiz oranları ile karşınıza gelebilir. Peki bunlara nasıl ulaşabilirim?

Senetle Araba Sahibinden

Şüphesiz herkesin bildiği ve sıklıkla kullandığı yöntemlerin başında sahibinden.com aramaları geliyor. Elbette bu internet sitesi, yalnızca araba ilanlarına ulaşabileceğiniz bir internet sitesi. Bu gibi bir yazı kaleme aldığımızda, sahibinden.com’un senetli araba sattığı konusunda yanlış bilgi vermek istemeyiz.

İnternet sitesi üzerinden, bulunduğunuz ili, araba markasını ve modelini filtreleyip, bütçenize uygun aralıktaki arabaların listelenmesini sağlayabiliyorsunuz. Daha sonra beğendiğiniz arabaları yalnızca galericiler olarak sınıflandırıp, bu sınıflandırma sonrasında senelet araba satan galericilere ulaşabiliyorsunuz. Genelde peşinatsız senetli araba satan firmalar, ilan açıklamalarında tüm bilgileri paylaşır. Ne kadar ödeyeceğiniz, taksit tutarınız ve toplam faiz oranları ilan açıklamaları bölümünde tablo halinde sunulmaktadır.

Peşinatsız Senet ile Araba Satan Galeriler

En önemli noktaya gelmiş bulunuyoruz. Tamamı senetle araba satın almaya karar verdiyseniz, öncelikle büyük firmaları tercih edebileceğini giriş bölümünde söylemiştik. Şimdi herkes tarafından bilinen, reklamları dönen ve sektörde öncü firmaları sizlerle paylaşacağız. Bu firmalar, yalnızca bu işi yaptıkları için internet siteleri üzerinden de rahatlıkla bilgi alabilirsiniz. Tüm firmaların kendine özel çağrı merkezleri de bulunmakta.

Önemli: Firmalar yerine bireylerden yapacağınız senetli araba alışverişlerinde oldukça dikkatli olmalısınız.

Senet ile araba satan firmalar şunlardır;

WOWWO Senetle Araba Alma

Senetle araba satışı yapan firmaların öncüsü şüphesiz Wowwo, Yeşil Holding tarafından hayata geçirilmiş, 5 senedir kesintisiz hizmet veren bir firmadır. Wowwo, araç satışı yaparken peşinat talep ediyor olsa da, seçeceğiniz araba modeline göre bu peşinatı çok düşük seviyelerde tutmak mümkün olabiliyor. Özellikle de yaşı büyük araçlar satın alırken ciddi anlamda peşinat düşebiliyor.

Aynı zamanda hem satış öncesi, hem satış sonrasında da kesintisiz olarak hizmet alabileceğiniz bir çağrı merkezi bulunuyor. Yapacağınız ödeme bilgileri, ödeme problemleri veya satın aldığınız araçla alakalı yaşadığınız sorunlarda 0212 709 81 81 numaralı çağrı merkezinden ulaşabiliyorsunuz. Senetle araba almak istiyorum diyorsanız, gelin Wowwo’nun avantajlarına göz atalım!

Wowwo Avantajlı Bir Firma Mıdır?

 • Bankalardan kredi çekemiyor musunuz? O halde siciliniz bozuk olsa dahi Wowwo’dan senet ile araba satın alabiliyorsunuz. Siciliniz ve kredi notunuz düştükçe, faiz oranı artıyor.
 • Satın aldığınız araçlar, satın alınan tarihten itibaren 1 yıl süreyle Wowwo garantisi altında bulunuyor.
 • Senetle araba alırken eksper raporuna rahatlıkla ulaşabiliyorsunuz. İnternet üzerinde dahi eksper raporları müşterilere sunuluyor.
 • Borcunuz devam ederken bile bu araçtan sıkıldığınız taktirde değerinde firmaya satabiliyorsunuz. Firma güncel değerleri üzerinden alım yapıyor.
 • Araç satın aldıktan sonra yapacağınız kasko ve trafik sigortasında %50 indirim fırsatı.
 • Satın aldığınız arabanın ödemeleri devam ederken borcunu kapatmanız durumunda yüksek faiz indirimleri yapılabiliyor. Ara ödemeler için de bu durum aynen geçerli.

Ayrıca genişlettikleri showroom ağı ile de Türkiyenin bir çok noktasında hizmet vermeye başladılar. Yeni getirdikleri sistem sayesinde bulunduğunuz ilde bir showroom olmasa bile galericiler vasıtasıyla yardımcı olabiliyorlar. Türkiye geneli tüm senetle araba satan mağazaları için buradan yardım alabilirsiniz.

Wowwo Peşinat ve Taksit Hesaplama

Eğer Wowwo’dan senetle araba almaya karar verdiyseniz, hem internet sitelerindeki hem de showroomda sergiledikleri tüm araçları satın alabilirsiniz. Tek yapmanız gereken kendinize bir araba beğenmek! Seçim yaptıktan sonra gerek araba için müşteri hizmetlerinden, gerekse de altta paylaştığımız tablodan örnek bir listelemeye ulaşabilirsiniz.

Taksit SayısıTaksit TutarıKalan Taksit SayısıKalan Ana Para
11.125 TL2325.875 TL
21.125 TL2224.750 TL
31.125 TL2123.625 TL
41.125 TL2022.500 TL
51.125 TL1921.375 TL
61.125 TL1820.250 TL
71.125 TL1719.125 TL
81.125 TL1618.000 TL
91.125 TL1516.875 TL
101.125 TL1415.750 TL
111.125 TL1314.625 TL
121.125 TL1213.500 TL
131.125 TL1112.375 TL
141.125 TL1011.250 TL
151.125 TL910.125 TL
161.125 TL89.000 TL
171.125 TL77.875 TL
181.125 TL66.750 TL
191.125 TL55.625 TL
201.125 TL44.500 TL
211.125 TL33.375 TL
221.125 TL22.250 TL
231.125 TL11.125 TL
241.125 TL00 TL
 • Hesaplama 10.000 TL örneğinden yola çıkarak yapılmıştır. 10.000 TL ödenen bir peşinat için taksit tutarları listelenmiştir, ek kampanyalar listeye dahil değildir.

Otovadeli Düşük Peşinatla Araba

Senetle araba kategorisinde bu firma da aynı Wowwo gibi hizmet veren bir firmadır. Wowwo kadar geniş bir ağı olmasa da, yine de müşterilerine hizmet verecek kadar genişliğe sahiptir. Özellikle marmara bölgesine hakim olan bu firmada peşinatlar biraz daha yüksek olabiliyor. Elbette bu durum yine arabaya göre de ciddi oranda değişiyor.

Otovadeli firmasından araba satın almak istediğiniz bir araç, tutarına göre farklı hesaplamaya sahip. 40.000 TL’lik bir araba ile 30.000 TL’lik bir arabaya ödeyeceğini peşinat tutarı aynı olmuyor. 15.000 TL peşinat vererek sahip olabileceğiniz bir arabanın örnek tablosu alttaki gibidir;

Bir Arabam Firması

Bir arabam firması, “Bir arabam olsun diyorsan iletişime geç” sloganıyla yola çıkmış ve senetle araba hizmeti sağlayan firmalardan yalnızca birisidir. Diğer firmalara nazaran sektöre yeni giriş yapmış olması, çeşitli kampanyaları sizlere rahatlıkla sunacak anlamı da taşıyabilir. Arabayı almadan önce değerlendirmeye alınması gereken firmalardan birisidir. Tüm bu yöntemlerin hepsini gözden geçirebilir, dilerseniz bunlarla sınırlı kalmayıp ilk seçeneklerimizden biri olan sahibinden.com aramalarını da tercih edebilirsiniz.

Araba Almak İstiyorum, Rehin Olur Mu?

Peşinatsız Tamamı Senetle Araba

Aslında sunmuş olduğumuz seçeneklere genel olarak baktığımızda, çalışma mantıkları tıpkı bankalar gibi ilerliyor. Bankalardan geriye tek farkları, senetli işlemler yapması olarak görülüyor. Bunun dışında senetle araba satın aldığınızda senetler bitene kadar elbette üzerinde rehin bulunuyor. Bu rehini turkiye.gov.tr yani E-Devlet üzerinden rahatlıkla takip edebiliyorsunuz. Yine güvenlik amacıyla rehin tarihini, kim tarafından koyultuğunu takip etmekte fayda görüyoruz.


42 YORUMLAR

 1. merhaba ben 500 lira yüzünden sicilim bozuldu. yurt disnida çalışıyorum senetle araba almak istiyorum 30 ila 50 bin lira civarı hacbek otomatik aylık 3 ila 4 bin lira taksitle antalya çevresi.yardimci olursanız sevinirim

 2. 25.000 – 30.000 ARASI AYLIK 1.000 ÖDEME İLE PEŞİNATSIZ ARABA ALMAK İSTİYORUM. MARKA MODEL ÖNEMLİ DEĞİL. YARIMCI OLURSANIZ SEVİNİRİM.

 3. Mrblar peşinatsız taksitle araba almak istiyorum 25000 bin civarında aylık 1000 ödeyebilirim devlet memuruyun tşke ederim

  • Burcu hanim meraba…bende yazdım buraya peşinatsız arac almak istiyorum diye…eğer size bu konuda dönüş yapan olursa eğer, benide bilgilendirebilirmisin.tesekkur ederim

 4. Merhaba antalya dan yazıyorum bana pesinatsiz kredisiz taksitli araba arıyorum ortalama 25 bin 30 bin arası aylık 800 tl taksit ödeyebileceğim bir araba arıyorum acilll

 5. 99 model Volkswagen Bora aracım var. Satıp veya takasla yeni araç almak istiyorum. Aylık 700-800 civarında ödeme yapabilirim. Aracı 23.000 olarak fiyat gördü. 35 bine kadar araç almak istiyorum. yardımcı olursanız sevinirim.

 6. Merhaba aylık 2 bin tl taksitle 30-35 bin tl lik araba almak istiyorum peşinatım yok taksitlerde sıkıntı çıkmaz

 7. Mrb ben adanadan yazıyorum acil peşinatsız araba almam lazım senetle peşinatsız veren varsa acil bana ulaşsın lütfen aylık 1.500 öderim araç en fazla 40 binlik düşünüyorum

 8. Merhaba 20 bin tl lik bir arac istiyorum hic pesinatim yok ama aylik 1000 tl odiyebilirim yardimci olursaniz sevinirim

 9. İyi günler 20 binliraya kadar araç arıyorum peşinat 1000 lira olmak şartıyla aylık 1000 lira ödeyecek durumdayım yardımcı olursanız sevinirim şimdiden teşekkürler

 10. Meraba senetle arac almak istiyorum pesinatim yok yalanada qerek yok aylik 800 900 tl taksit odeyebilirim ciddi kardeslerim ulassin

 11. 15 bin tl değerinde araba almak istiyorum ayda bin tl taksitle ödeyebilirim peşinatım yok.Ankara dan arıyorum

 12. 50.000 tl ye ihtiyacım var sicilim temiz araba alacacağım ayda 5 bin 5 bin öderim…
  üzerime mal varlığı var gayrimenkul… veya 80.000 tllik alacağım araba

BİR YORUM GÖNDER

Yorumunuzu bu alana yazın
Buraya adınızı girin