orta riskli kredi notuna kredi

Orta riskli kredi notuna kredi veren bankalar var mıdır? Kredi notu, bankalardan kredi çekebilmek için yüksek olması gereken bir değer derecesidir. Her ay sürekli olarak güncel tutulan kredi notu, bizim bankalardaki sicilimizi ortaya koymaktadır. Banka farketmeksizin, bankalar arası yaptığımız işlemler, ödemeler ve kart kullanımları kayıt altına alınarak içeriğine göre bir puan belirlenir. Yaptığımız düzenli ödemeler olumlu olarak, düzensiz ve geç ödemeler ise olumsuz olarak kaydedilir. Olumlu olması halinde not yükselir, olumsuz olması halinde ise kredi notu düşürülür. Ancak kredi kullanabilmek için de kredi notunun çok yüksek seviyelerde olmasına gerek yoktur. Kredi notu orta seviyede veya biraz yüksek olursa da kredi kullanabiliyoruz. Bu yazımızda ise orta riskli kredi notuna kredi veren bankalar hakkında bilgiler vereceğiz.

Orta Riskli Kredi Notuna Kredi Çekilir Mi?

Bankalardan kredi çekilebilmesi için ilk olarak belirli seviyede kredi notuna sahip olunmalıdır. Bazı bankalar tarafından düşük kredi notu yeterli görülüyorken bazı bankalar tarafından da kredi notunun yüksek olması talep ediliyor. Ancak bazı bankalar ise özellikle yıl sonu hedeflerini yakalayabilmesi açısından tercih ettiği özel imtiyazlar üzerinden düşük ve orta riskli gruba kredi konusunda 40 bin TL civarı ihtiyaç kredisi, 250 bin TL civarı ise konut kredisi sunuyor. Orta riskli kredi notuna sahip olan esnaflara da kredi sunan bankalar sunduğu bu avantaj sayesinde ayrıca müşteri tabanını da genişletmiş oluyor.Tavsiye Edilen Makale: Kredi Notu Sıfır Olana Kredi

Orta riskli kredi notu grubu, 700 ile 1099 arasındaki kredi notuna verilen isimdir. Bu kredi notuna sahip olan kişilerin kredi kullanması düşük ihtimal olarak görülse de, kredi sicilinizin de burada etkisi olduğunu söyleyebiliriz. Başka bankalarda krediniz yoksa, daha önce kredi kullanmamış ilk kez bankalardan kredi çekiyorsanız bankaların bu kredi notuna, şartları yerine getirmeniz halinde kredi verebileceğini söyleyebiliriz. Düşük kredi notuna kredi veren bankalar ise şunlardır;

Orta Riskli Kredi Notuna Kredi Veren Bankalar

Merak edilen konulardan olan orta riskli kredi notuna kredi hizmeti sunan birçok bankalar bulunuyor. Başvuru şartlarının katı olmadığı bu bankalardan 2000 TL’den başlayarak 40 bin TL’ye kadar ulaşan ihtiyaç kredisi ve 250 bin TL de konut kredisi alınabiliyor. Düşük puan ortalaması olarak tanımlanan orta riskli puana sahip olan bireylere Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu bünyesinde hizmet sunan ilgili bankalar mevduat ve katılım bankaları olmak üzere 2’ye ayrılıyor.

Daha riskli olan kredi puanına sahip olan tüketiciler yüksek ihtimal ile Akbank, Garanti Bankası ve Denizbank gibi yüksek müşteri tabanlı bankalardan kredi başvurusunda negatif yanıt alması sonucunda orta riskli kredi notuna kredi sunan bankalara yönelmiş durumdalar. Yukarıdaki bankaların sektöründe artık lider konumda bulunması sebebiyle düşük veya orta riskli kredi notuna kredi sunamadığı biliniyor.

Düşük Kredi Notuna Kredi Veren Bankalar 2019

2019 yılı itibariyle orta riskli gruba kredi veren bankalar Alternatif Bank, Anadolu Bank, Burgan Bank, Citi Bank, Odeabank ve Fibabank olmak üzere toplamda 5 adet banka bulunuyor. Düşük veya orta riskli kredi puanına sahip olunması durumunda hafta içi 5 gün mesai saatleri içerisinde yukarıdaki bankaların şubesinden veya internet şubesinden ihtiyaç kredisi ve konut kredisi başvurusu yapılabilir. Özellikle gelir belgesi ve bilhassa da teminat gösterilmesi durumunda yukarıda bankalardan %100 kredi alınabilmek garantisi sunuluyor. Düşük veya orta riskli kredi puanına kredi sunan bankalar sayesinde ihtiyaç ve konut alım ihtiyacı hızlı bir şekilde karşılanabilir.

Tavsiye Edilen Makale: Kredi Notu Düşüklere Kredi

Fibabanka Orta Riskli Gruba Kredi

orta riskli kredi notuna kredi

Fibabanka, orta riskli gruptaki kişilere kredi veren bankalardan birisidir. %1.55 faiz oranı ile, 10.000 TL’ye kadar olan ihtiyaçlarınızda karşımıza çıkabiliyor. 24 ay geri ödemeli, aylık taksitleri ise 500 TL civarında olan bu krediye siz de başvuru yapabilirsiniz. Başvuru yapabilmek için İnternet siteleri, internet bankacılığı ve müşteri hizmetleri kanalıyla yapabilirsiniz.

Odeabank Orta Riskli Kredi Notu Olana Kredi

düşük kredi notuna kredi

Odeabank, %2.21 faiz oranı ile orta riskli gruba kredi veren bankalardan birisidir. 10.000 TL’ye kadar olan ihtiyaçlarınızda, %2.21 faiz oranı ile başvuru yapabilir ve ihtiyacınızı giderebilirsiniz. Bu kredi, bankanın bir kampanyası olup Nakit Hazır adı altında sunulmuş olup, 10.000 TL’ye kadar 36 ay vadeli olarak sunulmaktadır. Başvuru yapabilmek için ise müşteri hizmetlerini arayabilir, şubeyi ziyaret edebilirsiniz.

Alternatif Bank Düşük Kredi Notu Olanlara Kredi

Alternatif Bank, çok çeşitli kredi seçenekleri ile müşterilerinin karşısına çıkan bir bankadır. Özellikle kredi notu düşük olan kişiler tarafından sıkça tercih edilen bu banka, %1.89 faiz oranı ile kredi sağlamaktadır. En az 3, en fazla 60 aylık kredi seçenekleri bulunan Anadolu Bank kredi başvurusu yapabilmek için müşteri hizmetlerini arayabilirsiniz.

kredi sicili bozuk olana kredi

Vade: En az 3 ay, en fazla 60 ay olmaktadır.
Teminat: Teminatsız kredi çekebilirsiniz. (Bazı durumlarda kefil istenebilir.)
Vergi ve Fon: %15 KKDF ve %5 BSMV alınmaktadır.
Sigorta: Kredi teminatı için Hayat Sigortası yapılması gerekmektedir.
Para Cinsi: Sadece TL olarak kredi çekebilirsiniz.
Evrak: Başvuru aşamasında aşağıdaki evrakların olması gereklidir.

  • Nüfus Cüzdanı
  • İkametgah Belgesi
  • Gelir Belgesi

Orta Riskli Kredi Notuna Kredi Başvuruları Nasıl Yapmalıdır?

Orta riskli kredi puanına sahip olunması durumunda orta riskli kredi notuna kredi olanağı sunulan bankalardan kolayca kredi çekilebiliyor. İlgili bankalardan daha pratik bir şekilde kredi çekilebilmesi açısından mümkünse internet şubesinden kredi başvurusu yapılmalıdır. Hızlı başvuru, düşük faiz oranları, kefil ve belge talep edilmemesi, gelir belgesi talep edilmemesi ve daha kolay bir biçimde kredi sunulması gibi pek çok sebeplerden ötürü ilgili bankaların internet bankacılığından başvuru yapılabilir. Ayrıca internet bankacılığı sayesinde hafta sonunda dahi nakit ihtiyacı giderilebiliyor.

Ancak kredi başvurusunun daha garanti olması adına, şubeleri ziyaret etmeli, yanınızda gelir belgenizi götürmeli ve kredinin onaylanma ihtimalini artırmalısınız.

Kredi Çekerken Banka Müşterisi Olmak Şart Mıdır?

Merak edildiği üzere düşük kredi notuna kredi veren bankalardan kredi alınabilmesi açısından bu bankalardan vadeli veya vadesiz mevduat hesabı açılması gerekiyor. Düşük veya orta riskli kredi puanına kredi veren bankalardan kolayca kredi çekilebilmesi açısından şubesinden veya internet bankacılığı üzerinden hesap açılması yeterlidir.

İnternet Bankacılığı ile Kredi Başvurusu

İlgili bankaların internet bankacılığı üzerinden orta riskli kredi notuna kredi başvurusu yapılabilmesi için ilk olarak ilgili bankanın en yakın şubesine başvurularak mevduat hesabı oluşturulmalıdır. Bu aşamadan hemen sonrasında ise banka personeli tarafından sunulan ücretsiz internet bankacılığı giriş parolası ile bankanın internet bankacılığı kanalına giriş yapılabilir. İnternet Bankacılığı kanalı giriş panelinden bankacılık numarası veya T.C kimlik numarası üzerinden sisteme giriş sağlanarak kullanıcı hesabı kısmında bulunan Kredi sekmesinden talep edilmek istenilen kredi miktarı ve vade süreci belirtilerek kredi başvurusu hızlı bir şekilde gerçekleştirilebilir. İlgili bankanın internet bankacılığına ulaşmadan güçlük çekilmesi durumunda da Google arama motorundan destek alınabilir.

Kredi Veren Bankalardan Hangisini Tercih Etmeliyim?

2019 yılında düşük kredi notuna kredi veren bankalardan ücretsiz mevduat hesabı açılması şartıyla kredi çekimi yapılabilir. Ancak bu bankalar arasında tercih yapılmak istendiğinde ise özellikle Burganbank ve Fibabank‘ın favori listesinde olması tavsiye ediliyor. Bu her iki bankadan diğer bankalara oranla daha hızlı bir şekilde geri dönüş alınabiliyor. Özellikle sunduğu kampanyalar sayesinde son birkaç yılda yıldızı hızla parlayan Burganbank ve Fibabank şubesinden veya internet bankacılığından dakikalar içerisinde kredi başvuru sonucu hakkında bilgi alınabilir.

Kredi Kullanırken Sunulan Şartlar Nelerdir?

Düşük veya orta riskli kredi notuna kredi veren bankalar tarafından katı şartlar sunulmuyor. Bu sebeple orta riskli gruba kredi sloganı sunulan bankalardan sadece hesap aktif edilmesi, sonrasında ise banka şubesinden ya da internet bankacılığından T.C kimlik numarası ve parola ile giriş yapılarak kredi başvurusu yapılması yeterlidir. Düşük ve orta riskli kredi puanına kredi veren bankalardan ihtiyaç kredisinde en düşük 2 bin TL ve en yüksek olarak ise 40 bin TL limit belirlenirken, konut kredisinde ise en yüksek 250 bin TL limit belirlenmiştir. Bu sebeple banka kredi notu düşük veya orta riskli grupta olan tüketicilerin bu önemli ayrıntıyı da bilmesinde fayda bulunuyor. Düşük veya orta riskli kredi puanına kredi olanağı sunulan bankalardan daha detaylı bilgi alınabilmesi açısından ilgili banka şubesine başvuru yapılmasında fayda bulunuyor.

Kredi Notu Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Banka kredi puanı 0 seviyesinden başlayarak 1900 seviyesine kadar ulaşıyor. Bu seviye aralığında bulunan bireyler orta riskli kredi notuna kredi veren bankalardan belirlenen limitler dahilinde ihtiyaç ve konut kredisi çekebiliyor. Dolaysıyla banka kredi puanınız 699 ile 1499 puan aralığında olması durumunda orta riskli gruba kredi veren bankalardan kredinizi kolayca çekebiliyorsunuz.

Tavsiye Edilen Makale: Kredi Notu Kaç Ayda Yükselir?

BİR YORUM GÖNDER

Yorumunuzu bu alana yazın
Buraya adınızı girin