Orta Riskli Kredi Notuna Kredi Veren Bankalar (HIZLI ONAY)

orta riskli kredi notuna kredi

Orta riskli kredi notuna kredi veren bankalar, kredi notu bazı sebeplerden dolayı düşmüş olan kişiler tarafından yoğun bir şekilde tercih ediliyor. Eğer sizin kredi notunuz da orta riskli seviye olan 700 – 1099 puan aralığında ise, yazımızda vereceğimiz bankaları tercih ederek rahatlıkla kredi çekebileceğinizi biliyor muydunuz? Şimdi akıllarınıza farklı farklı sorular geliyor olabilir. Madem bu kredi notu ile kredi çekebiliyordum, neden bankalar reddetti diyor olabilirsiniz. Tüm bankaların ilk kredi değerlendirme kriteri kredi notu olsa da, bazı bankalar kredi notuna uygun bir şekilde faiz oranı belirleyerek değerlendirme yapıyor. Yani kredi notunuz düşük diye kredi çekmenize engel olmak yerine, faiz oranını yükseltiyor.

Durum böyle olunca da, orta riskli seviyedeki kredi notunuz ile kredi çekebiliyorsunuz. Bankalara başvuru yapan biriyseniz, kredi açıklamalarında “Faiz oranı, kredi notuna göre değişebilir.” uyarısı dikkatinizi çekmiş olabilir. Şimdi biz de, kredi notu düşük olan kişilerin de kredi çekebileceği bankaları listeleyeceğiz. İsterseniz bir diğer yazımız olan Kredi Notu Düşük Olana Kredi isimli makalemize de göz atabilirsiniz.

Kredi Notum Orta Riskli, Kredi Çekebilir Miyim?

Bankalardan kredi çekilebilmesi için ilk olarak belirli seviyede kredi notuna sahip olunmalıdır. Bazı bankalar tarafından düşük kredi notu yeterli görülüyorken bazı bankalar tarafından da kredi notunun yüksek olması talep ediliyor. Ancak bazı bankalar ise özellikle yıl sonu hedeflerini yakalayabilmesi açısından tercih ettiği özel imtiyazlar üzerinden düşük ve orta riskli gruba kredi konusunda 40 bin TL civarı ihtiyaç kredisi, 250 bin TL civarı ise konut kredisi sunuyor.

Orta riskli kredi notuna sahip olan esnaflara da kredi sunan bankalar sunduğu bu avantaj sayesinde ayrıca müşteri tabanını da genişletmiş oluyor. Zaten eğer çekmek istediğiniz krediyi ticari olarak başvuru yaparsanız, bu durumda kredi notu yerine şirketinizin sicil durumu göz önünde bulunduruluyor. Ticari başvurularda farklı kriterler kullanılıyor.

Tavsiye Edilen Makale: Kredi Notu Sıfır Olana Kredi

Orta riskli kredi notu grubu, 700 ile 1099 arasındaki kredi notuna verilen isimdir. Bu kredi notuna sahip olan kişilerin kredi kullanması düşük ihtimal olarak görülse de, kredi sicilinizin de burada etkisi olduğunu söyleyebiliriz. Başka bankalarda krediniz yoksa, daha önce kredi kullanmamış ilk kez bankalardan kredi çekiyorsanız bankaların bu kredi notuna, şartları yerine getirmeniz halinde kredi verebileceğini söyleyebiliriz. Düşük kredi notuna kredi veren bankalar ise şunlardır;

Orta Riskli Kredi Notuna Kredi Veren Bankalar

Merak edilen konulardan olan orta riskli kredi notuna kredi veren bankalar, aşağıda listelediklerimizle de sınırlı değil. İsterseniz maaş aldığınız bankaya, isterseniz sıfırdan çalışmak istediğiniz herhangi bir bankaya da başvuru yapabiliyorsunuz. Başvuru şartlarının katı olmadığı bu bankalardan 2.000 TL’den başlayarak 40 bin TL’ye kadar ulaşan ihtiyaç kredisi ve 250 bin TL de konut kredisi alınabiliyor.

“Düşük puan ortalaması olarak tanımlanan orta riskli puana sahip olan bireylere Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu BDDK bünyesinde hizmet sunan ilgili bankalar mevduat ve katılım bankaları olmak üzere 2’ye ayrılıyor.”

Vatandaşlar, genelde müşteri portföyü yüksek olan ve herkes tarafından bilinen bankaların oldukça zor kredi verdiğini düşünüyor. Biz de sırf bu sebeple, daha kolay kredi sağlayan bankaları listelemeye çalıştık. Şimdi bu bankalara hep birlikte göz atalım;

700 – 1099 Orta Riskli Puan Arasına Kredi Veren Bankalar

 • Fibabanka
 • Odeabank
 • Alternatif Bank
 • N Kolay Kredi
 • Enpara.com
 • Cepteteb

Orta Riskli Kredi Notuna Kredi Veren Bankalar

2020 yılında güncel olarak düzenlemiş olduğumuz listeye göre, orta riskli olarak değerlendirilen puana sahip olan vatandaşlarımız; Alternatif Bank, Odeabank, Fibabanka, Anadolu Bank, Burgan Bank, Citi Bank, N Kolay Kredi, Enpara.com gibi bankaları tercih ederek daha kolay kredi kullanabiliyor. Biz de bu bankaları odak noktamız olarak belirledik ve sizler için faiz oranlarını da derlemeye çalıştık.

Bu bankaların, kredi başvurusu sırasında talep ettiği bazı bilgi ve belgeler de yok değil. Eğer kredi notunuzun düşük olduğunu düşünüyorsanız, bankalar da değerlendirmeleri buna göre yapıyor. Kredi başvurusu yaparken bir gelirinizin olması, aylık düzenli maaşınızın olması ve sigortalı bir çalışan olmanız oldukça önemli.

Talep edilen bazı evraklar şöyle;

 • TC Kimlik numarası yazan Ehliyet, Kimlik, Pasaport vb.
 • Aylık gelir belgesi
 • Maaş bordrosu
 • SGK dökümü
 • Teminat (istenirse)

Fibabanka Orta Riskli Gruba Kredi

orta riskli kredi notuna kredi

Fibabanka, orta riskli gruptaki kişilere kredi veren bankalardan birisidir. %1.55 faiz oranı ile, 10.000 TL’ye kadar olan ihtiyaçlarınızda karşımıza çıkabiliyor. 24 ay geri ödemeli, aylık taksitleri ise 500 TL civarında olan bu krediye siz de başvuru yapabilirsiniz. Başvuru yapabilmek için İnternet siteleri, internet bankacılığı ve müşteri hizmetleri kanalıyla yapabilirsiniz.

Odeabank Orta Riskli Kredi Notu Olana Kredi

düşük kredi notuna kredi

Odeabank, %2.21 faiz oranı ile orta riskli gruba kredi veren bankalardan birisidir. 10.000 TL’ye kadar olan ihtiyaçlarınızda, %2.21 faiz oranı ile başvuru yapabilir ve ihtiyacınızı giderebilirsiniz. Bu kredi, bankanın bir kampanyası olup Nakit Hazır adı altında sunulmuş olup, 10.000 TL’ye kadar 36 ay vadeli olarak sunulmaktadır. Başvuru yapabilmek için ise müşteri hizmetlerini arayabilir, şubeyi ziyaret edebilirsiniz.

Alternatif Bank Düşük Kredi Notu Olanlara Kredi

Alternatif Bank, çok çeşitli kredi seçenekleri ile müşterilerinin karşısına çıkan bir bankadır. Özellikle kredi notu düşük olan kişiler tarafından sıkça tercih edilen bu banka, %1.89 faiz oranı ile kredi sağlamaktadır. En az 3, en fazla 60 aylık kredi seçenekleri bulunan Anadolu Bank kredi başvurusu yapabilmek için müşteri hizmetlerini arayabilirsiniz.

kredi sicili bozuk olana kredi

Vade: En az 3 ay, en fazla 60 ay olmaktadır.
Teminat: Teminatsız kredi çekebilirsiniz. (Bazı durumlarda kefil istenebilir.)
Vergi ve Fon: %15 KKDF ve %5 BSMV alınmaktadır.
Sigorta: Kredi teminatı için Hayat Sigortası yapılması gerekmektedir.
Para Cinsi: Sadece TL olarak kredi çekebilirsiniz.
Evrak: Başvuru aşamasında aşağıdaki evrakların olması gereklidir.

 • Nüfus Cüzdanı
 • İkametgah Belgesi
 • Gelir Belgesi

Orta Riskli Kredi Notuna Kredi Veren Bankalar ve Şartları

Orta riskli kredi puanına sahip olunması durumunda orta riskli kredi notuna kredi olanağı sunulan bankalardan kolayca kredi çekilebiliyor. İlgili bankalardan daha pratik bir şekilde kredi çekilebilmesi açısından mümkünse internet şubesinden kredi başvurusu yapılmalıdır. Hızlı başvuru, düşük faiz oranları, kefil ve belge talep edilmemesi, gelir belgesi talep edilmemesi ve daha kolay bir biçimde kredi sunulması gibi pek çok sebeplerden ötürü ilgili bankaların internet bankacılığından başvuru yapılabilir. Ayrıca internet bankacılığı sayesinde hafta sonunda dahi nakit ihtiyacı giderilebiliyor.

 • TC Kimlik numarası yazan Ehliyet, Kimlik, Pasaport vb.
 • Aylık gelir belgesi
 • Maaş bordrosu
 • SGK dökümü
 • Teminat (istenirse)

Ancak kredi başvurusunun daha garanti olması adına, şubeleri ziyaret etmeli, yanınızda gelir belgenizi götürmeli ve kredinin onaylanma ihtimalini artırmalısınız.

Krediye Başvururken Banka Müşterisi Olmak Şart Mıdır?

Merak edildiği üzere düşük kredi notuna kredi veren bankalardan kredi alınabilmesi açısından bu bankalardan vadeli veya vadesiz mevduat hesabı açılması gerekiyor. Düşük veya orta riskli kredi puanına kredi veren bankalardan kolayca kredi çekilebilmesi açısından şubesinden veya internet bankacılığı üzerinden hesap açılması yeterlidir.

Eğer bankada müşteri değilseniz ve sadece kredi başvurusu yapmak istiyorsanız, müşterisi olmadan da TC kimlik numaranız ile başvuru yapabilirsiniz. Daha sonra kredinin onaylanması durumunda zaten adınıza bir hesap açılarak gerekli bilgiler istenilecektir. Onaylanan kredi ise yeni açmış olduğunuz vadesiz hesaba aktarılacaktır. İsterseniz kredinizi vadeli hesap açarak buraya da transfer edebilirsiniz.

İnternet Bankacılığı ile Kredi Başvurusu

İlgili bankaların internet bankacılığı üzerinden orta riskli kredi puanı ile kredi başvurusu yapılabilmesi için ilk olarak ilgili bankanın en yakın şubesine başvurularak mevduat hesabı oluşturulmalıdır. Bu aşamadan hemen sonrasında ise banka personeli tarafından sunulan ücretsiz internet bankacılığı giriş parolası ile bankanın internet bankacılığına giriş yapılabilir.

İnternet Bankacılığı kanalı giriş panelinden bankacılık numarası veya T.C kimlik numarası üzerinden sisteme giriş sağlanarak kullanıcı hesabı kısmında bulunan Kredi sekmesinden talep edilmek istenilen kredi miktarı ve vade süreci belirtilerek kredi başvurusu hızlı bir şekilde gerçekleştirilebilir. İlgili bankanın internet bankacılığına ulaşmadan güçlük çekilmesi durumunda da Google arama motorundan destek alınabilir.

Kredi Veren Bankalardan Hangisini Tercih Etmeliyim?

2020 yılında düşük kredi notuna kredi veren bankalardan ücretsiz mevduat hesabı açılması şartıyla kredi çekimi yapılabilir. Ancak bu bankalar arasında tercih yapılmak istendiğinde ise özellikle Burganbank ve Fibabank‘ın favori listesinde olması tavsiye ediliyor.

Bu her iki bankadan diğer bankalara oranla daha hızlı bir şekilde geri dönüş alınabiliyor. Özellikle sunduğu kampanyalar sayesinde son birkaç yılda yıldızı hızla parlayan Burganbank ve Fibabank şubesinden veya internet bankacılığından dakikalar içerisinde kredi başvuru sonucu hakkında bilgi alınabilir.

Bunlar da ilginizi çekebilir

Yorum yapın