Öğrenciye Kefilsiz Kredi Veren Bankalar (GÜNCEL 2019)

Öğrenciye kefilsiz kredi

Öğrenciye kefilsiz kredi veren bankalar, öğrenciye kredi, öğrenciye anında kredi, öğrencilere kredi veren bankalar, öğrencilere kefilsiz kredi 2019 tam liste hakkında bilgileri yazımızın devamında veriyor olacağız. Öğrencilere kefilsiz kredi fırsatı bazı bankalar tarafından sunmaktadır. Bu yazımız da özel ihtiyaçlarını karşılamak adına bankalardan kredi almak isteyen öğrenciler ve veliler için ipuçları sunmaktadır. Ancak hatırlatmakta fayda var ki, kredi kullanabiliyor olmanız sicilin de güzel olduğunu göstermez. Genellikle öğrenciler devlet tarafından burs aldıkları için bankalar kredi kullandırarak bu kredi taksitlerini otomatik olarak burslardan tahsil edebiliyor. Bu sebeple kredi başvurusu yapmadan önce detaylı araştırmakta fayda var. Peki öğrenciye kefilsiz kredi veren bankalar hangileridir? Öğrenciler anında kredi kullanabilir mi?

Öğrenciye Kefilsiz Kredi Veren Bankalar Var Mıdır?

Öğrenciye kefilsiz kredi

Günümüz şartlarında öğrenci olmak kolay değildir. Maddi olanakların yetersizliğinden dolayı hem öğrenciler hem de veliler özel ihtiyaçlarını karşılamakta problemler yaşamaktadır. Öğrencilerin, öğrencilik yıllarında rahat bir şekilde derslerine odaklanabilmeleri için bazı bankalar öğrencilere ihtiyaç kredileri vermektedir. Eğitime verilen kredilerle veliler ve öğrenciler, eğitim ihtiyaçlarını gidermek için fırsatlar bulmaktadır. Eğitim kredisi veren bankalar ile ilgili detaylı bilgi yazının devamında yer almaktadır.Öğrenciye kefilsiz kredi veren bankalar hakkında bilgi vermeye geçmeden önce, kredi kullanmadan önce dikkat etmeniz gereken bazı noktaları da hatırlatmakta fayda var. Öğrencilik hayatınızın yeni başladığını varsayarak bu tarz bir kredi kullanma gereksiniminde olduğunuzu düşünmemiz gayet normal. Ancak ödeyemeyecek kadar yüklü borçların altına girmeniz hem öğrencilik hayatınızı, hem de devamında gelecek olan iş hayatınızı riske atacağı için kredi kullanmadan önce harcama ve gelir analizini iyi yapmanız gerekiyor.

Tavsiye Makale: Kredi Çekerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Öğrenci İhtiyaç Kredileri

DENİZBANK Öğrenciye İhtiyaç Kredisi

Öğrenciye Kefilsiz Kredi

Bazı bankalar öğrencilere özel ihtiyaç kredileri vermektedir. Bu bankalardan bir tanesi eğitim harcamaları gittikçe artanlar için imkan sunan DenizBank’tan Eğitim Kredisi’dir. Uygun faiz oranları ve 60 aya varan vadelendirme seçeneği sunan bu Denizbank kredisi için gerekli belgeler şunlardır:

 • Nüfus cüzdanı,
 • Yerleşim belgesi veya son aya ait resmi fatura örneği,
 • Gelir belgesi,
 • Öğrenci kabul belgesi.

Bu belgelerini sağlayanlar başvurularını DenizBank şubesinden yapabilmektedir. Eğer DenizBank şubelerine gidecek vaktiniz yoksa da internet üzerinden de başvuru yapabilirsiniz. Ancak DenizBank kredinin kullandırılması için bu belgeleri tekrar talep eder ve parayı hesaba aktarabilmek için sizi şubeye davet eder.

İŞ Bankası Öğrenciye İhtiyaç Kredisi

Öğrenciye Kefilsiz Kredi

Öğrencilere destek veren bir diğer kredi ise İş Bankası Eğitim Kredisi’dir. Bu kredi başvurusu için kefile gerek duyulmaktadır. İş Bankası’nın eğitim kredisi için,

 • Başvuru formu,
 • Nüfus cüzdanı,
 • Gelir belgesi
 • Eğitim bedelini gösteren fatura gerekmektedir.

YAPIKREDİ Öğrenciye İhtiyaç Kredisi

Öğrenciye Kefilsiz Kredi

Bir diğer eğitim kredisi veren banka ise Yapı Kredi’dir. Hem öğrenciye hem de öğrenci velisine verilen bu kredi, 36 aya varan vade seçenekleri sunmaktadır. 24 saat içinde sonuçlanan kredi başvurusu için gerekli olan belgeler bazıları ise şu şekildedir;

 • Nüfus cüzdanı fotokopisi,
 • Gelir belgesi,
 • İkamet belgesi ya da elektrik, su, doğalgaz gibi abonelik gerektiren hizmetlere ilişkin fatura.

Yukarıda listelediğimiz bankaları tercih ederek hızlı bir şekilde kredi başvurusunda bulunabilir ve hiçbir şekilde kefil ihtiyacınız olmadan kredinin hesabınıza geçmesini sağlayabilirsiniz. Ancak eğitim ve öğrenci kredilerinde, kredi tutarlarının bankalar tarafından sınırlandırıldığını ve yüksek meblağlar kullanılamadığını da unutmamak gerekiyor.

Öğrenciye Kredi Veren Diğer Bankalar

Eğitime özel kredi veren bir başka banka olan Halk Bankası, yüzde 2,61 faiz oranlı ve 36 aya varan vadelendirme olanağı sunuyor. Devlet okulları, özel okullar, spor okulları, yaz okulları gibi kurumların öğrencileri olanların velilerinin ya da ön lisans, yüksek lisans ve doktora öğrencilerinin faydalanabileceği bu eğitim kredisi için eğitim ücretlerini gösteren belge ve doldurulmuş müşteri beyan formu istenmekte ve başvurular Halkbank şubesinden yapılmaktadır.

Daha detaylı bilgi edinmek isteyenler ise bankların internet sitelerini ziyaret ederek aklına takılan soruların yanıtlarını alabilmektedir. Ayrıca bankaların internet sitelerinde gerekli olan belgeler ile ilgili detaylı bilgi de yer almaktadır.

Ziraat Bankasından Öğrenciye Kredi

Öğrenciye Kefilsiz Kredi

Öğrencilerin daha iyi bir eğitim alması için ihtiyaçlarının giderilmesi adına öğrencilere ve velilerine bazı bankalar kredi desteği vermektedir. Öğrenci ihtiyaç kredisi veren bu bankalardan bir tanesi de Ziraat Bankası’dır.

Ders çalışmak sizden, ihtiyaçlarınızı karşılamak bizden diyen Ziraat Bankası, 36 aya varan vadeli olarak, taksitli veya Kredili Mevduat Hesabı şeklinde kullandırım sağlamaktadır. Öğrenci veya velilere kredi imkanı sunan Ziraat Bankası, kredi vadesi boyunca hayat sigortası da yapmaktadır. Eğitim Kredisi için istenen belgeler ise şunlardır:

 • Başvuru Formu,
 • Nüfus cüzdanı, sürücü belgesi veya pasaport,
 • Kişinin çalışma durumuna göre gelir belgesi,
 • Eğitime ilişkin belgeler ve fatura,
 • Şubede istenecek diğer belgeler.

İstenen bu belgeleri sağladıktan sonra Ziraat Bankası şubelerine giderek başvuru isteğinizi belirterek başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Ayrıca Ziraat Bankası, öğrencilerin bursları için kullanmış oldukları banka olduğu için kredilendirme işlemlerinde oldukça hızlı sonuçlar verebileceğini de söylemekte fayda var. Ziraat Bankası tarafından yapılacak tüm işlemler, banka sizi tanıdığı için bazı durumlarda belgeye bile gerek kalmadan tamamlanabilir.

Denizbank, İş Bankası, Yapı Kredi, Halkbank, Ziraat Bankası gibi bankaların eğitime sağladıkları bu krediler hem öğrencilere hem de velilere verilmektedir. Bu eğitim kredilerinden yararlanmak isteyenler gerekli belgelerle beraber banka şubelerine giderek başvurular gerçekleştirebilmektedir.

Kredi Başvurularında En Önemli Kriter Kredi Notu!

Öğrencilik hayatına yeni başlamış olsanız da, kredi kullanabilmek için kredi notunuzun yüksek olması gerektiğini bilmeniz gerekiyor. Genelde öğrenciler daha öncesinde bankalar ile herhangi bir işlem geçmişi yaşamadığı için kredi notları sıfır oluyor. Eğer bankalar ile daha önce çalışmışsanız da kredi notunuzun ufak ufak şekillenmeye başladığını da rahatlıkla söyleyebiliriz.

Ancak bu çalışmalarda kredi notunuza olumsuz etki edecek işlemler yaptıysanız, güncel öğrencilik hayatınızda kredi kullanmanıza engel olacak problemler ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Bu sebeple öncelikle kredi notunuzu öğrenmeli, siciliniz hakkında bir bankacıdan bilgi almalısınız.

Bunlar da ilginizi çekebilir

Yanıtlar

 1. kefilsizz avatarı
  kefilsizz

  kefil istiyorlar mı?

 2. Max Öğrenci avatarı
  Max Öğrenci

  bende kredi almak istedim kefil sordular. yazınızdaki bankaları deneyeceğim az sonra.

Yorum yapın